Forum PCLab.pl: Kurier UPS i xbox - Forum PCLab.pl

Skocz do zawartości

Otwarty

Ikona Najnowsze pliki

• (2 Stron)
  • +
  • 1
  • 2
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

Kurier UPS i xbox pare pytan ;/ Oceń temat: -----

#1 Użytkownik jest niedostępny   Madrid.Energy2000 Ikona

• Gaduła
  • PipPipPip
  • Grupa: Forumowicze

Napisany 22 Grudzień 2010 - 12:57

Witam :)

Spsuł mi się xbox i zapakowałem go i nadrukowałem etykiete UPS kurier wczoraj zabrał i mówi,że dzisiaj zostanie wysłana dzisiaj dzwonie do UPS i jakas pani mi mówi,że przesyłki wgl nie ma na magazynie ;/ dziwne może miał ktos styczność z UPS? i powie mi jak to u nich wyglada?

UP Monitoruje przesyłke na UPS.com i ciagle mi pisze 'otrzymano informacje rozliczeniowe'

Ten post był edytowany przez Madrid.Energy2000 dnia: 22 Grudzień 2010 - 12:58

#2 Użytkownik jest niedostępny   przemo3642 Ikona

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 22 Grudzień 2010 - 13:06

Wysłałeś konsole w chyba najgorszym momencie w roku. Może kurier nie dostarczył jeszcze twojego x-kloca do magazynu, może mają burdel i/lub problemy z bazą, albo "jakaś pani" miała okres...? W tym zwariowanym czasie wszystko jest możlwe. Jeśli masz potwierdzenie wysyłki, to raczej możesz spać spokojnie, chociaz musisz się uzbroić w cierpliwość.

Ten post był edytowany przez przemo3642 dnia: 22 Grudzień 2010 - 13:07

#3 Użytkownik jest niedostępny   Madrid.Energy2000 Ikona

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 22 Grudzień 2010 - 13:07

Własnie nie mam potwierdzenia wysyłki bo koles powiedział,że 'jeśli masz wydrukowaną etykiete to my nie dajemy potwierdzenia' zdziwiło mnie to bardzo ;/

Ten post był edytowany przez Madrid.Energy2000 dnia: 22 Grudzień 2010 - 13:08

#4 Użytkownik jest niedostępny   KocurMorus Ikona

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 22 Grudzień 2010 - 13:10

Generalnie - gratulacje jak nie masz żadnego dowodu nadania paczki...Może dotrze a może jesteś w plecy o X-B.

#5 Użytkownik jest niedostępny   Madrid.Energy2000 Ikona

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 22 Grudzień 2010 - 13:14

no to super ;/

#6 Użytkownik jest niedostępny   koziakaka Ikona

• Białystok
  • PipPipPipPipPip

Napisany 22 Grudzień 2010 - 13:16

najpierw sie mysli, potem robi. jak miales watpliwosci to byl czas na zadawanie pytan.
powinienes rowniez wydrukowac protokol nadania, przynajmniej ja takie dostaje do druku.
ale z drugiej storny skoro paczka pojawila sie w systemie, to moze jednak dojdzie.

#7 Użytkownik jest niedostępny   krzysiak Ikona

• ..............................
  • PipPipPipPipPip

Napisany 22 Grudzień 2010 - 13:21

No nie żartuj że nie wypisałeś (albo on) listu przewozowego :kwasny:

Ten post był edytowany przez krzysiak dnia: 22 Grudzień 2010 - 13:22

#8 Użytkownik jest niedostępny   MefistoFX Ikona

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 22 Grudzień 2010 - 13:26

Niech zadzwoni do centrali i wezmie numer do kuriera, ktory bral paczke i sie dowie.

#9 Użytkownik jest niedostępny   koziakaka Ikona

• Białystok
  • PipPipPipPipPip

Napisany 22 Grudzień 2010 - 13:29

Zobacz postkrzysiak, o 22 Grudzień 2010 - 14:21, napisał(a):

No nie żartuj że nie wypisałeś (albo on) listu przewozowego :kwasny:

przeciez w 1 poscie napisal, ze wydrukowal

#10 Użytkownik jest niedostępny   krzysiak Ikona

• PipPipPipPipPip

Napisany 22 Grudzień 2010 - 13:31

Zobacz postkoziakaka, o 22 Grudzień 2010 - 13:29, napisał(a):

przeciez w 1 poscie napisal, ze wydrukowal

Etykietę na paczkę ;) Z 3 postu wynika że nie było wypełnianego żadnego listu przewozowego, którego kopię powinien dostać :hmm:

ps.
Na dobrą sprawę w chwili obecnej paczka może nawet zginąć i nie udowodni że w ogóle takową wysyłał...

Ten post był edytowany przez krzysiak dnia: 22 Grudzień 2010 - 13:35

#11 Użytkownik jest niedostępny   koziakaka Ikona

• Białystok
  • PipPipPipPipPip

Napisany 22 Grudzień 2010 - 13:35

a czym jest etykieta, jezeli nie listem przewozowym, ktory nakleja sie na paczke? etykiete przykleil, wiec to byl list.
nie dostal potwierdzenia, czyli inaczej protokolu nadania, ktory rowniez powinien byl wydrukowac w 2 kopiach, jednej dla siebie drugiej dla kuriera.

#12 Użytkownik jest niedostępny   krzysiak Ikona

• PipPipPipPipPip

Napisany 22 Grudzień 2010 - 13:36

No właśnie (zwał jak zwał)... tyle że co mu po tej etykiecie w razie problemu, jeśli nie ma potwierdzenia nadania :P

Ten post był edytowany przez krzysiak dnia: 22 Grudzień 2010 - 13:37

#13 Użytkownik jest niedostępny   milekp Ikona

• życie jest łatwiejsze z zamkniętymi oczami
  • PipPipPipPipPip

Napisany 22 Grudzień 2010 - 13:42

Tylko weźcie pod uwagę, że nadawcą jest Microsoft a nie autor postu. Ja też tak wysyłałem, tyle, że poprosiłem kuriera o potwierdzenie odbioru na drugiej kopii. Jeśli dobrze sobie przypominam, to faktycznie tak jest jak autor opisał, nie sądzę by coś złego się stało, nie siejcie paniki, kilka milionów x'ów było w ten sposób w naprawie.
Choć oczywiście z drugiej strony ciekawą byłaby sytuacja, że kurier zwędziłby paczkę i udawał, że gościa nadawcy na oczy nie widział - słowo przeciwko słowu.

Summa summarum - Energy, nie podniecaj się na razie tą paczką - zarówno opis w firmach kurierskich jak i na stronie m$ jest uaktualniany raz na jakiś czas. A wtym czasie trzeba mieć trochę cierpliwości i dać sobie na wstrzymanie a nie panikować.

#14 Użytkownik jest niedostępny   mlody_tarnow Ikona

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 22 Grudzień 2010 - 14:03

List przewozowy wypełnia kurier jeśli zamawiamy telefonicznie. W przypadku załatwienia całego procesu przez internet dostaje się list przewozowy gotowy do wydrukowania. Jako dowód można poprosić kuriera o podpisanie się nr i nazwiskiem na kolejnej kopii, która będzie wtedy stanowić dowód nadania. Kurier za chiny ludowe nie wypełni Wam dowodu jeśli macie gotowy list przewozowy, gdyż to są inne nr kodowe i zrobiłby się bałagan. Kurier ma obowiązek zabrać paczkę z wydrukowanym listem i tyle Waszego.

Skoro paczka jest w systemie to raczej większych problemów nie będzie. Nie rozpłynie się. Wszystko i tak opłacił Microsoft, a firma z tego co wiem dba o klientów z popsutymi xboxami, więc w razie czego powinna pomóc w rozwiązaniu problemu z UPS. Swoją drogą - niezły czas wybrałeś na załatwianie takiej sprawy, okres noworoczny, dużo urlopów, ogólny zapie@!#!@ i nie tylko u Nas w kraju, dodać nielatające samoloty i masz swoją panikę o paczkę. Trzeba zrozumieć, że w UPS też pracują ludzie i to co ma się w standardzie na co dzień nie musi być wykonane w tak gorącym okresie. Wystarczyło po Nowym Roku wszystko załatwić jak cała sprawa z logistyką się uspokoi - tak czy siak M$ w Święta nie będzie serwisować konsoli :E

P.S Sprawdzaj status paczki w godzinach wieczornych, bo wtedy najczęściej jest aktualizowany.

Ten post był edytowany przez mlody_tarnow dnia: 22 Grudzień 2010 - 14:06

#15 Użytkownik jest niedostępny   krzysiak Ikona

• PipPipPipPipPip

Napisany 22 Grudzień 2010 - 14:06

@ mlody_tarnow
Oczywiście tak... ale powiedzmy że zamówię sobie kuriera przez neta, później mu nie dam paczki i będę się upierał że przecież dałem (to będzie tak wyglądać jeśli ktoś ją skroi)?? Czy odwrotnie, że kurier weźmie paczkę, nie wprowadzą jej w system i powie że mu nie dałem (oczywiście nie twierdzę że w tym wypadku tak będzie)?? :P Dlatego zawsze lepiej żeby nam podbił ten świstek :P

edit
Generalnie autor po prostu wybrał zły okres, bo przedświąteczny ;)

Ten post był edytowany przez krzysiak dnia: 22 Grudzień 2010 - 14:11

#16 Użytkownik jest niedostępny   mlody_tarnow Ikona

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 22 Grudzień 2010 - 14:11

Zobacz postkrzysiak, o 22 Grudzień 2010 - 14:06, napisał(a):

@ mlody_tarnow
Oczywiście tak... ale powiedzmy że zamówię sobie kuriera przez neta, później mu nie dam paczki i będę się upierał że przecież dałem?? Czy odwrotnie, że kurier weźmie paczkę i powie że mu nie dałem (oczywiście nie twierdzę że w tym wypadku tak będzie)?? :P Dlatego zawsze lepiej żeby nam podbił ten świstek :P

No i "podbije" bez problemu - dajesz mu kolejną kopię tego listu i on wpisze swój nr i nazwisko. Nie ma z tym problemu. Co do pierwszej sytuacji - UPS na pewno się zabezpieczył przed tego typu akcją.

Ten post był edytowany przez mlody_tarnow dnia: 22 Grudzień 2010 - 14:12

#17 Użytkownik jest niedostępny   krzysiak Ikona

• PipPipPipPipPip

Napisany 22 Grudzień 2010 - 14:12

Zobacz postmlody_tarnow, o 22 Grudzień 2010 - 14:11, napisał(a):

No i "podbije" bez problemu - dajesz mu kolejną kopię tego listu i on wpisze swój nr i nazwisko. Nie ma z tym problemu. Co do pierwszej sytuacji - UPS na pewno się zabezpieczył przed tego typu akcją.

Wiem że podbije bez problemu, dlatego się dziwię że autor o to nie poprosił ;)

#18 Użytkownik jest niedostępny   garth Ikona

• Sorcerer
  • PipPipPipPipPip

Napisany 22 Grudzień 2010 - 14:19

nie ma się czym przejmować za bardzo , x jest uszkodzony więc mało prawdopodobne aby się przykleił do czyiś rączek , choć mogło być tak że paczka zaginie ale w systemie będzie widoczne że została odebrana (a przynajmniej powinno być) , przykładowo Acer korzystał z ups i z tego co wiem do serwisu trafiały wszystkie paczki jeżeli już ginęły to w drodze powrotnej :)

#19 Użytkownik jest niedostępny   milekp Ikona

• życie jest łatwiejsze z zamkniętymi oczami
  • PipPipPipPipPip

Napisany 22 Grudzień 2010 - 14:26

Jeszcze raz napiszę - przez kilka ostatnich lat, słyszałem, czytałem, o wielu przypadkach uszkodzonych xbox'ów i procedurze ich naprawiania. Sam uczestniczyłem w tym procederze trzy razy. Jest dokładnie tak jak napisałem wyżej i jak to składniej wyjaśnił "młody z Tarnowa" ;)
Jeszcze mi się nie zdarzyło widzieć informacji, słyszeć plotki o tym, że kurier wziął i udawał głupa, że nie wziął. Panowie - bez paniki i stwierdzeń "co by było gdyby". Po co strzępić klawiaturę - autor tematu niech się sprzątaniem przed świętami zajmie a nie panikowaniem "gdzie jest moja konsola" ;)

#20 Użytkownik jest niedostępny   Madrid.Energy2000 Ikona

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 22 Grudzień 2010 - 16:42

Dzwoniłem przed chwilą tam :) i koles powiedział,że mam zadzwonic jutro jeśli on nie będzie miał 'zeskanowanej' paczki to przekieruje to do odpowiedniego działu ale obsługa w UPS jest miła :D

• (2 Stron)
  • +
  • 1
  • 2