Skocz do zawartości
Wintorez

Książki S-F , w klimacie postapokaliptycznym

Rekomendowane odpowiedzi

3 posty wyżej :>

 

Dla mnie Metro akurat to linia pochyła. Czyli lewo wysoko, prawo nisko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koncze czytac warcrafta i chcialbym sobie zrobic mala przerwe od fantasy, poleci ktos cos dobrego SCi-fi najlepiej w swiecie postapo? Najlepiej po wojnie nuklearnej, ablo w przyszlosci gdzie ludzie nie mieszkaja juz na ziemi? Najlepiej zeby to bya ksiazka, lub maksymalnie trylogia. Dzieki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie/bohaterowie nie mieszkają na Ziemi: Beckett Ciemny Eden, Otceten Przechowalnia, Aldiss Non stop. Może nie do końca postapo, ale też polecę Genezis Becketta (innego).

 

Co do bomb atomowych to tak naprawdę jeszcze żadna książka nie dała mi pełnej satysfakcji, za wysoko poprzeczkę postawił Fallout 2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie/bohaterowie nie mieszkają na Ziemi: Beckett Ciemny Eden, Otceten Przechowalnia, Aldiss Non stop. Może nie do końca postapo, ale też polecę Genezis Becketta (innego).

 

Co do bomb atomowych to tak naprawdę jeszcze żadna książka nie dała mi pełnej satysfakcji, za wysoko poprzeczkę postawił Fallout 2.

Popatrze, a co myslicie o bastionie kinga? To chyba tez jest postapo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popatrze, a co myslicie o bastionie kinga? To chyba tez jest postapo?

jak najbardziej bierz się za czytanie. Trochę mnie mierziły paranormalne wstawki ale ogólnie jest to jedna z moich ulubionych książek Kinga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyta się super, jak to u Kinga. Pod koniec robi się przesadzona, tak jak wspomina milekp - znacznie lepiej by wypadła jako powieść obyczajowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie koncze Warcrafta i szukam juz bastionu do kupienia w epub/mobi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ketyow zawiodłeś mnie chłopie. A ja tak czekam na twoją poezję:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może kiedyś coś napiszę jeszcze ;-) Natomiast w kwestii książek, to oczywiście wiele pozycji uważam za bardzo dobre w postapo i lubię, ale żadna nigdy nie wywołała zachwytu. Chyba najwyższe szanse faktycznie miałby Bastion, gdyby King nie wplótł tam Flagga. Na szczęście dużo jeszcze przede mną, może coś kiedyś jednak okaże się właśnie tym czego szukam. Kiedyś pisałem Falloutowego fanfica, ale potem czas nie pozwolił dokończyć. Jako że uniwersum jest nietykalne (Bethesda) to pod kątem publikacji zacząłem pisać też opowiadanie postapo, ale studia i te sprawy i stanęło w martwym punkcie. Może kiedyś skończę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja już kiedyś miałem o to pytać ale jakoś mi tak zeszło :P Chodzi mi konkretnie o Uniwersum Metro 2033. W Metro 2033 Gluhovskiego:

Gdy Artem po raz pierwszy wychodzi na powierzechnie z Polis i udaje się w stronę biblioteki Lenina to bodajże Młynarz uprzedza go żeby pod żadnym pozorem nie patrzył w stronę Kremla, czy też nie patrzył się na Kreml. I o ile dobrze pamiętam to w Metro 2033 i 2034 nie zostało to wyjaśnione czemu, w obie gry rownież grałem i tam też żadnej wzmianki nie było o tym. W Metro 2035 coś jest o tym wspomniane bądź w jakichś innych książkach Uniwersum ktróych akcja dzieje się w metrze moskiewskiem?

I pytanie jeszcze do samego Metro 2035 to jest bezpośrednia kontynuacja Metro 2033 czy gry Metro Last Naight?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można dopisać: Henryk Wiatrowski "Ostateczni". Postnuke, z mutacjami, eksploracją schronów itp. - nie jest to książka pozbawiona wad, miejscami trochę naiwna, ale ma fajne zakończenie i jest najbardziej falloutową pozycją jaką czytałem. U mnie 4,5/6 - fanom postapo polecam. Ja swoją wyrwałem na allegro za 3 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy już było (bo to żadna nowość), ale polecam cykl 'Algorytm Wojny' Michała Cholewy [syn Piotra Cholewy]. Z tym że to bardziej military SF niż postapo, ale apokalipsa jak najbardziej była :cool: Na razie jestem w połowie trzeciej części "Forta", pierwsze dwie części doskonałe :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytalem Ciemny eden, raczej szalu nie ma, chcialem siegnac po nastepny tom ale on chyba nie zostal wydany w polsce tak samo trzeci. LIPA

Edytowane przez joloxx9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciemny Eden to raczej nie postapo. Mnie się bardzo podobał. Drugi tom wyjdzie we wrześniu, to zeszłoroczna świeżynka. Trzeciego jeszcze nie ma. Prawdopodobnie premiera anglojęzyczna będzie miała miejsce w październiku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciemny Eden to raczej nie postapo. Mnie się bardzo podobał. Drugi tom wyjdzie we wrześniu, to zeszłoroczna świeżynka. Trzeciego jeszcze nie ma. Prawdopodobnie premiera anglojęzyczna będzie miała miejsce w październiku.

Masz racje, drugi tom ma wyjsc w tym roku w Polsce a trzeci jest jeszcze nieukonczony.

 

Nie jest to postapo tylko zwykle saj faj. Jakby nie patrzec ksiazka jest prosta jak budowa cepa ale znosna, dla mnie 7/10.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że to nie książka ale zacząłem pisać bloga coś może trochę na wzór postapokaliptyczny, zobaczymy co z tego wyjdzie :) może komuś przypadnie do gustu

 

http://samzestrachem.blogspot.com/

 

Pozdrawiam

Przecież tam na razie nic nie ma! Kilka słów wstępu, a co z resztą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że to nie książka ale zacząłem pisać bloga coś może trochę na wzór postapokaliptyczny, zobaczymy co z tego wyjdzie :) może komuś przypadnie do gustu

 

http://samzestrachem.blogspot.com/

 

Pozdrawiam

 

"[...]Może jest inny sposób by paliwo z nich wydostać.[...]"

 

No ze zbiornika na stacjii spuścić ;) A po drodze jeszcze każde autko oglołcić z paliwa można :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że to nie książka ale zacząłem pisać bloga coś może trochę na wzór postapokaliptyczny, zobaczymy co z tego wyjdzie :) może komuś przypadnie do gustu

 

http://samzestrachem.blogspot.com/

 

Pozdrawiam

 

Czeka Cię sporo pracy nad słownictwem i budową zdań. W obecnym stanie wstęp wygląda tak, jakby pisał go siedmiolatek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@altair

wyjątkowo się z tobą zgadzam.

żeby nie być gołosłownym to jako doświadczony pisarz powiem ci tak- niepotrzebnie dałeś e wstawki typu śmiejecie się, co tu było do śnmmiechu? I niepotrzebnie przedłuząsz zdania jak można je było w 1 zdaniu skrócić np wszyscy zgineli a potem powtarzasz że wszyscy ludzie, tylko po co????? albo mówisz masz wszystko pod dostatkeim a potem w sensie jedzenie i wode. Nie lepiej napisać coś w stylu, ze prowiantu na razie mam pod dostatkiem, lecz zapasy te kiedyś muszą się skończyć cy coś w ty mstylu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkopuję temat. Tak pod wpływem gry Horizon Zero Dawn. Znajdzie się w podobnych klimatach, tzn. hen hen daleko w przyszłości po "apokalipsie" etc., że nawet pamięć o tym się zatarła??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś tu jeszcze zagląda to polecam "Transmisję" Strzyżewskiego. Dawno nie czytałem tak wciągającego postapo. Oczywiście typowo rozrywkowe, ale warte przeczytania. Autor jest dziennikarzem i pisze o grach komputerowych, co da się poczuć.

 

Oprócz tego całkiem fajna lektura to "Ostateczni" Wiatrowskiego. Dosyć Falloutowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...