Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Esseti

Asus P7H55-M LX (OC)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Niedawno zakupilem mojemu tacie nowy komputer z Asus P7H55-M LX i Core i3 540. Dzis chcialem wziasc sie za OC tego procka, ale w BIOSie nie ma w ogole opcji do manipulacji napiec/czestotliwosci. W artykule na FrazPC (http://www.frazpc.pl/recenzje-2/593581,ASUS-P7H55-M-LXSI---tanio-nie-znaczy-le.html) wyczytalem ze trzeba zrobic upgrade BIOSu do najnowszego (dla tej plyty jest 0402, a w artykule maja 0401) i ze po wcisnieciu F4 w zakladce Advanced powinna pojawic sie opcja Jumperfree configuration, ale niestety nic sie nie pojawia (a klawiature mam sprawna :).

 

Macie jakies pomysly jak to odblokowac i czy w ogole jest to mozliwe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zaktualizowałeś do 0402, to możliwe, że ta opcja została ponownie zablokowana. Nie pozostaje nic innego, jak downgrade do wersji 0401, żeby się przekonać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale jest 0303 i jego zainstaluj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ja juz mam 0402 ... chyba ze jest jakis sposob na downgrade?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytalem i niestety ta wersja AFUDOS nie rozpoznaje mojego aktuanlego (0402) biosu ktory wyszedl w polowie grudnia 2010.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na stronie ASUSA jest do pobrania BIOS z lipca. Moze to cos da?

 

Link do stronki: http://support.asus.com/download/download.aspx?model=P7H55-M%20LX&os=29&SLanguage=en-us

 

Ja mam rowniez plyte Asusa z tej rodziny - P7H55-M ale w moim biosie jest zakladka Ai Tweaker i tam moge wszystko ustawic. Tym sposobem po trzech godzinach czytania poradnikow (tylko namieszaly mi w glowie) oraz for "podkrecaczy" (BARDZO POMOCNE zrodlo informacji) udalo mi sie podkrecic swojego i3 540 z 3.06 do 3.61 Ghz :) Wystarczylo ustawic tylko 3 wartosci. Temperatura na oryginalnym chlodzeniu w stresie wynosi okolo 50 stopni. Testy na stabilnosc przeszedl spiewajaco. Korci mnie zeby wyzylowac go na okolo 4,0 ale chyba jednak sobie odpuszcze taka zabawe :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

50C w stresie? To dziwne, bo gdy testowalem mojego 540 na stock mhz i cooling to w stresie temp dochodzila do ~70C.

A co do biosu, to sproboje z tym starszym, ale watpie aby to zadzialalo, bo ja juz mam ta nowa wersje i pewnie nie pozwoli mi zdowngradeowac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LOL. Asus EZ Flash pozwolil mi zflashowac z 0402 do 0303. Kto by pomyslal ze to zadziala :). Tylko ze dalej nie mam opcji do konfiguracji CPU ... F4, Ctrl+F1 nic nie dziala ; (

 

Edit:

Napisalem ticketa do ASUS w w/w sprawie. Zobaczymy co odpisza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bios z możliwością odblokowywania opcji OC w dalszym ciągu jest w fazie testów. Redakcje otrzymały testówkę, której nie udostępniliśmy na dziś użytkownikom końcowym. Jedyne co mogę zasugerować to odrobina cierpliwości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bios z możliwością odblokowywania opcji OC w dalszym ciągu jest w fazie testów. Redakcje otrzymały testówkę, której nie udostępniliśmy na dziś użytkownikom końcowym. Jedyne co mogę zasugerować to odrobina cierpliwości.

 

Dzieki za dobra wiadomosc! Bo juz sie balem ze egzemplarz ktory kupilem jest specjalnie zablokowany, przynajmniej tak sie dowiedzialem od moderatora na forum ASUS'a http://vip.asus.com/forum/view.aspx?id=20110108212023992&SLanguage=en-us&page=1&board_id=1&model=P7H55-M%20LX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bios z możliwością odblokowywania opcji OC w dalszym ciągu jest w fazie testów. Redakcje otrzymały testówkę, której nie udostępniliśmy na dziś użytkownikom końcowym. Jedyne co mogę zasugerować to odrobina cierpliwości.

A kiedy możemy się my użytkownicy spodziewać tego biosu udostępnionego do pobrania? Bo szczerze powiem właśnie dzięki tym opcjom skusiłem się na tą płytę, ale jeśli mam czekać nie wiadomo ile, to chyba się rozmyślę. Nie możecie udostępnić tego biosu w wersji BETA do przetestowania użytkownikom?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że temat z przed 6 lat, ale ja szukałem odpowiedzi na ten temat bo kupiłem sobie nową grafikę Geforce 1050Ti i chciałem podkręcić i5 760 na tej płycie i niestety nic nie znalazłem odpowiedzi w necie, dlatego podzielę się tym co ustaliłem. Mam najnowszy bios 0406. Szukałem odpowiedzi na różnych forach i nikt dokładnie tego nie wytłumaczył jako, ze na na tej płycie głównej nie ma Ai Tweak w biosie. Jest jeszcze prościej :) Zmieniamy wyłącznie dwie wartości. W Jumperfree zmieniamy magistralę na żądaną szybkość (podwyższając z 133 Mhz). W sekcji głównej CPU (nie pamiętam dokładnie) - innej niż CPU jumperfree odszukujemy ratio CMOS (czy jakoś tak) i możemy ustawić tam mnożnik (max 22) wpisując po prostu 22. Lepiej zawsze ustawić mnożnik wyższy i niższą magistralę. Wszystkie inne wartości powinny się automatycznie dostosować. Niestety voltage się nie dostosowuje i nie można tez ustawić tego ręcznie. Tym nie mniej ustawiając mnożnik na 22 i szynę na 166MhZ udało mi się stabilnie (testy w Windowsie) osiągnąć 3,5 GhZ. Więcej ni próbowałem. Temp w stresie wynosiła ok 60 st po podkręceniu. Niestety jest jeden problem. Przestaje wtedy działać turbo co oznacza, że po podkręceniu procek działa ciągle na tym 3,5 GhZ, a nie jak normalnie korzystając z mocy w ramach potrzeb. Normalnie podczas pracy biurowej chodzi na poziomie 1,5 GhZ, wiatraki kręcą się na 1400 prmp i jest cisza i spokój. Po podkręceniu wiatraki wyją na 2000 prmp i procek działa non stop na 3,5 GhZ co zupełnie mi nie odpowiada. Ciężko też przetaktowywać za każdym razem w biosie tylko na granie. Moje pytanie jest takie - czy jest sposób na to, żeby go podkręcić, ale jednocześnie żeby on mógł tak działać jak normalnie tj. żeby podczas pracy biurowej było 1,2 - 1,5 i podkręcał się do 3,5. Zauważyłem też (nie wiem czy mam rację) że chyba nie do końca działa tryb turbo boost bo maksymalnie dochodzi do 3 GhZ, a nie 3,2 GhZ jak podaje specyfikacja.

 

I ciekawostka dla zainteresowanych - Heroes VII w rozdzielczości 1440p (QHD), a więc całkiem sporo na tym i5 760 (bez podkręcenia) + Gigabyte 1050Ti + dysk SSD osiąga 25 - 30 fps (wszystkie ustawienia najwyższe). W 3dMarku FireStrike jest 6000 pkt (rozdzielczość 1440p). Wcześniej na tej samej konfiguracji, ale ze starym Radeonem 7700 było w tym 3dmarku 2700 pkt. To apropos ludzi, którzy na różnych forach pisali, ze zakup nowszej karty do procesorów i5/i3 pierwszej generacji nie ma sensu. Otóż ma sens ! Wzrost wydajności w grach 115% !

 

Jak ktoś by miał jakieś pytania odnośnie podkręcania czy sensu zakupu lepszej grafiki aby dać nowe życie takiemu kompowi proszę pytać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również jakiś czas temu piasłem tu na forum, że i5 1. generacji po OC jeszcze daje radę, to mnie prawie zjedli. Chyba żadnego innego proca tak dobrze nie wspominam, no może Athlona II X4 - bo był bardzo tani i długowieczny. I Lynn tak samo, kupiony w używce za śmieszną kasę i dawał radę do końca, a nawet dłużej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również jakiś czas temu piasłem tu na forum, że i5 1. generacji po OC jeszcze daje radę, to mnie prawie zjedli. Chyba żadnego innego proca tak dobrze nie wspominam, no może Athlona II X4 - bo był bardzo tani i długowieczny. I Lynn tak samo, kupiony w używce za śmieszną kasę i dawał radę do końca, a nawet dłużej.

 

To jest właśnie ogromny problem w całym necie z poziomem dezinformacji. Ciężko jest się połapać kto pisze prawdę. Ja właśnie po przeczytaniu tego co piszesz tematu długo się wahałem. Ostatecznie wszedłem sobie na jakąś anglojęzyczną stronę gdzie można dokładnie ustawić procek i grafikę i pokazuje w grach ile fpsów i tam pokazywało, że jest wzrost wydajności. Wynik 2700pkt, a 6000pkt (po podkręceniu do 3,5Ghz 6200pkt) mówi sam za siebie. Testowałem też specjalny benchmark Crysis na najwyższej dostępnej rozdzielczości 2560x1600 16q i wszystko najwyższe i na Radeonie 7700 było 11,42 fpsów, a teraz na tym 1050 Ti jest 26,40 fpsów czyli wzrost aż o 130% !!! To oznacza, że kupno lepszej grafiki ma sens !!! Skoro ja na QHD osiągam takie wyniki to pewno w niższych rozdzielczościach będzie jeszcze lepiej. Być może jak pisano w RTSach gdzie procek musi dużo liczyć jest jakiś problem, ale może nawet z ciekawości jak znajdę czas ściągnę sobie jakieś demo i sprawdzę jakiś nowy RTS. Ja jednak myślę, że taki upragde ma sens, tym bardziej, że kartę będzie można włożyć w razie zmiany sprzętu już pod nowszą architekturę. Oczywiście płyta główna to tylko PCI E x2 i to też raczej nie ma wpływu. Kupiłem specjalnie kartę z 4GB właśnie pod rozdzielczość QHD i to działa !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...