Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Dużo osób kmini sample po prostu, stąd ma tanio scalaki oryginalne, bo innej opcji nie ma :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testował ktoś w prodigy cube:

 

LME49860 vs AD8066 vs OPA2604 vs OPA2107AP ???

 

Jak przedstawiają się różnice dźwięku? Który z nich przytnie zbyt ostre wysokie tony? No albo ogólnie może ktoś przedstawić jego odczucia dźwiękowe odnośnie owych OPA?

 

Ponawiam pytanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dużo osób kmini sample po prostu, stąd ma tanio scalaki oryginalne, bo innej opcji nie ma :)

Pewnie gościu pracuje gdzieś gdzie mogą zamówić sampli i potem goni. Sam parę ładnych lat temu kminiłem sample od producentów ale potem debile zaczęły nadużywać i się skończyło wysyłania pilnym kurierem 2 kostek pod drzwi

 

Ponawiam pytanie.

W sumie to żaden ci nie przytemperuje wysokich. Poza tym nie wiemy na czym słuchasz a to ma największy wpływ na odbiór dźwięku. Ja jednak zrobiłbym myk i wpakował OPA2134.

Edytowane przez Art385

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam przedmówcę. OPA2132 w połączeniu z 2 X OPA1612 z jaskrawego darciucha zrobił potulnego baranka z zachowaniem wszystkich szczegółów. Co prawda zupełnie inny DAC ale charakterystyka kostki ta sama

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ponawiam pytanie.

OPA 2017 Ukróci wystrzeloną górę jak i wymieniony OPA 1612 ale już trochę w mniejszym stopniu. Możesz jeszcze pokombinować z Muses 8920

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie to żaden ci nie przytemperuje wysokich. Poza tym nie wiemy na czym słuchasz a to ma największy wpływ na odbiór dźwięku. Ja jednak zrobiłbym myk i wpakował OPA2134.

 

Beyerdynamic MMX 300 czyli DT 770 32 ohm. Ogólnie chciałbym uzyskać trochę bardziej ciepłe/ciemne brzmienie, ale szczególnie na czym mi zależy, to przycięcie wysokich tonów aby stały się łagodniejsze.

 

Przecież to ta stockowa na którą tak każdy psioczył.

 

Jestem przyzwyczajony do brzmienia Edifier R2600.

 

Ogólnie Superlux HMC631 fajnie przycinały te wysokie. HyperX Cloud dosłownie gwałciły mi uszy wysokimi na cube.

 

Obecnie siedzi OPA2604

 

 

OPA 2017 Ukróci wystrzeloną górę jak i wymieniony OPA 1612 ale już trochę w mniejszym stopniu. Możesz jeszcze pokombinować z Muses 8920

 

Chyba masz na myśli 2107. Niby mam ją w szafce, ale pamiętam, że chyba jakieś problemy z prądem przy niej czasem potrafiły być, bo ona wymaga wyższego napięcia niż 5V.

 

 

 

 

PS.

Ogólnie to chciałem kupić jakieś inne zewnętrzne, lecz ciepłe źródło z wejściem na mikro, lecz ciężki temat, bo do 1k chyba nic nie ma. Wewnętrzna karta raczej odpada, bo dla mnie to mało wygodne rozwiązanie. Przy takim prodigy cube wszystko pod ręką.

Edytowane przez DyndaS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poniżej 1k nic nie kupisz... jest tylko wewnętrzny AIM i go kupiłem. Nie mniej chwile miałem prodziża i pamiętam, że 2134 całkiem spoko to ociepliła i ściemniła. No ale nie dziwota ta kostka może nie daje wypas sceny, wypas szczegółów, czy wypas kontroli ale do tego co potrzebujesz powinna się sprawdzić, powinna też dodać fajny miękki bas. Widzę słuchasz na OPA2604 ja nigdy nie mogłem się przekonać do tych kostek scena w nich jest jakby zniekształcona ewentualnie efekt jak patrzenie przez brudne okulary.

Edytowane przez Art385

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

OPA2604, to świetny układ ale potrzebuje już odpowiednich warunków. W innym przypadku gra zbyt ostro,z kiepska separacja wysokich i za bardzo rozmywa scenę dźwiękową. Coś jakby efekt CMSS-3D,Dolby ale przestrzeń za co zacna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To opisz warunki, bo na każdej karcie gra beznadziejnie xD od prodziża v1 nie w tej kiblastej co wychodziła pod koniec DE. Badziewny był na Xonarze DS, barachło wychodziło z niego na THD, na ST też była padaczka. Na AIM też się nie sprawdził. Zgodzę się jednak, że gra jak źle ustawiony CMSS-3D, bo do poprawnie mu trochę brakuje. Miałem te kible od czasów prodziża aż w kończu AIM pozbawił je po jednej nóżce xD Coś 10 lat próbowałem je polubić i nie da się. Co prawda na początku wydają się bardzo fajne ale wystarczy dwa dni i leżą na całej linii, a do grania nie nadają się zupełnie.

Natomiast ja muszę zweryfikować konfig 2xLT1469+LT1057 skatowałem wczoraj srogo playlisty i doszedłem do wniosku, że takie set może być za jasny w niektórych wypadkach lub jak mocniej odkręcimy głośność. Przypalił mi trochę uszy na ZST i posrebrzanym kablu xD w związku z czym na bufor zarzuciłem LT1361 i jest bueno. Co prawda pogorszeniu odrobinę uległa lokalizacja źródeł w grach, ale za to dźwięk się troszkę osłodził i ocieplił no i bas ma znacznie lepsze kopyta i klasycznie jak to w 13XX scena się rozrosła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwagę jak w SC808 zrobiony jest stopień analogowy to w nim najlepiej będą grać opampy niskoszumne, jakieś bardziej wyśrubowane scalaki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

To opisz warunki, bo na każdej karcie gra beznadziejnie xD od prodziża v1 nie w tej kiblastej co wychodziła pod koniec DE. Badziewny był na Xonarze DS, barachło wychodziło z niego na THD, na ST też była padaczka. Na AIM też się nie sprawdził. Zgodzę się jednak, że gra jak źle ustawiony CMSS-3D, bo do poprawnie mu trochę brakuje.

Nie jestem inżynierem i nie będę się tu mądralił jak cała masa expertów od cebuli.Ten skalak można spotkać np. Yolung D200 i tam robi świetną robotę.Dla mnie jeden z lepszych wzmacniaczy operacyjnych zważywszy cenę do 50zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OPA2604 ma jedną zaletę ogromną, pracuje z dużo wyższymi napięciami jak typowe opampy, tam gdzie większość ma limit do symetrycznego 18V, tak OPA2604 ma podniesiony zakres do 24V.

Technicznie to układ bez szału poza tym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Well shit xD Kyriakos nie chciałem cię z trigerować, a chciałem się dowiedzieć gdzie aktualnie ten opa gra poprawnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie jako stopień wejściowy do preampa mikrofonowego byłby niezły. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem sobie LME49990 (x2 wlutowane na stolik) i OPA2228 do Beresforda TC-7520 ale niestety oba strasznie trzeszczą i charczą. Im cichszy sygnał tym bardziej to słychać. Możliwe żeby były niekompatybilne z moim dacem czy po prostu trafiły mi się uszkodzone? Oczywiście wkładam je zgodnie z oznaczeniami. Inne opampy jakie mam działają prawidłowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skompletowałem wreszcie 3xopa1612 na dobrym stoliku, ładnie polutowane i w dobrej cenie i już wiem, że znalazłem idealne zastępstwo dla 6xAD797.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pany, czy aby ten 8820 jest oryginalny, nie jakiś podrobiony?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Otóż to, takie np V5i w ogóle mi nie podeszły.

z ciekawości, czego brakowało?

 

jakie należałoby kupić opampy, by uzyskać szeroką scenę ale z zachowaniem przysłowiowego V? Gdybym miał porównać do archaicznych kart, scena fajna była w fortissimo III, natomiast nie chciałbym się wykastrować z góry i dołu, średni troszkę mniej istotny... 

 

doradzcie coś pliss 

thx

Edytowane przez Bulsky

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Biorąc pod uwagę że 8820 są już EOL i robione tylko na zamówienie przy większej ilości sztuk - strzelałbym na 80% że podróbka.

Kurka, zaryzykowałem mimo wszystko. Koszt wielki nie jest. Sprzedający zapewnia, że są ok. No, ale co innego miałby powiedzieć :E. Będę tego 8820 mocował do cube be i ciekawe czy coś na plus z górą będzie.

Edytowane przez Kelam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można spróbować chociażby 2x LME49720 + 1x JRC4580D. Albo po prostu zmienić słuchawki ;).

mam taką koncepcję, ale póki co odkładałem. Niemniej chciałem zmienić te wzmaki, bo z tego co się czyta różnica jest wyraźnie słyszalna.

Ale .. a gdybyśmy wzięli pod uwagę jak najlepszą scenę (szczegółowość, pozycjonowanie), to co mógłbyś/łabyś zaproponować?

 

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam zastanawiam się na co wymienić tlc072 w moim przedwzmacniaczu , tym http://www.advanceelectronic.pl/pl/p/A-142.-Przedwzmacniacz-stereo-z-regulacja-barwy-i-balansu./2

zastanawiam się nad opa2134, muses8820. Lubię cieple przyjemne basowe granie a ten tlc072 ma takie "pekaesowe" granie co mi trochę przeszkadza

wzmacniacz jest zbudowany na tym kicie https://sklep.avt.pl/avt2762.html .

co polecacie jaki opamp ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka, słabo orientuje się w temacie, dopiero zaczynam zabawę z OPAMPami... czy znacie jakiś sklep gdzie można dostać LME49860 i LME49990 w DIP8? Na allegro jest jakiś LME49860 ale wygląda mi na podróbę, a może się mylę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam zastanawiam się na co wymienić tlc072 w moim przedwzmacniaczu , tym http://www.advanceelectronic.pl/pl/p/A-142.-Przedwzmacniacz-stereo-z-regulacja-barwy-i-balansu./2

zastanawiam się nad opa2134, muses8820. Lubię cieple przyjemne basowe granie a ten tlc072 ma takie "pekaesowe" granie co mi trochę przeszkadza

wzmacniacz jest zbudowany na tym kicie https://sklep.avt.pl/avt2762.html .

co polecacie jaki opamp ?

 

Skoro to sprzęt DIY to nie baw się w pierdoly, tylko pogrzeb w samym wzmacniaczu. Da to lepszy efekt niż sam opamp, ale skoro już chcesz to opa2134.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, chciałem zakupić na allegro AD797SQ od sprzedawcy Amplifier_ics czy ktoś może wie miał styczność, czy to oryginały, bo cena niska jak za ten wzmacniacz operacyjny takie są na ebay za 14 zł (podróbki).Pozdrawiam.https://allegro.pl/oferta/ad797sq-stolik-dual-to-mono-7591393039

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...