Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Chodziło mi o RCA ja oprócz słuchawek mam też stereo, które gra jakieś 70% czasu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skatowałem kombo 6xAD797 na kilku parach słuchawek i jest za detaliczne i jak z AKG702 zgrywa się nieźle daje im jeszcze więcej detali i kopa, to w takstarach zmienił miękki bas na twardy ala AKG i wyrównał granie i wyostrzył, brzmi to tak jakby słuchawki próbowały zagrać więcej niż mogą. Konfig się nadaje do monitorów i grających z mocnym dołem wzmacniaczy jak mój HK, ewentualnie odmulania ciemnych słuchawek/systemów. Ewentualnie do wszystkiego jak ktoś lubi słuchać mastering w nagraniach i oceniać jak bardzo jest spaprany xD

Zdjąłem AD797 z bufora i podmieniłem na OPA1612 i da się teraz tego z przyjemnością posłuchać na kacu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Burson Audio Supreme Sound V6 Classic single .Kupie dwie pary ktoś ma może do sprzedania?

wink.gif

Edytowane przez skolopendra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ja wstawiłem 2 x Burson Audio Supreme Sound V6 Vivid single do słuchawkowego SOHA III

Zdeklasowały wszystkie OPA jakie dotychczas tam wstawiałem.

Są na: https://audeos.pl/

Zobacz też tutaj: https://www.olx.pl/oferta/burson-audio-supreme-sound-opamp-v6-vivid-classic-dual-CID99-IDqVgy7.html#8f950f7430

Kupiłem od niego. Polecam.

Edytowane przez naczesany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem V6 u audeos,niestety nie wpasowały się w system.Mają potencjał . Póki co zostają niedawno zakupione LME49990 .Gdzie mogę kupić OPA1611 wlutowane w podstawkę?

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mozecie poradzic jakiegos opaampa do prodigy cube black - uniersalny pod gry z mocniejszym (w granicach rozsadku) basem niz stock?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Kupiłem do moich starych microlabów 1c z ciekawości wzmacniacz FX-AUDIO DAC-x6

(była promocja z aliekspres za 170 z wysyłką) mówię, a co tam, zaryzykuje :E zobaczę czy warto i nie żałuję ani złotówki ;)

 

Od razu słychać lepszą jakość dźwięku + głośniki dostały kopa jeśli chodzi o głośność tak więc jestem zadowolony ;)

 

Czy w takim razie warto bawić się w zmienianie opampów?

Przy takich słabych głośnikach i takiej taniej karcie dźwiękowej?

Edytowane przez Guli17

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mozecie poradzic jakiegos opaampa do prodigy cube black - uniersalny pod gry z mocniejszym (w granicach rozsadku) basem niz stock?

 

Wg internetu muses8820 - wydaje mi się to całkiem niezłym pomysłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile opampów jest w cube prodigy black ?? chciałbym wymienić na muses8820 ale nie wiem ile sztuk zakupić.

 

btw względem karty xonar dgx to prodigy cube(stock) gra jakby bardziej detalicznie i być może ciut czyściej i świetnie się słucha muzykę nowoczesną ale bas mógłby być bardziej mięsisty i brakuje mi pazura w muzyce rockowej metalowej chodzi głównie o ostre zagrywki gitarowe

 

muses8820 będzie dobrym wyborem do rock/metal i bardziej mięsistego basu ??

Edytowane przez Belianify

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prodigy Cube BE ma jeden wymienny opamp, więc jeden układ MUSES8820 wystarczy. Wielu ludzi wrzuca własnie ten opamp do prodigy i bardzo sobie to chwalą, ale pamiętaj, że drastycznych zmian to nie wprowadzi, a co najwyżej ociepli trochę sygnaturę dźwięku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie pożąglowałem trochę fabrycznym opampem i muses8820 i szczerze mówiąc różnicy nie dostrzegam... chyba że mam jakąś podróbkę.

 

opamp też musi się wygrzać czy nie ?

Edytowane przez Belianify

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orientujesz się w dac topping d10 jak z wymiana opampów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie. Ale właśnie dlatego nie polecam już 8820. Mam oryginały i wróciłem niedawno na 4580D - różnica kolosalna. Momentalnie powrót na 8820.

 

To jaki poleciłbyś opamp do prodigy cube black ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zależy jak "czysty" jest przetwornik cyfrowo-analogowy smile.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, muszę skombinować nowe opampy do AiMa 808 i w związku z tym postanowiłem wziąć coś innego (lepszego?) niż poprzednie LME49720NA. Interesują mnie głównie te na tor słuchawkowy. Jako, że po doświadczeniu z tymi wiem że warto się w to bawić to jestem gotów dać trochę więcej pieniędzy. Powiedzmy że tak do 50-60 zł za oba. Czy mógłby ktoś polecić takie które uważa za warte zakupu? W sensie, że wprowadzą dźwięk na trochę wyższy poziom? Słucham niestety wszystkiego, a najbardziej zależy mi na robiącej wrażenie scenie. Słuchawki których używam to Beyerdynamic DT150, można coś na nich poprawić w kwestii sceny w ogóle?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, muszę skombinować nowe opampy do AiMa 808 i w związku z tym postanowiłem wziąć coś innego (lepszego?) niż poprzednie LME49720NA. Interesują mnie głównie te na tor słuchawkowy. Jako, że po doświadczeniu z tymi wiem że warto się w to bawić to jestem gotów dać trochę więcej pieniędzy. Powiedzmy że tak do 50-60 zł za oba. Czy mógłby ktoś polecić takie które uważa za warte zakupu? W sensie, że wprowadzą dźwięk na trochę wyższy poziom? Słucham niestety wszystkiego, a najbardziej zależy mi na robiącej wrażenie scenie. Słuchawki których używam to Beyerdynamic DT150, można coś na nich poprawić w kwestii sceny w ogóle?

 

A jakie Masz opampy wstawione zaraz po wyjściu z przetwornika D/A ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem raczej zielony w tym temacie, więc strzelam że chodzi o ten mały przetwornik mniej więcej na środku całej karty? Bo jest jeszcze takie coś duże co wygląda jak przetwornik którego przykład znalazłem w necie (ale tam nie ma żadnych opampów w okolicach). Więc jeśli chodzi o to co myślę, to miałem tam własnie te LME49720NA. To były te od słuchawek. Ten od toru głośnikowego jest fabryczny.

 

AiM.jpg

Edytowane przez _HAL 9000_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jaki poleciłbyś opamp do prodigy cube black ?

 

Używam Cube Black od kilku tygodni. Słuchając poprzez słuchawki brakowało mi nieco ciepła i miękkości dźwięku.

Kilka dni temu zakupiłem z ciekawości MUSES 01 (dokładnie z tej stronki https://pl.mouser.com/ProductDetail/513-MUSES01; ekspres wysyłka z USA do PL. Poniżej 48h).

I ten OPAMP dostarczył mi właśnie tego czego mi brakowało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam kilka nowych pytań w temacie Opampów

 

1) Po pierwsze wydaje mi się, że się pomyliłem i opa od toru słuchawkowego jednak nie ruszałem (to jest ten pojedynczy wymienny?), a jedynie wymieniałem te co są podwójne lewy i prawy. No i ciekawi mnie czy jest sens tam wsadzać tego LME49720NA? Pytam, bo jeden mi taki został a nigdzie nie widziałem żeby ktoś w to miejsce je wykładał. Nie można tego zrobić, czy efekt będzie niedobry?

 

2) Wie ktoś gdzie można kupić odpowiednie Opampy do tej karty? Na allegro nie ma tego za wiele, są głównie te drogie Bursony i Musesy a z tańszych, to takie które są niepolecane tu na forum (MUSES8820).

 

3) Jak rozumiem szukając odpowiednich wzmacniaczy do tej karty muszę patrzeć na to by były podwójne i dip-8. Czy to wszystko co istotne w tej kwestii? Czy jest gdzieś lista takich które pasują i żadnej ewentualnej szkody mi nie wyrządzą?

 

4) Czytałem, że dobrym wyborem jest NE5532D, ale jedyne jakie znalazłem są z literką P. O co w tym chodzi? Czym się one różnią? I czy te "P" będą odpowiednie?

 

edit: Już nieaktualne, opy kupione.

Edytowane przez _HAL 9000_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamontowałem dziś Muses 8920 do Prodigy Cube BE, uważam że dźwięk się poprawił. Wydaje mi się, że nieco złagodniały wysokie tony i poprawił się bas. Różnice są delikatne, ale mimo wszystko mam wrażenie ze gra to lepiej niż na oryginalnym LM. Kiedyś testowałem Muses 8820 i ten nie przypadł mi do gustu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogę zmówić bez kosztów (ze sprawdzonego źródła TME) OPA2134PA - jak to w ogóle gra ?? Znacie tego wzmaka ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znamy gra ciepło z basem nie za duża scena. Takie analogowe brzmienie. IMO raczej pod wolniejszą nutę. Ja go lubię ale nigdy nie korzystałem z niego dłużej. Wolałem na I/V obsadzić opampy od lineara a na bufor coś od AD od biedy lm 6172.

No ale aktualnie pod Zenki HD599 może być nie najgorzej.

Chcesz to na bufor ładować czy na I/V? Osobiście poleciłbym ci załadować na bufor musesa 8820, a na I/V rolował ale nie gwarantuje, że dostaniesz ori.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Bardzo przepraszam kolego, że nie wspomnialem iż OPA2134 ma pójść do Tempotec Serenade PCIe...

Dla wzmaka słuchawkowego TPA 6120A2 zastosowano OPA2134 jako filtr I\V - nota katalogowa.

 

Kusi mnie zakup karty i chęć podłubania tongue.gif gdyż zastosowane NE5532 to nic specjalnego na czym można zawiesić ucho wink.gif

PCM1795 też ma na wyjściu filtr I\V scratchhead.gif w bądź razie schemat opisuje.

Edytowane przez sniper76

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Witam po długiej przerwie...

Po długich bojach z AIM SC808 przyszedł czas na upgrejd... Zastąpi go Sound Blaster AE-9.

I teraz mam pytania do ludzi z większą wiedzą niż ja.

 

1. Zgodnie z tym co przeczytałem: https://support.crea...px?sid=200223&c trzeba OP Ampy zestawiać parami więc z mojego AIMa chcę wyciągnąć MUSES02, dokupić drugi MUSES02 i w ten sposób wymienić wzmacniacze podwójne. Ten MUSES w AIM już trochę przerobił swoje i zastanawiam się czy nie będzie to ze sobą się gryźć: nowy ze starym i po prostu znowu zakupić 2xMUSES02

 

2. Jako wzacniacze pojedyncze (wyjście na coaxiale) myślę by kupić 2xMUSES03 i/albo 2xLME49710. Warto inwestować w taki zestaw?

Edytowane przez ingvarr100th

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jakby ktoś się kiedyś zastanawiał czy warto ładować do prodigy cube be muses02 względem muses8820, to stwierdzam, że jest różnica na plus. Przynajmniej tak to słyszę na swoich senkach hd569. Faktycznie 02, to lepsza wersja 8820 - te same klimaty lekko ocieplające, tylko lepszy efekt. Czy warty ceny prawie 5 krotnej 8820, to inna sprawa. Ja jestem zadowolony :cool:.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...