Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

xmd

TV do monitoringu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Poszeukuję telewizora, który będzie wyświetlal obraz z monitoringu ( 16 kamer ). Rejestrator ma zlacze HDMI. Podstawowe wymagania co do telewizora:

 

- kolo 40"

- mozliwie tani ( do 2000zl )

- niezawodny

- energooszczedny

 

TV bedzie wisial na scianie, prawdopodobnie na uchwycie obrotowym. Bedzie wlaczony 12h na dobe - czasem wiecej. Pomieszczene w ktorym bedzie sie znajdowal: ok 8x8 z czesciowo przyslonietym oknem - dowietlony sietlowkami.

 

Doradzano mi zakup LCD ze wzgledu na energooszczednosc, ale jak widze nie jest to regula. Moja uwage zwrocily:

 

LG 42PJ350 - energooszczedna plazma 42" ( tylko 130W) za 1500 zl. Nie ma full HD, tylko 720p. Dobre opinie na wszelkiego rodzaju portalach.

LG 42LD550 - niedrogi LCD

 

prosze o komentarze i propozycje.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obraz wyswietlany z kamer włączonych non stop czy niektore będa od godz x do godz y?

Najlepszym rozwiązaniem byłby ekran dotykowy, gdzie powiedzmy obraz z nieaktywnych ponieszczeń przesuniesz sobie palcem w jeden róg, a te wrazliwe obrazy w drugi róg.

Ale nie do 2k w takiej wielkości ;)

Takie cuś

http://www.kalwero.pl/product_info.php?products_id=1875

 

ale mały i z przeznaczeniem na biurko dla "agenta ochrony"

 

Interesuje Cię monitor czy TV? Bo widzę że za bardzo nie jesteś obeznany z monitoringiem ;) Zykłe TV to jednak nie to samo co monitor z przeznaczeniem do monitoringu.

 

W innym przypadku weź najzwyklejszego Sharpa nie najnowszej generacji (produkcja w pełni japońska). Pochodzi o wiele dłużej niż LG, Samsungi czy inne masówki

 

Wiem że się mądrzę, ale niekiedy montujemy monitoring i 40" TV jako odbiornik.... pierwszy słyszę ;)

 

edit:

kiedyś poszedł patent z nakłdką dotykową właznie na cos wielkości "40". Sprawdza się po dziś dzień

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz racje - jestem laikiem w tej dziedzinie. Wyobrazalem to sobie w nastepujacy sposob: rejestrator znajduje sie w specjalnie przeznaczonym do tego sejfie :) na zapleczu, ktore jest jednoczesnie mini biurem. Jest to pomieszczenie "przelotowe" - pomiedzy dwoma działami firmy. Obraz z kilku ( 4-6? ) kamer wyswietlany jednoczesnie na ekranie TV zawieszonego na scianie, tak zeby przechodzac mozna bylo od czasu do czasu zerknac na to co dzieje sie w firmie. Nikt nie bedzie zajmowal sie dozorem non stop. Monitor bedzie dzialal dosyc dlugo, ze wzgledu na specyfike prowadzonej dzialalonosci ( poszczegolne dzialy firmy - lacznie otwarte 6:30 - 21:00 ).

 

Ps. rejestrator, jaki posiadam: BCS-1604LE-A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chcesz monitorować pracowników...? hmm cóż za przyjazna firma :) pracownik w takiej firmie musi naprawdę dobrze sie czuc :):thumbup::lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdaje sie, ze nigdzie nie napisalem ani nie zasugerowalem jakoby sluzylo to do monitoringu pracownikow. Nawet jesli - mam do tego pelne prawo. Tak czy owak, Twoja odpowiedz jest ( podwojnie ) nie na temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chcesz monitorować pracowników...? hmm cóż za przyjazna firma :) pracownik w takiej firmie musi naprawdę dobrze sie czuc :):thumbup::lol2:

Faktycznie mozna dyskutowac odnosnie etyki takiej inwigilacji, ale w wielu firmach ludzie zwyczajnie sie opierniczaja, albo kradna. Szczegolnie w tych, gdzie marnie im placa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...