Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Tak. Mam kilka sztuk takich.

 

 

img_20150820_180327knuoq.jpg

 

 

Kiedyś zbierałem takie gadżety.

Jakbym mocno poszukał, to być może mam jeszcze kilka stolików, które przerabiają dwa opa dual w jeden dual "wzmocniony" oraz stolik co z dwóch opa single robi opa single "wzmocnony".

 

Poniżej schematy dwa single na jeden single "wzmocniony"

 

 

a1s5uhd.jpg

 

 

Poniżej stolik przykładowy tych "wzmocnionych", ale wymiarówka standardowa .

 

20170704_131906b0suai.jpg

 

 

 

Do tego kilka rodzajów stolików z dwóch opa single na jeden opa dual.

Także jest tego trochę.

 

 

Poza tym polecam tester op-amp:

s-l1600cc2scq.jpg

 

Op Amp Tester Single Dual Quad LM324 NE5532 TL082 Opa627 and more

 

https://forum.audiof...ts#comment-8013

Edytowane przez Blondie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

PW Poszło .Zmieniłem odtwarzacz CD ,teraz w sterowaniu sa 4 opampy pojedyncze ,więc zabawa zaczyna się od nowa lol2.gif

Mój link

Tutaj starsze Burson

Edytowane przez skolopendra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PW Poszło .Zmieniłem odtwarzacz CD ,teraz w sterowaniu sa 4 opampy pojedyncze ,więc zabawa zaczyna się od nowa lol2.gif

Mój link

Tutaj starsze Burson

 

Bardzo ciekawy odtwarzacz CD od strony elektroniki shocked.gif co to za sprzęt ?? wygląda na starą dobrą produkcję thumbup.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawy odtwarzacz CD od strony elektroniki shocked.gif co to za sprzęt ?? wygląda na starą dobrą produkcję thumbup.gif

 

Austriacki AYON CD 5 S .Tylko 33000 zł lol2.gif

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

No Panie shocked.gif musi to naprawdę porządnie grać thumbup.gif

W latach 2000-2009 pracowałem w sklepie ze sprzętem Audio gdzie miałem możliwość nie raz pobawić się elektroniką za grube pieniądze smile.gif np zestawy Technics szły jak ciepłe bułki prosto z piekarni, a potrafiłem sprzedać 4-9 "słupków" tygodniowo szczerbaty.gif aż mi się ciepło zrobiło wspominając ówczesne lata pracy...

Edytowane przez sniper76

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są to bardzo udane i przemyślane konstrukcje .Zresztą to widać po elektronice.... W tej cenie odtwarzacz jest bezkonkurencyjny .Dopiero Japoński Accuphase za dwa razy większe pieniądze ma odrobinę więcej do pokazania wink.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojawiły się nowe opampy do audio :

 

- odświeżony BUF634 [bUF634A],

- OPA1656 - który występuje też jako opamp precyzyjny pod oznaczeniem OPA2156.

 

Na papierze wygląda naprawdę spoko, OPA1656 mają być na dniach dostępne jako sample + dokumentacja.

OPA2156 można już normalnie kupić w mouser itp.

 

Fajnie, że w końcu coś się w tym temacie zaczyna ruszać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwie mnie nie urządzają ,potrzebuje 4 wink.gif

 

Mogę sprowadzić, bo akurat 03 nie wziąłem z ostatnią dostawą ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jadą dla mnie najnowsze wzmacniacze operacyjne Texas'a OPA1656 PDF_klik tongue.gif otrzymam 4 sztuki, które zostaną zamontowane w dźwiękówce SC808 smile.gif 

Nowy operacyjny na papierze wygląda naprawdę super smile.gif tak powiedział mikolaj612 thumbup.gif

Niebawem wraca karta od mikolaja612 gdzie została poddana pełnej modyfikacji bigsmile.gif

Do sprawdzenia posiadam następujące opampy:

OPA 2227PA 4 szt. DIP8 (domyśle dla AIM)

OPA 1612A  4 szt. SOP8 

OPA 1656    4 szt. SOP8 

LM 4562     4 szt.  DIP8

OPA 1642A    1 szt.  SOP8

LME 49990  2 szt.  SOP8 na stoliku jako dual (może jeszcze wezmę 2 sztuki, ażeby poprawnie ogarnąć DAC WM8741)  

MUSES 8820 1 szt. DIP8

OPA2604 2 szt. DIP8 (produkcja BB coś 2006)

Do polutowania będzie 9 stolików - czekam na konkretne piny i PCB (nie ten szmelc co można kupić za parę złotych)

Edytowane przez sniper76

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 5 sztuk z wysyłką dałem 90zł wink.gif leżą i czekają na konkretne PCB (piny mam bardzo zajefajne)

Czwartek, piątek odbieram paczkę z "ogarniętą" kartą AIM SC808 (mikolaj612) + właśnie w/w płytki smile.gif

Sam jestem bardzo ciekawy jak zagrają scratchhead.gif w razie do sprzedania to na stoliku 25zł szt.

Edytowane przez sniper76

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jestem tu nowy. Mam proste pytanie czy dobrze kupiłem wzmacniacz tzn. AD825 wlutowany w dualu w podstawkę. Chodzi o kartę xonar STX. Dwa OPA2111 i AD825 na wyjściu RCA. Czy powinien to być Single AD825?Chciałbym się upewnić. Nie mam pewności, ponieważ nie jest to tutaj doprecyzowane. Piszecie w uproszczeniu AD825. Jak rozumiem opamp do STX w każdym gnieździe ma być podwójny lub jeśli jest pojedynczy to wlutowany w podstawkę dwa razy taki sam. I jeszcze jedno pytanie, na przyszłość jak to rozpoznać. Jest jakaś tabelka dla tych układów z podziałem na pojedyncze, podwójne? Jeśli to konieczne to proszę przenieść temat jeśli jest dział dla nowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzasz sobie dokumentacje techniczną i sprawdzasz liczbę kanałów. Na xonarze masz podstawki na duale ale jak zaaplikujesz 2xsingle na adapterze to nic się nie stanie, a czasem potrafi być lepiej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra skończyłem montaż 6xAD797 na STXII. Podziękowania dla Blondiego za zorganizowanie odpowiednich adapterów. Nie obyło się bez małego ghetto moda z gąbki esd z opakowania z opampów takiej sztywnej aby wszystko się trzymało bez dodatkowych podstawek na I/V. Trochę na gorąco szukania czego szymi prawy kanał i gdzie nie ma odpowiedniego styku xD Ostatecznie udało się zlokalizować luzy i śmiga. Super separacja i rozdzielczość w gratisie, a i najważniejsze w AKG702 jest więcej basu coś jakby w EQ podbić dół o 2-3 db tylko bez ofiar na reszcie pasma pewnie ze względu na więcej papu na wyjściu bo to dość mocne kostki. Gra to podobnie do LT1364 i 2xMuses8820 ale nie wiem jak to opisać coś jak przesiadka z 1440p na 2160p niby podobnie a wyraźniej:E

 

JdqusDCh.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra skończyłem montaż 6xAD797 na STXII.

 

Nie no, elegancko! Czy mógłbyś zrobić jakieś test, zapisać, i przesłać do odsłuchu, czegoś znanego by można było porównać?

I BTW 6xAD797 ile to kosztuje?

Ja od chyba 3 lat się zbieram z modem, ale jakoś nie wiem na co się zdecydować.

Chyba lubię typ V, natomiast kupę czasu temu jak hitem były fortissimo III to pamiętam, że te karty miały obłędną scenę i separację - i słuchało się z wrażenia wszystkiego od Enigmy, po The Original Score the Crow.

Czy te opampy są bliżej V czy bliżej szerokiej i szczegółowej sceny, czy łączy oba?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

V'ka to to nie jest. Ot dostajesz bardzo dobrą rozdzielczość + odpowiednia dynamikę. Powiedziałbym raczej, że wiernie oddaje nagranie. No i elegancko radzi sobie z lektorem w serialach, czy filmach który jest ładnie oddzielony od reszty tła, a nie wprasowany w to wszystko.

 

Koszty różnie zależy gdzie kupisz kostki, ale około 40-45zł sztuka jak chcesz od ręki z pewnego źródła + ~50 zeta stoliki z kw. Dodatkowo zainstalowane są drivery wyłączające kompensacje dźwięku.

 

Rolowanie na STXII nie należy do najłatwiejszych bo standardowy konfig jest już bardzo dobry. Później bijesz się tylko o lepszą rozdzielczość i lokalizację przy lepszej dynamice jednocześnie modląc się o to aby nie skopać uniwersalności, która jest obowiązkowa w dźwiękówce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam kiedy przysiąść i złożyć do kupy 4 sztuk OPA1656 sad.gif na tę chwilę testuję dźwiękówkę opartą o OPA2227PA (PDIP) + pełna modyfikacja wykonana przez Mikolaj612 thumbup.gifbigsmile.gif

Chyba pod młotek aukcyjny pójdą LME49990 scratchhead.gif 3 sztuki jako stolik dual

Edytowane przez sniper76

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakbym chciał ogarnąć 8 sztuk AD797, które wziąłbym z Mouser'a to wyjdzie 380 zeta shocked.gif

 

Art385

Przy AD797 widzę czerwone kondensatory odsprzęgające zasilanie - jaką mają pojemność i wykonanie ??

Producent AD797 zaleca tantale lub polimerowo-tantalowe 1µF-4.7µF z niskim ESR + równolegle 0.1µF ceramiczne również low ESR smile.gif zalecana odległość montażu nie powinna przekroczyć 5mm wink.gif

Brałeś pod uwagę AD8599 dual ??

Edytowane przez sniper76

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a nie wiem nie sprawdzałem. Miało być tanio, bo nawet nie wiedziałem, czy nie będzie się krzaczyć taki konfig, bo na AIMSC808 karta charczała powyżej 70% głośności. Tutaj działa i gra, więc zalecenia mam stonga.jpg :lol2: Ewentualnie zapytaj się Blondiego

 

Ps. Brałem pod uwagę ale miałem 6xAD797 które nabyłem w dobrej cenie, a że dawały czadu na każdej karcie z podstawkami jaką miałem, to była tylko kwestia jak je wpakuje na xonara.

Edytowane przez Art385

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)

Nie chciałbym wyjść na kompletną lamę, ale czym jest rolowanie?

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a nie wiem nie sprawdzałem. Miało być tanio, bo nawet nie wiedziałem, czy nie będzie się krzaczyć taki konfig, bo na AIMSC808 karta charczała powyżej 70% głośności. Tutaj działa i gra, więc zalecenia mam stonga.jpg :lol2: Ewentualnie zapytaj się Blondiego

 

Ps. Brałem pod uwagę ale miałem 6xAD797 które nabyłem w dobrej cenie, a że dawały czadu na każdej karcie z podstawkami jaką miałem, to była tylko kwestia jak je wpakuje na xonara.

 

Powiadasz iż na poziomie 70% głośności wchodzą bardzo duże zniekształcenia dźwięku scratchhead.gif dając 50% to już własnych myśli nie słyszę, a gdzie jeszcze ciągnąć wyżej wink.gif czysto i bardzo głośno shocked.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...