Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Wintorez

Książki S-F , w klimacie postapokaliptycznym

Rekomendowane odpowiedzi

Kolejne spostrzeżenia:

 

Golding Wiliam - "Władca Much" - Chyba też z rozpędu wpadło na listę bo o ile się nie mylę to opowieść dzieciakach, które stworzyły sobie, po wcześniejszej katastrofie lotniczej, małe społeczeństwo na bezludnej wyspie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zaznaczyłem na początku, większości pozycji z listy jeszcze nie czytałem i stąd tez wziął się punkt piąty w warunkach tematu. Liczę, że wyszukasz coś jeszcze. ;) Z góry dzięki. Może masz też jakieś propozycje odnośnie umieszczania na liście ? :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie nie bardzo bo sam ostatnio poszukuję czegoś ciekawego ;)

 

Np. ostatnio próbowałem przebrnąć przez Alpha Team - Początkowe opowiadania są ok, tylko, że pozostawiają mega niedosyt. Po czym zaczynają się opowiadanka w stylu "cuda na kiju", bajki o smokach itd. i już nie przebrnąłem dalej ;)

 

Z kolei Samotność Anioła Zagłady jest całkiem ok ale też zaczyna być po kilkudziesięciu stronach męczące. Tak czy inaczej warto przeczytać, bo ciekawa wizja świata mimo, że zakończenie mogłoby być fajniejsze ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jak bawimy się w filtrowanie na postnuklearneapo to wylatują:

 

Aldiss Brian W. - "Cieplarnia" - tutaj Ziemia zsynchronizowała się w ruchu obrotowym ze słońcem, które w dodatku powoli zamienia się w czerwonego olbrzyma, ludzie cofnęli sie w rozwoju zarówno genetycznie jak i technicznie.

Wells H.G. - "Wojna Światów" - to nie postapo tylko apokalipsa w trakcie, w dodatku w wykonaniu kosmitów

John Wyndham - "Dzień Tryfidów" - jak wyżej

Ziemiański Andrzej - "Zapach szkła" - 2WŚ, tane bronie Hitlera itd, ale apokalipsy nie kojarzę

Mark Oramus - "Dzień drogi do Meorii" - tu jest syf kiła i mogiła, ale dlatego, że Ziemią żądzą kosmici.

Stanisław Lem - "Niezwyciężony" - tutaj według najprawdopodobniejszej hipotezy

życie na powierzchni planety unicestwił wybuch supernowej, a resztę zrobiła wojna pomiędzy AI.

 

Zajdel Janusz - "Cylinder van Troffa" - A tutaj do degeneracji społeczeństw na Ziemi przyczyniło się nagromadzenie mutacji genetycznych i ogólna tępota społeczeństwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Usuń proszę ten spoiler o "Niezwyciężonym". W tej książce dochodzenie do tego co się stało na tej planecie jest jednym z najważniejszych elementów fabuły. :)

 

Z tomiku "Zapach szkła" apokalipsy dotyczy przede wszystkim "Autobahn nach Poznań".

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ukryłem spoilera w Niezwycięzonym. Natomiast odnosnie Zapachu szkła odnosiłem się jedynie do opowiadania pod takim tytułem, pozostałych tekstów z tomiku nie znam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedługo ukaże się cała antologia opowiadan postapo - "Piesni o Umierajacej Ziemi" gdzie beda opowiadania m. in. Neila Gaimana i George'a R.R. Martina

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Andre Norton, Świt 2250, przeczytane. Nie ma wielkich rewelacji, ale nieźle się czyta. 4,5/6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up polecam książkę :) Jest to jak na razie jedyna książka jaką miałem okazję CAŁĄ przeczytać, a miałem w rękach w rękach naprawdę cienkie książki/książeczki ;)

Wciąga, klimatyczna, nieprzewidywalna (chyba że grałeś w grę, ale i tak sporo różnicy i nowych wątków jest) i ogółem świetna! :) A w dodatku za darmo :) W ~tydzień przeczytałem całą, gdy normalnie nie mogę się zmusić do przeczytania czegokolwiek dłuższego niż 1-2str ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up polecam książkę :) Jest to jak na razie jedyna książka jaką miałem okazję CAŁĄ przeczytać, a miałem w rękach w rękach naprawdę cienkie książki/książeczki ;)

Wciąga, klimatyczna, nieprzewidywalna (chyba że grałeś w grę, ale i tak sporo różnicy i nowych wątków jest) i ogółem świetna! :) A w dodatku za darmo :) W ~tydzień przeczytałem całą, gdy normalnie nie mogę się zmusić do przeczytania czegokolwiek dłuższego niż 1-2str ;)

 

To bardzo dużo wartościowych rzeczy Cię ominęło.

 

Własnie czytam Metro - naprawdę fajna, ale znam lepsze książki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytane:

 

John Wyndham - "Dzień tryfidów"

Władysław Pasikowski - "Ja, Gelerth"

Shute Nevil - "Ostatni brzeg"

Phillip K.Dick - "Czy androidy śnią o elektrycznych owcach"

Głukhowski Dmitrij - "Metro 2034" [TU BYŁ BŁĄD WYKRYTY PRZEZ PRZEBIEGŁEGO de99iala]

 

Ocena? Według kolejności zapisu.Poprawka, najsłabsze "Metro 2034", miejmy nadzieję, że kolejna część nie powstanie z rozdziałów i pomysłów odrzuconych do szuflady z dwóch poprzednich, bo trzeba coś napisać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałeś Metro 2033 a piszesz o Metro 2034... ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam wszystkie podręczniki do systemu RPG NEUROSHIMA. Świętny klimat no i podstawowa zaleta... wszystko można sobie wyobrazić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam wszystkie podręczniki do systemu RPG NEUROSHIMA. Świętny klimat no i podstawowa zaleta... wszystko można sobie wyobrazić.

 

Nie polecaj gier komuś kto woli książki. Mimo wszystko to nie jest to samo. Jakkolwiek Czerwone Oko można przeczytać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podręcznik do gry jest tak napisany tak fajnie, że lepiej się go czyta niż gra w samą grę. A czerwone oko jest faktycznie niezłe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem jak jest napisany podręcznik i owszem czyta się go fajnie jeśli RPG nie jest Czytelnikowi obce. Ale jeśli tego nie zna częściej będzie robił "wtf?" niż zachwycał się klimatem. Plus 50 zł za poda do RPG to okazja, ale książki w tych cenach to potworne cegły pokroju 1000 stron i w twardej oprawie. Więc dla czytacza podręcznik do RPG to żadna okazja ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przypomniało mi się - Jacek Dukaj "Czarne Oceany". Tylko tam ta apokalipsa jest mocno rozciągnięta w czasie i obserwujemy w zasadzie jej ostatnie fazy, o czym orientujemy się bardzo późno. Generalnie jest to bardzo nieciekawa wizja świata ku której chyba w pewnym sensie zmierzamy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie ktoś już wymieniał, ale mi się bardzo podobało "Metro 2033", teraz wyszła druga część, ale czytając opis nie wydaje się takie ciekawe jak pierwsza. Fajne jest też "Droga" Cormaca McCarthy'ego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to, abyście podawali tytuły książek nawiązujących tematyką do gry "Follout", "Metro 2033" oraz np. filmu "Book of Eli". Oczywiście mam tu na myśli tytuły, które warto przeczytać, nie jakieś tam radioaktywne gnioty.

 

Czytajcie uważnie, zanim coś dodacie

 

 

A to niby dlaczego..?

..Czytać mam uważnie? "Fallout" - rock on, i tyle. Tu nie będzie gatunku.

...Czyli pierdołów.?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to niby dlaczego..?

..Czytać mam uważnie? "Fallout" - rock on, i tyle. Tu nie będzie gatunku.

...Czyli pierdołów.?

 

Nie chcesz, nie czytaj. Nie chcesz, nie dodawaj.

A czytać uważnie zawsze warto, na przykład to "3.Podawajcie imię i nazwisko autora oraz tytuł."

Wtedy Szop_samuraj podałby też autora książki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dlaczego w pierwszym poście nie ma książki "Bastion" - Stephena Kinga. Toż to ~1100 stron apokalipsy :D

Nawet na odwrocie napisane jest: "Zdziesiątkowana epidemią grypy Ziemia staje się masowym grobem". I w książce jest to idealnie pokazane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...