Forum PCLab.pl: OPAMPY - temat zbiorczy - Forum PCLab.pl

Skocz do zawartości

Otwarty

Ikona Najnowsze pliki

• (74 Stron)
  • +
  • « Pierwsza
  • 39
  • 40
  • 41
  • 42
  • 43
  • Ostania »
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

OPAMPY - temat zbiorczy garść wiedzy, konfiguracje, opinie

#801 Użytkownik jest niedostępny   EvilKillaruna 

• Orator
  • Ikona
  • Grupa: Moderatorzy lokalni

Napisany 27 Grudzień 2014 - 12:02

Miało być ocieplenie, a wybór padł na neutralną + przestrzenną kostkę. Czy Muses sprawi różnicę - warto samemu posłuchać.

Na ogół tak.

#802 Użytkownik jest niedostępny   k4cz0r 

• Orator
  • PipPipPipPip
  • Grupa: Forumowicze

Napisany 27 Grudzień 2014 - 13:34

Cóż, sugeruję się po prostu opiniami. ;) Spojrzałem teraz gdzie to czytałem - na stronie Amazonu tego DS'a w komentarzach jeden koleś wymienił na tego LM4562NA to podsumował "The detail promised by the original chip now has Warmth and Bass added". ;) A inny kilka komentarzy niżej także po jego opinii kupił tego opka i napisał podobnie. Zapłaciłem dokładnie 15,5 zł także fortuny nie wydam.

#803 Użytkownik jest niedostępny   EvilKillaruna 

• Orator
  • Ikona
  • Grupa: Moderatorzy lokalni

Napisany 27 Grudzień 2014 - 16:34

Każdy ma swoje uszy, a opinia opinii nierówna. Ludzie mają różny sprzęt i słuchawki/głośniki, na których względem różnych punktów odniesienia notują różne efekty. Dlatego tak wiele razy pada sugestia o przesłuchaniu samodzielnie w danej aplikacji konkretnego OPA, bowiem także i elektronika go otaczająca ma na wynik końcowy wpływ. Nie jest to więc specjalnie wdzięczny temat.

#804 Użytkownik jest niedostępny   k4cz0r 

• Orator
  • PipPipPipPip

Napisany 27 Grudzień 2014 - 17:05

Jap, dlatego tak czy siak padł wybór na tego. ;) Chcę mieć też porównanie, czy jest naprawdę słyszalna różnica [dla mnie oczywiście i na moim sprzęcie]. Bo jeżeli tak, wtedy będę kombinował i za pewne następny wybór będzie polecany wyżej Muses. ;) Chyba, że jakimś cudem X-Fi Music okaże się lepszy, to wtedy Xonar od razu na Allegro ląduje. :P

#805 Użytkownik jest niedostępny   Blondie 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 27 Grudzień 2014 - 17:22

Zobacz postk4cz0r, o 27 Grudzień 2014 - 11:53, napisał(a):

PS. 130 zł w opampa do karty za jego równowartość to chyba głupota? :P

to zależy z jakiego punktu widzenia...
jeśli zależy Ci na jakości dźwięku, bez względu na cenę, to OK
jeśli chcesz jak najtaniej kupić op-amp, to nic sensownego nie dobierzesz do tej karty (może chińskie podróbki lub słabiutkie opki)
jeśli chcesz coś pomiędzy, taki złoty środek (kompromis), to zamykasz budżet około 20zł-60zł

zabawa w op-ampy, to nie jest tani biznes, a to, że producent umieścił wymienny op-amp, to nie zawsze oznacza, że Trzeba wymieniać na inny

tymczasem pytanie i tak pozostaje otwarte, czy warto kupować do tej karty op-amp? czy zmiana będzie słyszalna?
rozumiem Twoje dylematy, niestety musisz sam na nie sobie odpowiedzieć

#806 Użytkownik jest niedostępny   k4cz0r 

• Orator
  • PipPipPipPip

Napisany 27 Grudzień 2014 - 18:12

Jeżeli jest naprawdę wart ceny, to nic nie stoi na przeszkodzie aby go w przyszłości umieścić w lepszym sprzęcie. ;) Apetyt rośnie w miarę jedzenia, także na pewno za góra parę lat wymienię moje słuchawki na sprzęt za powiedzmy +300 zł, a i wtedy kupię jakiegoś zewnętrznego DAC'a z także wymienialnymi OPami i tam go umieszczę. ;) Jak wspomniałem, kupiłem dwie karty aby sprawdzić, która będzie lepsza. Jeżeli okaże się, że Xonar, i właśnie przyda mu się jeszcze nieco kopa, to po sprzedaniu X-Fi Music miałbym pieniędzy na porządny wzmacniacz.
(Może nie koniecznie ten za ponad 100 zł, ale wybiorę ze 2-3 z tych co poleciłeś wcześniej)

I jeżeli by mi zależało na jakości bez względu na cenę, to od razu wziąłbym lepszą kartę. ;) Przykładowo polecane Fiio E10 czy Cube (a chyba niezależnie jaki OP wsadzę do DS'a, i tak będzie gorszy niż wymienione?). Jednak zastrzyk gotówki dostałem już po zamówieniu X-Fi.

Ten post był edytowany przez k4cz0r dnia: 27 Grudzień 2014 - 18:13

#807 Użytkownik jest niedostępny   ireniqs 

• Dyskutant
  • PipPip

Napisany 30 Grudzień 2014 - 11:34

Pytanie noobka do speców z tego działu. Warto wsadzać opampa Bursona do takiej karty jaką posiadam(patrz: sygnaturka)? Obecnie mam w niej Muses 8820 i jest super, ale czy da się wycisnąć z niej coś więcej? Pytam tak z czystej ciekawości. Dodam że używam z tą kartą słuchawek Sennheisera U320.

Edit: Znalazłem coś takiego: www.bursonaudio.com/audiotrak-prodigy-7-1e-x-fi-upgrade-with-burson-hd-opamps-by-haido/
Opkę Bursona da radę wsadzić to po pierwsze. Polepsza dźwięk zauważalnie to po drugie. Pytanie teraz tylko takie czy jest to zabieg opłacalny i jak duża różnica będzie pomiędzy Muses 8820 a Bursonem? :hmm:

Ten post był edytowany przez ireniqs dnia: 30 Grudzień 2014 - 13:09

#808 Użytkownik jest niedostępny   k4cz0r 

• Orator
  • PipPipPipPip

Napisany 30 Grudzień 2014 - 12:52

O! Powiedz mi @ireniqs , czy między stockowym OP'em a tym 8820 usłyszałeś sporą różnicę? Jak na tym Audiotraku on zagrał [jak zmienił brzmienie]? Godzinę temu dostałem Xonara DS, i rzeczywiście to też nieco jasno grająca karta. Owszem, inna karta, jednak jakikolwiek porównanie będize. ;)
Jakość DS'a nieporównywalna z integrą i lekkie podbicie basu w EQ nie chowa od razu wyższych tonów, jednak przyda się delikatne podkręcenie dołu, albo raczej okiełznanie góry. ;) Po zabawach w EQ jest przynajmniej zadowalajacy dźwięk, jednak każda interferencja z EQ psuje ogólną jakość dźwieku. A wolę nic nie grzebać w cyfrowych ustawieniach karty i mieć jak najbardziej naturalny przekaz.

#809 Użytkownik jest niedostępny   ireniqs 

• Dyskutant
  • PipPip

Napisany 30 Grudzień 2014 - 13:51

Od razu powiem, że nie jestem jakimś audiofilem, ale za to cenię sobię dobrą jakość dźwięku. ;) Co do zmian to mogę napisać że jakość dźwięku na pewno się poprawiła. Ciężko mi to opisać tym fachowym słownictwem jaki się tutaj używa, ale mogę powiedzieć że z neutralnego, lekko zimnego brzmienia zrobiło się cieplejsze. Różnica na 100% jest i jest ona na plus. :P Szczerze mówiąc początkowo jej nie wylapalem, ale po tym jak później wróciłem do standardowego opka to stwierdziłem że brzmi on jakoś tak płytko i bez polotu, chociaż też nie całkiem źle. Musi Ci to wystarczyć jako rekomendacja Muses 8820, bo tak jak mówię nie potrafię opisywać dźwięku jakoś super dokładnie. Jeżeli chodzi o tony wysokie, niskie, średnie to szczerze już nie pamiętam co i jak się zmieniło. Musiałbym wrócić chyba do starego opka żeby wyłapać te zmiany jeszcze raz. W każdym razie ogólnie jestem zadowolony z tego Muses. :)

Ten post był edytowany przez ireniqs dnia: 30 Grudzień 2014 - 13:59

#810 Użytkownik jest niedostępny   k4cz0r 

• Orator
  • PipPipPipPip

Napisany 30 Grudzień 2014 - 14:52

Zobacz postireniqs, o 30 Grudzień 2014 - 13:51, napisał(a):

(...)ale mogę powiedzieć że z neutralnego, lekko zimnego brzmienia zrobiło się cieplejsze. Różnica na 100% jest i jest ona na plus. :P

To jest dla mnie najważniejsze. ;)

#811 Użytkownik jest niedostępny   Blondie 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 30 Grudzień 2014 - 22:20

pomiędzy opa Burson a muses8820 jest DUŻA różnica na plus Burson
wypełnienie góry,
scena - szersza
więcej mocy - ogólnie
bas głębszy, szybszy, nie zamulający - idealny

Burson lekko ociepla

Ten post był edytowany przez Blondie dnia: 18 Styczeń 2015 - 18:30

#812 Użytkownik jest niedostępny   ireniqs 

• Dyskutant
  • PipPip

Napisany 31 Grudzień 2014 - 22:14

Zobacz postkw1, o 30 Grudzień 2014 - 22:20, napisał(a):

pomiędzy opa Burson a muses8820 jest DUŻA różnica na plus Burson
wypełnienie góry,
scena - szersza
więcej mocy - ogólnie
bas głębszy, szybszy, nie zamulający - idealny

Burson lekko ociepla

Ok, dzięki za klarowne przedstawienie sytuacji. :) A potrafisz jeszcze powiedzieć, tak wg Ciebie, czy warto dodać taki opek do mojej karty dźwiękowej za te 300zł?? Jest to inwestycja z której byłym zadowolony? Pomijam tutaj wszelkie info co ja lubię, czego nie lubię, jakiej muzyki słucham itd. Ot tak, na sucho, warto czy nie do tej karty dokładać takiego mocarza? :P

Ten post był edytowany przez ireniqs dnia: 31 Grudzień 2014 - 23:17

#813 Użytkownik jest niedostępny   Blondie 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 01 Styczeń 2015 - 10:02

najlepiej pożyczyć takiego opa Burson i wypróbować jego możliwości

kupić opa Burson jest sens jeśli zamierzasz w dalszej perspektywie bawić się op-amp'ami, testować tak półprofesjonalnie-amatorsko,
w innym wypadku, jeśli to powiedzmy jednorazowa przygoda, to sensu nie ma, ponieważ "wąskim gardłem" jest tutaj sama karta dźwiękowa
i wydaje mi się, że muses02 byłby tutaj już "overkill", to co dopiero opa Burson

Ten post był edytowany przez Blondie dnia: 06 Listopad 2015 - 17:36

#814 Użytkownik jest niedostępny   ireniqs 

• Dyskutant
  • PipPip

Napisany 01 Styczeń 2015 - 12:06

Zobacz postkw1, o 01 Styczeń 2015 - 10:02, napisał(a):

najlepiej pożyczyć takiego opa Burson i wypróbować jego możliwości

kupić opa Burson jest sens jeśli zamierzasz w dalszej perspektywie bawić się op-amp'ami, testować tak półprofesjonalnie-amatorsko,
w innym wypadku, jeśli to powiedzmy jednorazowa przygoda, to sensu nie ma, ponieważ "wąskim gardłem" jest tutaj sama karta dźwiękowa
i wydaje mi się, że muses02 byłby tutaj już "overkill", to co dopiero opa Burson

wszystkiego dobrego w nowym roku 2015
:biggrinparty:

Dzięki jeszcze raz za rady. Tak też właśnie myślałem, że będzie to trochę za dużo jak na taki układ. :) Spoko. Dla mnie i tak jest ok ten Muses 8820. Sam Audiotrak zrobił teraz nową rewizję tych kart dźwiękowych i pakuje do nich teraz 8920 zamiast wcześniejszego OPA2134. :) Ewentualnie można by jeszcze zobaczyć jak gra ten 8920, ewentualnie ten 02 i tyle. Może kiedyś jak będę bardziej przy kasie to zainwestuje w jakiś lepszy sprzęt grający, a tymczasem wystarczy to co mam.

Szczęśliwego nowego roku również! :beerchug:

Ten post był edytowany przez ireniqs dnia: 01 Styczeń 2015 - 12:08

#815 Użytkownik jest niedostępny   k4cz0r 

• Orator
  • PipPipPipPip

Napisany 01 Styczeń 2015 - 18:43

Opiniujący: k4cz0r
Karta dźwiękowa: Asus Xonar DS
Gra z: AKG K514 [po EQ, niestety]
Opamp: LM4562NA
Subiektywna opinia: Zdecydowanie na plus. Porównywałem bezpośrednio z X-Fi Music, także też łatwiej. Z fabrycznym OPem Xonar był nieco przymulony, taki schowany. X-Fi o wiele bardziej szczegółowy, czysty i klarowny. Po zastosowaniu OPka powyżej - Xonar nie do odróżnienia od X-Fi. Tak więc zyskał z pewnością na jasności brzmienia. Niższe tony na tym nic nie ucierpiały, ale przede wszystkim słychać na wokalu, że się otworzył i śpiewa bezpośrednio do ucha. Wcześniej było uczucie jakby wokal dochodził do nas przez stos papieru.

I teraz moje pytanie przy okazji - skoro karta w taki sposób zareagowała na tego opka, to czy warto kupować Musesa wcześniej omawianego? Słuchawki pójdą do wymiany, ponieważ wysokie tony w nich zbyt gryzą w ucho chwilami, a niskie musiałem mocno podbić w EQ, a to jest niedopuszczalne. Tak więc chodzi mi o samą możliwość poniesienia jakości brzmienia.

#816 Użytkownik jest niedostępny   Blondie 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 01 Styczeń 2015 - 20:21

muses8820 - tak, warto tam dać

ciekawe jak zareaguje na:
NE5532,
LT1028,
AD825 ?,
a przede wszystkim jak to zagra na LME49990 ? - to jest mega op-amp

Ten post był edytowany przez Blondie dnia: 18 Styczeń 2015 - 18:30

#817 Użytkownik jest niedostępny   k4cz0r 

• Orator
  • PipPipPipPip

Napisany 01 Styczeń 2015 - 20:41

Tak się składa, że NE5532P to domyślny op Xonara DS. ;) Tak więc ma na pewno nieco bardziej przytłumione wyższe pasma. Być może na innych słuchawkach by inaczej zabrzmiał, bo jak wspomniałem, w EQ mam do mniej więcej połowy podniesione dwie najniższe częstotliwości, zaś drugą z najwyższych delikatnie obniżoną. Mam zamiar wymienić te słuchawki na HD669, tak więc wtedy mogę na nowo sprawdzić.

A w teorii jaką charakterystykę ma 8820? I jak się różni od 8920?

To może lepiej tego LME? ;) Akurat na Allegro w identycznej cenie co 8820 - link. Dobry ten?

EDIT: Oj, nope. Ten LME49990 jest pojedynczy, więc potrzebny jest taki, a on ładne 60 zł to nie wiem czy stać. I czy warto aż tyle wydać? Czy nie lepiej o połowę tańszego Muses8820?

Poczytałem opinii o tym LME jednak, to podobno mocno ogranicza szumy i wszelakie zniekształcenia? Tak więc może opanowałby te chwilami zbyt szkliste i kłujace wysokie tony w K514?

Ten post był edytowany przez k4cz0r dnia: 01 Styczeń 2015 - 23:28

#818 Użytkownik jest niedostępny   Blondie 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 02 Styczeń 2015 - 10:03

jak kupować?
pytać sprzedawcę kraj, sklep pochodzenia
unikałbym chińskich czy innych azjatyckich, nie wiadomo na 100% co to jest za op-amp

co do kupowania, to pewne źródła na 100% :
- Farnell
- Mouser
- TME

jeśli ktoś pisze, że pochodzi z Farnell, Mouser, TME, to pytać o kwity zakupowe z tych firm
prawdziwe op-amp'y kosztują, podróbki są dużo tańsze,
mam muses8820 oryginały,  mam muses8820 podróbkę kupioną na allegro,
specjalnie kupiłem fałszywkę muses, aby mieć rozeznanie,
jak napisałem zapytanie do sprzedawcy w tej sprawie, nagle zwinął interes... dziwne nie? :-)
ZAWSZE lepiej dozbierać kasę i zapłacić godne pieniądze do op-amp'ów, bo to jedyna droga

przykładowe koszta LME4990:
w Farnell 1 szt. = 32,33zł (chyba netto i bez kosztów transportu- dodaj 20 zł za paczkę)
a potrzeba 2 sztuki, bo to op-amp single (ok. 80 zł brutto)
dolicz stolik-przejściówka = 10zł
lutowanie elementów = 5zł

80+20+10+5=115 zł
i taki jest w miarę realny koszt opa LME49990 w Farnell

wybór należy do Ciebie

Dodaj obrazek

Ten post był edytowany przez Blondie dnia: 16 Styczeń 2015 - 19:06

#819 Użytkownik jest niedostępny   tybysh 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 02 Styczeń 2015 - 10:05

Dla mnie LME49990 jest o wiele lepszym op-ampem niż MUSES8820. Muses zamula i ociepla dźwięk, początkowo może się to podobać, ale nie ma to zbyt dużo wspólnego z najwyższą jakością. LME49990 u mnie wygrał z Muses, AD8066 i AD8599. AD8599 był blisko w dźwięku do LME49990, nie twierdze że jest gorszy, po prostu LME mi bardziej podpasował, najrówniejsze granie.

przykładowe koszta LME4990:
w Farnell 1 szt. = 32,33zł (chyba netto i bez kosztów transportu- dodaj 20 zł za paczkę)
a potrzeba 2 sztuki, bo to op-amp single (ok. 80 zł brutto)
dolicz stolik-przejściówka = 10zł
lutowanie elementów = 5zł

80+20+10+5=115 zł
i taki jest w miarę realny koszt opa LME49990 w Farnell

Na allegro masz 2x LME49990 polutowane na adapterze za 51zł + 6,2 zł za przesyłkę. Oryginalne.

Ten post był edytowany przez tybysh dnia: 02 Styczeń 2015 - 10:07

#820 Użytkownik jest niedostępny   k4cz0r 

• Orator
  • PipPipPipPip

Napisany 02 Styczeń 2015 - 10:18

Napisałem do kolesia z powyższej aukcji o jakieś potwierdzenie. Dam znać co odpisze. :P

Tu akruat mocno mnie przekonałeś @tybysh, do K514 może i Muses by się bardziej nadawał, ale że mam zamiar wymienić te słuchawki na Superluxy HD669 bądź 681 Evo, to coś jaśniejszego się do nich przyda.

• (74 Stron)
  • +
  • « Pierwsza
  • 39
  • 40
  • 41
  • 42
  • 43
  • Ostania »