Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Nie ale jak chcesz to ci mogę zgonić nie ceramiczne ze stolikami mam 6 sztuk, bo na xonara się ich na stolikach nie da włożyć na I/V :(

 

Dziś zacząłem opampową żonglerkę i muszę powiedzieć, że jak 2xmuses8920->musses8820 to całkiem spoko połączenie bardzo mnie się podoba, to jak założyłem 2xlt1469 i na bufor LME49720 to zbieram szczękę z podłogi :E W przyszłym tygodniu powinny przyjść LT1364 na stolikach to pewnie mnie wygnie jak pałąk od wiadra :lol2: LT1361 gdzieś zgubiłem, a opa1612 zbytnio nie idą w parze, a może dlatego, że na buforze miałem z nimi musesa 8820 ale raczej się nie zgrywają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jaki opamp polecacie do DACa FX-Audio DAC-X6? Fabrycznie jest tam OPA2134. Mam głośniki Edifier S350DB. Większość osób na forum twierdziła, że nie warto do nich zmieniać nawet integry na daca, a okazuje się że słyszę wyraźną różnicę. Ostatnio miałem możliwość posłuchać znacznie droższych urządzeń dac z moimi głośnikami i też różnica była słyszalna, zwłaszcza w dynamicznych utworach. Chciałbym coś poprawić w swoim dacu i pomyślałem o zmianie opampa. Jeśli nie ma to sensu to rozejrzę się za nowym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś może odpowiednikiem której wyższej serii jest muses 8820 i 8920. Bo tak 8920 jest totalnie transparentny, a a 8820 ogólnie jest taki se chyba że do czystej muzyki symfonicznej to wtedy 3x i jazda. 8920 jest świetny do odsłuchów można sobie idealnie ogarnąć jak poszczególne ic wpływa na dźwięk. ładujesz 2 na I/V i badasz sobie bufor, załadujesz I/V jakimś kombo 8920 na bufor i masz bardzo zbliżoną akcje jak z opem wyjętym z bufora tylko ze wzmocnieniem - no super xD Aha nie ładujcie 2xAD797 na bufor w Xonarze STXII grać, gra ale grzeje się fest więc pewnie oscyluje i pewnie da radę upalić się. Na razie testuje sobie LT1124 na i/v i LT1057 i jest naprawdę elegancko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8820 --- wyższy model ---> muses 02 (modele bipolarne, tylko w dual, jak potrzeba single - należy zakupić odpowiednią przejściówkę)

8920 --- wyższy model ---> brak topowego odpowiednika (w pewnym sensie muses 01) (modele j-fet, tylko w dual, jak potrzeba single - należy zakupić odpowiednią przejściówkę)

 

jest jeszcze:

muses 03 - topowy model j-fet, tylko wersja single, jak potrzeba dual - należy zakupić odpowiednią przejściówkę ---> brak odpowiednika niższej klasy

muses8832 model bipolarny, dual, ale to wersja budżetowa i trzeba lutować na stoliki ---> brak topowego odpowiednika

Edytowane przez Blondie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sobie za parę dni sprawdzę Bursony V6 Vivid na moim mikrusie O2 ODAC. Będą podmianką dla obecnych LME49990 na I/V. Ciekawe czy ten mały DAC coś jeszcze pokaże więcej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8820 --- wyższy model ---> muses 02 (modele bipolarne, tylko w dual, jak potrzeba single - należy zakupić odpowiednią przejściówkę)

8920 --- wyższy model ---> brak topowego odpowiednika (w pewnym sensie muses 01) (modele j-fet, tylko w dual, jak potrzeba single - należy zakupić odpowiednią przejściówkę)

 

jest jeszcze:

muses 03 - topowy model j-fet, tylko wersja single, jak potrzeba dual - należy zakupić odpowiednią przejściówkę ---> brak odpowiednika niższej klasy

muses8832 model bipolarny, dual, ale to wersja budżetowa i trzeba lutować na stoliki ---> brak topowego odpowiednika

Dzięki za dokładne info. Ostatecznie wywaliłem musesy i śmigam teraz na 2xLT1364 i AD827 na buforze. Ciepło, miękko, muzykalnie, detalicznie, świetna scena, bardzo sprężysty bas z kozackim wykopem i zejściem oraz co najważniejsze nic nie sybiluje. Gniecie zarówno na kolumnach jak i na słuchawkach. Aha i świetnie się filmy ogląda. Gra to jak musesy na sterydach wszystkiego więcej i lepiej bez efektów ubocznych :E wbrew pozorom łatwo nie było aktualnie dość ciężko w 100% poprawić brzmienie fabrycznego konfigu i nie skopać jego uniwersalności ale po tygodniu bojów się udało :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musesy nie są złe, ale ich fajna barwa i czystość okupowana jest zwężeniem sceny. Na każdym DACu, na słuchawkach czy w stereo odczuwam ten sam efekt ich grania. Trudno powiedzieć czy to ich lekka niedoskonałość czy może zaleta. Dużo zależy jak sprzęt jest ustawiony (a właściwie w jakim pokoju) i która prezentacja bardziej nam pasuje. Moim zdaniem Muses to TOP liga jeśli chodzi o opampy. Ja lubię zywe i selektywne granie z kostek LME. Ale teraz sobie odsłuchuję Bursony V6 Vivid i wstępnie muszę stwierdzić, że ich brzmienie jest bardzo bliskie ideału. Kupiłem wygrzane 100h, więc grają na pewno tak jak powinny. Ale na spokojnie, dam sobie czas 2-3 tygodnie na odsłuchy. Nie raz bywało tak, że coś potrafiło zaczarować, a po paru dniach zniechecić :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odszedłem od tematu na kilkanaście lat i nie jestem na bieżąco wink.gif (mam delikatny ubytek słuchu w lewym uchu sad.gif) na słuchawkach jeszcze coś tam w miarę potrafię ogarnąć smile.gif i stąd przeszedłem na inne hobby (strzelectwo sportowe, a tu słuch klęka niemiłosiernie jak się strzela bez słuchawek ochronnych) 

 

Już niebawem do sprzedaży trafi karta dźwiękowa od EVGA NU AUDIO KLIK smile.gif patrząc okiem elektronika (ponad 20 lat) i starego wielbiciela dobrego odsłuchu (posiadałem sprzęt wolno-stojący za ponad 25k zeta) odnoszę wrażenie, że zamiecie wszystkie dostępne na rynku karty w podobnej cenie włącznie z asusem STX II (bez urazy koledzy ale konstrukcyjnie to popylina...)

 

 

Konstrukcja bardzo przemyślna pod względem doboru elementów, zasilania, projektu, ekranowania i ogólnie wygląda bardzo dobrze - przedwzmacniacz słuchawkowy Analog Devices OPA275 i tu ciekawe jak czysto przepuszczą stopnie końcowe LME49600 ?? znacie te scalaki ??

 

Gdzieś w gratach posiadam BB OPA2604, 2134 i NE5532 z bardzo starej produkcji będzie co podstawić tongue.gif a takie cacka jak LME49720, LME49860, LME49990 testowaliście ??

 

Słuchawki to sennki HD 518 - wiem nic specjalnego kupione nowe kilka lat wstecz za śmieszne pieniądze (likwidacja sklepu) muszę tylko dokupić oryginalne nauszniki i będzie gites bigsmile.gif zamienniki za parę "groszy" to tylko sztuka, ażeby zakryły uszy lol2.gif

Edytowane przez sniper76

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby wyceniona na 250$$ u nas będzie 250€ + podatek od nowości i wyjdzie ok 1300 zeta kwasny.gif ale ale jak się kupi bezpośrednio ze strony eu.evga.com to wydamy około 1100 zeta wink.gif wciąż dużo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeden z user'ów forum kupił kartę graficzną bezpośrednio ze strony eu.evga.com - paczka z Niemiec dotarła w niecały tydzień smile.gif

Zobaczę jak wyjdzie z ceną to może i kupię tongue.gif nie ma innej opcji musi dobrze zagrać thumbup.gif

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod względem konstrukcji EVGA bije na głowę wszystko co było dotąd do kupienia w tej sferze.

Pod wieloma względami to kompletny powiew świeżości w tym rynku.

 

PS: OP275 to raczej nie jest dobra kostka ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Projekt AD OP275 sięga roku 1995 i pewnie produkcja z tamtych lat zagrałaby zupełnie inaczej niż teraźniejsza smile.gif kupię kartę to będę dłubać i podmieniać, aż trafię w gust bigsmile.gif

W elektronicznych gratach mam różne wzmacniacze operacyjne zgodne elektrycznie z OP275 wszystkie ze starej produkcji wink.gif leżą ponad 15 lat shocked.gif

Zerknąłem notę katalogową stopni końcowych LME49600 i własnym oczom nie wieże shocked.gif narastanie napięcia wyjściowego 2000V/µs cholernie szybki

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musesy (8820) łączy się z reguły z dobrze grającymi na szerokość buforami, w studyjnym stylu. Wtedy gra to sumarycznie świetnie. Wszystko jednak zawsze może zależeć od aplikacji.

No to idę teścić 2x8820 i LT1364. 2x8920 i LT1364 gra całkiem elegancko.

 

Edit:

a 2x8820 i LT1364 gra jeszcze lepiej

Edytowane przez Art385

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muses 8820 aktualnie jest możliwe do kupienia o ile zakontraktujemy "jedyne" 2.000 sztuk MUSES8820 wersji D, czyli dip.

Jak więc widać, na dzień dzisiejszy muses 8820 mają status EOS (choć nie do końca jest to uprawnione określenie).

 

W tej sytuacji jedynym ratunkiem jest zakup muses 8820 w wersji E, czyli do lutowania na stolik dip. Co oczywiście podraża sprawę.

 

Aktualnie dostępne są w hurtowni MOUSER:

muses01 - dual

muses02 - dual

muses03 - single

muses8920 - dual

muses8832 - dual

Edytowane przez Blondie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Projekt AD OP275 sięga roku 1995 i pewnie produkcja z tamtych lat zagrałaby zupełnie inaczej niż teraźniejsza smile.gif kupię kartę to będę dłubać i podmieniać, aż trafię w gust bigsmile.gif

W elektronicznych gratach mam różne wzmacniacze operacyjne zgodne elektrycznie z OP275 wszystkie ze starej produkcji wink.gif leżą ponad 15 lat shocked.gif

Zerknąłem notę katalogową stopni końcowych LME49600 i własnym oczom nie wieże shocked.gif narastanie napięcia wyjściowego 2000V/µs cholernie szybki

 

 

 

OP275 to chyba nawet starszy jest jak '95 :)

LME49600 są spoko, polecam pokombinować z opampami dla nich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Projekt samej architektury, może i tak ale produkcja masowa weszła chyba w '95 z tego roku jest nota katalogowa, a przeważnie tak to wygląda wink.gif rozważam zakup karty EVGA NUA do tego nowe oryginalne nauszniki + lepszy przewód

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  premiera tej karty dźwiękowej dopiero 16 stycznia 2019

Edytowane przez Blondie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jest premiera 16.01.2019 thumbup.gif

Jestem skazany na kartę wewnętrzną gdyż moja ta lepsza połówka nie może się zorientować, że coś dokupiłem do peceta szczerbaty.gif Wiecie jak to jest kobieta + komputer lol2.gif ech...

Dla jeszcze lepszego wygładzenia zasilania, można na przewód SATA dać delikatną baterię kondensatorów polimerowych albo dobrych elektrolitów LOW ESR ze stajni Elna, Nichcon, Rubycon jest tego, aż głowa boli smile.gif audiofilskie na sekcji zasilania w tym przypadku to tylko dla lepszego samopoczucia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobaczymy jak to zagra. Xonar STX w swojej cenie niegdyś był bardzo dobrą kartą, AIM wypada jeszcze lepiej. Ostatnio widziałem Xonara One u kogoś w ofercie za 1000 zł z masą opampów, w tym oryginalnymi Muses 01... Okazja? Jak dla mnie wart jest nawet mniej (a przecież to DAC napchany bajerami po brzegi z własnym liniowym zasilaniem). Po prostu brzmi tak sobie. Z audio bywa bardzo różnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie Masz rację z audio różnie bywa i jestem w pełni świadomy tego, że mogę być zadowolony albo rozczarowany nowym cackiem EVGA wink.gif na pewno zagra zdecydowanie ciekawiej jak obecna zintegrowana wink.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posłuchałem trochę dłużej Burosnów V6 Vivid w różnych kombinacjach na O2-ODAC. Nie nastawiałem się na wielkie wow. Ten mikrus z założenia gra bez wyrywania się w którąś stronę. Nie byłem pewien czy w ogóle ruszać coś w opampach na ODACu. Autor tego przetwornika (i wzmacniacza) twierdzi, że nie ma sensu. Ale stoliki są, więc stwiedziłem, ze sprawdze. Odsłuchuję na HD600 i na stereo. Słuchawki wpinam też w dziurkę poczciwego Marantza PM75.

 

Na początek musze powiedzieć, że standardowy wariant bardzo tanich opampów w tym urządzeniu spełnia swoje zadanie nadzwyczaj OK. Są to w I/V 2x JRC4556 i w filtrowaniu JRC2068D. Brzmienie jest wyraźne, w tempo. Wszelkie inne warianty brzmią z początku lepiej lub gorzej, w zależności co się włączy. Szybkie kostki takie jak LME (49860, 49990) nie mogą się rozwinąć. Muses 8820 gra całkiem OK, ma przyjemną barwę, ale panuje ścisk. Również AD825, którego lubię za dobry środek, gra tu krzykliwie i sucho. Zdecydowanie więc aplikacja O2 ma ograniczenia. Złapanie synergii z HD600 to też nie łatwa sztuka swoją drogą.

 

Bursony V6 Vivid w tym DACu to już spora ekstrawagancja, żeby nie powiedzieć przesada. Trochę mi czasu zajęło, aby znaleźć im właściwy pod moje ucho wzmacniacz na filtr. Najlepiej z tych co miałem zagrał OPA2111. Byłem nastawiony na zbytnią ostrość i zaciemnienie, a tymczasem to tak uderzyło, że aż łeb podskoczył. Dynamika, uderzenie w basie i szybkość narastania są ponad tym wszystkim co wcześniej słyszałem. Tego chce się słuchać i cicho i głośno. Brzmienie jest minimalnie ocieplone, dokładnie na tyle, aby te różne ostre szarpnięcia, detale i niuansy nie zamęczały, a miały blask i energię. Powaga, to są świetne opampy (Bursony), drogie, ale grają na wyższynm poziomie. Gdy wraca się na te małe scalaki, czuć zabałaganienie albo siada bas, albo coś innego... nigdy nie jest właściwie. Nawet z początku pomyslałem czy Bursony czegoś nie pomijają, może brakuje im aury w przestrzeni z LME albo dobrego wypełnienia jak w Muses? Otóż nie, po przyzwyczajeniu ucha czuć dobry zarys dźwięków, doskonale wyłaniają się z czystego tła, te różne małe detale tworzące wcześniej płaskie tło, teraz w nim żyją jak pełnoprawne "duże" dźwięki, które wirują między sobą tworząc po prostu żywe i przyjemne dla ucha przedstawienie. Ich wysoka transparentność i dynamika nie odbywa się kosztem wychudzenia i spychania środka. Oszem, wokal nieco się oddala, ale jest doskonale słyszalny, artykułowany i głęboki. Muzyka nie traci ciężaru i klimatu. Sama linia basowa jest ładnie wykrojona i łatwa do śledzenia. Strach pomyśleć jak to może grać na znacznie lepszym urządzeniu. Niebawem sprawdzę w filtrze OPA2604, bo tu może się coś zadziać ciekawego z przestrzenią.

 

 

9e168dce7b0c697a.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie co się kryje pod czerwonym plastikiem scratchhead.gif mocno odszedłem od tematu na kilkanaście lat i pierwszy raz widzę wink.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie co się kryje pod czerwonym plastikiem scratchhead.gif mocno odszedłem od tematu na kilkanaście lat i pierwszy raz widzę wink.gif

 

Teraz jest dość dużo konstrukcji o tak ciekawych cechach i kształtach, że ciężko wypisać w jednym mail'u.

Zerknij tutaj, trochę pisałem jak miałem więcej czasu:https://forum.audiof...pm2320-opm3320/

 

9919c6495b04b0f024dnugv.jpg

 

2zysr3.jpg

 

s-l1600nhsgg.jpg

 

04cgjsd5.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • A komputer to jaki? Podaj model płyty, model procka i ilość ramu. Poza tym karta może gigabitowa, ale jakim kablem podłączona do routera? Skrętka zarobiona samemu czy kupna? Router ma porty gigabitowe? Podaj jego model.
    • Poczytaj sobie chociażby o Agbogbloshie w Ghanie nazywanym Toxic City. Takich wysypisk elektronicznych śmieci z Europy i USA w Afryce jest więcej. Zatem nic dziwnego że są 200 lat za nami jak zalaliśmy ich śmieciami. Lecz to nie tylko Afryka. Pustynia Atacama w Chile od dłuższego czasu zaczyna być wysypiskiem odpadów tekstylnych. Wiesz z czego to wynika? Pierwotna koncepcja może była słuszna, czyli nadprodukcję, czy nieużywane sprzęty odesłać do krajów mniej rozwiniętych by je wspomóc. Tylko przy takiej ilości produkcji jaka jest ukierunkowana przez kraje rozwinięte, zaczęło powstawać tyle odpadów i zużytych sprzętów czy przedmiotów, że to co było wysyłane do Afryki czy Ameryki Południowej stało się niepotrzebnymi im śmieciami, które niszczą też ich środowisko.  Dlatego pisałem wcześniej, że sporo z tych śmieci to "nasze" śmieci.  Co do Azji to są kraje, gdzie segregacja i gospodarowanie odpadami idzie całkiem nieźle, gdzie z odpadów wytwarza się prąd, a to co się da trafia do recyklingu minimalizując ilość składowanych śmieci. Tak, zgodzę się z tym, że pewne działania powinny zachęcać do biznesów związanych z recyklingiem. Tylko znów problem jest w tym, że w takim RPA nikt nie będzie patrzył czy ten recykling ma dać tylko produkt do dalszego wykorzystania, czy recykling ma również sprzyjać środowisku. Bo co z tego że przetworzę plastik na granulat, jak w trakcie jego przetwarzania muszę go oczyścić, czym wyprodukuję zanieczyszczoną wodę różnościami, albo trzeba go przetworzyć termicznie, co wydziela szkodliwe substancje. Czy tam ktoś sprawdzi czy ta woda trafia do rzeki, gleby, czy jednak idzie do odpowiedniej oczyszczalni i czy przy przetwarzaniu termicznym na wyciągach czy kominach są filtry, co np. w Europie będzie wymagane? Podejrzewam, że nie, choć może się mylę, nie sprawdzałem przepisów środowiskowych w RPA.  Nie zmienia to faktu, że poważnie polecam Ci zainteresować się szerzej tematem i tego jak to jest powiązane z konsumpcją towarów w Europie czy USA. 
    • Wow, ta zima z przedostatniego posta jest kapitalna - choc wiem, że większość roboty robią modele i kolory.
    • Nie namierzyłem do tej skrzynki takich braketów.  Więc tylko kombinowanie ci zostało.  Ale czy to ma sens? Nawet na tej fotce nie za bardzo widać jak to jest zamontowane. 
    • Bardzo dobre. Zakupiłem EC2-CW bo EC3 była troszeczkę za mała dla mnie. Kształt odbiega troszeczkę od SS Prime Wirelessa. SS jest jednak troszeczkę większy i bardziej wypełnia rękę.  Ale tak to nie ma się do czego przyczepić - no może do scrolla trochę. Nie wiem czemu ale w moim modelu EC2 działa bardzo lekko. Sensor działa bardzo dobrze, dobre plastiki, dobrze leży w dłoni, dobre przyciski główne i boczne, które są 100 razy lepsze niż w Prime'ie, fajny nadajnik, który pełni również rolę ładowarki. Ogólnie polecam chociaż cena ok 550-650 trochę boli trzeba przyznać. Moja EC3-CW ciągle jest dostępna do kupienia u mnie. Ale coś chętnych nie ma za wiele. Mam wrażenie, że ludzie wolą innych producentów.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...