Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

TheRomanist

Poczta polska - przesyłka z Chin

Rekomendowane odpowiedzi

Witam . Kupiłem telefon w chinach , i wczoraj doszedł do Polski , status na stronce http://sledzenie.poczta-polska.pl/ jest " Wejście na Polski opszar celny " , i dlatego mam pytanie , czy długo będzie jeszcze ta paczka iść ?

 

Dziękuje za informacje . . . ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Gordon Lameman
:boink: poszukaj sam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj im troszke czasu, nie badz w goracej wodzie kompany. To "je" Polska, do marca na pewno przyjdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam . Kupiłem telefon w chinach , i wczoraj doszedł do Polski , status na stronce http://sledzenie.poczta-polska.pl/ jest " Wejście na Polski opszar celny " , i dlatego mam pytanie , czy długo będzie jeszcze ta paczka iść ?

 

Dziękuje za informacje . . . ;)

zależy, koło tygodnia lub dwóch.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paczka z Chin idzie 21dni do PL, ale nie wiem czy po 3tyg ona dopiero trafia do PL czy już do klienta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ehh . ja już czekam na przesyłke od 11.01.2011 . także prawie miesiąc . mam nadzieję że wytrzymam jeszcze ten okres ;)

 

aha . a jak bym do nich zadzwonił to pomogło by to coś ? czy raczej nic nie da ?

 

 

sory że post pod postem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

aha . a jak bym do nich zadzwonił to pomogło by to coś ? czy raczej nic nie da ?

 

 

 

 

Wg mnie moze cos dac, albo nie. Zadzwon i powiedz nam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jak będę dzwonił to raczej w piątek bo jutro szkołe o 17 kończe także nie bardzo będę miał kiedy , chyba że rano .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i koniecznie upomnij się o naliczenie vatu i cła, dodaj że to komórka jest żeby nie zgubili!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aha no właśnie . co do tego vat-u i cła ? o co z tym chodzi ? będę musiał to płacić czy coś ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale skąd - celnik pomyśli, że komórka wyglądająca jak komórka to kromka z dżemem i przekaże dalej do odbiorcy :kwasny:

 

jak telefon przekroczył pewien próg cenowy to płacisz dodatkowo ( cena towaru + koszt wysyłki ) * cło plus dodatkowo 23% VAT od całości

 

np. telefon - $150, wysyłka $20, cło 10% (strzelam)

 

$150 + $20 = $170

$170 * 0.1 = $17 <- cło

 

$170 + $17 = $187

$187 * 0.23 = $43.01

 

czyli razem dodatkowo zabulisz $17 + $43.01 czyli $60.01 - po kursie z dnia obliczania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli jak zadzwonie do nich to mam im powiedzieć " proszę nie zapomnieć naliczyć vat-u i cła" czy coś ? i jaka jest szansa że będę musiał to płacić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli jak zadzwonie do nich to mam im powiedzieć " proszę nie zapomnieć naliczyć vat-u i cła" czy coś ? i jaka jest szansa że będę musiał to płacić

 

jak w paczce jest faktura to sami sobie naliczą - spokojna głowa ;)

jak nie ma to albo każą przedstawić ci dowód zakupu albo oszacują na podstawie podobnych towarów

 

Posrana ta Polska.

 

przecież tak jest w każdym kraju więc co psioczysz :Up_to_s:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak w paczce jest faktura to sami sobie naliczą - spokojna głowa ;)

jak nie ma to albo każą przedstawić ci dowód zakupu albo oszacują na podstawie podobnych towarów :Up_to_s:

 

 

 

ahaa . a ja nie mam żadnego dowodu zakupu . jedyne link mogę im pokazać z aukcji .

 

ale jeden człowiek ;p też kupował u niego ten telefon i nic nie mowił żeby mu naliczali coś dodatkowego . jeszcze teraz e-mail wysłałem do niego z pytaniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ahaa . a ja nie mam żadnego dowodu zakupu . jedyne link mogę im pokazać z aukcji .

 

ale jeden człowiek ;p też kupował u niego ten telefon i nic nie mowił żeby mu naliczali coś dodatkowego . jeszcze teraz e-mail wysłałem do niego z pytaniem

 

czasem coś się prześliźnie jak idzie pocztą - jak idzie kurierem to mała szansa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czasem coś się prześliźnie jak idzie pocztą - jak idzie kurierem to mała szansa

 

no nie no . to pocztą idzie . za kom dałe 110 zł , razem z przesyłką wyszło 129zł . ale kto wie może wpisali tam mniejszą kwote czy coś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no nie no . to pocztą idzie . za kom dałe 110 zł , razem z przesyłką wyszło 129zł . ale kto wie może wpisali tam mniejszą kwote czy coś

 

jeśli to jest taka niska wartość to ominą cie opłaty - chyba od 2008 obowiązuje próg 150 euro - chyba, że coś się zmieniło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli to jest taka niska wartość to ominą cie opłaty - chyba od 2008 obowiązuje próg 150 euro - chyba, że coś się zmieniło

 

 

to chociasz tyle . już miesiąc bez 2 dni czekam :( masakra . ta przesyłka z chin to uczy bardziej cierpliwości niż wędkarstwo ; DD (jak ktoś tak powiedział). ale , skoro tyle wytrzymałem to może jeszcze wytrzymam te kilka dni . . . Dzięki BlackBishop za info :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ogólnie trzeba czekać około 4-6 tygodni z Chin, aczkolwiek miałem przypadki, że z Japonii szło około 7 dni, ale to jak dla mnie rekord.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i wylądowała :grin:

 

W skrócie, jak to było:

 

28.11.2010 - zamówienie w www.lightake.com

30.11.2010 - paczka wysłana przez sklep

(czarna dziura)

14.12.2010 - paczka wysłana z GUANGZHOU w kierunku Polski

(czarna dziura)

02.01.2011 - wejście na polski obszar celny (Warszawa)

02.01.2011 - rejestracja przesyłki (Warszawa)

04.01.2011 - wysłanie z ładunkiem (Jędrzejów)

04.01.2011 - dotarcie do celu (Busko Zdrój)

 

 

zaczerpnołem to z innego forum . czy to możliwe że i do mnie tak szybko dojdzie ? ;>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...