Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Shabovel

e-book reader

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ja wiem czy tak nie opłaca? Gdyby brytyjski Amazon wysyłał do polski to po doliczeniu wysyłki robiłoby się pewnie 470-480zł. Jak masz kogoś kto z USA przewiezie to będzie taniej :)

Tym bardziej, że w USA można kupić Kindle`a za 79$.

Cały czas tylko kwestia przywiezienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przypomniałem sobie, że mam kumpli w Monachium i zastanawiam się czy nie wrobić ich w zakup na amazon.de. Z tego co znalazłem w niemieckich czytnikach jest menu po angielsku, choć nie ma za wielu informacji i nie wiem której wersji kindle dotyczą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, rzeczywiście było nie zwlekać z czekaniem, jak koszta wysyłki i cło dorzucili. Bida straszna. Nie wiem czy teraz nie opłaci mi się bardziej w Niemczech kupić jak tam rodzinę mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ja wiem czy tak nie opłaca? Gdyby brytyjski Amazon wysyłał do polski to po doliczeniu wysyłki robiłoby się pewnie 470-480zł. Jak masz kogoś kto z USA przewiezie to będzie taniej :)

 

 

Ale brytyjski Amazon wysyła do Polski, i to nawet za darmo. Tak na 99%, bo nie zamawiałem nigdy (i może się coś zmieniło), ale było kilka artykułów o tym. Na stronie Amazonu jest też takie info: http://www.amazon.co.uk/gp/help/customer/display.html/ref=help_search_1-1?ie=UTF8&nodeId=200355380

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale brytyjski Amazon wysyła do Polski, i to nawet za darmo. Tak na 99%, bo nie zamawiałem nigdy (i może się coś zmieniło), ale było kilka artykułów o tym. Na stronie Amazonu jest też takie info: http://www.amazon.co.uk/gp/help/customer/display.html/ref=help_search_1-1?ie=UTF8&nodeId=200355380

 

Część rzeczy wysyła do polski (książki, filmy, muzykę), czasem można załapać się na darmową wysyłkę (sam tak kupiłem sobie kilka sezonów Star Treka), ale za granicę nie wysyłają np. elektroniki. I Kindli też.

Live outside the UK? Kindle is available on Amazon.com for shipment outside the UK. Click here to shop on Amazon.com.

Dowód na samej górze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, zastanawiam się nad zakupem Kindla, mam ogromny dylemat którego wziaśc czy Amazon Kindle 4 czy Toucha, dużo się różnią ? W Touchu martwi mnie palcowanie ekranu? widać widoczne ślady palca na ekranie? Oraz mam pytanie jak działa słownik ang-pol, duzo z tym problemów? pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Amazon.com jest $120 przeceny na Kindle DX - kosztuje teraz $259 + przesyłka (przy 2 sztukach wyszło 30-kilka USD) + 77 USD od sztuki na tzw. Import Fees Deposit (depozyt na potrzeby cła?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W wczoraj przyszedł Kindle 4 classic z Allegro i pierwsze wrażenia mam bardzo pozytywne, zwłaszcza jeżeli chodzi o czytelność wyświetlacza. Po otwarciu pudełka myślałem, że naklejono na nim papierową naklejkę :) Brak klawiatury doskwierał przy wprowadzaniu hasłą do wifi i korzystaniu z eksperymentalnej przeglądarki, ale to pierwsze jest jednorazxowe, a do drugiego i tak lepiej nadaje się telefon :) albo laptop :). Oczywiście dotykowy wyświetlacz przyspieszyłby nawigazję w menu, ale przyciskami też da radę, a w końcu nie menu jest najważniejsze. Kupiłem sobie nawet jednego e-booka i w wolnych chwilach przeczytałem 2 rozdziały. Oczywiście ebook miał format nieodczytywany przez kindle i DRM, ale okazuje się, że po zainstalowaniu odpowiedniej wtyczki (tutaj trzeba rzeczywiście trochę pogooglować) konwersja i wrzucanie na czytnik ogranicza się do kilku kliknięć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Return of  Gordon Lameman

Przeczytałem wątek i... przekonaliście mnie. Z końcem lutego znajomy przywiezie mi Kindle Touch. Zastanawiam się jeszcze tylko czy nie wziąć wersji 3G, ale z drugiej strony mam komórkę z netem i przymierzam się do AERo2, wiec chyba nie będzie to potrzebne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gordon, szczerze? W tej chwili nie poskąpił bym na 3G i kupił Kindle Keyboard 3G. Co darmowy internet wszędzie to jednak internet. Nowe kindle w ogóle mi nie pasują - dla mojej łapy są za małe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Return of  Gordon Lameman

Gordon, szczerze? W tej chwili nie poskąpił bym na 3G i kupił Kindle Keyboard 3G. Co darmowy internet wszędzie to jednak internet. Nowe kindle w ogóle mi nie pasują - dla mojej łapy są za małe.

U mnie się nieco pozmieniało - okazało się, że znajomy ma do sprzedaży jakieś Kindle. Na pewno ma Kindle DX, jeśli dogadam się co do ceny to wezmę tego właśnie. Jeżeli nie to on chyba ma też jakiegoś Keyboarda na sprzedaż.

 

 

Edit:

 

No i stało się.

 

Dziś odebrałem mojego Kindle DX. W tej chwili ogarniam, ale to co dla mnie najważniejsze - polskie e-gazety działają wyśmienicie bez jakichkolwiek konwersji. Lubię to :E

 

Tak BTW - gdyby ktoś chciał kupić Kindle 3 Keyboard to dajcie znać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak z kupowniem na allegro? Ponoc potem moga wystapic jakies problemy z ewentualnym serwisem, tak przynajmniej czytalem na jakims forum. Chetnie bym sobie kupil Kindla, ale nie mam karty, wiec nie wiem czy kupujac na allegro nie wejde na jakas mine.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[...]

Dziś odebrałem mojego Kindle DX. W tej chwili ogarniam, ale to co dla mnie najważniejsze - polskie e-gazety działają wyśmienicie bez jakichkolwiek konwersji. Lubię to :E[...]

Ile zapłaciłeś za tego Kindla DX?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Return of  Gordon Lameman

Ile zapłaciłeś za tego Kindla DX?

Po znajomości, więc nie dużo. Nieco mniej niż nowe 'małe' Kindle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurna poddałem się i przestałem liczyć, że ceny spadną - szczególnie tych dużych

no i kupiłem pockebooka 903 :E

 

pocketbook-pro_001.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kindle classic 4 czy touch ? Co wybrać ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście to tylko moje zdanie, ale jeżeli zależy ci na:

- wygodnym wprowadzaniu dłuższych tekstów*

- słuchaniu muzyki/audiobooków/syntezatora głosu

to weź toucha, w przeciwnym wypadku możesz oszczędzić tą stówkę i wziąć classica.

 

Z zalet toucha classica:

- trochę lżejszy i mniejszy,

- trochę szybsze przełączanie stron

- lepiej dopracowany firmware - w oficjalnym dla toucha chyba wciąż nie ma np. rotacji ekranu.

 

*) przez dłuższy mam na myśli coś dłuższego niż hasło do wifi, np. kilkuzdaniowe notatki, posty na forum w przeglądarce itp. Chyba nikt o zdrowych zmysłach nie będzie na czytniku pisał dłuższych form ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do przeglądania internetu na mieście etc. zawsze mam pod ręką smartphona. Audiobooków też raczej nie będę słuchał, próbowałem kilkukrotnie i odpuszczałem zawsze po godzinie maksymalnie. ebook reader ma być więc w 99% do czytania książek :). Dotyk w touchu działa dobrze? trzeba naciskać mocno na ekran ? Czy tylko muśnięciem przewijamy ? Jedyny plus to szybsze przełączanie ekranu, wymiary mi są obojętne. Nie ukrywam że chciałbym do tego zestawu kupić jeszcze jakieś lepsze etui plus lampkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dotyk w touchu działa dobrze? trzeba naciskać mocno na ekran ? Czy tylko muśnięciem przewijamy ?

 

W kindlach nie ma warstwy dotykowej jak w smartfonach czy tabletach. Czujniki podczerwieni znajdują się na obwodzie wyświetlacza i tak na prawdę nie trzeba nawet fizycznie dotykać ekranu, wystarczy zbliżyć palec albo rysik na pewną minimalną odległość. Sam ma classica, toucha kumpla trzymałem w ręku tylko kilka minut, ale dotyk sprawował się całkiem fajnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, nie słyszałem wcześniej o tego rodzaju wyświetlaczach. Mimo wszystko zdecyduję się chyba na wersje classic, różnice w cenie 100zł wydam na dobrej klasy etui Tuff-luv. Zamierzam kupić jeszcze do tego lampke kandle by ozzeri II za 79zł. Używał ktoś tego? Warto?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, nie słyszałem wcześniej o tego rodzaju wyświetlaczach.

 

Technologia jest w zasadzie stara, sięga lat 80, ale przez długi czas byłą w cieniu ekranów oporowych, a potem pojemnościowych. Dopiero w czytnikach e-booków przeżywa renesans, bo standardowe powłoki dotykowe słabo wyglądają w połączeniu z e-papierem.

 

W poprzednim poście zapomniałem wspomnieć o pamięci wbudowanej. Classic na 2GB (1,2 dostępne dla użytkownika), Touch 4GB (3,3 dostępne dla użytkownika).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Padło na wersje classic. 1.2GB pamięci na same książki to aż nadto, i tak tego pewnie nigdy nie zapełnię nawet w połowie :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Największy p;lik jaki mam na Kindlu to Słownik and. Oxforda - 27 MB. Normalne książki mają < 2.5 MB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Return of  Gordon Lameman

Ja też nie widzę szansy na zapełnienie nawet 1 GB. Dorzucam książki, nie usuwając i nawet nie zbliżam się do końca pamięci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • @Everyman NATOwcy muszą nauczyć się korzystać z dronów w takiej skali jak Ukraińcy. Muszą być oddzielne bataliony już droniarzy FPV, Baba Jaga to jest cudeńko. Muszą być oddzielne grupy EW. Ilość dronów na Ukrainie dobija do 2.5 mln rocznie po obu stronach. Jeśli o to chodzi to jest już rok przespany, i kolejny rok na horyzoncie w którym nic się nie dzieje, nawet na zachodzie (coś tam próbują małymi grupami, ale to jest promil zapotrzebowania). Tylko pozostaje pytanie, czy w dobie totalnej dominacji w powietrzu i przeogromnego wsparcia CAS piechoty, NATO w swoich strukturach w ogóle potrzebuje droniarzy? 
    • Sierpień 2010 i pierwsza scena po ośnieżonym mieście z dwójki to były czasy... Dla mnie jedna z najbardziej klimatycznych gierek ever. W tamtym czasie to był top. Fajnie by było jakby zrobili bardziej otwarty świat bo potencjał jest ogromny. Aż naszła ochota pograć w drugą część z old time reality modem 
    • Każdy stary Fallout obecnie bez modów to jedna wielka sraczka. Ostrzegam bo skończyły się moje wczorajsze zabawy z New Vegas, gdzie gra poleciała z dysku - ni jak normalnie nie szło wyeliminować dwóch problemów - gra łapała raz na jakiś czas losowy stuttering, drugi problem z kolei to podczas słuchania radia (kwestie mówione przez spikera) gra łapała stuttering. Ostre modowanie ponoć załatwia te problemy ale nie chciało mi się męczyć buły, dla zainteresowanych: https://vivanewvegas.moddinglinked.com/index.html
    • według mnie zależy czy grasz w różne gry głównie jakieś emulatory. Tu android ma dużą przewagę. Jak nie bawisz sie w takie rzeczy to iphone będzie przyjemniejszy, mniej zamulający i dłużej bateria wytrzyma. Jeżeli nic się nie zmieniło to za 2 lata powinny masowo wychodzić telefony z wymiennymi bateriami. Dyrektywa UE.
    • Zapewne chodzi o opaskę, to raczej da się wymienić. Pady na pewno się da. Reszta (pałąk i muszle) nie wygląda na taką, która się będzie rozpadać.   Popatrz na Beyerdynamic MMX300, wg wielu użytkowników to najlepszy zamknięty headset. W praktyce to jest model DT770 w wersji 32 omowej, tylko ma inaczej wykończone muszle i doczepiony mikrofon (ponoć też bardzo dobry).
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...