Skocz do zawartości
simian raticus

Co dzisiaj smacznego zajadasz internauto?

Rekomendowane odpowiedzi

My często robiliśmy w domu podobne hamburgery ale zamiast bekonu dajemy po prostu wiecej normalnego mięsa.. I nie stosujemy tyle masła :). A ser to polecamy ser taki do tostów. Fajnie sie rozpływa Tylko też ważne jakiej firmy sie bierze. Bo te z biedronki imho nie są smaczne.

 

Natomiast się chyba już przejedliśmy od jakiegoś ju czasu wolimy robić Tortille, są niesamowicie smaczne w z mieskiem w srodku, cebulka, pieczarkami z duża iloscia sera itp itp. Rarytas .. Wczoraj własnie jedliśmy - miód w gębie.

 

W tym hamburgerze były frytki? :E

Edytowane przez Zigu17

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szybkie danie obiadowe:

Filety w miodowej glazurze

Składniki:

* 1 łyżka Ziarenek Smaku

* 1 kostka Rosołu drobiowego

* 4 filety z kurczaka

* 2 łyżki oliwy z oliwek

* 50 ml białego wina

* anyż do smaku

* 4 łyżki miodu

* 1 łyżka ketchupu

* sok z połowy cytryny

* 1 łyżka masła

* pieprz

 

Sposób przyrządzania

Filety oprószyć Ziarenkami Smaku i skropić oliwą z oliwek, pozostawić na 0,5 godz. Smażyć na rozgrzanym ruszcie przez 15 minut. Glazura: Zagotować: Rosół drobiowy, wino, miód, ketchup, sok z cytryny, masło i 50 ml wody. Doprawić pieprzem. Włożyć filety i dusić na wolnym ogniu przez 10 minut. Można podawać z ryżem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

Też uwielbiam takie domowe tortille:

 

IMG-20190105-174835-1.jpg

 

Sos na bazie jogurtu naturalnego, majonezu, keczupu, czosnku, sól i pieprz do smaku. Na to dużą porcja tartego sera, smażony kurczak, który wcześniej był marynowany w oliwie i przyprawach, warzywa (sałata, cebula, papryka, ogórek zielony, pomidor). Całość na patelnię grillową. Super sprawa.

 

Dokładnie my też podobnei robimy ale bez pomidora. Nie lubie gorącego pomidora bo zawsze sobie odparzę usta lub podniebienie.. Ale przepuyszne tortille.. Znasz jeszcze jakies inne przepisy? Polecam ser ten do tostow :D tez daje fajny smak!

 

 

 

W tym hamburgerze były frytki? :E

 

Nieee.. Ale wlasnie jutro sobie zrobie frytkoburgera. Bo bułki juz mam takie duże i tylko frytki + sos wsadze.. Chyba ze będe na mieście to sobie skosztuje.

 

comment_ogoJfCDAVq1jZqOY9Wh0Ev8hw5OuHif5.jpg typowa fotka prezentujaca bułke z frytkami.

 

Jezu wiecie co ja najbardziej uwielbiam? Ten sos koperkowy polany na frytkach :D.. Mniam. Rewelacja. Ja to zazwyczaj jak ide do restauracji to kupuje najczesciej frytburgera ale bez mięsa.. Jakoś boje sie kupowac smazone miecho.. A tak wiem ze nic mi nie będzie.. No chyba ze trafie na przeterminowane frytki..

 

W Szczecinie lubie chodzić do Bar-Rabu to taka fajna miejscówka. Nigdy nic mi nie jest jak coś tam zjem. Mają też mega ostre sosy ale to dla tych co lubią :).

Edytowane przez Azazell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

To nie są prawdziwe steki :P. Tylko jakieś wyschnięte mięcho.. Aby zjeśc prawdziwego steka to najlepiej udać się do USA lub włoch. Tam steki są przepyszne i takie krwiste ;). No ale mają specjalne krowy, których my niestety nie posiadamy..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

To nie są prawdziwe steki :P. Tylko jakieś wyschnięte mięcho.. Aby zjeśc prawdziwego steka to najlepiej udać się do USA lub włoch. Tam steki są przepyszne i takie krwiste ;). No ale mają specjalne krowy, których my niestety nie posiadamy..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi to na przypaloną piers z grila wygląda, ale nie chciałem się odzywać hehe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mniam, wygląda smakowicie, bardzo Posh Odin :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Mam ochote na rozpalenie ogniska. Jak mi trawa urośnie na działce, to postaram się przygotować miejsce pod ognisko. Szczegónlie,ze niedawno kupiłem sobie wreszcie planowane kijki do ogniska.

 

W ostatnim czasie kupiliśmy sobie z panną wyciskarkę do soków. Nie byłem przekonany bo wydawało mi się, ze jest to jej fanaberia, teraz jednak przyznaję, ze fajne ustrojstwo ( Kupowałem w Eujuicers) Swoje kosztowało, ale soki o wiele smaczniejsze niż te kupowane ze sklepu. Nigdy nie byłem wielkim fanem buraków, ale od kiedy mamy wyciskarkę jestem w stanie robić sok z buraków praktycznie codziennie:

wytrawny-sok-warzywny-z-wyciskarki-wolnoobrotowej.690990.jpg

Edytowane przez fleszz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kopernik-katarzynki-w-czekoladzie-132g.j

Aktualnie sobie jem, trzeba sobie w jakiś sposób osłodzic poniedziałek. Szczególnie, ze w robocie mam sporo deadline oraz wiem, ze czeka mnie masa roboty i muszę to nadrobić ehh. Tak więc uważam, ze zasługuje na coś słodkiego :P

Co ciekawe ciacha wygrałem w sobote w loterii w sklepie Netto https://www.25latrazem.netto.pl/ . Byłem sobie na zakupach i do zakupów dali mi zdrapkę (codziennie w sklepach teraz wygrywa 25 paragonów z okazji jakiejś rocznicy tak wiec można dostać takie słodycze ale i inne gadżety). 

Edytowane przez fleszz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolacja przyjechała. Już trzeci dzień bez zmian. Zdechła ryba. 

 

B5iZ1qG.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zalewajka. 

Ziemniaki w kostkę, do gara. Zalać wodą osolić i gotować aż prawie zmiękną. Dodać pentelke  kiełbasy  (można pokroić, ale u mnie dzieci nie lubią kielby w zupie a ja wolę później ja z musztarda i chlebem zjeść. Lubię suchsze, typu wiejska pieczona, staropolska, góralska ale w domu rodzinnym śląska, Podlaska, podwawelska. Genialna jest z grilla, także zawsze po grilu mam zalewajkę.) , ziela algnielskiego, liść laurowy i czosnek. I gotowac aż ziemniaczki będą miękkie. Dodać majeranek. Dolac żurku z butelki, wg uznania kwasowości. Można na koniec zaprawić śmietaną. To taka podstawowa wersja. Bardziej bogata to razem z ziemniakami gotujemy marchewkę w kostkę, pietruszkę. Z kiełbaska możemy dodać boczek, skwarki, podsmażana cebulę. 

 

Sól, pieprz na koniec wg uznania. 

Zjeść można z jajkiem i chrzanem 

Wiele przepisów znajdziecie w necie jako zalewajka z ziemniakami. 

 

A że się właśnie gotuje to foto wrzucę za chwilkę 

Akurat miałem dwa rodzaje zakwasu, wymieszałem. Domowy dodałem razem z mąką, staropolski wlałem bez. W sumie jedna butelka. Wg gustu można więcej lub dolac wody, jak za kwaśna. 

zbKt0Wg.jpg

LTL2nHZ.jpg

 

xiJr01D.jpg

 

Za chwilkę śmietana ale to jedna z wersji zupy. Mozna bez. Ze śmietana zrobi się gęstsza, na następny dzień będzie bardziej kremowa. Można zmiksować na zupkę krem. 

Istotny jest rodzaj ziemniaków. Jeśli damy takie rozpadające się, to później będzie gęsta. Niekiedy następnego dnia jest prawie kremik. 

I właśnie następnego dnia jest najsmaczniejsza, jak się wszystko "przyjdzie" wzajemnie. Smaki się wymieszają. Jak z bigosem. Świeży nie tak smaczny jak odstany. 

 

Edit

I gotowa że śmietana. 

6HrLb7S.jpg

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja musze wreszcie zabrać się za jakąs dietę. Tylko jak tutaj kkurka schudnąć bez ćwiczeń

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Nie da się szybko schudnąć bez konsekwencji ( zwisająca skóra efekt jojo ) . Albo idzie się do tego z głową albo robi się sobie krzywdę. Miesiącami się tyje i miesiącami się chudnie . No chyba że operacja zmniejszenia żołądka ale to już ostateczne wyjście .

https://brodnica365.pl/pl/901_biznes-plus/5834_dieta-odchudzajaca-wszystko-co-musisz-wiedziec-zeby-byla-skuteczna.html

Kilka porad na temat skutecznej diety odchudzającej jest na tej stronie.

 

Edytowane przez Kosikosi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...