Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 26.01.2020 o 18:13, _HAL 9000_ napisał:

4) Czytałem, że dobrym wyborem jest NE5532D, ale jedyne jakie znalazłem są z literką P. O co w tym chodzi? Czym się one różnią? I czy te "P" będą odpowiednie?

 

edit: Już nieaktualne, opy kupione.

I jak wrażenia? Kupiłeś w końcu te NE5532D? Sam przymierzam się do poprawienia toru słuchawkowego w moim AIMie i zależy mi na scenie i w miarę płaskiej charakterystyce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@użydkownik

 

Tak, kupiłem. Używam 2xMUSES8820 i NJM5532DD. Granie się trochę zmieniło, wokale są troszkę mniej uwydatnione, instrumenty bardziej. Zmiany są oczywiście subtelne, i dla mnie ok, ale wg. mnie to nie jest płaskie granie. Co do sceny, to na pewno się nie powiększyła. Używam Beyerów DT150 i tam szału nie ma pod tym względem, i te opki tego nie zmieniły. Może na innych słuchawkach będzie inny efekt. 

Edytowane przez _HAL 9000_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krótkie pytanie: Mam ATH-r70x + stockowy AIM SC808, ogólnie słucham dużo rocka i metalu ale w zasadzie po trochę wszystkiego. Dźwięk mi odpowiada. Natomiast może po prostu nie wiem co tracę i dlatego mi odpowiada? Jakieś sugestie apropo wymiany opampów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś doradzi. Mam kartę Tempotec Serenade i ma ona  w moim odczuciu tylko jedną wadę - za twardy bas. Mała korekcja w E-APO i bas jest idealny, miękki, taki misiowaty, cudny, ALE to nie działa przy low API takim jak np. ASIO. Uprzedzam ewentualną podpowiedź. Testowałem rożne playery i wbudowane equalizery i żaden tego tak nie robi jak E-APO. Nie udało mi się tam w żaden sposób uzyskać takiego fajnego basu. Zostają OPAMPY. Nie znam się na tym. Muszę wymienić wszystkie 4? Które modele by mogły być dla mnie dobrym zmiennikiem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, ale nie spodziewałem się, że te kostki są tak wycenione.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie potrzebuje pomocy zakupiłem po taniości legitne LT1028ACN na dip ale mam nędzne pionowe adaptery 2xsingle->dual, które wysuwają się z portów na karcie i zaczynają szumieć bo nóżki chińczyki dali za wąskie. Jak je dam przez dodatkowe adaptery dip-dip to jako tako siedzą ale dopuki ich nie docisnę to też szumią. Wie ktoś może gdzie mogę kupić legitne adaptery bo te lineary robią naprawdę niezłą robotę ale przez adaptery nie mogę ich użyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wygląda ten mizerny stolik-przejściówka?

Czego potrzeba? przejściówki pionowe, poziome?

Mógłbym coś tam zerknąć w swoich muzealnych archiwach

;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U ciebie je brałem, nie chce kolejnych :E .Czerwone z kondami pionowe i płaskie bez kondów. Te z kondami szumią te bez nie ale też wypadają z slotów na xonarze :( szukam czego co ma średnicę nóżek jak małe adaptery dip-dip. Chyba że masz pionowe 2xsingle na 1xdual bez kondów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli to kwestia mocno zużytych stolików gniazd na karcie.

Też tak miałem w swoich wzmacniaczach. Te blaszki wewnątrz gniazd po prostu wyrabiają się.

Ja w takim wypadku lekko rozginałem nóżki stoliczków i działało. A w starym klonie Lehmann miałem wymieniane gniazdo op-ampa.

Edytowane przez Blondie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty sam jesteś zużyty xD zwykły adapter dip-dip siedzi ciasno zwykły stolik dobrej jakości soic-dip również . Te stoliki z aliexpres to zwyczajny crap co gorsza tylko ten crap jest do kupienia niestety jak w grę wchodzi grawitacja to się nie sprawdzają. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, nie bijcie, a przynajmniej nie za mocno. Siedzę w audio dość długo, obeznany poniekąd jestem z tematyką opampowej żonglerki, ale na tym kończy się moje wnikanie w temat. Chciałbym zaserwować coś ciekawszego dla mojego SC808, aktualnie na uszach HiFiMan HE-400i (2020). Dostrzegam potencjał wielki, ale obecne LME49720 x2 + LM4562 są na dziś dzień już wąskim gardłem (chociaż na somic v2 bardzo mi się podobało to brzmienie).

Szukam czegoś co naprościej rzecz mówiąc poprawi brzmienie (bo o to też chodzi :szczerbaty:). Dwie rzeczy, które koniecznie chciałbym poprawić to bas. Low bass i mid bass chciałbym nieco dociążyć, ponieważ mam wrażenie, że te słuchawki same z siebie nie narzucają brzmienia, a raczej grają dokładnie tak jak jest zrealizowany sam utwór. Ponadto chciałbym jeszcze nieco poprawić scenę i dynamikę (ok, to trzy rzeczy!). Wygrzebałem z czeluści stronę, gdzie gość testuje różne opampy na HE-400i (link tutaj). Tylko no właśnie, jestem dość zielony w tym temacie i nie chciałbym czegoś zjarać, ponieważ obca jest dla mnie terminologia samych opampów (slev rate, dc offset, fet i tak dalej...). Nie wiem, który z opampów przytoczonych na tej stronie mógłbym bezpiecznie zamontować w AIM'ie. Czy może nie bawić się w półśrodki i lecieć w jakieś dyskretne opampy typu burson? 

Będę dozgonnie wdzięczny za każdą wiedzę i polecenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za odpowiedź. Też się zastanawiałem nad montażem 3x SS V5i, aczkolwiek karta posiedzi ze mną pewnie jeszcze bardzo długo. Zatem szkoda trochę, by jej potencjał się zmarnował. Po długim researchu myślałem też nad połączeniem 2x V6 Classic + 1x V6 Vivid, które to połączenie jest dobrze opisane tutaj;)

Fakt, że takie połączenie jest dwukrotnie droższe. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze szybkie pytanie mam, mianowicie dyskretne opampy czasami są sprzedawane jako low/medium/high impedance. Myślałem nad załadowaniem jednego dyskretniaka na bufor wzmacniający, i potem żonglerka "tańszymi" scalakami na kanały. AIM zapodaje wysoki gain na wyjściu słuchawkowym - zatem jaki typ dyskretnego wzmacniacza będzie miał zastosowanie? Wiem, głupie pytanie i pewnie proste, ale kto pyta nie błądzi. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadałem AIM po mocnym modzie sekcji zasilania gdzie zostały zastosowane ultra niskoszumowe stabilizatory napięcia. W aplikacji przetwornika DCA Wolfson zastosowano 2 sztuki BB OPA2227P. W razie jakbyś chciał to posiadam 2 sztuki LM4562 wyjęte z AIM'ów ?

OPA2227P kupiłem w Mouser ( 4 sztuki) dwa poszły z 808 a dwa pozostałe grają w STX II.

Edytowane przez sniper76

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za ofertę, niemniej jednak zdołałem już włożyć Muses 8820 za LM4562 i generalnie rzecz biorąc dociążyło mi dolne pasmo, chociaż nie aż tak jakbym sobie tego życzył. Nie mniej jednak jest lepiej, a nawet dobrze. Mam wrażenie, że te musesy trochę ociepliły mi brzmienie. Wysokie tony nie są już tak natarczywe. Zmiana jak najbardziej na plus, krótko mówiąc - fajna kostka. :szczerbaty:

PS Kawałek nóżki urwało się z tego LM4562 i zostało w stoliku. Nie wiem czy nie ma to jakiegoś negatywnego wpływu tudzież nie generuje jakiegoś niebezpieczeństwa. Tak czy inaczej do tego musesa dokupiłem też stoliki DIP8. Od razu powędrował do stolika, a stolik z kolei włożyłem do stolika. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam 2 sztuki OPA2604 starej produkcji chyba jak mnie pamięć nie zawodzi 2001r. Przy okazji dzięki za przypomnienie ? tylko gdzie schowałem pudełeczko... wszystkie inne operacyjne mam ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Haha, OPA2604 miałem jeszcze onegdaj w starusieńkim Zero DAC'u. Bursony kuszą, ale to wydatek dość spory. Myślę osobiście nad OPA301b oraz 2x OPM401b, ale będę dłuuuugo myślał nad nimi raczej. Dlaczego? Bo na horyzoncie jest mnoga ilość Chi-fi, z którego de facto też mogę skorzystać. Taki FX-Audio TUBE 01 albo 03 myślę, że wprowadziłby większą zmianę niż docelowo wymiana dwóch opampów. 

AIM SC808 -> taki mały lampowiec -> słuchawki

 

Jak komisja melomańska ocenia takie posunięcie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do OPA301b, bardzo fajne scalaki, mam ich kilka sztuk.
Jeśli coś będziesz kupował u konstruktora: audiofeelccdt
najpierw napisz do Niego jakim sprzętem dysponujesz, doradzi Ci co kupić, z Jego całej oferty. A ma tego sporo, rożne parametry i różne kształty.

zrzutekranu2021-01-038ek1v.jpg


https://www.ebay.pl/sch/audiofeelccdt/m.html?_nkw=&_armrs=1&_ipg=&_from=

Poza tym polecam lekturę:
https://ccdt.tistory.com/category/제품 - EN

Edytowane przez Blondie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko fajnie, właśnie chciałem napisać do niego, ale jak zobaczyłem koszt wysyłki ~140 zł, to trochę pokręciłem nosem. Z drugiej strony koszt produktu i wysyłki mieści się w ryzach cen innych dyskretniaków. :szczerbaty:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba się przekonam, możliwe nawet, że wezmę dwie sztuki i druga powędruje na sprzedaż, co by trochę zmniejszyć koszta i odrobić sobie chociaż w pewnym stopniu koszt wysyłki. Może ktoś z forumowiczów byłby chętny?

PS. Nie mówił Ci nikt nigdy, że jesteś jak diabeł szepczący pokusy do ucha? :szczerbaty:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz, to ja mógłbym Ciebie skutecznie zniechęcić.


W mojej ocenie żonglerka opami na dłuższą metę nie opłaca się.
Bawiłem się w to jakiś czas temu i mam w tym temacie wyrobione zdanie.
Oczywiście zabawa z opami jest niezła, ale czy warta jest skórka za wyprawkę?


Całość sprowadza się do kosztów, co nierzadko nie idzie w parze z jakością samych opa.
Z oczekiwaną poprawą jakościową muzyki z naszego sprzętu audio też jest rożnie.

Edytowane przez Blondie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest sens wymiany wzmacniaczy operacyjnych z Muses 8920 na Burson V5i, które pracują na I/V stopniu. Jako stopień końcowy leci TPA6120A2 z Asus STX II. Nie wiem tylko jak "czysto" gra w/w TPA ?? Czego mogę spodziewać się po V5i ?? Po za tym jadą do mnie słuchawki Audio-Technica ATH-A990Z - z recenzji grają naprawdę super niby najlepszy wybór do 1500zł w segmencie słuchawek zamkniętych :)

Poszedłem na całoś i wziąłem 2 sztuki dual Burson V5i ?

Edytowane przez sniper76

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 23.01.2021 o 00:05, sniper76 napisał:

Audio-Technica ATH-A990Z - z recenzji grają naprawdę super niby najlepszy wybór do 1500zł w segmencie słuchawek zamkniętych

nie ma czegoś takiego jak najlepszy wybór, każdy ma jakieś preferencje :P jak mam być złośliwy to mają mega poszatkowane wysokie tony patrząc na wykres, dziury po 10db szersze i węższe, niby wykres nie gra, ale jednak trochę gra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 23.01.2021 o 00:05, sniper76 napisał:

Jest sens wymiany wzmacniaczy operacyjnych z Muses 8920 na Burson V5i, które pracują na I/V stopniu. Jako stopień końcowy leci TPA6120A2 z Asus STX II. Nie wiem tylko jak "czysto" gra w/w TPA ?? Czego mogę spodziewać się po V5i ?? Po za tym jadą do mnie słuchawki Audio-Technica ATH-A990Z - z recenzji grają naprawdę super niby najlepszy wybór do 1500zł w segmencie słuchawek zamkniętych :)

Poszedłem na całoś i wziąłem 2 sztuki dual Burson V5i ?

To naskrob coś bo ja na razie zawszę kończę z musesem 8820 na buforze a swapuje I/V i tez się ostatnio zastanawiałem nad dwoma dualami v5i. Jak możesz to zrób test 2xburson i 1x muses 8820 (wiem że masz bo dawali z kartą)

Ps. 8920 wyjmij szkoda zachodu. Jak coś to możesz sobie podłączyć pod rca karta spokojnie pogoni te słuchawki.

Edytowane przez Art385

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...