Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Madrid.Energy2000

Kurier UPS i xbox

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :)

 

Spsuł mi się xbox i zapakowałem go i nadrukowałem etykiete UPS kurier wczoraj zabrał i mówi,że dzisiaj zostanie wysłana dzisiaj dzwonie do UPS i jakas pani mi mówi,że przesyłki wgl nie ma na magazynie ;/ dziwne może miał ktos styczność z UPS? i powie mi jak to u nich wyglada?

 

UP Monitoruje przesyłke na UPS.com i ciagle mi pisze 'otrzymano informacje rozliczeniowe'

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wysłałeś konsole w chyba najgorszym momencie w roku. Może kurier nie dostarczył jeszcze twojego x-kloca do magazynu, może mają burdel i/lub problemy z bazą, albo "jakaś pani" miała okres...? W tym zwariowanym czasie wszystko jest możlwe. Jeśli masz potwierdzenie wysyłki, to raczej możesz spać spokojnie, chociaz musisz się uzbroić w cierpliwość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Własnie nie mam potwierdzenia wysyłki bo koles powiedział,że 'jeśli masz wydrukowaną etykiete to my nie dajemy potwierdzenia' zdziwiło mnie to bardzo ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie - gratulacje jak nie masz żadnego dowodu nadania paczki...Może dotrze a może jesteś w plecy o X-B.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najpierw sie mysli, potem robi. jak miales watpliwosci to byl czas na zadawanie pytan.

powinienes rowniez wydrukowac protokol nadania, przynajmniej ja takie dostaje do druku.

ale z drugiej storny skoro paczka pojawila sie w systemie, to moze jednak dojdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie żartuj że nie wypisałeś (albo on) listu przewozowego :kwasny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech zadzwoni do centrali i wezmie numer do kuriera, ktory bral paczke i sie dowie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie żartuj że nie wypisałeś (albo on) listu przewozowego :kwasny:

przeciez w 1 poscie napisal, ze wydrukowal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przeciez w 1 poscie napisal, ze wydrukowal

Etykietę na paczkę ;) Z 3 postu wynika że nie było wypełnianego żadnego listu przewozowego, którego kopię powinien dostać :hmm:

 

ps.

Na dobrą sprawę w chwili obecnej paczka może nawet zginąć i nie udowodni że w ogóle takową wysyłał...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czym jest etykieta, jezeli nie listem przewozowym, ktory nakleja sie na paczke? etykiete przykleil, wiec to byl list.

nie dostal potwierdzenia, czyli inaczej protokolu nadania, ktory rowniez powinien byl wydrukowac w 2 kopiach, jednej dla siebie drugiej dla kuriera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie (zwał jak zwał)... tyle że co mu po tej etykiecie w razie problemu, jeśli nie ma potwierdzenia nadania :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko weźcie pod uwagę, że nadawcą jest Microsoft a nie autor postu. Ja też tak wysyłałem, tyle, że poprosiłem kuriera o potwierdzenie odbioru na drugiej kopii. Jeśli dobrze sobie przypominam, to faktycznie tak jest jak autor opisał, nie sądzę by coś złego się stało, nie siejcie paniki, kilka milionów x'ów było w ten sposób w naprawie.

Choć oczywiście z drugiej strony ciekawą byłaby sytuacja, że kurier zwędziłby paczkę i udawał, że gościa nadawcy na oczy nie widział - słowo przeciwko słowu.

 

Summa summarum - Energy, nie podniecaj się na razie tą paczką - zarówno opis w firmach kurierskich jak i na stronie m$ jest uaktualniany raz na jakiś czas. A wtym czasie trzeba mieć trochę cierpliwości i dać sobie na wstrzymanie a nie panikować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

List przewozowy wypełnia kurier jeśli zamawiamy telefonicznie. W przypadku załatwienia całego procesu przez internet dostaje się list przewozowy gotowy do wydrukowania. Jako dowód można poprosić kuriera o podpisanie się nr i nazwiskiem na kolejnej kopii, która będzie wtedy stanowić dowód nadania. Kurier za chiny ludowe nie wypełni Wam dowodu jeśli macie gotowy list przewozowy, gdyż to są inne nr kodowe i zrobiłby się bałagan. Kurier ma obowiązek zabrać paczkę z wydrukowanym listem i tyle Waszego.

 

Skoro paczka jest w systemie to raczej większych problemów nie będzie. Nie rozpłynie się. Wszystko i tak opłacił Microsoft, a firma z tego co wiem dba o klientów z popsutymi xboxami, więc w razie czego powinna pomóc w rozwiązaniu problemu z UPS. Swoją drogą - niezły czas wybrałeś na załatwianie takiej sprawy, okres noworoczny, dużo urlopów, ogólny zapie@!#!@ i nie tylko u Nas w kraju, dodać nielatające samoloty i masz swoją panikę o paczkę. Trzeba zrozumieć, że w UPS też pracują ludzie i to co ma się w standardzie na co dzień nie musi być wykonane w tak gorącym okresie. Wystarczyło po Nowym Roku wszystko załatwić jak cała sprawa z logistyką się uspokoi - tak czy siak M$ w Święta nie będzie serwisować konsoli :E

 

P.S Sprawdzaj status paczki w godzinach wieczornych, bo wtedy najczęściej jest aktualizowany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ mlody_tarnow

Oczywiście tak... ale powiedzmy że zamówię sobie kuriera przez neta, później mu nie dam paczki i będę się upierał że przecież dałem (to będzie tak wyglądać jeśli ktoś ją skroi)?? Czy odwrotnie, że kurier weźmie paczkę, nie wprowadzą jej w system i powie że mu nie dałem (oczywiście nie twierdzę że w tym wypadku tak będzie)?? :P Dlatego zawsze lepiej żeby nam podbił ten świstek :P

 

edit

Generalnie autor po prostu wybrał zły okres, bo przedświąteczny ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ mlody_tarnow

Oczywiście tak... ale powiedzmy że zamówię sobie kuriera przez neta, później mu nie dam paczki i będę się upierał że przecież dałem?? Czy odwrotnie, że kurier weźmie paczkę i powie że mu nie dałem (oczywiście nie twierdzę że w tym wypadku tak będzie)?? :P Dlatego zawsze lepiej żeby nam podbił ten świstek :P

 

No i "podbije" bez problemu - dajesz mu kolejną kopię tego listu i on wpisze swój nr i nazwisko. Nie ma z tym problemu. Co do pierwszej sytuacji - UPS na pewno się zabezpieczył przed tego typu akcją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i "podbije" bez problemu - dajesz mu kolejną kopię tego listu i on wpisze swój nr i nazwisko. Nie ma z tym problemu. Co do pierwszej sytuacji - UPS na pewno się zabezpieczył przed tego typu akcją.

Wiem że podbije bez problemu, dlatego się dziwię że autor o to nie poprosił ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma się czym przejmować za bardzo , x jest uszkodzony więc mało prawdopodobne aby się przykleił do czyiś rączek , choć mogło być tak że paczka zaginie ale w systemie będzie widoczne że została odebrana (a przynajmniej powinno być) , przykładowo Acer korzystał z ups i z tego co wiem do serwisu trafiały wszystkie paczki jeżeli już ginęły to w drodze powrotnej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz napiszę - przez kilka ostatnich lat, słyszałem, czytałem, o wielu przypadkach uszkodzonych xbox'ów i procedurze ich naprawiania. Sam uczestniczyłem w tym procederze trzy razy. Jest dokładnie tak jak napisałem wyżej i jak to składniej wyjaśnił "młody z Tarnowa" ;)

Jeszcze mi się nie zdarzyło widzieć informacji, słyszeć plotki o tym, że kurier wziął i udawał głupa, że nie wziął. Panowie - bez paniki i stwierdzeń "co by było gdyby". Po co strzępić klawiaturę - autor tematu niech się sprzątaniem przed świętami zajmie a nie panikowaniem "gdzie jest moja konsola" ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem przed chwilą tam :) i koles powiedział,że mam zadzwonic jutro jeśli on nie będzie miał 'zeskanowanej' paczki to przekieruje to do odpowiedniego działu ale obsługa w UPS jest miła :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w ostatnim tygodniu wysłałem 5 paczek ups , każda dochodziła w 24h nawet na 2 koniec pl :E

drukowałem 2 listy nadania , na jednym pisał mi nr i podpis :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma żadnych potwierdzeń do listów drukowanych z ich strony. A teraz każdego na umowie "namawiają" do korzystania ze strony. Listy ręczne zostały na osoby prywatne, dodatkowo po nowym roku nie będzie się dało zrobić paczki za pobraniem na list ręczny. Jak się ktoś bardzo upiera to kurier mu może potwierdzić na dowolnym świstku, ale to nie jest ich zalecenie tylko dobra wola kuriera.

 

Generalnie kurier przychodzi, skanuje paczkę i sobie idzie. Żadnych potwierdzeń nie biorę i jakoś wszystko dochodzi gdzie ma dojść.

Gdyby przy mnie nie zeskanował kodu to bym się burzył i podejrzewał przekręt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Status sie zmienił na 'W przewozie'

 

 

chłopie to co ty chciałeś zeby status w 5 sekund od odebrania sie zmienił  lol2.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No popatrz jak się temat przydał :)

 

Wczoraj was trochę oszukałem, przy drukowaniu listu można sobie zaznaczyć opcje "pokwitowanie"

Jakoś nigdy nie zwracałem na to uwagi i podejrzewam że nie tylko ja.

Drukowanie sobie dwóch listów celem potwierdzenia mija cię z celem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...