Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Arkadius88

NETGEAR DGN1000 + Orange Freedom - niestabilne łącze WiFi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam następujący problem. Posiadam internet od orange 2Mb i modem NETGEAR DGN1000. Internet odbieram bezprzewodowo na laptopie Acer Aspire 6930. Ogólnie wszystko jest PRAWIE ok. Internet jest tyle że przykładowo włączając pobieranie pliku prędkość na początku pobierania wynosi w granicach 220KB/s (czyli tak jak powinno być) ale po kilku minutach internet zaczyna "zwalniać" stopniowo aż w ogóle transfer spada w okolice 0. Po kliknięciu na pasku w ikonę łącza WiFi rozłącz/połącz znowu łącze wraca na swoją właściwą wartość ~200KB/s. Co może powodować takie zamulanie łącza? Już nie mam pomysłu.. ;/

 

Pozdrawiam

Arek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość jimasek

wyłącz antywirusa i sprawdź wtedy co się dzieje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam żadnego antywirusa, jedynie zabezpieczenia które w standardzie oferuje Win7.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Być może sam sobie odpowiedziałeś na pytanie :). Brak antywirusa nie jest najlepszym pomysłem, zamulać łącze może każdy trojan/wirus/itp. Na początek wykluczyłbym kwestię programową, czyli przeskanuj komputer AV i Malwarebytes Anti-malware, a później próbuj pobierać z różnych serwerów, nie tylko p2p. Jak zrobisz testy to warto jeszcze zobaczyć jak na transfer wpływają zabezpieczenia-wyłącz na czas testu i sprawdź, czy idzie stabilnie. Problem może być też w działaniu karty sieciowej, więc warto byłoby sprawdzić z innym laptopem albo na kluczu USB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komp zeskanowany, internet bez zmian niestety. Muszę sprawdzić jak będzie wyglądała sytuacja z pobieraniem plików na komputerze stacjonarnym podpiętym bezpośrednio kablem. Aczkolwiek nadal nie mam pojęcia skąd mogą się brać takie wahania na łączu. Może to ma jakiś związek z tą nieszczęsną technologią N..? Być może karta tego nie obsługuje (Intel WiFi Link 5100 AGN i najnowszy soft jaki znalazłem na stronie producenta). Kończą mi się pomysły...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta w laptopie jest ok, wspiera w pełni standard N 300 Mbps, więc nie powinno być problemów. Co do tego standardu to nie masz co szukać tu problemu, bo przy słabszej sile sygnału urządzenia wracają do szybkości połączenia g (54 Mbps). Działa to w pełni automatycznie i bezproblemowo. A spróbuj wyłączyć kartę bezprzewodową w laptopie i podłączyć się na kablu.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...