Forum PCLab.pl: przejscie z Orange do Play - Forum PCLab.pl

Skocz do zawartości

Dodaj obrazek

Otwarty

Ikona Ostatnio dodane tematy

Ikona Najnowsze pliki

• (2 Stron)
  • +
  • 1
  • 2
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

przejscie z Orange do Play bedzie problem? Oceń temat: -----

#1 Użytkownik jest niedostępny   wednes Ikona

• Gaduła
  • PipPipPip
  • Grupa: Forumowicze

Napisany 25 Styczeń 2011 - 11:26

Witam.
Jestem w Orange Abonament. 4 lutego kończy mi się umowa, okres rozliczeniowy jest do 9 lutego.
Gdy zadzwoniłem do infolinii kobita powiedziała mi, ze aby się przenieść do innej sieci musiałbym to zgłosić przed 9 stycznia, wiec jeszcze będę musiał siedzieć w Orangu do 9 marca.
Myślałem ze jeśli pójdę przed końcem umowy do salonu Playa i powiem ze chce się do nich przenieść to przeniosę się już tego 9 lutego, a tu zonk.
Moze to być prawda? bo coś tej kobiecie nie dowierzam.

#2 Użytkownik jest niedostępny   Mr.FrOsT Ikona

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 25 Styczeń 2011 - 11:30

Prawda, sam tak miałem.
Migrując z Plusa do Playa.

Ten post był edytowany przez Mr.FrOsT dnia: 25 Styczeń 2011 - 11:30

#3 Użytkownik jest niedostępny   wednes Ikona

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 25 Styczeń 2011 - 12:13

kurrr...

a to teraz muszę iść przed tym 9 lutym do salonu Play i zadeklarować się u nich ze chce przejść z Oranga? czy muszę jeszcze do Oranga lecieć i powiedzieć im ze kończę z nimi na rzecz Play?

#4 Użytkownik jest niedostępny   vhp Ikona

• PipPipPipPipPip

Napisany 25 Styczeń 2011 - 12:15

A może da się jakoś gładko przejść na Popa? Potem to już byłby luz.

#5 Użytkownik jest niedostępny   B166ER Ikona

• Hope Of Light
  • Ikona
  • Grupa: Moderatorzy

Napisany 25 Styczeń 2011 - 12:19

Niestety z tym przenoszeniem numeru to tragedia istna. Znajomy stracił kilka godzin na latanie. Dodajmy że z prepaidem. Spisali go z dowodu i jeszcze z jakimiś zaświadczeniami musiał latać. Na cholerę kom prepaid jak i tak wszystkie dane już w bazie? Tragedia. Więc sam zmieniłem numer i tyle.

#6 Użytkownik jest niedostępny   wednes Ikona

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 25 Styczeń 2011 - 12:31

To jest na pewno tak zrobione ze jeśli chcesz mieć ten sam numer to musisz się uzapierdzielać albo zostać z nimi.
Nie popuszcze, ni chu..a. Ide dzis do salonu Play sie zapytac...

#7 Użytkownik jest niedostępny   B166ER Ikona

• Hope Of Light
  • Ikona

Napisany 25 Styczeń 2011 - 12:33

Wyślą Cię do Pomarańczy po dokument zaświadczający że to Twój telefon(czy jakoś tak przynajmniej w przypadku prepaidów) Może jak jest abonament jest inaczej. Idź zapytaj info z pierwszej gabli to nie jakieś tam domysły. ;-) Ewentualnie może na stronie operatora znajdziesz dotkliwsze informacje.

#8 Użytkownik jest niedostępny   podly Ikona

• Orator
  • PipPipPipPip

Napisany 25 Styczeń 2011 - 13:16

najlepiej idz do salonu play i powiedz ocb, podpiszesz papier a resztą zajmie sie konsultant play - on wysle papier do orange i ustali ze z dniem zakonczenia twojej umowy numer jest przenoszony. ja tak robilem przenosząc sie z ery do orange.

#9 Użytkownik jest niedostępny   trocha6 Ikona

• Uniezależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 25 Styczeń 2011 - 13:34

Zobacz postB166ER, o 25 Styczeń 2011 - 12:19, napisał(a):

Niestety z tym przenoszeniem numeru to tragedia istna. Znajomy stracił kilka godzin na latanie. Dodajmy że z prepaidem. Spisali go z dowodu i jeszcze z jakimiś zaświadczeniami musiał latać. Na cholerę kom prepaid jak i tak wszystkie dane już w bazie? Tragedia. Więc sam zmieniłem numer i tyle.

W rodzinie były przenoszone 3 numery i z żadnym problemów nie było. Mój numer był przenoszony w początkowym okresie gdy taka możliwość się pojawiła orange->play i wszystko było sprawnie. Numer mamy plus->orange też bez problemu (z tym, że trwało to troszkę dłużej - na ok. 2 dni mama miała zastępczy numer z orange). Ostatnio tata przenosił numer plus->play i wszystko było załatwione od ręki.

#10 Użytkownik jest niedostępny   wednes Ikona

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 25 Styczeń 2011 - 14:55

ale to z abonamentu na abonament czy jakos inaczej?

#11 Użytkownik jest niedostępny   B166ER Ikona

• Hope Of Light
  • Ikona

Napisany 25 Styczeń 2011 - 15:30

Zobacz posttrocha6, o 25 Styczeń 2011 - 13:34, napisał(a):

W rodzinie były przenoszone 3 numery i z żadnym problemów nie było. Mój numer był przenoszony w początkowym okresie gdy taka możliwość się pojawiła orange->play i wszystko było sprawnie. Numer mamy plus->orange też bez problemu (z tym, że trwało to troszkę dłużej - na ok. 2 dni mama miała zastępczy numer z orange). Ostatnio tata przenosił numer plus->play i wszystko było załatwione od ręki.

Pisałem o prepaidzie.
---
Rozmawiałem z kumplem posiadaczem abonamentu. Przeszedł z ERY na abonament w Play. Chcieli zaświadczenie o zarobkach oraz żeby podpisał dokument upoważniający Play do wzięcia numeru z Pomarańczy. I wsio.

#12 Użytkownik jest niedostępny   galaxy_lbn Ikona

• Scania Group
  • PipPipPipPipPip

Napisany 25 Styczeń 2011 - 15:42

Wszystko załatwisz w salonie Play, nikt nie będzie trzeba latać do Orange. Play wysyła pismo, spisuje dane z dowodu, potem procedura numeru zostanie rozpoczęta, Orange da Playowi znac kiedy numer zostanie uwolniony i wtedy zostanie aktywowana karta Playa którą dostaniesz przy podpisywaniu umowy w Play, na wszelki wypadek możesz wziąć ostatnią fakturę Orange. Najlepiej już teraz podpisz umowę, dostaniesz telefon, a umowa będzie kontynuowana od wyłączenia numeru w Orange i aktywowaniu w Play. Wszystko załatwi Play ty do Orange nie musisz latać.

#13 Użytkownik jest niedostępny   conq11 Ikona

• Dyskutant
  • PipPip

Napisany 26 Styczeń 2011 - 01:36

1. Kobieta na infolinii podała Ci błędną informację. W przypadku, gdy obowiązuje umowa, składasz wniosek jakieś kilka dni przed zakończeniem umowy i przejdzie Ci numer 9 lutego (zasadniczo wystarczy nawet 2 dni wcześniej). Pomyliła to z 30-dniowym okresem wypowiedzenia, który obowiązuje wtedy, gdy ma się umowę na czas nieokreślony.

2. W przypadku przechodzenia z prepaid, trzeba zarejestrować numer u dotychczasowego operatora + wypełnić dokumenty w Play, nigdzie więcej nie trzeba biegać. Tylko trzeba złożyć wniosek z udzieleniem pełnomocnictwa.

#14 Użytkownik jest niedostępny   Szop_samuraj Ikona

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 26 Styczeń 2011 - 09:20

Zobacz postconq11, o 26 Styczeń 2011 - 01:36, napisał(a):

1. Kobieta na infolinii podała Ci błędną informację. W przypadku, gdy obowiązuje umowa, składasz wniosek jakieś kilka dni przed zakończeniem umowy i przejdzie Ci numer 9 lutego (zasadniczo wystarczy nawet 2 dni wcześniej). Pomyliła to z 30-dniowym okresem wypowiedzenia, który obowiązuje wtedy, gdy ma się umowę na czas nieokreślony.

2. W przypadku przechodzenia z prepaid, trzeba zarejestrować numer u dotychczasowego operatora + wypełnić dokumenty w Play, nigdzie więcej nie trzeba biegać. Tylko trzeba złożyć wniosek z udzieleniem pełnomocnictwa.

1. Skąd ty masz takie bzdurne informacje? bez okresu wypowiedzenia to on może sobie przenosić jak umowa przejdzie na czas nieokreślony. Jeśli proces zacznie się w momencie obowiązywania umowy terminowej to:

a: jeśli kara za zerwanie umowy nie będzie wysoka(a najpewniej tak jest w tym przypadku) to można śmiało robić z dnia na dzień.

b: jeśli konsultant będzie nie ogarnięty to najpewniej puści to przeniesienie z 30 dniowym okresem i będziesz przez 30 dni działał na tymczasowym numerze , ponieważ ten przenoszony jeszcze będzie fungował u operatora dawcy.

#15 Użytkownik jest niedostępny   conq11 Ikona

• Dyskutant
  • PipPip

Napisany 26 Styczeń 2011 - 11:57

Otóż stąd, że pracuję w tym biznesie i dokonuję przeniesień numerów na co dzień. W pierwszym przypadku wybiera się opcję z zachowaniem okresu promocji (czyli do końca umowy), a nie z okresem wypowiedzenia. Nie ponosi się z tego tytułu dodatkowych kosztów. Przeniesienie z dnia na dzień jest również jakąś opcją, ale tylko wtedy gdy wartość oszczędności przewyższa poniesione straty z tytułu kary.

Tak czy inaczej, sprawa dotyczy tutaj przenosin w trakcie umowy na czas nieokreślony, a tutaj są 2 wyjścia: albo pozostanie u dotychczasowego operatora do końca okresu rozliczeniowego, albo przenosiny z dnia na dzień i płacenie za ten okres dwu abonamentów.

#16 Użytkownik jest niedostępny   wednes Ikona

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 26 Styczeń 2011 - 15:55

czyli reasumując: gdy skonczy mi sie umowa 4 lutego, a okres rozliczeniowy 9, to bez problemow bede w play juz 9 lutego.

jutro ide do salonu Play. napisze co wyszło.

#17 Użytkownik jest niedostępny   Makaan Ikona

• Zabandytowany Maskowca
  • PipPipPipPipPip

Napisany 26 Styczeń 2011 - 16:10

Za te kilka dni okresu rozliczeniowego jeszcze zapłacisz ;-P

Przechodziłem z Orange Mix na prepaida Play ponad rok temu, bez problemów.
Ja najpierw załatwiłem w Orange wypowiedzenie umowy (ponad miesiąc przed jej końcem), następnie poszedłem do Playa z tą umową i kilkoma fakturami. Numer był nieaktywny jedynie przez kilka godzin po wygaśnięciu umowy z pomarańczą.

Przy okazji zainteresuj się umowami na firmę, jeśli masz taką możliwość. Dają dużo lepsze warunki.

#18 Użytkownik jest niedostępny   Szop_samuraj Ikona

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 27 Styczeń 2011 - 10:27

Zobacz postwednes, o 26 Styczeń 2011 - 15:55, napisał(a):

czyli reasumując: gdy skonczy mi sie umowa 4 lutego, a okres rozliczeniowy 9, to bez problemow bede w play juz 9 lutego.

jutro ide do salonu Play. napisze co wyszło.

Jestem niemiłosiernie ciekawy jak to wyjdzie.

#19 Użytkownik jest niedostępny   wednes Ikona

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 27 Styczeń 2011 - 21:15

Wiec sytuacja ma się tak:
Panowie w salonie powiedzieli, że będę musiał poczekać jeszcze miesiąc jeśli przechodzę z abonamentu Orange, oczywiste mógłbym zrezygnować ten miesiąc wcześniej, ale musiałbym zapłacić za abonament za ten dodatkowy miesiąc i jakieś tam dodatkowe pieniądze za przedwczesne zerwanie umowy.
Nie chciało mi się więcej biegać po salonach Play i kombinować szukając może gdzieś inaczej mi powiedzą coś lepiej, wiec się zgodziłem.
Wziąłem telefon i abonament, który to abonament zacznie mi się w marcu. Telefon w play oczywiście bez simloka wiec ciesze się już nowym telefonikiem w parszywej jednakże jeszcze sieci. Dostałem gratisowo 100 minut przez 6 miesięcy, nie wiem czy to coś specjalnie dodatkowo, ale nie słyszałem o tym wcześniej.

W bardzo niedługim czasie dostałem smsa od Orange, że rozpoczął się proces przenoszenia numeru do P4 czyli Play i że o rozpatrzeniu bądź odrzuceniu wniosku powiadomi mnie operator biorca. Ciekawy jestem czy jest jakiś powód dla którego mogliby odmówić.

#20 Użytkownik jest niedostępny   Szop_samuraj Ikona

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 27 Styczeń 2011 - 21:23

A wystarczyło dać datę przeniesienia na 10 Lutego... Ale co tam ;) lepiej płacić bez sensownie :D

• (2 Stron)
  • +
  • 1
  • 2