Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Kris

Risen 2: Dark Waters

Rekomendowane odpowiedzi

Czy was też wku*wiają animacje postaci? Szczególnie tej laski co od początku z nami chodzi :kwasny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej jest być prowadzonym za rączkę?

Przy tym co się teraz dzieje z grami to tak, wolę być "prowadzony za rączkę"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy tym co się teraz dzieje z grami to tak, wolę być "prowadzony za rączkę"

A co się dzieje ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co się dzieje ?

Poniżej masz temat "Przyszłość gier". Tam opisałem co prawda wydarzenia na najbliższe lata, ale miałem też na myśli współczesne czasy. Masz tam wszystko wypunktowane przeze mnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to nie bardzo widzę związku tej Twojej listy z 'prowadzeniem za rączkę'. No w każdym razie już w Risenie zostały poczynione pewne ułatwienia, teraz doszła jeszcze opcja szybkiej podróży, a i teren dość znacznie się zmniejszył, jeśli patrzeć na każdą wyspę z osobna. Dziennik jest w miarę sensownie skonstruowany, mamy możliwość zaznaczenia celu na mapie (choć pewnie nie zawsze), najważniejsze informacje można wyczytać. Nadal jest to RPG w Gothicowym stylu i mimo wszelkich udogodnień, nie każdemu będzie się podobać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1) Crysis 1 nadal będzie najładniejszą grą

2) Będą rosnąć wymagania sprzętowe a grafika nie ruszy się do przodu

3) DRM odejdzie w niepamięć, ale powstaną inne chore zabezpieczenia, a finanse w nie wkładane spowodują masę niedopracowanych gier

4) Ludzie będą coraz bardziej narzekać

5) Gry będą szły w złym kierunku, a jak będą chciały iść w tym dobrym to znajdą się przeciwnicy, którzy otwarci będą w większości przez co gry będą szły w kasę a nie dla graczy

6) Twórcy będą na siłę wszystko miniaturyzować zamiast skupić się na tworzeniu stacjonarnych next genów

7) Multiplayer całkowicie przestanie istnieć na jednym PC i w sieci lokalnej

--------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

hmmm nie widzę nic związanego z prowadzeniem za rączkę :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego ta gra jest taka trudna : <?

Anyway, macie jakąś taktykę na walkę? Jestem na wyspie umarłych i generalnie trochę trudno jest. Najgorsze są dzikusy :/.

Nie umiem walczyc bronia zbyt bardzo, wole taktyke muszkiet i uciekac. Jakies porady jak lepiej walczyc bronia biala?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i :zadek:

nie pogram ze względu na framemate wahający sie między 10 a 20fps :(

 

i 80zł poszło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj odinstalować NVIDIA 3D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up

tzn?

 

W dodaj/usuń programy jesli chodzi o aplikacje NV to mam tylko PhysX oraz sterowniki. Nie za bardzo wiem o co Ci chodzi :hmm:

Próbowałem różnych sterowników i nic nie pomaga. A wiem (no inaczej być nie może) ze powinno działaś grywalnie, skoro jak już wspomnialem Mafia 2 jak najbardziej ok, Crysis 2 również miodnie...

 

 

edit:

aha, zauważyłem że róznica między ultra a low to jakieś 2-3fps :E Coś nie halo być musi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i :zadek:

nie pogram ze względu na framemate wahający sie między 10 a 20fps :(

 

i 80zł poszło...

Szybko sprzedaj grę i po problemie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie w miare chodzi tylko denerwuje mnie myszka ktora powinna byc w menu to tez jest w grze poradzi kto? jak sie obracam to mysz lata po calym ekranie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szybko sprzedaj grę i po problemie :P

 

kto mi kupi używkę? ;)

 

zostanie na później, jak dorobię się odpowiedniego sprzętu.

 

Może mi ktoś powiedzieć o co chodzi z tym odinstalowaniem NVidia 3D?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam mam Radeona, więc dokładnie nie pomogę, ale na innym forum (chyba nie można linkować) ktoś narzekał na tragiczną wydajność gry na GTX 560 Ti (niezależnie od ustawień), po czym napisał:

POSIADACZE FERMI! Problem leży gdzieś indziej.

 

Problemem nie jest wersja sterownika! Coś mnie tknęło i przed instalacją starszej wersji, usunąłem z najnowszej oprogramowanie NVIDIA 3D. Teraz mam na maksie od 40 do 60 klatek, bez tego dziwnego spadku po kilku minutach. Odinstalujcie to w razie problemów i bangla. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kto mi kupi używkę? ;)

 

zostanie na później, jak dorobię się odpowiedniego sprzętu.

 

Może mi ktoś powiedzieć o co chodzi z tym odinstalowaniem NVidia 3D?

Wystaw na allegro 20 zł taniej, niż nówka i ktoś kupi po kilku godzinach, tym bardziej jeśli masz konto z dużą ilością pozytywnych komentarzy :P

Ups... gra ma klucz do przypisania ;P czyli lipa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam mam Radeona, więc dokładnie nie pomogę, ale na innym forum (chyba nie można linkować) ktoś narzekał na tragiczną wydajność gry na GTX 560 Ti (niezależnie od ustawień), po czym napisał:

 

 

już doszedłem do tego problemu w Wieśku 2 i kilku innych grach. jednakże mimo iż karta obsługuje 3D Vision to najwyraźniej nie mam tego zainstalowanego, gdyż jak wspomniałem wcześniej, jeśli chodzi o NV to mam zainstalowane tylko PhysX oraz Sterownik Graficzny. Bzdetu w postaci 3D viosion brak :(

Z kartą i sterami jest ok, gdyż przesmarkalem przed chwilą karciochę i mam niewiele poninżej 8200, czyli jak najbardziej ok wobec testów karciochy w sieci (np test karty na notebookcheck). Wyniki z gier również mi się pokrywają.

 

Wystaw na allegro 20 zł taniej, niż nówka i ktoś kupi po kilku godzinach, tym bardziej jeśli masz konto z dużą ilością pozytywnych komentarzy :P

Ups... gra ma klucz do przypisania ;P czyli lipa.

 

A no właśnie... Całe szczęście grę kupiłem taniej niż w komercyjnym kanale sprzedaży ;)

Najwyżej dam komuś z rodizny do pogrania na moim koncie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
u mnie w miare chodzi tylko denerwuje mnie myszka ktora powinna byc w menu to tez jest w grze poradzi kto? jak sie obracam to mysz lata po calym ekranie

w katalogu data masz plik config.ini - tam zmieniasz między innymi myszkę (SensitivyX i Y domyślnie masz 1, tam również zwiększyłem sobie odległość renderowania terenu)

Mam pytanie do grających (Nie wiem jak zaspojlerować, zresztą tego akurat nie trzeba).

Czy jak opuszczę Tacarigue to będę mógł wrócić mni po lusterko na które nie mam kasy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko 40 fps na g560ti?

 

To już mój zabytkowy 4850 HD 40 klatek przy delatach na max ( tylko aa x8 zamiast x16 ) ciągnie cały czas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gry od PB zawsze miały słabą optymalizacje ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gry od PB zawsze miały słabą optymalizacje ;/

 

Bzdura.

 

Gothic I i II to się może i zgodzę ( a też wcale tragicznie tam nie było ) ale pierwszy Risen miał świetną optymalizację a drugi też zdaje egzamin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ Dickman

 

Screens or it didn't happen... :E do tego: AAx8... 4850 jaka rozdziałka?

 

Risen1 komp z syg. 1920x1080 all max, + lepsze cienie, AF x16, AA przez inject SMAA często 50-60FPS....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez sie doczekac nie mogę aż popykam :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ Dickman

 

Screens or it didn't happen... :E do tego: AAx8... 4850 jaka rozdziałka?

 

Nie mam Frapsa żeby cyknąć - tak na oko mówiłem ( a po jakiś 12 latach stażu raczej wiem ile mam klatek... ).

 

Rozdziałka full HD - 1920x1080 przy 16:9 ( na iiyamie E2208HDD ) cienie włączone - Radek od Asusa jest z 1 GB Vramu do tego 4 jajowy quad 9400 i 4 GB ramu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no risen nie grzeszył wydajnoscią na moim sprzęcie (w sumie nie wiem skąd, jak, czemu, za co?)

Ale po dwójce, w szczególności gdy grafika jakimś epokowym przełomem nie jest. Multum innych, o wiele "ładniejszych" gier miało wyższy framemate niż Risen 2.

 

No cóż, zaraz zobacze Diablo 3 jak śmiga... Beta już się zasysa :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam Frapsa żeby cyknąć - tak na oko mówiłem ( a po jakiś 12 latach stażu raczej wiem ile mam klatek... ).

 

Czyli co? Na OKO? Wiesz kto na oko umarł? :kwasny:

Kurcze, ja gram od ponad 20lat i nadal Frapsa i podobnych narzędzi używam ;)

 

Mały przykładzik z niemieckiego forum Risena 2:

 

Also hier mal ein paar Daten von meinem PC, damit mal wieder Vergleiche gemacht werden können.

Bei der Installation gab es keine Probleme und Fraps99 zeigt mir etwa 15-25 frames während des Spielens an. Das ist zwar eigentlich recht gering aber in meinen Augen fällt das nicht wirklich ins Gewicht. Für mich sieht das Spiel recht flüssig aus. Einstellungen auf 1920x1080 und Details auf volle Leistung. Tiefenunschärfe aus.

 

System:

Athlon II X2 3000+

ATI Radeon HD 4850, 512 MB

4 GB Ram

Windows 7

 

Trochę gorszy procek, ale Risen 2 korzysta i tak w pełni tylko z 2 rdzeni. Na 4850 ma 15-25 klatek, ale jak sam pisze o dziwo działa to bardzo płynnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...