Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

To teraz mam mętlik widzę [...] a czym różnią się te wyprowadzenia w tym Adapter SO8 - DIP8 wersja ROTATED 90 druga aukcja którą podałem, ścieżki idą inaczej prowadzone zauważyłem pytam z ciekawości to mnie dziwi tak też było by dobrze na pewno, czy ma to inne zastosowanie.

 

zastosowanie te same,

tylko kierunek scalaka inny

:-)

 

najczęściej jest kierunek taki

(zapewne dla wygody lutowania)

stolik skierowany przodem (pin nr1) w lewo,

a scalak jest obrócony o 90 stopni

 

rzadziej spotykane,

kiedy stolik i scalak mają pin nr1 w tym samym kierunku

 

osobiście wolałbym drugi wariant, przynajmniej nie ma problemów z określeniem kierunku aplikowania op-amp'a

Edytowane przez Blondie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ASUS XONAR Essence One wersja MUSES Edition kupiony i jest już w domu ;) czas pokaże.

Edytowane przez DJ-Marco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OP-AMP BURSON (4. generacja)

 

10369980_68898696786183f55.jpg

 

 

Jest już u mnie nowy opa Burson'a.

Polski dystrybutor dc-components.eu, kupiony przelotem, czyli praktycznie z palety dostarczonej do Polski.

 

Oto moje pierwsze emocje, pierwsze spostrzeżenia/usłyszenia.

zapraszam tutaj

Edytowane przez Blondie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kw1,

a możesz podać rozmiary tego opampa?

Chodzi mi konkretnie o szerokość i wysokość płytki oraz grubość całego opampa (wliczając czarne tranzystorki po bokach).

Dzięki wielkie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardzo proszę,

cała dokumentacja w jpg

jak postawią swój serwer, bo akurat padł, to podeślę linka do pdf

 

bursonsupremesoundopaofj3i.jpg

 

 

bursonsupremesoundopaj6kjk.jpg

Edytowane przez Blondie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uuuu - nie pościerał nawet oznaczeń tranzystorów - aż się prosi aby skopiować :E

sprawa klonowania op-amp'ów dyskretnych powtarza się - było o tym w poście nr 590

jednak, jak do tej pory, to tylko we Francji pokuszono się o realne działania, polecam do przeczytania:

 

Ampli OP Discret DIY

 

 

 

IMG_9159.jpg

 

 

Edytowane przez Blondie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przyznam, że tak!

zbieżność avatara i plakatu zaskakująca ;-)

 

zgłosiłem się oczywiście, a co z tego wyniknie to zobaczymy

 

jest tam warunek nr1

1. Customers who purchased the new SS opamp directly from us or from Partsconnexion in Canada (eg: Parts Connexion )can particpate.

więc nie wiem jak to potraktują, że kupiłem bezpośrednio u polskiego dystrybutora (dc-components.eu)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

wiecie co ja się zakochałem w kombinacji LME49990 i AD797BR genialne kostki jak dla mnie, ta cudowna synergia, sugestywna scena i przejrzystość :D

 

coś w tej konfiguracji jest, bo kolega tak samo twierdzi, a jeszcze na polskiej sieci znalazłem opinie, że to jedne z najlepszych zestawień w jaki sposób można ulepszyć sobie audio.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam!

 

ponieważ zostałem poproszony o zamieszczenie kilku dodatkowych fotek z op-amp'em Burson w moim LC

spełniam takowe życzenie,

a ponieważ takie fotki, to w zasadzie są mało efektowne,

 

sh1085834vkbw.jpg

 

postanowiłem sytuację okrasić żartem i wymyśliłem sobie

"Bandę Dziarskiego Burson'a" rodem z Dzikiego Zachodu

 

poniżej Dziarski Burson oczywiście konno, reszta na piechotę ;)

 

sh108626x6kvp.jpg

 

 

pozdrawiam

Edytowane przez Blondie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

korzystam aktualnie Prodigy Cube wraz ze słuchawkami Superlux 681 Evo i niestety nie jestem zadowolony z pozycjonowania w grach fps takich jak CS.

Czy jest ktoś w stanie mi polecić OPAMP, który polepszy tę kwestię?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sam op-amp nie załatwi tutaj sprawy,

można op-amp'em poprawić barwę dźwięku, melodyjność, itp niuanse, ale nie pozycjonowanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

akcja

Most Wanted Supreme Sound Opamp Feedback

dobiegła końca,

oprócz dobrej zabawy spotkał mnie miły akcent - wyróżnienie :-)

nie dalej jak przedwczoraj otrzymałem, prosto z Australii, nowego op-amp Burson 4 generacji

 

podziękowania przesyłam firmie Burson za tak miłą niespodziankę,

wielkie dzięki Panowie! pozdrawiam serdecznie

:thumbup:

 

sh1086430zp06.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem poprosić o pomoc szanownych forumowiczów, otóż myślę nad zakupem DAC i moją uwagę przykuły dwa urządzenia pierwszym jest Asus Essence One (wersja podstawowa) ale w tym miejscu chciałem dopytać o to, które opampy należałoby zmienić w torze analogowym (RCA)? Wiem który opamp odpowiada za bufor ale które opampy są z tych 4 w sekcji I/U na RCA ?

Uprzedzając ewentualne pytania :) - chciałem założyć 3 opki Bursona, które miałem okazję posłuchać i brzmią wg mnie genialnie ale ich cena powala, stąd powyższe pytanie ;)

 

Drugim DACiem, nad którym myślałem jest Audio-gd Compass 2link co sądzicie o tym ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem poprosić o pomoc szanownych forumowiczów, otóż myślę nad zakupem DAC i moją uwagę przykuły dwa urządzenia pierwszym jest Asus Essence One (wersja podstawowa) ale w tym miejscu chciałem dopytać o to, które opampy należałoby zmienić w torze analogowym (RCA)? Wiem który opamp odpowiada za bufor ale które opampy są z tych 4 w sekcji I/U na RCA ?

przeczytaj post nr: 521, 550, 552, 574

 

plus serwis zagraniczny:

Asus Xonar ONE USB DAC e la sua mod !!!

 

img_20131024_15152190aos.jpg

 

 

KOREKTA FOTO 2014.11.29

 

asus4akjdg.jpg

Edytowane przez Blondie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź @kw1 i za tego linka do zagranicznego forum!

 

A chciałem zapytać czy ktoś miał do czynienia z tym audio-gd Compass2 ? Tam jest wymienny tylko jeden opek w sekcji RCA ale za to można się przełączać między dwoma układami: Wolfsonem i Saberem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mst1 sekcja I/U cztery oampy plus 2x LFP odpowiada za wyjścia RCA XLC i wzmacniacz słuchawkowy więc tu będzie koszt to lepiej zainwestować w wersje Muses w I/U i LFP tam siedzą wymieniamy aby bufory.

 

Ostatnie fotki kw1 to fotka nr 1 jest ok ale nr 2 jest źle opisana na wyjściu słuchawkowym nie ma tam LFP oraz I/U tylko 2x bufor na prawy i lewy kanał w słuchawkach, ten co niby podany LFP to cfeon en25f40 nie oamp tylko flash memory tego nie wymieniamy. ;):D

 

Mst1 jak chcesz korzystać tylko z RCA w wersji Muses to wymieniamy tylko jeden bufor :) na słuchawki są dwa i dwa na XLC.

Edytowane przez DJ-Marco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mst1 sekcja I/U cztery oampy plus 2x LFP odpowiada za wyjścia RCA XLC i wzmacniacz słuchawkowy więc tu będzie koszt to lepiej zainwestować w wersje Muses w I/U i LFP tam siedzą wymieniamy aby bufory.

 

Ostatnie fotki kw1 to fotka nr 1 jest ok ale nr 2 jest źle opisana na wyjściu słuchawkowym nie ma tam LFP oraz I/U tylko 2x bufor na prawy i lewy kanał w słuchawkach, ten co niby podany LFP to cfeon en25f40 nie oamp tylko flash memory tego nie wymieniamy. ;):D

 

Mst1 jak chcesz korzystać tylko z RCA w wersji Muses to wymieniamy tylko jeden bufor :) na słuchawki są dwa i dwa na XLC.

 

Dzięki za odpowiedź, Musesy są świetne- słuchałem wersji 01 i 8820 ale Bursony są jeszcze lepsze ;-)

Z tego co rozumiem wystarczą 3 opki Bursona w torze RCA (tak jak na tym zdjęciu http://abload.de/image.php?img=img_20131024_15152190aos.jpg ) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Asus Essence One żeby mieć wpływ na wyjście RCA trzeba wymienić aż 7 oampów 4sztuki I/V 2x filtr LFP oraz jeden Bufor (4x I/V i 2x LFP wpływa na wszystkie wyjścia RCA XLC i wzmacniacza słuchawkowego, tylko bufory są oddzielne 1x dla rca 2x dla xlc i 2x na słuchawki na lewy i prawy kanał)wiem bo mam Asusa wersję Muses,Burson nie słuchałem ale wiem ze jest świetny i wieże w to chciał bym go mieć możliwe że kiedyś też będę go miał ale na razie testuje bufory w asus to że pracuje to mało na to też czasu mam ale warto wymieniać bufory bo producent dał tańsze wersje (ne5532) :cool: .

 

Proponowałem Muses bo ma tam oampy Muses w gniazdach 4x I/V i 2X LFP więc tylko 1x bufor byś wymienił na rca (Bursona) a w Asus Essence One żeby był efekt to aż 7sztuk na rca :D

 

Na Fotce może i jakiś wpływ miał ale ten za bufer bo te dwa niżej?, wystarczy wyjąć oampa ja też tak miałem myślałem że coś uszkodziłem bo jeden kanał zaczął cicho grać ale grał na słuchawkach. ktoś w informacjach wprowadził po prostu błąd.

Edytowane przez DJ-Marco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@DJ-Marco dzięki za odpowiedź. Teraz tak sobie myślę, że może bardziej by się opłaciło zainwestować w Asus Essence STU - ma tylko trzy opampy ;-) , bardzo podobne (niemal) identyczne pozostałe bebechy ale gorsze zasilanie ... Tak się zastanawiam teraz co lepsze One (wersja Muses) czy STU ( + 3 Bursony) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnie fotki kw1 to fotka nr 1 jest ok ale nr 2 jest źle opisana na wyjściu słuchawkowym nie ma tam LFP oraz I/U tylko 2x bufor na prawy i lewy kanał w słuchawkach, ten co niby podany LFP to cfeon en25f40 nie oamp tylko flash memory tego nie wymieniamy. ;):D

dzięki za informację,

skorygowałem i wrzuciłem nowe fotki,

jeśli co będzie nie tak, to daj znać

z góry dzięki,

:thumbup:

 

co do muses,

jeśli kupisz sobie muses8820 i stwierdzisz, że jest zmiana na lepsze, to tym bardziej usłyszysz zmianę na muses02

co do opa Burson, to ostatnio pokazały się używane op-amp'y poprzedniej generacji, czyli trzeciej, na allegro

warto na nie polować :-)

jeśli zaś masz odłożony duży grosz, to kupuj nowe - czwartej generacji,

czego życzę

Edytowane przez Blondie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...