Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

aartur

Dell PP01L problem

Rekomendowane odpowiedzi

już Wam mowie rozkręciłem i mam tak 32Mx64 DRAM i u dołu 256MB DDR 133MHZ CL 2 więc to co mam to 2x256 SDRam czy 256 SDRAM czy 2x DDR1?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

już Wam mowie rozkręciłem i mam tak 32Mx64 DRAM i u dołu 256MB DDR 133MHZ CL 2 więc to co mam to 2x256 SDRam czy 256 SDRAM czy 2x DDR1?

masz tam jedną kość 256MB ddr1

hmm ale czy ddr1 są na 133 MHz???? bo chyba nie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no własnie kurde też mnie to strasznie dziwi..jakbym wiedział jaką maks ilość pamięci obsługuje oraz o jakiej szybkości to byłoby już supoer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no własnie kurde też mnie to strasznie dziwi..jakbym wiedział jaką maks ilość pamięci obsługuje oraz o jakiej szybkości to byłoby już supoer

najlepiej to wyjmij RAMy i pyknij fotkę tylko żeby było widac szczegóły i wstaw ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra zrobimy to inaczej kupie dysk a jak odpale kompa to wejde w specyfikacje poprzez program i sprawdze dokładnie to teraz panowie szukamy dysku do 150 zł maks jak największa pojemnośc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

już Wam mowie rozkręciłem i mam tak 32Mx64 DRAM i u dołu 256MB DDR 133MHZ CL 2 więc to co mam to 2x256 SDRam czy 256 SDRAM czy 2x DDR1?

133MHz = efektywnie 266MHz stąd oznaczenie DDR czyli: Double Data Rate a po polsku: pamięć operacyjna o podwojonym tempie danych. Znaczy to, że masz pamięć DDR (I) o prędkości 266MHz (efektywnie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziekówka za takie wyjasnienie teraz pozostaje tylko kwestia czy kupić 1GB czy też obsługuje 2GB aczkolwiek sądze ze przy tym procesorze i karcie to 1GB w zupełnosci wystarcza mam racje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według specyfikacji Dell-a i Intel-a ten laptop a w zasadzie chipset, może obsłużyć do 1GB pamięci RAM o szybkości 200MHz i 266MHz w dwóch modułach o pojemności 512MB każdy. 1GB RAM w połączeniu z Win XP i w codziennych zastosowaniach powinien być wystarczający, szybki dysk twardy też pomoże ożywić system i aplikację.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź w BIOS-ie i Menadżerze Urządzeń czy karta dźwiękowa nie jest przypadkiem wyłączona, ewentualnie przeinstaluj sterowniki. Jaki masz system?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

brak urządzeń audio w menadzerze

 

a w biosie mam Audio Mode:Full Duplex Parallel Mode ECP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Menadżerze Urządzeń powinieneś mieć Crystal CS4205 jako kartę dźwiękową. Jaki masz system i czy instalowałeś sterowniki do dźwiękówki? Czy w Menadżerze Urządzeń masz jakieś urządzenia/ikonki z żółtymi znakami zapytania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

windows 7 up sterowników do dzwięku nie mam bo nie mam płytki i nie wiem skąd mam je sciągnąć ...nie mam żadnych zółych znako

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli w Menadżerze Urządzeń wszystkie urządzenia są zainstalowane wejdź w Panel Sterowania potem Dźwięk i zobacz czy przekierowanie jest właściwe i ustawione jest odpowiednia karta dźwiękowa (Crystal CS4205).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja własnie tak wszedłem i nie było tego Crystal CS425005 ech chyba muszę mieć sterowniki tylko skąd je wziąć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli w Menadżerze Urządzeń wszystko jest zainstalowane i nie ma tam karty dźwiękowej to sterowniki nie pomogą, widocznie dźwiękówka jest uszkodzona. Jak możesz to daj screenshot-a Menadżera Urządzeń z rozwiniętym drzewkiem Kontrolery dźwięku, wideo i gier.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to chyba jest uszkodzona tylko gdzie teraz kupić taką kartę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to chyba jest uszkodzona tylko gdzie teraz kupić taką kartę?

no z tym będzie już wiekszy problem..

windows 7 instaluje swoje własne stery do karty muzycznej i powinno od razu smigac wiec moze własnie jest uszkodzona karta...

poszukaj sobie jakiejś pod USB...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki wielkie przejadę się po Nią w środe mam nadzieje,że wtedy już będzie okej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...