Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Jakie OPA do Prodigy Cube, konkretnie pod jazz, soul, klasykę?

Do tego zestawu kupię najprawdopodobniej Superlux HD668b.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mst1 sekcja I/U cztery oampy plus 2x LFP odpowiada za wyjścia RCA XLC i wzmacniacz słuchawkowy więc tu będzie koszt to lepiej zainwestować w wersje Muses w I/U i LFP tam siedzą wymieniamy aby bufory.

 

 

@DJ-Marco

jak dobrze zrozumiałem chcący zmenić opampy na rca to muszę aż 4 sztuki wymienić na I/V ? To wychodziłoby, że są tam po 2 podwójne opampy na kanał ? I to do tego do spółki z XLR ? Trochę mi się to dziwne wydaje... zrozumiałbym gdyby były po 2 na wyjścia RCA i XLR, czyli po jednym na kanał P,L RCA i osobno na kanał P, L XLR.

Po za tym z dołączonego linku od kw1 do zagranicznego forum i linku od mst1 do zdjęcia wnętrzności One wynika, że: jest 1 wzmacniacz na bufor RCA i 2 na I/V w RCA. A czy TY testowałeś wyjście RCA, tj. wymieniałeś opki i podłączałeś jakiś wzmak z kolumnami pod to wyjście ? I jesteś pewien, że potrzebne są 4 sztuki, a nie 2 ?

 

Nie obraź się, że tak dociekam ale też myślę nad wymianą mojej karty Essence STX na One, a mam już 3 opampy (2xMuses01 i LME49990) i jakby trzeba było dokupywać jeszcze 2 kostki Muses 01 to bym musiał zweryfikować i tak już mocno naciągnięty budżet ;-) Rozumiesz :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kw1

dzięki za propozycję ale interesuje mnie tylko Asus One ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w jakim sensie przeżytek?

technologicznym?, jakościowym?, innym?

wg mnie sprzęt spokojnie broni swego, w natłoku dzisiejszego audio dla amatora-entuzjasty,

 

miałem, to cacko w rękach,

osobiście nie kupiłbym za taką cenę,

ale gdybym miał potrzebę oraz okazję kupić z drugiej ręki, za godziwą cenę, to czemu nie?

do łapki dostajesz nawet więcej niż potrzeba przeciętnemu Kowalskiemu do słuchania muzy,

a że firma mocno lansuje temat, no cóż kto może zabronić? :P

 

wszystko kwestia ceny:

Asus Xonar Essence One - 1790,00 zł

Asus Xonar Essence One Plus Edition - 2490,00 zł

Sześć dodatkowych wzmacniaczy operacyjnych. Łącząc w sobie pierwotne wzmacniacze Texas Instruments TI

NE5532 z czterema wzmacniaczami Texas Instruments TI-OPA2132PA i dwoma NS-LM4562NA, nowa edycja daje pięć unikalnych opcji zmiany tonu.

Asus Xonar Essence One Muses Edition - 2890,00 zł

Wzmacniacze operacyjne MUSES 01 zapewniają doskonały dźwięk Xonar Essence One MUSES Edition posiada sześć wzmacniaczy operacyjnych MUSES 01 opracowanych przez firmę New Japan Radio. MUSES 01, to najlepsze wzmacniacze operacyjne pochodzące od lidera w kategorii komponentów dźwiękowych. W połączeniu z inżynierią ASUS Xonar, wzmacniacze operacyjne MUSES 01 tworzą zupełnie nowy wymiar dźwięku i zapewniają niezwykle realistyczną reprodukcję wszystkich najmniejszych niuansów.

***)opisy zaczerpnięte z witryny sklepu internetowego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są bardziej dopracowane i zaawansowane alternatywy jak Aune S16 itp.

To nie jest monopol, to jest biznes, to jest ostra walka.

 

Wczoraj One był super, dziś jest w miarę, jutro o nim nikt nie pamięta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

K_Broda ja też nie wiem na jakiej zasadzie to działa mam kartę Audiotraka Prodigy HD2 tam są 2xI/V i bufor gra nieźle i dużo oampów nie trzeba do wymiany oampów ale potrzebne było mi wyjście XLC i taki DAC jako przedwzmacniacz pod końcówkę mocy więc kupiłem Asus miał to wszystko.

 

Asus niestety tak jak pisałem 4x I/V i 2x LFP wpływa na wszystkie wyjścia RCA XLC i wzmacniacza słuchawkowego gdzieś to też czytałem ktoś tak napisał, tylko bufory są oddzielne 1x dla rca 2x dla xlc i 2x na słuchawki na lewy i prawy kanał, XLC nie sprawdzałem, dziś specjalnie wyjąłem jeden LFP i jeden kanał grał ale dużo ciszej na rca i wzmacniaczu słuchawkowym jutro posłucham bez tych oampów na LFP zdziwiłem się ze nadal gra tyle że ciszej, nie chce za bardzo wyjmować V/I ale na początku jeden wyjąłem pierwszy od lewej chcąc 2 wstawić na bufor słuchawkowy miałem wtedy podłączone tylko słuchawki panika była bo jeden kanał dziwnie grał i już ich nie ruszałem.

 

Nie wiem na jakiej zasadzie potrzebne tyle oampów może dlatego że jest to wersja dual-mono od samego początku

Edytowane przez DJ-Marco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@DJ-Marco

dzięki za odpowiedź.

 

@Mikołaj612

całkiem interesująca jest Aune S16, słuchałeś może tego DACa ale z kolumnami ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę wkleić fotki więc podam link można go sobie przetłumaczyć w Google

 

trzeba wejść w opinie przy gwiazdkach i rozwinąć temat Comments (24) tam jest fotka jak działają oampy w asus może ktoś ją tu wstawi :D

 

http://www.head-fi.org/products/asus-xonar-essence-one-muses-edition

Edytowane przez DJ-Marco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki kw1 za wstawienie fotki :D , dodam od siebie podłączenie daca czy karty dźwiękowej to nie wszystko żeby idealnie zagrało na samych sterownikach, ważne jest dla lepszej jakości dźwięku dodatkowe sterowniki ASIO ja zainstalowałem pod foobar2000 ten program omija systemowe ustawienia mamy wtedy dźwięk idealny i to naprawdę słychać dopiero wtedy na Asus zapala się dioda bit perfekt ale efekt jakościowy jest bardzo wyraźny im lepszy plik tym lepiej .

Naprawdę dodatkowe programy są aż tak ważne Asio a tyle zmian, tyle czasu korzystałem z nie wiedzy bez niego może jeszcze ktoś podzieli się jak usprawnić komputer pod sprzęt do słuchania muzyki na jakich sprawdzonych programach słuchacie czy można zrobić tak żeby pod asio działał cały komputer na kalendarz który też czasem używam lub program jakiś do filmów :) człowiek całe życie się uczy

 

Aune S16 całkiem interesująca dac ale ta technika pnie do przodu ciekawe jak gra.

Edytowane przez DJ-Marco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

żeby nie gubić wątku, moje ustawienia foobar2000 dałem w spoiler, choć to właściwie sprawa z innego działu

 

oraz

co do plików, to używać tylko:

- flac

- wav

TUTAJ masz pliki testowe z serwisu http://www.2l.no/

 

beztytuuv2xef.jpg

 

 

 

Edytowane przez Blondie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Recenzję S16 można przeczytać u mnie. Subiektywnie jest to jedna z najlepszych integr słuchawkowych, jakich ostatnio miałem okazję słuchać.

A na czym słuchasz/słuchałeś - na słuchawkach, czy na głośnikach ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy wie ktoś w jakim sklepie internetowym jest większa baza takich opampów? Szukam i szukam i ciężko coś znaleźć. Zamówiłem właśnie Xonara DS i chciałbym kupić z 2-3 chociaż i pokombinować z nimi. Koszt z reguły po 4-8 zł, także wolałbym za wysyłkę raz płacić, bo przez Allegro to na sztukę wyjdzie mi po 20 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...a coś z polskich sklepów, gdzie za wysyłkę zapłacę ludzką kwotę i termin dostawy w mniej niż 7 dni? : ]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro już i tak zacząłem, to który opamp najbardziej "ociepla" brzmienie? Najlepiej jakby ktoś wiedział, jak działa na Xonarze DS... :)

 

EDIT: OPek domyślny z Xonara Essence One, czyli LM4562NA to dobry wybór? Na zagranicznych stronach znalazłem ze 2-3 opinie, że właśnie ociepla i dźwięk jest "bassy" dzięki niemu, właśnie na DS. ;)

Edytowane przez k4cz0r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro już i tak zacząłem, to który opamp najbardziej "ociepla" brzmienie?

 

muses8820, muses02, op-amp Burson (dyskretny)

to w 80% pewniaki

co do reszty to trzeba samemu

na pewno nie ocieplają muses8920, muses01, ad797ar lub ad797br, opa1611, opa1612, opa627, opa637, OPA111, OPA2111

 

można spróbować ad712, OPA1642, NE5532, LT1028, AD825, OPA2132, LME49720

 

wypisane z pamięci, więc:

a) po pierwsze jaki op-amp tam jest? dual czy single?

b) po drugie kupujesz TYLKO ten rodzaj co tam masz na karcie (dual albo single)

c) po trzecie wyciągasz delikatnie z karty i sprawdzasz jak brzmi, najlepiej na znanych utworach wysokiej jakości (flac, wave, itp) powyżej post 778 + plus post 672

d) po czwarte sprawdzasz w foobar2000 (ale może być inny ulubiony)

 

e) po piąte przeczytaj cały wątek od początku do końca; i chociaż nie ma tu konktretnie o Xonar DS ale daje pojęcie o op-amp'ach

a konkluzja jest taka, że nie ma co oczekiwać po op-amp'ie za 4 zł wielkiej (oczekiwanej) poprawy, niestety za realną zmianą kryją się realne pieniądze, wiele prób i błędów, wypaczeń i odchyleń ;-)

 

miłej zabawy :thumbup:

 

--------------------------------------------------

 

i prośba dla Ciebie i innych pytających:

jeśli pytacie się co i jak z op-amp'ami, to poczujcie się później zobowiązani podzielić własną refleksją na forum,

bo tak, to niestety jest, że często jest wołanie o: poradę, pomoc, wyjaśnienie, ale...

ale gratyfikacji za poświęcony czas mój i czas innych user'ów pc-lab'a, to już u niektórych pytających nie ma...

 

--------------------------------------------------

EDIT: OPek domyślny z Xonara Essence One, czyli LM4562NA to dobry wybór? Na zagranicznych stronach znalazłem ze 2-3 opinie, że właśnie ociepla i dźwięk jest "bassy" dzięki niemu, właśnie na DS. ;)

działaj! i potem opisz czy aby na pewno? ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do opinii to oczywiście, że napiszę! ;) Myślę aby w ogóle napisać jakąś mini recenzję między Xonarem DS vs X-Fi Music - zamówiłem obie karty. I właśnie obie są z najczęściej wybieranego przedziału cenowego [ok. 100 zł używka, bądź 200 zł nówka w przypadku Xonara]. posiadam też przeciętny sprzęt do jakiego najczęściej by się kupowało takie karty, czyli standardowe dwudrożne głośniki Microlab B77 + świeże słuchawki (zimne) AKG K514 MKII + dokanałówki dwudrożne (cieplejsze) Brainwavz R1 [bo mając powiedzmy słuchawki Senka czy AKG za 500-700 zł, kto kupi kartę za 100 zł? ;) ].

 

A teraz co do tematu. Zamówiłem już ten LM4562NA z Allegro, wolałem działać szybko aby mieć pewność jak najszybszej wysyłki bo Xonar zostanie do mnie wysłany kurierem już nawet w sobotę, lub najpóźniej poniedziałek. ;)

 

a) Z tego co znalazłem w sieci to dual. :P

c) Mówisz sprawdzić jak brzmi BEZ OPka?

d) Tak się składa, że używam foobara ;)

e) Przy wolnej chwili teraz w weekend miałem w planach nieco powertować m.in. tutaj :P

 

I wiem już, że OPamp może tylko jakby naszlifować nieco brzmienie w którymś kierunku, jednak diametralnie go nie zmieni. Dlatego do moich zimnych słuchawek K514 bardziej mi polecano X-Fi Gamer/Music z tego przedziału, ale że niespodziewanie na święta dostałem stówkę to postanowiłem ją także wydać na Xonara. ;) Podobno to lepsza ogólnie jakościowo karta niż X-Fi, więc sprawdzić nie zaszkodzi.

Edytowane przez k4cz0r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miało być:

c) po trzecie wyciągasz delikatnie z karty i sprawdzasz jak brzmi NOWY OP-AMP

bez op-amp'a albo grać nie będzie, albo będzie pisk, albo będzie grać bardzo bardzo cicho

 

zapodaj sobie na początek muses8820 jest na allegro

MUSES8820E w obudowie SOP-8 = 22zł

lub

MUSES8820D w obudowie DIP-8 = 29zł

 

 

ewentualnie ten :-)

MUSES02 + podstawka precyzyjna DIP-8 = 130zł

Edytowane przez Blondie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już zamówiłem ten LM4562NA z Essence One. Chyba powinna być różnica między domyślnym z DS'a, a domyślnym z całkiem drogiej karty? :P Jeżeli odczuję jakąkolwiek różnicę (a mimo to za małą), to spróbuję tego MUSES'a. ;) Może sprawić jeszcze większą różnicę niż ten LM4562NA?

 

PS. 130 zł w opampa do karty za jego równowartość to chyba głupota? :P

Edytowane przez k4cz0r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż, sugeruję się po prostu opiniami. ;) Spojrzałem teraz gdzie to czytałem - na stronie Amazonu tego DS'a w komentarzach jeden koleś wymienił na tego LM4562NA to podsumował "The detail promised by the original chip now has Warmth and Bass added". ;) A inny kilka komentarzy niżej także po jego opinii kupił tego opka i napisał podobnie. Zapłaciłem dokładnie 15,5 zł także fortuny nie wydam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jap, dlatego tak czy siak padł wybór na tego. ;) Chcę mieć też porównanie, czy jest naprawdę słyszalna różnica [dla mnie oczywiście i na moim sprzęcie]. Bo jeżeli tak, wtedy będę kombinował i za pewne następny wybór będzie polecany wyżej Muses. ;) Chyba, że jakimś cudem X-Fi Music okaże się lepszy, to wtedy Xonar od razu na Allegro ląduje. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...