Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

wednes

przejscie z Orange do Play

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jestem w Orange Abonament. 4 lutego kończy mi się umowa, okres rozliczeniowy jest do 9 lutego.

Gdy zadzwoniłem do infolinii kobita powiedziała mi, ze aby się przenieść do innej sieci musiałbym to zgłosić przed 9 stycznia, wiec jeszcze będę musiał siedzieć w Orangu do 9 marca.

Myślałem ze jeśli pójdę przed końcem umowy do salonu Playa i powiem ze chce się do nich przenieść to przeniosę się już tego 9 lutego, a tu zonk.

Moze to być prawda? bo coś tej kobiecie nie dowierzam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurrr...

 

a to teraz muszę iść przed tym 9 lutym do salonu Play i zadeklarować się u nich ze chce przejść z Oranga? czy muszę jeszcze do Oranga lecieć i powiedzieć im ze kończę z nimi na rzecz Play?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może da się jakoś gładko przejść na Popa? Potem to już byłby luz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety z tym przenoszeniem numeru to tragedia istna. Znajomy stracił kilka godzin na latanie. Dodajmy że z prepaidem. Spisali go z dowodu i jeszcze z jakimiś zaświadczeniami musiał latać. Na cholerę kom prepaid jak i tak wszystkie dane już w bazie? Tragedia. Więc sam zmieniłem numer i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest na pewno tak zrobione ze jeśli chcesz mieć ten sam numer to musisz się uzapierdzielać albo zostać z nimi.

Nie popuszcze, ni chu..a. Ide dzis do salonu Play sie zapytac...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyślą Cię do Pomarańczy po dokument zaświadczający że to Twój telefon(czy jakoś tak przynajmniej w przypadku prepaidów) Może jak jest abonament jest inaczej. Idź zapytaj info z pierwszej gabli to nie jakieś tam domysły. ;-) Ewentualnie może na stronie operatora znajdziesz dotkliwsze informacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najlepiej idz do salonu play i powiedz ocb, podpiszesz papier a resztą zajmie sie konsultant play - on wysle papier do orange i ustali ze z dniem zakonczenia twojej umowy numer jest przenoszony. ja tak robilem przenosząc sie z ery do orange.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety z tym przenoszeniem numeru to tragedia istna. Znajomy stracił kilka godzin na latanie. Dodajmy że z prepaidem. Spisali go z dowodu i jeszcze z jakimiś zaświadczeniami musiał latać. Na cholerę kom prepaid jak i tak wszystkie dane już w bazie? Tragedia. Więc sam zmieniłem numer i tyle.

W rodzinie były przenoszone 3 numery i z żadnym problemów nie było. Mój numer był przenoszony w początkowym okresie gdy taka możliwość się pojawiła orange->play i wszystko było sprawnie. Numer mamy plus->orange też bez problemu (z tym, że trwało to troszkę dłużej - na ok. 2 dni mama miała zastępczy numer z orange). Ostatnio tata przenosił numer plus->play i wszystko było załatwione od ręki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W rodzinie były przenoszone 3 numery i z żadnym problemów nie było. Mój numer był przenoszony w początkowym okresie gdy taka możliwość się pojawiła orange->play i wszystko było sprawnie. Numer mamy plus->orange też bez problemu (z tym, że trwało to troszkę dłużej - na ok. 2 dni mama miała zastępczy numer z orange). Ostatnio tata przenosił numer plus->play i wszystko było załatwione od ręki.

Pisałem o prepaidzie.

---

Rozmawiałem z kumplem posiadaczem abonamentu. Przeszedł z ERY na abonament w Play. Chcieli zaświadczenie o zarobkach oraz żeby podpisał dokument upoważniający Play do wzięcia numeru z Pomarańczy. I wsio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko załatwisz w salonie Play, nikt nie będzie trzeba latać do Orange. Play wysyła pismo, spisuje dane z dowodu, potem procedura numeru zostanie rozpoczęta, Orange da Playowi znac kiedy numer zostanie uwolniony i wtedy zostanie aktywowana karta Playa którą dostaniesz przy podpisywaniu umowy w Play, na wszelki wypadek możesz wziąć ostatnią fakturę Orange. Najlepiej już teraz podpisz umowę, dostaniesz telefon, a umowa będzie kontynuowana od wyłączenia numeru w Orange i aktywowaniu w Play. Wszystko załatwi Play ty do Orange nie musisz latać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Kobieta na infolinii podała Ci błędną informację. W przypadku, gdy obowiązuje umowa, składasz wniosek jakieś kilka dni przed zakończeniem umowy i przejdzie Ci numer 9 lutego (zasadniczo wystarczy nawet 2 dni wcześniej). Pomyliła to z 30-dniowym okresem wypowiedzenia, który obowiązuje wtedy, gdy ma się umowę na czas nieokreślony.

 

2. W przypadku przechodzenia z prepaid, trzeba zarejestrować numer u dotychczasowego operatora + wypełnić dokumenty w Play, nigdzie więcej nie trzeba biegać. Tylko trzeba złożyć wniosek z udzieleniem pełnomocnictwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Kobieta na infolinii podała Ci błędną informację. W przypadku, gdy obowiązuje umowa, składasz wniosek jakieś kilka dni przed zakończeniem umowy i przejdzie Ci numer 9 lutego (zasadniczo wystarczy nawet 2 dni wcześniej). Pomyliła to z 30-dniowym okresem wypowiedzenia, który obowiązuje wtedy, gdy ma się umowę na czas nieokreślony.

 

2. W przypadku przechodzenia z prepaid, trzeba zarejestrować numer u dotychczasowego operatora + wypełnić dokumenty w Play, nigdzie więcej nie trzeba biegać. Tylko trzeba złożyć wniosek z udzieleniem pełnomocnictwa.

 

1. Skąd ty masz takie bzdurne informacje? bez okresu wypowiedzenia to on może sobie przenosić jak umowa przejdzie na czas nieokreślony. Jeśli proces zacznie się w momencie obowiązywania umowy terminowej to:

 

a: jeśli kara za zerwanie umowy nie będzie wysoka(a najpewniej tak jest w tym przypadku) to można śmiało robić z dnia na dzień.

 

b: jeśli konsultant będzie nie ogarnięty to najpewniej puści to przeniesienie z 30 dniowym okresem i będziesz przez 30 dni działał na tymczasowym numerze , ponieważ ten przenoszony jeszcze będzie fungował u operatora dawcy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Otóż stąd, że pracuję w tym biznesie i dokonuję przeniesień numerów na co dzień. W pierwszym przypadku wybiera się opcję z zachowaniem okresu promocji (czyli do końca umowy), a nie z okresem wypowiedzenia. Nie ponosi się z tego tytułu dodatkowych kosztów. Przeniesienie z dnia na dzień jest również jakąś opcją, ale tylko wtedy gdy wartość oszczędności przewyższa poniesione straty z tytułu kary.

 

Tak czy inaczej, sprawa dotyczy tutaj przenosin w trakcie umowy na czas nieokreślony, a tutaj są 2 wyjścia: albo pozostanie u dotychczasowego operatora do końca okresu rozliczeniowego, albo przenosiny z dnia na dzień i płacenie za ten okres dwu abonamentów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli reasumując: gdy skonczy mi sie umowa 4 lutego, a okres rozliczeniowy 9, to bez problemow bede w play juz 9 lutego.

 

jutro ide do salonu Play. napisze co wyszło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za te kilka dni okresu rozliczeniowego jeszcze zapłacisz ;-P

 

Przechodziłem z Orange Mix na prepaida Play ponad rok temu, bez problemów.

Ja najpierw załatwiłem w Orange wypowiedzenie umowy (ponad miesiąc przed jej końcem), następnie poszedłem do Playa z tą umową i kilkoma fakturami. Numer był nieaktywny jedynie przez kilka godzin po wygaśnięciu umowy z pomarańczą.

 

Przy okazji zainteresuj się umowami na firmę, jeśli masz taką możliwość. Dają dużo lepsze warunki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli reasumując: gdy skonczy mi sie umowa 4 lutego, a okres rozliczeniowy 9, to bez problemow bede w play juz 9 lutego.

 

jutro ide do salonu Play. napisze co wyszło.

 

 

Jestem niemiłosiernie ciekawy jak to wyjdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiec sytuacja ma się tak:

Panowie w salonie powiedzieli, że będę musiał poczekać jeszcze miesiąc jeśli przechodzę z abonamentu Orange, oczywiste mógłbym zrezygnować ten miesiąc wcześniej, ale musiałbym zapłacić za abonament za ten dodatkowy miesiąc i jakieś tam dodatkowe pieniądze za przedwczesne zerwanie umowy.

Nie chciało mi się więcej biegać po salonach Play i kombinować szukając może gdzieś inaczej mi powiedzą coś lepiej, wiec się zgodziłem.

Wziąłem telefon i abonament, który to abonament zacznie mi się w marcu. Telefon w play oczywiście bez simloka wiec ciesze się już nowym telefonikiem w parszywej jednakże jeszcze sieci. Dostałem gratisowo 100 minut przez 6 miesięcy, nie wiem czy to coś specjalnie dodatkowo, ale nie słyszałem o tym wcześniej.

 

W bardzo niedługim czasie dostałem smsa od Orange, że rozpoczął się proces przenoszenia numeru do P4 czyli Play i że o rozpatrzeniu bądź odrzuceniu wniosku powiadomi mnie operator biorca. Ciekawy jestem czy jest jakiś powód dla którego mogliby odmówić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wystarczyło dać datę przeniesienia na 10 Lutego... Ale co tam ;) lepiej płacić bez sensownie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisałem kilka postów wcześniej , ale jakiś tam "specjalista z branży" mowił że się myle...

 

Powiedz chociaż że aktywacje tymczasowego numeru dali Ci na datę przeniesienia??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisałem kilka postów wcześniej , ale jakiś tam "specjalista z branży" mowił że się myle...

Jasne. Najlepiej samemu rzucać informacjami na zasadzie "moim zdaniem tak jest", a gdy ktoś się opiera na realnych dokumentach (regulaminach przenoszenia numeru i ustawie telekomunikacyjnej), to jest "jakimś tam specjalistą z branży, który się nie zna", hehe... Udowodnij, że masz rację, opierając się na zewnętrznych źródłach, a nie jedynie na własnym mniemaniu.

 

Wciąż twierdzę, że również w salonie Play musieli nie zrozumieć sytuacji. Aż zwróciłem na to uwagę przenosząc w zeszły czwartek numer. W piątek kończyła mu się umowa, okres rozliczeniowy 28 lutego. Przy wyborze opcji przeniesienia numeru z końcem okresu promocji - data przeniesienia numeru: 28 luty.

 

Powiedz chociaż że aktywacje tymczasowego numeru dali Ci na datę przeniesienia??

Nie ma czegoś takiego jak termin aktywacji tymczasowego numeru. Można z tego skorzystać, można nie skorzystać. Jeśli włoży się kartę SIM wcześniej do telefonu - przed planowaną datą portacji, wtedy taki tymczasowy numer zostaje aktywowany. Jeśli się tego nie zrobi (włoży nową kartę po przeniesieniu numeru), nie ma aktywacji numeru tymczasowego, tylko aktywacja przeniesionego numeru w nowej sieci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio przenosiłem numer z Orange do Ery. Do końca umowy z Orange miałem prawie rok, więc liczyłem się z karą, ale nie chcąc płacić przez miesiąc dwóch abonamentów (no niby jednego, bo w Erze przy przenoszeniu I jest za 1 zł), przeniosłem numer bez zachowaniu okresu wypowiedzenia, czyli praktycznie z dnia na dzień (o 14 podpisałem umowę, ok. północy numer w Orange przestał działać, a ok. 7 rano dnia następnego numer tymczasowy został zmieniony i w Erze miałem przeniesiony stary numer). Wyliczyłem sobie, że tak mi się bardziej opłacało, bo miesięczny abo w Orange miałem 99 zł, a miesiąc kary za wcześniejsze zerwanie wychodził ok. 75 zł. Warto sobie przeliczyć co się bardziej opłaca i można spokojnie przenosić bez zachowania miesięcznego okresu wypowiedzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...