Forum PCLab.pl: Odszkodowanie za nadgarstek - czy sie nalezy - Forum PCLab.pl

Skocz do zawartości

Dodaj obrazek

Otwarty

Ikona Ostatnio dodane tematy

Ikona Najnowsze pliki

• (3 Stron)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

Odszkodowanie za nadgarstek - czy sie nalezy Oceń temat: -----

#1 Użytkownik jest niedostępny   asd1003 Ikona

• Dyskutant
  • PipPip
  • Grupa: Forumowicze

Napisany 02 Styczeń 2011 - 00:22

Witam.

sprawa wyglada nastepujaco. dnia 23.12.2010r poslizgnalem sie na dworze i upadlem na wyprostowana reke, bolal mnie troche nadgarsterk, mowie ok - troche poboli i przejdzie, zwlaszcza ze nie byl to jakis specjalnie silny bol.

pozniej przyszly swieta a nadgarstek z dnia na dzien bolal coraz bardziej.

w nocy z 26 na 27 bol byl juz naprawde nie do wytrzymania, tamtej nocy nie przespalem.

rano 27 udalem sie do przychodni, dostalem skierowanie na przeswietlenie do chirurga, w miedzyczasie moj lekarz rodzinny wypytwal sie o wszystko (kiedy to sie stalo itp)

chirurg zlecil przeswietlenie ktore wedlug niego nic nie wykazalo, ALE ze tam zlamania nie moze byc widac na pierwszy rzut a ewentualne leczenie jest bardzo trudne to zalozyl gips na 2 tygodnie

I teraz mam pytanie, czy moge liczyc na jakies odszkodowanie? i czy moj lekarz rodzinny zapisywal sobei daty kiedy to sie stalo i w procesie o odszkodowanie moze to zostac uzyte?

chodzi mi o aspekt tego ze z bolem nie poszedlem od razu do lekarza tylko minelo ladnych kilka dni. no sory ale nie bede za kazdym razem jak sie uderze latac do lekarza...

z gory dzieki

#2 Użytkownik jest niedostępny   misiu610 Ikona

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 02 Styczeń 2011 - 00:35

Jest to bardzo popularna "kontuzja", osobiście uważam, że za dużo nie dostaniesz, a za 50zł szkoda "latać" składać wszystkie papiery.. jednym słowem szkoda czasu.

Jeżeli chodzi o czas, można się ubiegać o odszkodowanie w ciągu 3 lat od wizyty u lekarza.
Nie ma znaczenia kiedy poszedłeś do niego.

Osobiście złamałem palec na hali, graliśmy w piłkę, jak wiadomo nikt nie lubi stać na bramce więc się zmienialiśmy. Dostałem piłką prosto w palec.
Też myślałem, że poboli i przestanie, jednak tak się nie stało. Później miałem wypadek... przy kontroli wyjściu ze szpitala u lekarza rodzinnego powiedziałem, że boli mnie palec, tego dnia miał być hirurg więc poczekałem, okazało się, że mam złamanego palca.

Złożyłem wszystkie papiery no i dostałem odszkodowanie :) Między złamaniem palca, a wizytą u chirurga minęły 3 miesiące

#3 Użytkownik jest niedostępny   asd1003 Ikona

• Dyskutant
  • PipPip

Napisany 02 Styczeń 2011 - 00:49

starales sie o odszkodowanie? ile dostales?

mialem dwa razy zlamany prawy nadgarstek, za pierwszy raz dostalem jakies 600 a za drugue 300 chyba bo nie bylo juz uszczerbku na zdrowiu czy cos takiego, ale to bylo 3 lata temu i nie pamietam zbytnio jak to dokladnie bylo

#4 Użytkownik jest niedostępny   misiu610 Ikona

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 02 Styczeń 2011 - 00:53

Jeżeli miałeś złamanie nadgarstka kilka razy, to znaczy, że masz osłabiony.. prawdopodobnie tym razem jest to samo...
ja najczęściej go nadwyrężam stąd takie podejście z mojej strony.
Za palec dostałem chyba 150zł..
Nadgarstek może też być skręcony, a w tedy jak dostaniesz 50 zł to jest dobrze :D

Ten post był edytowany przez misiu610 dnia: 02 Styczeń 2011 - 00:55

#5 Użytkownik jest niedostępny   kamassss Ikona

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 02 Styczeń 2011 - 01:05

nie powinno być problemu.

właściwie nie da się za bardzo oszacować na podstawie doświadczenia innych osób ile dostaniesz pieniedzy :) wszystko zależy od kwoty na jaka jesteś ubezpieczony, ubezpieczyciela i komisji. ja np miałem uszczerbaną rzepkę i dostałem około 500-600 zł, gdzie znajomy za podobna kontuzję dostał ponad 800- 900zł

#6 Użytkownik jest niedostępny   misiu610 Ikona

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 02 Styczeń 2011 - 01:10

Jestem uczniem więc mam najzwyklejsze odszkodowanie.

#7 Użytkownik jest niedostępny   matus2010 Ikona

• Dyskutant
  • PipPip

Napisany 02 Styczeń 2011 - 01:12

zarabiacie na nieszczęściu ale tak trzeba robić :) myślę,że +500zł powinieneś dostać ale jak ktoś wyżej wspomniał chodzi też o ubezpieczenie itd. na pewno nie dostaniesz 50 zł jak ktoś napisał. Staraj się bo ci się należy i nie patrz na to,że długo nie byłeś z tym w przychodni,bo jak wspomniałeś nie będziesz lecial jak sie uderzysz xd bo jakby tak latali to by miejsca w szpitalach brakowalo ;)

#8 Użytkownik jest niedostępny   Begrin Ikona

• PipPipPipPipPip

Napisany 02 Styczeń 2011 - 10:49

trzeba bylo szybk zadzialac po samym zdarzeniu a kasy by sie sciagnelo jak lodu :D :D

#9 Użytkownik jest niedostępny   Menfis Ikona

• bananowy koktajl <3
  • PipPipPipPipPip

Napisany 02 Styczeń 2011 - 11:08

Skoro tak Ci jest potrzebna kasa, a nadgarstek Cie juz i tak boli to ja proponuje sobie go złamać, pójść na prześwietlenie i odebrać należne pieniążki. Najlepiej w kilku miejscach aby procent uszczerbku był większy. Dostaniesz 20 zł więcej.

#10 Użytkownik jest niedostępny   Igła Ikona

• PipPipPipPipPip

Napisany 02 Styczeń 2011 - 11:32

Głupoty gadacie. Chyba nie po to co rok płaci ubezpieczenie, żeby w razie jakieś kontuzji miał się nie starać o odszkodowanie. Ja za identyczną kontuzję kilka lat temu (spadłem całym ciałem na nadgarstek, lekarz powiedział, że zwichnięcie, miałem szynę przez 2 tygodnie) dostałem 160 zł, wiec na pewno warto się starać o te pieniądze. 

Ten post był edytowany przez Igła dnia: 02 Styczeń 2011 - 11:32

#11 Użytkownik jest niedostępny   MoNoX Ikona

• Mt 10,33
  • PipPipPipPipPip

Napisany 02 Styczeń 2011 - 11:36

ja z palec dostałem 180zł (3 tyg w szynie)
na twoim miejscu starałbym się o odszkodowanie

#12 Użytkownik jest niedostępny   Menfis Ikona

• bananowy koktajl <3
  • PipPipPipPipPip

Napisany 02 Styczeń 2011 - 11:44

Mówicie o złamaniach, zwichnięciach. A co autorowi lekarz powiedział oprócz tego, że nic nie widać? Hmm myślę, że jak coś mnie zacznie boleć od razu pójde do ubezpieczyciela i każe sobie wypłacić odszkodowanie. Oj chyba poczółem ból, zastanowie się gdzie on jest i pójde z tym do ubezpieczyciela. To co, że lekarz niczego nie potwierdził. Płace składke do odszkodowanie mi się należy. O abym nie zapomniał, wieczorem pobawie się z psem/kotem abym miał kilka dodatkowych zadrapań...

#13 Użytkownik jest niedostępny   Zigu17 Ikona

• Bardzo złe "mody" tu grasują...
  • PipPipPipPipPip

Napisany 02 Styczeń 2011 - 11:59

ale pitolicie głupoty że az nie chce mi się tego czytać --------- __ --------

Wystarczy iść do byle jakiej grupy zajmującej sie odszkodowaniami, nie trzeba być NIGDZIE ubezpieczonym. To że ktoś sie poslizgnął na chodniku, ulicy to będzie to wina zarządu dróg i transportu, lub własciciela tego "chodnika". Kompletujesz zdjecia miejsca, piszesz zeznanie świadka, ksero papierów z pogotowia, zanosisz do firmy zajmujacej sie wyciaganiem takich odszkodowań, czekasz ok 2 miesiace, potem masz komisje. Najlepiej w tym czasie załatwiasz sobie udokumentowaną "rechabilitacje" Firma bierze jakies 25% od wyciagnietej kasiory z urzedu. Za złamanego paluszka wyciagałem dla klienta 1500zł. To że z swojej ubezpieczalni dostanie dodatkową kase to swoją drogą

Ten post był edytowany przez Zigu17 dnia: 02 Styczeń 2011 - 13:09

#14 Gość_Gordon Lameman_*

• Grupa: Goście

Napisany 02 Styczeń 2011 - 12:25

Zigu, glupoty to Ty piszesz. Jaka dokumrntacje z miejsca 'wypadku' chcesz zebrac ponad tydzien po wydarzeniu?
Skad wiesz, gdzie sie przerwocil? Moze przewrocil sie na chodniku przed swoja posesja. Ojca pozwiesz?

Milo, ze umiecie wydzierac z ludzi kase za bzdury, ale zastanow sie nastepnym razem, bo nie kazdy przypadek sie do tego nadaje. I tak, w tym wypadku to jest bzdura.

#15 Użytkownik jest niedostępny   Sepas Ikona

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 02 Styczeń 2011 - 12:26

Przestań, te pieniądze nie sa nic warte. Później przy każdej zmianie cisnienia będzie Ciebie napier..

Więc lepiej uważać a nie liczyć na ochłapy typu 150zł za złamanie

Ten post był edytowany przez Sepas dnia: 02 Styczeń 2011 - 12:26

#16 Użytkownik jest niedostępny   asd1003 Ikona

• Dyskutant
  • PipPip

Napisany 02 Styczeń 2011 - 12:34

@Menfis

posty nabijasz?

nie poszedlem od razu do lekarza bo nie bede latal z byle stluczeniem... myslalem ze przejdzie, tak sie nie stalo... jak nie masz nic do wniesienia do dyskusji to sie nie odzywaj...

#17 Użytkownik jest niedostępny   Menfis Ikona

• bananowy koktajl <3
  • PipPipPipPipPip

Napisany 02 Styczeń 2011 - 12:44

Zobacz postasd1003, o 02 Styczeń 2011 - 12:34, napisał(a):

@Menfis

posty nabijasz?

nie poszedlem od razu do lekarza bo nie bede latal z byle stluczeniem... myslalem ze przejdzie, tak sie nie stalo... jak nie masz nic do wniesienia do dyskusji to sie nie odzywaj...

Mój post nie był do Ciebie skierowany, a do tych, którzy radzą ze wszystkim iść po kasę. Nie napisałeś co lekarz powiedział o twojej dolegliwości, oprócz tego, że na zdjęciu niczego nie widać. To za co masz dostać odszkodowanie? Za to, że boli? Wiesz co to wymuszanie odszkodowania? @Zigu. Ide do Ciebie ze zdjęciami miejsca w którym się przewróciłem. Jest lód - ślisko - czyli idealne miejsce do .. sfotografowania. Świadek? No znajdzie się, kolega który akurat dziwnym trafem przechodził obok mnie. Idziemy do Ziga i on załatwia nam odszkodowanie. Ja mam na nową konsolę, zdarzenia nie było a ból symulowałem.

Uwagi w stylu nabijasz posty sobie zostaw dla siebie bo mnie nie znasz, a na forum nie jesteś na tyle długo aby komukolwiek prawić takie kazania. Zwłaszcza, że nie potrafisz czytać ze zrozumieniem.

#18 Użytkownik jest niedostępny   ostriket Ikona

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 02 Styczeń 2011 - 12:48

ja powiem że warto się ubiegać o każde odszkodowanie, bo ja np. za zwykłe wybicie kciuka dostałem 100zł :E

#19 Użytkownik jest niedostępny   Cataliades Ikona

• Dyskutant
  • PipPip

Napisany 02 Styczeń 2011 - 13:02

Najlepiej powiedzieć, że wypadek stał się w szkole(jeżeli jesteś uczniem). Idziesz do lekarza, od lekarza dostaniesz papierek + zdjęcie prześwietlenia, zanosisz papierek do dyrektora i higienistki (jeżeli jest), wysyłasz dokumentację (prześwietlenie + papierek). Po 2-3 miesiącach możesz liczyć na jakieś odszkodowanie. Ja za pokruszoną kość palca dostałem 160zł.

#20 Użytkownik jest niedostępny   Zigu17 Ikona

• Bardzo złe "mody" tu grasują...
  • PipPipPipPipPip

Napisany 02 Styczeń 2011 - 13:08

Zobacz postGordon Lameman, o 02 Styczeń 2011 - 12:25, napisał(a):

Zigu, glupoty to Ty piszesz. Jaka dokumrntacje z miejsca 'wypadku' chcesz zebrac ponad tydzien po wydarzeniu?

Nawet do 13 lat wstecz. Wielki pan prawnik z 1 roku.

• (3 Stron)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3