Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

IZA2011

Kupujący nie chce zapłacić za wylicytowany przedmiot- allegro pomocy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Serdecznie!

 

Mam do państwa takie pytanie dotyczące moich aukcji na allegro:

Otóż wczoraj na aukcji został wylicytowany mój zestaw na allegro.

Po jakiś 10-15 minutach po zakończeniu aukcji, kobieta która wygrała zestaw pisze do mnie

"Witam.

Wylicytowałam zestaw kosmetyków,lecz niestety nie mogę zrealizować tej transakcji. Nie można sprzedawać "kota w worku".Dopiero po licytacji doczytałam się, że zdjęcie przedstawia nie to co kupiłam- po co jest to zdjęcie? Sprzedaż internetowa opiera się przede wszystkim na fotografii. W takiej sytuacji nie wiem jak wyglądają chociażby opakowania- mogą być zniszczone.Nie jest to zgodne z zasadami sprzedaży, a jest to wprowadzanie w błąd kupującego."

 

Nie rozumiem jak można wsiąść udział w licytacji nie zapoznając się z nią, nie czytając jej??

Tam wszystko pisze czarno na białym, nie chciałam nikogo wprowadzić w błąd.

W regulaminie allegro pisze że opis nie może wprowadzać w błąd- mój był w 100% uczciwy, na temat zdjęć nie ma mowy w regulaminie

Twierdzi że "kupiła kota w worku" a tam przecież jest produkt po produkcie wymieniony z pojemnością.

Od kiedy najpierw się kupuje a później czyta? Jak dla mnie jest to osoba nieodpowiedzialna, na swoim koncie ma już kilka negatywów od ludzi którzy przestrzegają przed transakcjami z nią...

Straciłam przez nią prawdziwego klienta, opłatę za wystawienie +promowanie 12.50 , i prowizje koszt ok 10zł

Co mam zrobić w takiej sytuacji? Czy ona ma prawo nie zapłacić za ten przedmiot?

 

 

2 pytanie mam odnośnie zwrotu pieniędzy za wystawienie przedmiotu.

Wiem że w przypadku gdy kupujący nie zapłaci mogę odzyskać prowizję, a co z opłatą za wystawienie? Czyli co z 12.50? Mam już kilka takich aukcji gdzie klienci nie płacą Czy te pieniądze mogę jakoś odzyskać?

Przecież to nie wina sprzedającego że kupujący kupuje dla zabawy ;/

 

 

BARDZO PROSZĘ O POMOC

Pozdrawiam

Izabela

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Iza, raczek pewnie poza negatywem nic się nie obędzie. Powiedz mi, czy warto psuć sobie nerwy dla kilku złotych ? Co innego, jakbyś wysłała towar i była stratna na jego wartość, ale nie na wartość wysyłki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze możesz z fake maila napisać, że odkupisz od niej ten zestaw za "wartość zakupu +100zł" bo bardzo Ci zależy, ona kupi od Ciebie z chęcią zysku a Ty ją potem olejesz ;)

Napisz jej, żeby Ci kupiła albo oddała kasę za wystawienie aukcji bo inaczej zgłaszasz to do allegro albo na policję, może się wystraszy i odda. A to co Ci napisała w mailu to jakiś bełkot, nie chciało się czytać aukcji a potem pisze takie farmazony jak "Sprzedaż internetowa opiera się przede wszystkim na fotografii". "Ja dałam dupy więc zwalę to na Twoją nieuczciwość". To taki typ człowieka, któremu bym napluł w twarz jakby mi to mówił w cztery oczy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak rozumiem że 12zł to nie jest dużo, ale jak pisałam to nie jest pierwsza taka sytuacja więc jakieś 50zł przez takie osoby jestem stratna , które myślą że mogą sobie zakupić a później przeczytać opis i odmówić..A te osoby po prostu czuja się bezkarnie..;/ Kilka razy podarowałam ale taka zabawa mnie po prostu już przerosła..

Jeśli będę tak darować wszystkim to mi na głowę wyjdą, i zbankrutuje na rzecz Allegro :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DDiablo

No tak rozumiem że 12zł to nie jest dużo, ale jak pisałam to nie jest pierwsza taka sytuacja więc jakieś 50zł przez takie osoby jestem stratna , które myślą że mogą sobie zakupić a później przeczytać opis i odmówić..A te osoby po prostu czuja się bezkarnie..;/ Kilka razy podarowałam ale taka zabawa mnie po prostu już przerosła..

Jeśli będę tak darować wszystkim to mi na głowę wyjdą, i zbankrutuje na rzecz Allegro :P

 

 

FZP + wystaw negatywną opinię. A co do kosztów wystawienia no trudno tego nikt ci nie zwróci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tash- kombinować z nią to raczej nie będę, to jakaś starsza kobieta - 57lat, ale dzięki bardzo za radę ;)

No właśnie mam nadzieję że odda mi pieniądze za wystawienie.

Kupować zestawu nie musi- łaski bez, znajdą się prawdziwi uczciwi klienci.

Tylko właśnie nie chce przez taka babkę stracić ani 1zł i płacić za jej błędy..

 

DDiablo co to jest FZP??? :P nie bardzo się na tym znam..

A co do wystawienia jej negatywa to obawiam się, że dla niej negatyw nic nie znaczy ma ich już kilka na koncie.. a co gorsze może się odwdzięczyć i Bóg wie co w nim napisać i na kłamać. A wiadomo później kolejny klient nie dojdzie kto mówi prawdę bo każdy się może wymówić ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DDiablo co to jest FZP??? :P nie bardzo się na tym znam..

 

Formularz zwrotu prowizji.

 

a co gorsze może się odwdzięczyć i Bóg wie co w nim napisać i na kłamać. A wiadomo później kolejny klient nie dojdzie kto mówi prawdę bo każdy się może wymówić ;/

 

Jeżeli ktoś na prawdę przegląda komentarze, to łatwo taki odwetowy rozpozna, zwłaszcza od użytkownika, który ma trochę negatywów na koncie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze możesz z fake maila napisać, że odkupisz od niej ten zestaw za "wartość zakupu +100zł" bo bardzo Ci zależy, ona kupi od Ciebie z chęcią zysku a Ty ją potem olejesz ;)

Napisz jej, żeby Ci kupiła albo oddała kasę za wystawienie aukcji bo inaczej zgłaszasz to do allegro albo na policję, może się wystraszy i odda. A to co Ci napisała w mailu to jakiś bełkot, nie chciało się czytać aukcji a potem pisze takie farmazony jak "Sprzedaż internetowa opiera się przede wszystkim na fotografii". "Ja dałam dupy więc zwalę to na Twoją nieuczciwość". To taki typ człowieka, któremu bym napluł w twarz jakby mi to mówił w cztery oczy ;)

 

a skąd ten "chętny kupujący" ma mieć maila tej kobity czy chociażby nazwę użytkownika allegro?! Brawo za pomysł.

 

EDIT:

obejrzałem aukcję, kobieta nie ma racji. Napisz jednoznacznie, że w opisie aukcji jest informacja, że zdjęcie jest przykładowe, wiedziała o tym zanim zalicytowała (no bo przecież to chyba logiczne, że trzeba przeczytać treść zanim się zaakceptuje warunki).

 

Jeśli nie chce kupić to negatyw o treści "Odmowa zakupu zaraz po wygraniu aukcji, w opisie informacja, że zdjęcie poglądowe - kupująca nie czyta opisu aukcji".

 

A chwilę przed wystawieniem nega wyślij jej emaila, że wystawiasz jej komentarz negatywny za odmowę zakupu na podstawie zdjęcia które było opisane jako poglądowe. Ty natomiast ze swojej strony dopełniłeś wszelkich formalności, rzetelnie opisałeś przedmiot i w przypadku otrzymania krzywdzącego komentarza negatywnego zgłosisz fakt pomówienia Twojej osoby przez kupującą organom ścigania, gdyż krzywdzący komentarz negatywny wpłynie na obniżenie zaufania kupujących w Twoich kolejnych aukcjach a więc i bezpośrednio przełoży się na straty finansowe. Dodaj, że pomówienie jest ścigane prawem z art. 212 § 1.

 

Powodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak mozna brac sie za handlowanie nie majac pojecia ani nie przewidujac, co bedzie, jesli ktos sie wylamie z Twojego prostolinijnego schematu zakupu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bój się wystawiać negatywów.Ludzie powinni wiedzieć z kim mają doczynienia.W ostatnim roku kupiłem kilkanaście płyt CD z muzyką od gościa.Zapłaciłem po chwili od zakończenia licytacji.Mija dzień,mija drugi i nic.Zawsze sprzedający wysyłał email z potwierdzeniem wysyłki.Więc po 5 dniach zapytałem w emailu czy wysłane.Odpisał że wysłał następnego dnia.Po 2 tygodniach pisania do niego bez odpowiedzi wystawiłem negatywa z opisem całej historii.On odwdzięczył się tym samym pisząc że jestem oszustem ponieważ towar odebrałem a chcę rekompensatę i że już kilka razy mu się tak zdarzyło bla,bla.Napisałem do portalu zażalenie i żądanie zwrotu kasy.Po kilku dniach kasa zwrócona i mail od gościa.Bardzo przeprasza za pomyłkę i chce załatwić wszystko polubownie.Okazało się że nie byłem pierwszym zrobionym na szaro.Kasę brał a nic nie wysyłał zwalając wszystko na pocztę.Konto człowieczka zablokowali i do widzenia.Nie straciłem nic a ludzie przynajmniej poczytali historię o oszuście.

 

Dawaj negatywa bo inaczej będzie baba robić tak bez końca.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak jest z prawem?

Czy prawo jest po mojej stronie czy po jej?

Jak jest naprawdę z tym zdjęciem? Czy jeśli ktoś chciałby to czy mógłby się przyczepić to tego zdjęcia? Zwalając winę że wprowadziłam go w błąd?

Mimo iż formułka w aukcji napisana jest dużymi literami i pogrubioną czcionką, to chyba opis jest najważniejszy?

 

No a jak ktoś już nie czyta opisu to już mi ręce opadają.. :kwasny:

Bo to jest chyba podstawa..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak mozna brac sie za handlowanie nie majac pojecia ani nie przewidujac, co bedzie, jesli ktos sie wylamie z Twojego prostolinijnego schematu zakupu?

 

 

Nie bardzo rozumiem Twojej wypowiedzi?? JAKI SCHEMAT to chyba jest proste skoro bierzesz udział to chcesz to zakupić. Wygrywasz- płacisz. To nie jest ZABAWA! Oczywiście rozumiem osoby które wylicytowały a później podają jakiś konkretny powód rezygnacji typu problem rodzinny itp A NIE ŻE ONA NIE ZDĄŻYŁA OPISU PRZECZYTAĆ!

 

Dyskutant - Oczywiście wystawie negatywa :) Ale wcześniej straszyć ja tym nie będę bo i tak się tym nie przejmie.

Teraz jest jeszcze za wcześnie (wczoraj wieczorem zakupiła) chce z nią to jakoś załatwić spokojnie i mam nadzieje że zrozumie swój błąd i odda mi kasę za wystawienie.. I mam nadzieję że naiwna nie jestem :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do zdjecia moze sie przyczepic jedynie jego autor, poniewaz nie majac praw autorskich, wykorzystujesz jego prace w warunkach komercyjnych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a skąd ten "chętny kupujący" ma mieć maila tej kobity czy chociażby nazwę użytkownika allegro?! Brawo za pomysł.

 

EDIT:

obejrzałem aukcję, kobieta nie ma racji. Napisz jednoznacznie, że w opisie aukcji jest informacja, że zdjęcie jest przykładowe, wiedziała o tym zanim zalicytowała (no bo przecież to chyba logiczne, że trzeba przeczytać treść zanim się zaakceptuje warunki).

 

Jeśli nie chce kupić to negatyw o treści "Odmowa zakupu zaraz po wygraniu aukcji, w opisie informacja, że zdjęcie poglądowe - kupująca nie czyta opisu aukcji".

 

A chwilę przed wystawieniem nega wyślij jej emaila, że wystawiasz jej komentarz negatywny za odmowę zakupu na podstawie zdjęcia które było opisane jako poglądowe. Ty natomiast ze swojej strony dopełniłeś wszelkich formalności, rzetelnie opisałeś przedmiot i w przypadku otrzymania krzywdzącego komentarza negatywnego zgłosisz fakt pomówienia Twojej osoby przez kupującą organom ścigania, gdyż krzywdzący komentarz negatywny wpłynie na obniżenie zaufania kupujących w Twoich kolejnych aukcjach a więc i bezpośrednio przełoży się na straty finansowe. Dodaj, że pomówienie jest ścigane prawem z art. 212 § 1.

 

Powodzenia.

 

Dziękuje bardzo mi pomogłeś :)

Już wiem na czym stoję, bo już sama pogubiłam się w tym ;/

Pozdrawiam

 

Do zdjecia moze sie przyczepic jedynie jego autor, poniewaz nie majac praw autorskich, wykorzystujesz jego prace w warunkach komercyjnych.

 

Nie to jest na szczęście moje zdjęcie ;)

Ale chodzi mi np. czy allegro nie zarzuci mi że zdjęcie jest błędne, nie przedstawia opisanego zestawu tych 65sztuk (tylko większą ilość kosmetyków) ? Mimo iż opis wyjaśnia że to jest przykładowe zdjęcie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale chodzi mi np. czy allegro nie zarzuci mi że zdjęcie jest błędne, nie przedstawia opisanego zestawu tych 65sztuk (tylko większą ilość kosmetyków) ? Mimo iż opis wyjaśnia że to jest przykładowe zdjęcie

Nie masz obowiązku wrzucania zdjęcia przedmiotu a jeżeli napisałaś, że jest przykładowe to nie masz się czym martwić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładny zestaw :) .Proponuję abyś zdjęcie umieściła na górze przed całym opisem.Może to pomoże uniknąć w przyszłości głupich tłumaczeń ludzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TASH I MANRIUSZ - Dziękuje :)

No już się troszkę uspokoiłam i mam nadzieję że będzie po mojej myśli ;)

 

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bój.Są ludzie i ludzie.Jeden będzie zawsze starał się być w porządku a inny..Masz przykład.Mój profesor zawsze mawiał: Myślenie nie boli a przepraszam nic nie kosztuje.Pozdrawiam

 

P.S.To oczywiście tyczy się Twojej "klientki" :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo rozumiem Twojej wypowiedzi?? JAKI SCHEMAT to chyba jest proste skoro bierzesz udział to chcesz to zakupić. Wygrywasz- płacisz. To nie jest ZABAWA! Oczywiście rozumiem osoby które wylicytowały a później podają jakiś konkretny powód rezygnacji typu problem rodzinny itp A NIE ŻE ONA NIE ZDĄŻYŁA OPISU PRZECZYTAĆ!

po pierwsze: naucz sie edytowac swoje posty, nie pisac jeden pod drugim. Po drugie: nie rozumiesz tego, co napisalem. Ale do tego sie przyznalas, wybaczam. Z góry zakladasz, ze wystawisz, ktos kupi i od razu zaplaci. Nie przewidzialas, ze moze sie zdarzyc opór, leżysz na ziemi i kwiczysz, nie wiesz co zrobic - piszesz na forum. Beznadziejne :thumbdown: Naprawde przerasta Cie samodzielne myslenie CO TERAZ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)leżysz na ziemi i kwiczysz(...)

:rotfl: :rotfl: :rotfl:

 

 

Proponuję skontaktować się z pracownikiem Allegro telefonicznie. Oni napewno wiedzą najlepiej co zrobić w takiej sytuacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prosta sprawa negatyw i zwrot prowizji niestety nikt za reszte ci nie odda

 

jeszcze zeby to było drobnym druczkiem a to chyba osiemnastką napisałeś za takie akcje powinny być kary pieniezne pobierane z konta allegro kupującego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prosta sprawa negatyw i zwrot prowizji niestety nikt za reszte ci nie odda

 

Zawsze warto spróbować wyciągnąć rękę i rozwiązać polubownie. Np. odpisać kobiecie, że to ona nie doczytała ale to ty jesteś stratna i żeby zwróciła koszt wystawienia + prowizję. Dopiero jeżeli się znie zgodzi wstąpić na ścieżkę formalną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze: naucz sie edytowac swoje posty, nie pisac jeden pod drugim. Po drugie: nie rozumiesz tego, co napisalem. Ale do tego sie przyznalas, wybaczam. Z góry zakladasz, ze wystawisz, ktos kupi i od razu zaplaci. Nie przewidzialas, ze moze sie zdarzyc opór, leżysz na ziemi i kwiczysz, nie wiesz co zrobic - piszesz na forum. Beznadziejne :thumbdown: Naprawde przerasta Cie samodzielne myslenie CO TERAZ?

Powiedział Colicab, wzór poprawności i cnót wszelakich. Który nie wie czy jego pyszne, pyszne KFC jest akceptowane przez innych i musi się skonsultować na forum.

 

Się porobiło, ktoś czegoś nie wie i bezczelnie ośmielił się spytaj, ojej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja w takiej sytuacji napisałbym do osoby która w licytacji zajęła drugie miejsce że kupujący się rozmyślił i że mogę sprzedać za równowartość jego maksymalnej oferty lub parę złotych niżej. Kiedyś tak miałem że wystawiłem 3 podobne przedmioty i licytowały dwie osoby i ta osoba która wygrała 1 przedmiot napisała mi że chciała wylicytować wszystkie 3 więc nie chce tego jednego i akurat drugi licytujący był zawiedziony że nie wygrał wszystkich trzech aukcji więc sprawa się sama rozwiązała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a skąd ten "chętny kupujący" ma mieć maila tej kobity czy chociażby nazwę użytkownika allegro?! Brawo za pomysł.

 

EDIT:

obejrzałem aukcję, kobieta nie ma racji. Napisz jednoznacznie, że w opisie aukcji jest informacja, że zdjęcie jest przykładowe, wiedziała o tym zanim zalicytowała (no bo przecież to chyba logiczne, że trzeba przeczytać treść zanim się zaakceptuje warunki).

 

Jeśli nie chce kupić to negatyw o treści "Odmowa zakupu zaraz po wygraniu aukcji, w opisie informacja, że zdjęcie poglądowe - kupująca nie czyta opisu aukcji".

 

A chwilę przed wystawieniem nega wyślij jej emaila, że wystawiasz jej komentarz negatywny za odmowę zakupu na podstawie zdjęcia które było opisane jako poglądowe. Ty natomiast ze swojej strony dopełniłeś wszelkich formalności, rzetelnie opisałeś przedmiot i w przypadku otrzymania krzywdzącego komentarza negatywnego zgłosisz fakt pomówienia Twojej osoby przez kupującą organom ścigania, gdyż krzywdzący komentarz negatywny wpłynie na obniżenie zaufania kupujących w Twoich kolejnych aukcjach a więc i bezpośrednio przełoży się na straty finansowe. Dodaj, że pomówienie jest ścigane prawem z art. 212 § 1.

 

Powodzenia.

 

Jak już to Art. 212 § 1 Kodeksu Postępowania Karnego. Po takiej gadce, jak ta u góry mało kto podskoczy.

 

 

A jak jest z prawem?

Czy prawo jest po mojej stronie czy po jej?

Jak jest naprawdę z tym zdjęciem? Czy jeśli ktoś chciałby to czy mógłby się przyczepić to tego zdjęcia? Zwalając winę że wprowadziłam go w błąd?

Mimo iż formułka w aukcji napisana jest dużymi literami i pogrubioną czcionką, to chyba opis jest najważniejszy?

 

No a jak ktoś już nie czyta opisu to już mi ręce opadają.. :kwasny:

Bo to jest chyba podstawa..

 

1. Aukcja w momencie zakończenia to umowa kupna-sprzedaży wiążąca obydwie strony. Kupujący w myśl przepisów powinien zapoznać się z opisem oraz treścią aukcji, z której jednoznacznie wynika, że zdjęcia nie przedstawiają opisywanego przedmiotu, stanowią jedynie informację dodatkową. Obowiązkiem sprzedającego jest nie wprowadzać w błąd kupującego, a nie uczyć czytać ze zrozumieniem. Walka z Kupującą może być długa, ale prawo jest po twojej stronie, ponieważ nie zataiłaś żadnej informacji działającej na twoją niekorzyść. Pytanie tylko czy warto się męczyć? Z drugiej strony jestem zdania, że zawsze warto walczyć o swoje, a negatyw choć niesłuszny zawsze będzie raził wizerunek na portalu. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...