Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

borillo

Sieć niezidentyfikowana lub brak siec - Vista

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Problem polega na tym, że wczoraj zrobiłem format. Po zainstalowaniu Visty i wszystkich sterów za żadne skarby nie mogę połączyć się z netem. W kompie nie było nic zmieniane, wszystko jest po staremu, wcześniej działało.

 

Problem wygląda następująco:

Wchodzę w Centrum sieci i udostępniania i widzę (w zależności od moich działań, czyli resetowaniu kart sieciowej, resetowaniu modemu i kombinacji z odłączaniem i podłączaniem kabli):

 

PIOTREK-PC ----------------Sieć niezidentyfikowana----------------------Internet

 

lub

 

PIOTREK-PC-------(trójkąt z ostrzeżeniem)-------sieć niezidentyfikowana

 

lub

 

PIOTREK-PC--------(trójkąt z ostrzeżeniem)-----sieć niezidentyfikowana-------------X-----------Internet

 

 

Jeśli chodzi o "Stan: Połączenie lokalne" to użyłem adresu IP, maski podsieci, bramy i adresów DNS dostarczonych mi przez usługodawce internetu więc wszystko powinno być ok. Mimo to temat wygląda następująco:

 

Połączenia IPv4: Internet (lub Ograniczone, w zależności od wyżej wymienionej konfiguracji oczywiście)

Połączenia IPv6: Ograniczone

Stan nośnika: Włączone

 

Karta sieciowa to: Realtek RTL8168D/8111D Family PCI Gigabit Ethernet NIC (NDIS 6.0)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyłącz i następnie włącz kartę sieciową.

 

Możesz też spróbować zainstalować inny sterownik do karty sieciowej,miałem podobny przypadek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

już to robiłem wielokrotnie. Włączałem, wyłączałem karte sieciową, modem itp. Odinstalowywałem ją i ponownie instalowałem. Problem wciąż ten sam.

 

jakieś inne sugestie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze jedno pytanie.

 

Czy jeżeli okazało by się, że adres IP, maska podsieci, brama i DNS-y są nieaktualne, bądź nie te co trzeba to problem byłby ten sam? zastanawiam się czy te adresy są aktualne lub czy pochodzą jeszcze ze starej umowy. Może się okazać że te nowe gdzieś zapodziałem a wpisuję te ze starej umowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz dwie opcje. Pierwsza - zmienily sie Twoje ustawienia sieciowe, dane przerz uslougodawce, a ty o tym nie wiesz :) Druga - calosc dzialala na ustawieniach automatycznych, a adresy IP (i reszte) przydziela Ci uslugodawca.

 

W obu przypadkach najlepiej zadzwonic do neigo i sie zapytac co i jak.

 

Nie zmeiniales w miedzy czasie karty sieciowej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

karty sieciowej nie zmieniałem. przed formatem wszystko działało bez problemów. przypuszczam, że w międzyczasie zmieniły mi się adresy, maski, bramy itp. uruchamiając wszystko po formacie wpisałem te dane z jakiejś starej karteczki dostarczonej mi kiedyś przez usługodawcę, być może to już nieaktualne dane. nie sprawdziłem przed formatem tych adresów, być może tu tkwi problem.

 

po niedzieli będę się kontaktował z usługodawcą.

 

zastanawiam się tylko, czy możliwa była zmiana tych adresów bez mojej wiedzy, w jakiś automatyczny sposób???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zastanawiam się tylko, czy możliwa była zmiana tych adresów bez mojej wiedzy, w jakiś automatyczny sposób???

 

A jak myslisz? oczywiscie, ze tak :) Jednak zawsze powiadamia sie klienta (z reguly listownie) o nowych parametrach sieciowych. Moze ktos z domownikow odebral taki list a Ty o tym nie wiesz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info. Ciekawi mnie jeszcze jedna kwestia. Na ile jest możliwe, że coś jest nie halo z karta sieciową? Vista pokazuje co prawda, że urządzenie działa poprawnie i nie ma żadnych konfliktów; sterowniki mam aktualne. Ma ktoś wiedzę na ten temat?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej bardzo niewielkie. Wstaw nam screeny z zakładki szczegóły kiedy klikasz w "Status" karty sieciowej.

Możesz też zrobić screen z ustawień IPv4 i v6.

 

Na szybko ustaw wszystko na auto, zresetuj karte sieciową i zobacz wtedy czy w ogóle dostaniesz jakies IP i DNS po odpaleniu neta? Być może, że po prostu ze strony providera jest DHCP i nic wpisywać nie musisz, a rzecz dzieje się automatycznie po adresie MAC karty sieciowej, który rzecz jasna nie uległ zmianie po formacie, bo jest adresem fizycznym.

 

sprawdz ping z bramą czy w ogóle idzie cokolwiek albo ping z dns.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku

Problem rozwiązany

 

okazało się że Laptop narażony był na fale magnetyczne

i karta sieciowa straciła adres MAC

 

ponowne wpisanie zewnętrznym programem pomogło

 

Vista znowu się łączy z netem aż miło

:)

 

pozdrówko wszystkim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...