Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

mrowa19912

Laptop z i3 czy i5?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Zamierzam kupić MSI GE600, tyle że mam problem, gdyż nie wiem czy wybrać model z procesorem i3-330m czy i5-460m. Laptopa będę używał do wszystkiego (filmów, internetu, nauki, gier również, choć niekoniecznie na max detalach) oprócz programów inżynierskich typu CAD. Dlatego też nie wiem czy do tych zastosowań wystarczy mi i3 czy trzeba jednak zainwestować w i5. Różnica w cenie to jakieś 300zł, a zawsze to lepiej mieć taką kasę w kieszeni. Nie wiem jednak, czy niektóre gry w które planuję grać, jak np. wszelakie NFSy, Diablo 3, Fifa, FM, PES, będą działać płynnie przy tym procesorze. Proszę o szybką pomoc, gdyż laptopa zamierzam kupić w tym tygodniu. Z góry dziękuję za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam posiadam tego laptopa i tez uzywam go do CADa. Mam u siebie i5-460 i jak narazie to chodzi ladnie. Tylko mam chwilowy problem z grafika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yhym, tylko ja właśnie nie potrzebuję aż takiej wydajności, tyle że w wymaganiach niektórych gier, jak choćby NFS Shift jest napisany procesor co najmniej core 2 duo 2,5 ghz, więc jeśli dobrze rozumuję, to jest to więcej niż i3-330m może wyciągnąć, ale dla jednej gry w sumie nie wiem czy jest sens wykładać 300zł więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yhym, tylko ja właśnie nie potrzebuję aż takiej wydajności, tyle że w wymaganiach niektórych gier, jak choćby NFS Shift jest napisany procesor co najmniej core 2 duo 2,5 ghz, więc jeśli dobrze rozumuję, to jest to więcej niż i3-330m może wyciągnąć, ale dla jednej gry w sumie nie wiem czy jest sens wykładać 300zł więcej.

moze być sobie napisane tylko, że i3 2,5GHz będzie wydajniejsze niż c2d 2,5GH

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W grach to i tak będzie ograniczany przez grafikę, więc się nie przejmuj ;) Akurat Shift chyba potrafi wykorzystać 4 wątki, więc powinien szybciej działać na niżej taktowanym i3.

 

W każdym razie w przypadku laptopów warto brać i5. Oc praktycznie nie istnieje, więc Turbo się naprawdę przydaje. Z drugiej strony 300 zł to bardzo duża dopłata, jeśli laptopy różnią się tylko procesorem. Tego i5 osobno dostaniesz dużo taniej:

http://allegro.pl/procesor-core-i5-430m-3mcache-2-26ghz-najtaniej-i1438140966.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W wersji z i5-460m jest też dysk 500gb, a w słabszej wersji jest 320gb. Poza tym w mocniejszej wersji nie ma dołączonego windowsa 7: http://allegro.pl/msi-ge600-i5-460m-4g-500g-hd5730-gra-torba-mysz-i1438229576.html. To wersja z i3: http://allegro.pl/laptop-msi-ge600-i3-4gb-320g-hd5730-win7-gratisy-i1422048787.html. Chciałbym by laptop wytrzymał 2-3 lata komfortowego użytkowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W grach to i tak będzie ograniczany przez grafikę, więc się nie przejmuj ;) Akurat Shift chyba potrafi wykorzystać 4 wątki, więc powinien szybciej działać na niżej taktowanym i3.

Przecież to co napisałes nie ma sensu :P

 

Zarówno Core i3 jak i Core i5 obsłużą 4 wątki...więc przy wszystkich czterech obciażonych równo, będą taktowane nominalnie....więc Core i3 będzie miał 2.13GHz,a Core i5 będzie miał 2.53GHz. Więc jakim cudem Core i3 ma być tutaj szybszy? :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma sens. Akurat ten fragment odnosił się do Ci3 2,13Ghz vs C2D 2,5 Ghz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma sens. Akurat ten fragment odnosił się do Ci3 2,13Ghz vs C2D 2,5 Ghz ;)

Aaaa no to tak ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie, mam wziąć i3-330m czy i5-460m, będąc świadomym tego że poza grami mogę tej mocy nie wykorzystać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wziął i5, żeby sobie w brodę nie pluć za dwa lata,że nie dopłaciłem żeby miec lepszy procesor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wziął model z i3 i dokupił takie coś:

http://allegro.pl/intel-core-i5-mobile-i5-520m-2-4ghz-gw-faktura-i1446307455.html

 

No ale zdaję sobie sprawę z tego, że mało kto zdecydowałby się na rozkręcanie nowo zakupionego lapka.

i po co ? jak można normalnie z i5 kupić a tutaj zmieniając procesor straci gwarancje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raz że i5-520 jest lepszy od i5-450 a dwa - w razie sprzedaży i3 nawet za 150-200 zł wyszłoby się na tym korzystnie pod względem finansowym. Z tą gwarancją to nie jest takie pewne, nie wszystkie laptopy są plombowane, no ale w takim wypadku na pewno trzeba by zachować i3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to nie wiem, fajnie by było mieć mocniejszy procesor, ale nie wykorzystywać go to by było marnotrawstwo, a oryginalnego win7 nie mam. Z drugiej strony później nie mieć możliwości komfortowego użytkowania.. Eh, jakby to był i3-370m to bym się nawet nie zastanawiał.. Jutro idę do x-komu, może to coś przyniesie. W każdym bądź razie dziękuję za pomoc :)

 

A, mam pytanie, czy jeśli miałbym win7 z oryginalnym kluczem, ale dołączonym do laptopa dziewczyny, to czy mógłbym go zainstalować legalnie na moim nowym laptopie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...