Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

brio11

Przygotowanie serwerowni

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam do Was pytanie, zlecono mi przygotowanie pomieszczenia na serwerownie, przeniesienie 3 serwerów, doradzenie i zakup potrzebnego sprzętu do serwerowni. pomieszczenie jest "gołe", nic w nim nie ma. Wydaje mi się, że te rzeczy są niezbędne:

- podłoga/wykładzina antystatyczna

- szafki teleinformatyczne

- zainstalowany czujnik dymu, gaśnice

- porządne drzwi

- listwy zasilające

- 3 zasilacze UPS

- klimatyzacja

- dodatkowe gniazdka sieciowe

- router

 

oraz przeniesienie centralki telefonicznej. Ile można wziąć za taką usługę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam do Was pytanie, zlecono mi przygotowanie pomieszczenia na serwerownie, przeniesienie 3 serwerów, doradzenie i zakup potrzebnego sprzętu do serwerowni. pomieszczenie jest "gołe", nic w nim nie ma. Wydaje mi się, że te rzeczy są niezbędne:

- podłoga/wykładzina antystatyczna

- szafki teleinformatyczne

- zainstalowany czujnik dymu, gaśnice

- porządne drzwi

- listwy zasilające

- 3 zasilacze UPS

- klimatyzacja

- dodatkowe gniazdka sieciowe

- router

 

oraz przeniesienie centralki telefonicznej. Ile można wziąć za taką usługę?

 

1. Po pierwsze to nie tak HOP - jak nie masz o tym pojecia to radzilbym daleko posunieta ostroznosc.

2. Pytasz ile za usluge... a ile sa warte dane zapisane na serwerach - czyyli jak cos uszkodzisz, zrobisz zle - ile mozna stracic?

3. Adaptacja pomieszczenia na serwerownie = znajomosc przepisow budowlnaych. Np. o ile sie nie myle wszystkie przegrody ogniowe w tym drzwi musza miec norme F60.

4. Zalecalbym zastosowanie podlogi techniczne wykonczonej wykladzina antystatyczna (oznacza to wprowadzenie do pomieszczenia szyny uziemiajacej - gdzies ladunki musza byc odprowadzane!)

5. Odpowiednie oswietlenie i ustawienie szaf - zeby sie dalo w nich pracowac i prowadzic kable.

6. System klimatyzacji musi byc dostosowany do typu zastosowanych szaf - np. wentlacja przez podloge techniczna czy z pomieszczenia.

 

I jeszcze na pewno 1000 innych pierdol o ktorych nie mam zielonego pojecia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że pierdół jest dość sporo i nie jest to tak łatwe zadanie, na kompach i sieciach się znam, może nie jestem jeszcze profesjonalista, ale podstawową wiedzę mam i podołam zadaniu. Nie wiem tylko ile skanować za taką usługe. Tego typu zadanie wykonuje po raz pierwszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Godzina pracy x przewidywany czas pracy + 15% zapasu. :)

 

Teraz tylko na ile wyceniasz swój czas pracy. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze, autorowi wątku życzę powodzenia. Przyda się Tobie na pewno!!

Po drugie, gratuluję takiego zadania!!

 

Ja osobiście zamartwiałbym się o

... 1000 innych pierdol o ktorych nie mam zielonego pojecia.

bo każda taka może pójść źle, ale odpukać.

 

Policz sobie jakąś małą premię, za pracę z podwykonawcami, bo raczej bez nich to się chyba nie obejdzie. :hmm: . Proszę mnie poprawić, jak się mylę. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najwazniejsza jest elektryka, pamietaj zeby roznicowka byla na kazdy bezpiecznik i zeby kazdy serwer i sprzet byl podlaczony na innym obwodzie.

 

Radze tez zainstalowac porzadna klime w takim pomieszczeniu chyba ze maja tam byc 3 serwerki i nie planuje sie rozbudowy o nowe NAS`y itp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co z zasilaniem awaryjnym? agregat?

zapasowa klima?

Ogólnie warunki macie w sieci elektrycznej żeby pociągnąć te serwery z sporym zapasem na przyszłość?

 

Przyda się podniesiona podłoga techniczna, porządne drzwi z kontrolą dostępu, system p.poż i w miarę dobre ustawienie szaf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O podłogę możesz zapytać tu (www.wappex.com.pl) albo mnie, wiem o tym co nie co ;-)

Też polecam szukac podwykonawcy/cow. Zebrac oferty - + 15-25% i jazda :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...