Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

cama

Karta Graficzna a dzwiek z HDMI

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Zamierzam kupic nowa karte graficzna (do 1500zł) mysle o jakiejs o niskim poborze energii bo nie chce wymieniac mojego 450W zasilacza. Aktualnie mam Radeona HD4870 ma on wyjscie d-sub i dvi , czesto ogladam filmy puszczajac dzwiek

karta muzyczna po optyku jednak on nie pozwala przeslac dzwieku HD MA a po dvi tez jest limit tylko do zwyklego DTS.

 

Dlatego tez nową kartę bede chiał wykorzystywac do przesylu dzwieku po hdmi z tego co czytalem wiekszosc ma obsluge hdmi 1.3a w zwyz wiec mysle ze nie powinno byc problemu z przeslaniem dzwieku z wyzszym bitrejtem. Mam jednak pewne watpliwosci a raczej brak doswiadczenia w temacie przesylu obrazu i dzwieku przez karte graficzna. Mam wiec pytanie do tych co maja karte z wyjsciem hdmi ktore sluzy im do przesylania dzwieku do amplitunera.

 

Mam wiec pytanie czy da sie na nwych kartach graficznych

przeslac obraz po DVI do monitora i w tym samym czasie dzwiek HD po hdmi do amplitunera zeby moc obejrzec na monitorze film a odsluchem np DTS MA lub TrueHD poprzez amplituner ?

 

I jeszcze jedno pytanie: jzeli karta ma wyjscia dwa DVI i jedno HDMI to czy jak podlacze karte w ten sposob:

 

DVI 1 (adapter dvi-VGA) --> VGA - monitior

DVI 2 (adapter na hdmi) ---> HDMI w TV

HDMI ---> HDMI w amlitunerze (z ktorego potem idzie obraz do kolejnego tv)

 

to czy bede mogl przelaczac obraz w prosty sposob miedzy tymi 3 wyjsciami (win7) ?

 

I reasumujac jaka najlepiej karte kupic by spelnila wyzej podane opcje + dobra wydajnosc w grach

 

Z gory dzieki za konstruktywne odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prowokacja ?

karta do 1500zł, bez zmiany zasialcza?

 

W takim razie proponuje kupic karte za 1250 i zasilacz 600W za 250 zł :)

 

Wszystkie nowe karty graficzne przesyłają wszystkie najpopulariejsze formaty dzwięku przez kabel MINI HDMI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm zadna prowokacja , jak pisalem wyzej mam aktualnie radeona HD4870 1GB ktory ma taki sam pobor energii w stresie w testach jak nowy HD6970 . Wszystko chodzi idealnie na moim zasilaczu na kazdej grze nawet w mocnym obciazeniu. Tak wiec mysle ze dla nowych radeonow ktore mieszcza sie w granicach cenowych 1500 zł porzadny i stabilny zasilacz Corsair 450W jak widac moze wystarczyc. Wkazdymbadz razie dzieki za odpowiedz chociaz odpowiedzi na glowne pytanie nie uzyskalem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A do jakiego komputera ma być?

 

Podaj procesor, ile RAM'u ma itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualna konfiguracja Core 2 Duo E7200 + 2GB ram (system 32bit) plyta GA-EP35-DS3

w przyszlosci mozliwa rozbudowa a raczej wymiana na nowsze (a nowa karta graficzna by zostala). Aktualnie wymienic chce na karte z wyjsciem hdmi 1.3a w celu jak napisalem wyzej ale chcialbym juz na tyle nowa i mocna bym nie musial za rok wymieniac jak bede zmienial proca i ram.

 

Bardzo bym prosil nie tylko o porade co do karty ale takze o dopowiedz na pytania w sprawie wyjsc dvi / hdmi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...