Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

godfather193

Laptop za 500 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panów i Panie :)

Sprawa dość nietypowa, bo jak można popatrzeć na resztę tematów, większość poszukuje laptopa w granicach 1500-3000zł, a ja potrzebuję używanego laptopa za pięć stówek (500zł). Max 600zł. Kupowany będzie na allegro. Pomożecie w wyborze? Co jest jeszcze możliwe za takie pieniądze? Laptop do internetu, oraz drobne prace biurowe. Jeśli miałby Wi-Fi to oczywiście duży plus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, już przeglądam :)

Zapomniałem dodać, że 500zł, ale w ostateczności za te 600zł może być. Tak jak wcześniej napisałem, WiFi, a także nagrywarka mile widziane :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemasz. W poniedziałek jadę do klienta i wystawiamy na allegro Fujitsu Siemens. XP na nim spokojnie śmiga, full box , naklejka z jakimś tam systemem chyba XP. Z tego co pamiętam, to jest Amilo, ale więcej info max we wtorek. Właśnie tak za 450-500zł. Nie zajeżdżony, czyszczony z wymienionymi pastami ;) Jak chcesz zaczekać to PW i się ugadamy.

 

Matryca, wygląda wszystko full sprawne stan igła.

 

P.S parametrami zbliżony do tych wyżej na aukcji. 512mb ram albo 1gb, procek jedno jajeczny, ale dobry, matryca 15,4"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten ostatni Dell by był ok z podanych przez Ciebie aukcji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co sądzicie o IBMach T40? Ja akurat mam takiego na sprzedaż (1,5 GHz Pentium M, 256 MB RAM, ATI Mobility Radeon 7500, 40GB dysku, brak napędu, nowa bateria 7200 mAh, Linux Mint i licencja na XP Pro). Czy taki sprzęt jest konkurencyjny w tej kategorii cenowej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ramu bardzo mało, któryś z tych z aukcji ma ATI RADEON 9000, dyski podobne, procki zazwyczaj w przedziale 1.5 - 1.8 GHz, no ale ja się nie znam, więc nie powiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, podpinam się do wątku.

Znalazłam coś takiego http://benzino.pl/pl/compaq-presario-v5000-18ghz-1gb-80gb-dvd-xp.html

 

Czy ktoś z uprzejmych i znających się może mi podpowiedzieć czy to dobry sprzęt?

Laptop potrzebny mi będzie do podstawowych czynności, tj: słuchanie muzyki, oglądanie filmów,

wertowania stron WWW. A ten co prawda używany notebook, ale tani i z gwarancją.

 

 

 

Pozdrawiam i góry dziękuję za odpowiedź

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeżam. I co, macie jeszcze jakieś propozycje?

 

 

ja mogę osobiście zaproponować

 

Mój link

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kondi3012

.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuję Wam netbooka (o ile nie macie problemów z małym monitorem) - 10 cali

 

http://allegro.pl/netbook-asus-1000h-1-6-2gb-160gb-gwarancja-i1471006802.html

lub

http://allegro.pl/netbook-eee-pc-10-1cala-krotko-uzywany-i1456373068.html

lub

http://allegro.pl/notebook-msi-u100-ddr2-2gb-10-lublin-i1460703421.html

 

Do filmów i office'a na pewno wystarczy, bateria powinna trzymać z 3-4h, wifi jest (brak napędu cd/dvd).

Osobiście bym nawet nie myślał nad starymi notebookami a wybrał netbooka nie dość, że na gwarancji to ładny, trendy, praktyczny i lekki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kondi3012

.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te netbooki mają celerona, który mistrzem energooszczędności nie był i dlatego działają tylko 2h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kondi3012

....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można. Tylko nie kup wersji z Celeronem 900 bo sobie włosy powyrywasz......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowałem sie na zakup modelu asusa 1000h lub he lub hd,

czy to dobry wybór? Używamy model można dostać do 700zł. Czy można na nim zainstalować 2 systemy na raz?

Ja bym się rozejrzał za wersją z SSD (model 1000), ale na Allegro jest praktycznie nie do dostania.

Mimo wszystko moim zdaniem 1000h to dobry netbook i można na nim oczywiście zainstalować więcej niż jeden system.

 

Natomiast jeżeli ma to być jedyny laptop to zdecydowanie odradzam netbooka. (przez mały ekran może człowieka zalać krew, względnie trafić szlag)

Nawet w granicach 600 zł chodzą na Allegro bardzo fajne laptopy IBM ThinkPad R51, z baterią na 2 godz, ekranem 14-15". Procesor Pentium M rozłoży na łopatki tego Atoma. Grafika dedykowana ATI Radeon 7500/9000. 512 MB RAM (można rozbudować niewielim kosztem do 1gb, a trochę większym do 2gb). Moim zdaniem naprawdę warto.

Pracowałem na takim w zastępstwie stacjonarnego przez prawie rok, mając jednocześnie ASUSA EEE PC 1000 i wierz mi, że z ulgą siadałem do niego po zabawie z netbookiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kondi3012

....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dół przyszywany to stacja dokująca.

Zrobisz co będziesz uważał za stosowne, ale sam przez to przechodziłem i przez pierwszy miesiąc mały ekran nie przeszkadza, a później staje się przekleństwem. Nie ma to jak rozłożyć 15 calowy laptop, podłączyć do niego myszkę i korzystać jak ze stacjonarki. Tym bardziej, że chcesz przeznaczyć aż 700 zł. R51, który zaproponowałem jest tańszy i nieporównywalnie szybszy, ma większy ekran i normalną klawiaturę. Jak planujszesz korzystać na wyjazdach na wakacje itp, gdzie masz normalnie stolik i gniazdko to moim zdaniem tylko pełnowymiarowy laptop.

Netbook ma sens np. na wykładach na uczelni, żeby sobie pograć w pasjansa lub porobić notatki, które będziesz potem czytał na dużym monitorze lub na wydruku.

powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kondi3012

....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...