Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

pawlyk

Tp-Link N ADSL2+ TD-W8960N - problem ze stabilnością lini po konfiguracji Neostrada

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

od paru dni jestem posiadaczem ww routera pod neostrade 2mb. Skonfigurowałem go poprzez QuickSetup i mam połączenie z internetem - jako takie.

 

Mój problem polega na tym, że router często się rozłącza i odzyskuje połaczenie , przeważnie na pare sekund ale zdarza się rownież na dlużej. W tym drugim przypadku pomaga wyłaczenie i wlaczenie routera. Szukałem rozwiazan tego problemu ale nie mialem nigdy nic konkretnego. Jestem pewnien ze to kewstia odpowiedniej konfiguracji bo urzadzenie jest nowe. Niestety jestem kompletnym laikiem w tej dziedzinie i sam nie dam sobie rady.

 

Dlatego załozylem ten temat z prośbą o pomoc w odpowiedniej konfiguracji tego routera ( TP Link Wireless N ADSL2+ Modem Router TD-8960N ).

A może ktoś z was miał podobny problem i zna rozwiązanie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Device Info

 

Firmware Version: 1.3.5 Build 100510 Rel.50771n

Hardware Version: TD-W8960N v1 00000000

This information reflects the current status of your DSL connection.

Line Rate - Upstream (Kbps): 288

Line Rate - Downstream (Kbps): 2496

LAN IP Address: 192.168.1.1

Default Gateway: 83.1.4.5(pppoa0)

Primary DNS Server: 194.204.152.34

Secondary DNS Server: 194.204.159.1

Running time: 48 min

 

 

o to chodzi ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skonfiguruj jeszcze raz ustawienai routera, najlepiej recznie - nie przez QS. Swoja droga - ustawiales jakies zabezpieczenie dla wi-fi?

 

Wartaloby rowniez zniemic adres urzadzenia, bo jesli w okolicy (np. Twoj sasiad) bedzie inny podobny AP z tym samym adresem IP to oba beda sobie wzajemnie "szkodzic".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wartaloby rowniez zniemic adres urzadzenia, bo jesli w okolicy (np. Twoj sasiad) bedzie inny podobny AP z tym samym adresem IP to oba beda sobie wzajemnie "szkodzic".

Co ma IP jego routera do innych urzadzeń w przypadku gdy nie są one połączone? Szkodzić to moga takie same SSID'y a nie adresy IP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, ustawilem zabezpieczenie WPA2-PSK w qucik setup. A co masz na myśli poprzez ręczne ustawienie i jak ono miałoby wyglądać ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, ustawilem zabezpieczenie WPA2-PSK w qucik setup. A co masz na myśli poprzez ręczne ustawienie i jak ono miałoby wyglądać ?

 

Wchodzisz na strone konfiguracyjna wpisujac w przegladarce adres: 192.168.1.1 potem haslo i login "admin" i tam konfigurujesz. Te kreatory an dolaczonych CD to zawsze wiecej klopotow niz pozytku, a producenci daja je bo musza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Qucik setup własnie jest na tej stornie routera i przez nią od poczatku konfigurowałem, plytki w ogole nie uzyłem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wejdz w panel rutera i kliknij menu Device Info / Statistics / Adsl.

Tam beda podane pelne parametry linii. Pokaz je na forum - najlepiej zrob skrina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj screen zakladki z routera: WAN i tam gdzie wpisuje sie login i hasło uslugodawcy internetu, oraz z zakladki: Advanced Setup.

 

Ja w Netgearze mialem Quick Setup wszystko pieknie wykrywl, posutawial iz rywal polaczenie z internetem. Okazalo sie, ze pewne rzeczy mimo wszystko zle wykryl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Parametry linii masz w miare dobre - ja mam gorsze, a chodzi stabilnie 6Mb/s.

Napisz lepiej jak sie laczysz z ruterem (kabel/wifi), czy masz stale IP na kompie, czy dhcp. I skad wlasciwie wiesz, ze ruter sie rozlacza - po lampkach, czy logach ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Parametry linii masz w miare dobre - ja mam gorsze, a chodzi stabilnie 6Mb/s.

Napisz lepiej jak sie laczysz z ruterem (kabel/wifi), czy masz stale IP na kompie, czy dhcp. I skad wlasciwie wiesz, ze ruter sie rozlacza - po lampkach, czy logach ?

 

Rownie dobrze moze wiedziec po tym, ze mu sie strony nie wczytuja itp. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj screen zakladki z routera: WAN i tam gdzie wpisuje sie login i hasło uslugodawcy internetu, oraz z zakladki: Advanced Setup.

 

Ja w Netgearze mialem Quick Setup wszystko pieknie wykrywl, posutawial iz rywal polaczenie z internetem. Okazalo sie, ze pewne rzeczy mimo wszystko zle wykryl.

 

 

prosze

wan

 

advanced setup

 

tu wklepuje dane neostrady

 

 

no tak, lampki to pierwsza rzecz na ktorą zwracam uwage gdy mnie rozłacza :) ale faktycznie stwierdzam to dopiero po braku wyswietlania stron , gg pada itp :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak cie rozlaczy to zapisz godzine, poczekaj, az net wroci, wejdz do panelu rutera, skopiuj caly log i daj na forum - najlepiej w formie pliku tekstowego do sciagniecia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...