Forum PCLab.pl: OPAMPY - temat zbiorczy - Forum PCLab.pl

Skocz do zawartości

Otwarty

Ikona Ostatnio dodane tematy

Ikona Najnowsze pliki

• (74 Stron)
  • +
  • « Pierwsza
  • 41
  • 42
  • 43
  • 44
  • 45
  • Ostania »
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

OPAMPY - temat zbiorczy garść wiedzy, konfiguracje, opinie

#841 Użytkownik jest niedostępny   skolopendra 

• Dyskutant
  • PipPip
  • Grupa: Forumowicze

Napisany 11 Styczeń 2015 - 12:38

Dodaj obrazek
Jak równiesz kształt nosa jest inny .

Ten post był edytowany przez skolopendra dnia: 11 Styczeń 2015 - 12:38

#842 Użytkownik jest niedostępny   Blondie 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 11 Styczeń 2015 - 22:07

jaka jest różnica w graniu MUSES02? oryginał a podróbka?

bo różnica, w podróbka a oryginał MUSES8820, jest wyczuwalna od razu :-)

Ten post był edytowany przez Blondie dnia: 16 Styczeń 2015 - 19:06

#843 Użytkownik jest niedostępny   SinRock 

• Dyskutant
  • PipPip

Napisany 12 Styczeń 2015 - 21:00

Zamontowałem właśnie Muses02 w X-fi NRG. Siedzę od godziny w domu i słucham różnych kawałków. Przejdźmy więc do konkretów - to co zmieniło się najwyraźniej to bas, jest teraz bardziej precyzyjny, w niektórych utworach jest go więcej, co mi akurat przypadło do gustu. Druga sprawa to wyodrębnienie instrumentów, o ile przy słuchaniu spokojniejszych kawałków tego nie czuć to przy bardziej skomplikowanych kawałkach jest lepiej przez co odnoszę wrażenie że słychać odrobinę więcej. To by było w zasadzie na tyle jeżeli chodzi o HD681 - nie wiem jak dla karty dźwiękowej ale jak na moje ucho jest to chyba kres Superluxów bo podłączałem je do różnych, nazwijmy to budżetowych źródeł i przyznam że lepiej jeszcze nie grały. Jednak tutaj trzeba postawić zasadnicze pytanie - czy warto wydać 130zł za takie 'bajery'? To wszystko zależy od zasobności portfela, poza tym nie ma co oczekiwać cudów, jakoś diametralnie brzmienia ta kostka nie zmieniła i jeżeli to samo daje 8820 to moim zdaniem nie warto dopłacać.
Jutro postaram się sprawdzić jak się sprawuje nowy op amp w parze z pozostałym sprzętem :)

Teraz czas na zmianę słuchawek bo HDki dają się ostro we znaki po paru godzinach odsłuchu, na oku mam Takstar HI2050 ale to dopiero po wypłacie :)

#844 Użytkownik jest niedostępny   skolopendra 

• Dyskutant
  • PipPip

Napisany 13 Styczeń 2015 - 18:31

Zobacz postSinRock, o 12 Styczeń 2015 - 21:00, napisał(a):

Jednak tutaj trzeba postawić zasadnicze pytanie - czy warto wydać 130zł za takie 'bajery'? To wszystko zależy od zasobności portfela, poza tym nie ma co oczekiwać cudów, jakoś diametralnie brzmienia ta kostka nie zmieniła i jeżeli to samo daje 8820 to moim zdaniem nie warto dopłacać.

Nie sądzisz że te ograniczenia mogą również dotyczyć samej karty, nie scalaka?

#845 Użytkownik jest niedostępny   Blondie 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 13 Styczeń 2015 - 23:32

wg mnie dotarłeś właśnie do kresu sprzętu
i tak to bywa, że człowiek jest w dalszym ciągu niespokojnym duchem szukającym wrażeń poza jego horyzontem :-)

130zł za op-amp - dużo, ale co tego? już nie musisz kupować, bo masz,
masz muses02, który pokazuje swój potencjał, ale czujesz i słyszysz, że to nie wszystko...
Quo vadis?
lepszy wzmacniacz, lepszy DAC, lepsze słuchawki?
jak to wszystko pogodzić i odpowiednio dobrać?
musisz sobie to na spokojnie przemyśleć,
jedno jest pewne, masz porządną kostkę, którą możesz potraktować jako punkt wyjścia dla kolejnych op-amp'ów
zapewne kiedyś kupisz sobie op-amp Burson, może inne?,

co mogę doradzić ze swej strony?
jedno
jeśli kupować sprzęt, to porządny! z najwyższej półki, przesadnie oszczędzając płacisz dwa razy
działaj dalej, powodzenia
:thumbup:

#846 Użytkownik jest niedostępny   SzymOkrutny 

• Małomówny
  • Pip

Napisany 13 Styczeń 2015 - 23:55

Zobacz postBlondie, o 06 Grudzień 2014 - 19:10, napisał(a):

Dodaj obrazek
z postu 786

Cześć,
Tak słowem wstępu jako nowy, choć konto na PCL mam od dawna, z rok temu kupiłem xonar one z dwoma musesami 01 za 1500pln, i póki co chcę się tego trzymać. Korzystam głównie z dziurki słuchawkowej, i tak mnie naszło dziś na sprawdzenie czy faktycznie wszystkie opki w sekcji U/I są potrzebne do grania...Do tej pory nie zauważyłem aby ktoś poruszył ten wątek, a okazuje się, że słuchawki grają z taką samą głośnością, jak na moje ucho, jeżeli w U/I mamy tylko dwa opampy, i są to licząc od dołu U/I 1 i 3. Ktoś mi to wytłumaczy?Dobrze by było to zweryfikować, czyli pomierzyć poziomy sygnałów na wyjściu przy gałce na maksimum i porównać do sytuacji, gdy wszystkie opki siedzą w slotach, jeśli ktoś ma takie możliwości. Ciekawe też, czy temperatura podczas pracy jest wyższa.

No i pytanko..używam słuchawek Q701 (bassport mod), i z fabrycznymi ne5532 w U/I , lme49720 jako filtr i musesami01 w buforze słuchawek, jest w pewnych muzycznych okolicznościach ( dużo szybkich talerzy) nieznośnie dużo góry. Wszystko jest fajnie gdy słucham Opeth 'Pale Communion' czy innego Dream Theater,o bardziej klasycznym repertuarze nie wspominając, ale jak przychodzi np. ostatni Ulcerate 'Vermins', albo Old Mans Child 'In Defiance of Existance' to góra zaczyna szaleć. Moja pytanie brzmi, które opki powinienem rozważać, żeby przenieść ciężar grania niżej, góra była trochę odchudzona i bardziej rozdzielcza w szybkich partiach i trochę dociążyć dół, bo 'powietrza' słuchawki mają tyle, że spokojnie trochę gęstszy dół by mogły podać.
I oczywiście przeczytałem cały wątek, ale jak kończyłem to już nie pamiętałem co było na początku ;)
dzięki, pozdrawiam.

#847 Użytkownik jest niedostępny   patrykvel 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 14 Styczeń 2015 - 00:23

Dzialac dziala, co nie znaczy, ze poprawnie. Usuniecie opampow spowodowalo brak desymetryzacji sygnalu oraz zmniejszenie jego sily o polowe czyli glosnosc spadla o 3dB.

#848 Użytkownik jest niedostępny   SinRock 

• Dyskutant
  • PipPip

Napisany 14 Styczeń 2015 - 02:23

Żeby nie było, bo mam wrażenie że moja opinia jest nieco obojętna w przekazie ;) Jeżeli ktoś ma ograniczony budżet to z czystym sumieniem mogę polecić takie zestawienie jak powyżej, luxy przy odpowiednim źródle grają naprawdę świetnie i są dość uniwersalne w stosunku do odtwarzanej muzyki. Inna sprawa ma się do SoundMagic E10, te słuchawki jak na moje ucho potrzebują czegoś zimniejszego, dobrze grają z LG G3 ale po zamontowaniu muses02 do X-fi część utworów się zlewa i dosłownie wylewają się z nich niskie tony. Przyznam że wytrzymałem jakieś 20min takich męczarni, może LME49990 coś zmieni w temacie :)

Może słuchał ktoś z was Takstarów HI2050/Pro80, AKG K240 czy BRAINWAVZ HM5 z muse02/8820 lub LME49990? :)

#849 Użytkownik jest niedostępny   SzymOkrutny 

• Małomówny
  • Pip

Napisany 14 Styczeń 2015 - 16:09

Zobacz postpatrykvel, o 14 Styczeń 2015 - 00:23, napisał(a):

Dzialac dziala, co nie znaczy, ze poprawnie. Usuniecie opampow spowodowalo brak desymetryzacji sygnalu oraz zmniejszenie jego sily o polowe czyli glosnosc spadla o 3dB.

Tylko, że ja nie słyszę żadnej różnicy w natężeniu dźwięku, a 3dB to słyszalna różnica..I jeśli dobrze rozumiem desymetyzacja oznacza przesunięcie sygnału w 'górę' lub w 'dół'. Czy w takim razie sygnał przy ustawionej dużej głośności nie będzie obcinany z jednej strony, i jak by to się objawiało w samym dźwięku..?

#850 Użytkownik jest niedostępny   patrykvel 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 14 Styczeń 2015 - 16:54

Zobacz postSzymOkrutny, o 14 Styczeń 2015 - 16:09, napisał(a):

Tylko, że ja nie słyszę żadnej różnicy w natężeniu dźwięku, a 3dB to słyszalna różnica..I jeśli dobrze rozumiem desymetyzacja oznacza przesunięcie sygnału w 'górę' lub w 'dół'. Czy w takim razie sygnał przy ustawionej dużej głośności nie będzie obcinany z jednej strony, i jak by to się objawiało w samym dźwięku..?

3dB to nie jest w cale az tak duzo, ale mniejsza o to. :P Sygnal jest napewno slabszy.

Desymetryzacja polega na tej zasadzie, ze przetwornik DAC na karcie wysyla w kazdym kanale po dwa sygnaly. Jeden sygnal jest normalny, a drugi ma odwrocona faze o 180stopni, wiec jest odbiciem lustrzanym. Te sygnaly trafiaja do opampa desymetryzujacego ktory ponownie odwraca odwrocony sygnal. Dzieki temu zabiegowi oba sygnaly sa sumowane, a znieksztalcenia ktore pochodza od samego przetwornika, sa niwelowane.
Usuwanie znieksztalcen polega na tym, ze nasz teoretyczny przetwornik podaje blad zawsze "1" na wyjscie normalne oraz na odwracajace, po prostu taka jego maniera. Gdy oba sygnaly trafia do opampa, sygnal o odwroconej fazie zostanie ponownie odwrocony, wiec z "1" zrobi sie nam "-1". Opamp doda do siebie oba sygnaly, a jak wiadomo 1+(-1)=0, wiec znieksztalcenia zostana zniwelowane. ;) Mam nadzieje, ze zrozumiale to opisalem.

#851 Użytkownik jest niedostępny   SzymOkrutny 

• Małomówny
  • Pip

Napisany 14 Styczeń 2015 - 17:56

Zobacz postpatrykvel, o 14 Styczeń 2015 - 16:54, napisał(a):

3dB to nie jest w cale az tak duzo, ale mniejsza o to. :P Sygnal jest napewno slabszy.

Desymetryzacja polega na tej zasadzie, ze przetwornik DAC na karcie wysyla w kazdym kanale po dwa sygnaly. Jeden sygnal jest normalny, a drugi ma odwrocona faze o 180stopni, wiec jest odbiciem lustrzanym. Te sygnaly trafiaja do opampa desymetryzujacego ktory ponownie odwraca odwrocony sygnal. Dzieki temu zabiegowi oba sygnaly sa sumowane, a znieksztalcenia ktore pochodza od samego przetwornika, sa niwelowane.
Usuwanie znieksztalcen polega na tym, ze nasz teoretyczny przetwornik podaje blad zawsze "1" na wyjscie normalne oraz na odwracajace, po prostu taka jego maniera. Gdy oba sygnaly trafia do opampa, sygnal o odwroconej fazie zostanie ponownie odwrocony, wiec z "1" zrobi sie nam "-1". Opamp doda do siebie oba sygnaly, a jak wiadomo 1+(-1)=0, wiec znieksztalcenia zostana zniwelowane. ;) Mam nadzieje, ze zrozumiale to opisalem.

Zakumał, dzięki ;)

#852 Użytkownik jest niedostępny   ireniqs 

• Dyskutant
  • PipPip

Napisany 14 Styczeń 2015 - 18:37

Dzisiaj przyszedł do mnie LME49990 zamieniłem go za Muses 8820 w karcie dźwiękowej Audiotrak Prodigy x-fi 7.1e (to tak żeby było wszystko jasne).

Co mogę napisać o nowym opampie? Krótko: KOZAK!

W porównaniu do Muses 8820, muzyka zyskała na lekkości, dostała odpowieniego 'powerupa' takiego jakiego od początku sobie życzyłem. :D Jestem bardzo, bardzo zadowolony. Najwidoczniej czegoś takiego potrzebowałem do swoich słuchawek Sennhaisera U320. Basy nie przymulają są bardziej precyzyjne, tak jak lubię. Szerokość sceny również na plus, ale Muses też w tym aspekcie radził sobie bardzo przyzwoicie.

W skrócie: więcej lekkości, życia w muzyce mniej przymulenia. Jest wypas! Dzięki wszystkim za sugestie, rady i posty. Można z nich naprawdę wiele 'wyciągnąć'. :) :)

Nie zrozumcie mnie źle: Muses 8820 grają również bardzo dobrze, ale po prostu inaczej.

Ten post był edytowany przez ireniqs dnia: 14 Styczeń 2015 - 19:25

#853 Użytkownik jest niedostępny   Blondie 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 15 Styczeń 2015 - 08:48

LME49990 to świetna kostka, warta swojej ceny,

za jakiś czas podmień na muses8820 i znów porównaj
wtedy będziesz drugi raz zaskoczony,
a jak podmienisz na fabryczne kostki, trzeci raz będziesz zaskoczony
i tak to już z tymi op-amp'ami jest

i o to chodzi, wtedy masz jakiś punkt odniesienia
działaj dalej, powodzenia

:thumbup:

#854 Użytkownik jest niedostępny   skolopendra 

• Dyskutant
  • PipPip

Napisany 15 Styczeń 2015 - 20:23

Następna podróba ;
Dodaj obrazek

#855 Użytkownik jest niedostępny   Janko muzykant 

• Dyskutant
  • PipPip

Napisany 16 Styczeń 2015 - 11:53

Witam.
Zamierzam kupić kartę dźwiękową Audiotrak Prodigy HD2 Advance DE.Jeśli dźwięk karty przypadnie mi do gustu to zamierzam dokupić do niej opampy na które mogę wydać do 150zł.Jeśli za tą niewielką kwotę da radę kupić więcej niż tylko jeden komplet to będę kontent :) Pod kartę dźwiękową będzie podłączony wzmacniacz Radmor 5102 a do niego będą podłączone dwie kolumny głośnikowe Tonsil Sonata 160(70w)4-8 Ohm.Do niedawna słuchałem muzyki na karcie Terratec SiXPack 5.1+ (chipset Crystal CS4630-CM EP) ,ale zmieniłem niedawno komputer a wraz z nim system operacyjny na Windows 7 64 bit z którym to powyższa karta nie współpracuje.Nie wiem jak zabrzmi karta Audiotraka,ale wiem ,że wcześniej brakowało mi średnicy która była wycofana.
Choć wątek jest bardzo długi to jednak nie ma w nim zbyt wiele na temat dobrych konfiguracji opampów do karty Audiotrak Prodigy HD2 Advance DE.Zwracam się więc do forumowiczów z prośbą o jakieś dobre typy konfiguracyjne opampów do w karty Audiotraka.Następną sprawą jest temat wiarygodności krajowych sprzedawców.Chodzi o to kto jest oszustem i gdzie sprzedaje podróby a kto jest uczciwym sprzedawcą opampów.Wiem,że najlepiej zamawiać za granicą u producenta,ale to się też wiąże z dłuższym czasem oczekiwania na towar.
Czy to jest wiarygodny sprzedawca http://www.mausel.eu..._search=muses01

Ten post był edytowany przez Janko muzykant dnia: 16 Styczeń 2015 - 12:02

#856 Użytkownik jest niedostępny   Blondie 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 16 Styczeń 2015 - 19:01

ja sprawdzałem tutaj:
rutronik24
mouser
ebay

poza tym po raz wtóry napiszę - nikt nie będzie podważał wiarygodności innych sprzedawców, na odległość lub telepatycznie...
ja gdybym miał kupować, to te miejsca mam sprawdzone, innych nie sprawdzałem, więc się nie wypowiadam krytycznie, bo jest to ze wszech miar dla mnie niefajne
poza tym,
pisz mail'e do sprzedawców o źródło pochodzenia i tyle, a te powyższe co wymieniłem,to renomowane hurtownie, a w przypadku ebay to sprzedawca bezpośrednio z firmy audiotrak'a

ps
temat wałkowany był w poście od nr818 do nr823

Ten post był edytowany przez Blondie dnia: 16 Styczeń 2015 - 19:05

#857 Użytkownik jest niedostępny   Janko muzykant 

• Dyskutant
  • PipPip

Napisany 16 Styczeń 2015 - 22:44

Dzięki za odpowiedź.Dokładniej przeczytam cały ten wątek.

#858 Użytkownik jest niedostępny   skolopendra 

• Dyskutant
  • PipPip

Napisany 17 Styczeń 2015 - 13:09

Ja kupowałem tu:
http://allegro.pl/li...&us_id=19796384

Jak i wiele innych osów zastrzeżeń nie mam.

#859 Użytkownik jest niedostępny   SinRock 

• Dyskutant
  • PipPip

Napisany 19 Styczeń 2015 - 23:01

W końcu po dużych problemach dotarł do mnie LME49990. No i mam teraz dylemat... obie kostki są dobre, jednak dochodzę do wniosku że dużo zależy też od słuchawek. Przy czymś co gra neutralnie lepiej sprawi się chyba muses jednak dla słuchawek które grają Vką, w których nie brakuje basu jak HD681 LME49990 to strzał w dziesiątkę. Zgadzam się w pełni z opinią ireniqs.
Nie wiem czemu ale po zmianie opa na LME49990 pierwszy raz od chyba kilku lat przyłapałem się na radosnym potrząsaniu głową przy słuchaniu starych kawałków - dla mnie to najlepsza rekomendacja dla tego OPA :D

#860 Użytkownik jest niedostępny   Blondie 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 20 Styczeń 2015 - 09:26

i tak ma być,
własna refleksja, własny osąd

już wcześniej pisałem
muses02 jest wyczuwalnie lepszy od muses8820
jednak są sytuacje, w których takie op-amp'y jak LME49990 pasują lepiej,
no i oczywiście wymiana słuchawek w torze audio może zacząć zabawę op-amp'ami od nowa, to się zgadza

dzięki za info SinRock :thumbup:

• (74 Stron)
  • +
  • « Pierwsza
  • 41
  • 42
  • 43
  • 44
  • 45
  • Ostania »