Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Mietas2

Uszkodzony pendrive

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Wczoraj zgrywałem bratu jakieś wieśniackie religijne piosenki śpiewane przez dziecięcą scholę, czy coś. Kopiowanie plików zakończyło się, dioda na penie przestała mrugać, więc go odłączyłem i moim oczom ukazał się dymek o treści opóźniony zapis nie powiódł się...

 

Powtórzyłem więc proces i tym razem wyskoczył błąd.

 

Od tej chwili pendrive nie działa...

Mój Pendrive to Corsair Voyager 8GB

 

Po podłączeniu do portu USB zainstalowało się urządzenie MEMORY BAR USB:

schowek01lm.jpg

Po próbie otwarcia, wita mnie komunikat: włóż dysk do stacji dysków G:

Próba sformatowania spod PPM kończy się informacją: Brak dysku w stacji dysków G: Włóż dysk i spróbuj ponownie

 

Próbowałem już skorzystać z programu HP USB Disk Storage Format tool, jednak kończy się to tak:

schowek02tn.jpg

 

Czy potkał się ktoś z podobnym przypadkiem? Mam nadzieję, że jednak da się to naprawić, bo szkoda tego pena - dobry był...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety odszedł do krainy wiecznych łowów

 

Ja bym jeszcze nie spisywał pena na straty. Co innego dane. Sądzę że szansa na ich odzyskanie to 50/50.

Wracając do naprawy postaram Ci się napisać krotki poradnik.

Potrzebujemy program o nazwie "UT165_1.65.19.0"

 

1. Instalujesz program generalnie prosta instalacja.

2. Po zakończeniu instalacji wyskakuje okno wyboru sterownika (do napraw wybieramy Bulk driver)Type ustaw na 0

3. W tej chwili możesz podłączyć pendriva tego uszkodzonego.

4. Dwuklik na ikonkę programu spowoduję instalacje wcześniej wybranego sterownika (Bulk driver) oraz uruchomienie programu.

5. Generalnie radzę odłączyć wszystkie pamięci masowe podłączone pod USB bo przez nie uwagę można sobie uwalić jakiś pendriva albo dysk przenośny z cennymi danymi.

6. W oknie programu powinien ukazać się wykryty nasz pen jeżeli nic takiego nie nastąpi klikamy odśwież.

7. Prawym na wykrytym urządzeniu i daj start. i obserwuj status. jak wyskoczy ok. to wszystko w porządku. pendrive działa.

8. Wejdź w programie w driver i usuń sterownik odłącz pedriva zamknij program i podłącz go powinno go wykryć. Dla pewności daj formata systemowego jeszcze raz (czasem zalecają tez zerowanie) ja nie musiałem śmigał bez tego.

 

 

Jak by wywalilo Ci jakiś błąd wróć do punktu 7 i wejdz Setting F1 i na dole masz load kliknij pojawia się Ci 4 typy romow pamięci do programowania. Zalecany w większości przypadków jest ostatni. (ut65rom.erp) załaduj ten plik i wracasz dalej tak jak było wcześniej prawym start i obserwujesz status.

 

 

Gdybyś miał jakieś problemy wątpliwości napisz do mnie na pw postaram się pomoc.

 

Zapomniał bym teraz możesz spróbować odzyskać dane np Ontrack EasyRecovery

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety, Panowie, z wielkim żalem (dla mnie przynajmniej) zawiadamiam, że żaden z wyżej wymienionych programów nie pomógł.

 

A dokładniej: nie miał nawet okazji pomóc, bo w żadnym z nich pendrive nie został wykryty.

To na razie tyle, może oddam go jakiemuś "komputerowcowi", żeby się z nim pobawił, bo ja nie mam już pomysłów.

 

Mimo wszystko dziękuję za zainteresowanie tematem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby wyczerpać wszystkie możliwości, to sprawdziłbym jeszcze na innym komputerze, a na pewno gnieździe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam tylko tyle iż miałem taki sam pen i wystąpił taki sam problem i program który poleciłem załatwił sprawę.

 

Jeszcze jedno czy w programie pod którymś z czterech portów widniała ta nazwa "MEMORY BAR USB"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...