Forum PCLab.pl: e-book reader - Forum PCLab.pl

Skocz do zawartości

Otwarty

Ikona Najnowsze pliki

• (12 Stron)
  • +
  • « Pierwsza
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • Ostania »
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

e-book reader warto już? Oceń temat: -----

#161 Użytkownik jest niedostępny   zennez Ikona

• Czysta logika rozumu
  • PipPipPipPipPip
  • Grupa: Forumowicze

Napisany 31 Marzec 2012 - 16:51

Panowie, a w klasie cenowej do 600zł jest coś co może być lepsze, lub na równi z kindle 4 lub touch?

edit: wiecie coś o Iriver Story HD?
Edit2: czy na kindle 4 lub touch można załadować słownik angielsko polski?
Edit3: kindla kupiliście na amazonie?

Ten post był edytowany przez zennez dnia: 31 Marzec 2012 - 17:22

#162 Użytkownik jest niedostępny   Dżejson Ikona

• Orator
  • PipPipPipPip

Napisany 31 Marzec 2012 - 18:19

Ad 2. Można.
Ad 3. Ja tak.

#163 Użytkownik jest niedostępny   209458 Ikona

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 31 Marzec 2012 - 18:58

Zobacz postzennez, o 31 Marzec 2012 - 17:51, napisał(a):

Panowie, a w klasie cenowej do 600zł jest coś co może być lepsze, lub na równi z kindle 4 lub touch?

W tej cenie ciekawą opcją jest np. Sony PRS-T1, zwłaszcza jeżeli lubisz dłubać przy sprzęcie. Ten model jest na androidzie i można go zrootować.

#164 Użytkownik jest niedostępny   zennez Ikona

• Czysta logika rozumu
  • PipPipPipPipPip

Napisany 31 Marzec 2012 - 19:26

jakie są tego roota korzyści?

#165 Użytkownik jest niedostępny   209458 Ikona

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 31 Marzec 2012 - 21:11

Chociażby takie, że możesz instalować normalne androidowe aplikacje. Oczywiście nie każda aplikacja ma sens na wyświetlaczu e-papierowym (np dynamiczne gry), ale jest np. masa aplikacji obsługujących przeróżne formaty, nawet kindle for android da się zainstalować :)

--- edyta ---
wygooglowałem taki poglądowy link http://wiki.mobilere...T1_working_apps

Ten post był edytowany przez 209458 dnia: 31 Marzec 2012 - 21:13

#166 Użytkownik jest niedostępny   zennez Ikona

• Czysta logika rozumu
  • PipPipPipPipPip

Napisany 31 Marzec 2012 - 21:41

Dobra to mam inne pytanie.
Na amazonie zakup z przesyłką wychodzi lekko (2,5zł) poniżej 500zł, a na allegro da się kupić za 385zł.
Opłaca się zaoszczędzić Waszym zadaniem może czekać na rzekomy amazon w pl?
Ogólnie nie liczę, że będzie to sprzęt długowieczny, bo technologia się rozwija, a jednak te 6calowe czytniki mają za małe wyświetlacze, dlatego chcę coś tylko na pewien czas i, dlatego tak kusi perspektywa zaoszczędzenia 100zł.

edit: czy kindle 4 jest martwy jeżeli chodzi o aktualizacje i jakie są różnice w e papierze classic vs touch

Ten post był edytowany przez zennez dnia: 31 Marzec 2012 - 21:51

#167 Użytkownik jest niedostępny   209458 Ikona

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 31 Marzec 2012 - 23:34

Zobacz postzennez, o 31 Marzec 2012 - 22:41, napisał(a):

Na amazonie zakup z przesyłką wychodzi lekko (2,5zł) poniżej 500zł, a na allegro da się kupić za 385zł.
Opłaca się zaoszczędzić Waszym zadaniem może czekać na rzekomy amazon w pl?

Najtańsze kindle na allegro to tzw. special offers, czyli z reklamami. One nie są oficjalnie sprzedawane poza USA, a w USA kosztują 30 dolarów mniej od normalnych, stąd część różnicy w cenie. W krajach gdzie amazon ma filie też sprzedają tylko wersje bez reklam i kosztują one więcej niż w USA (pewnie głównie przez VAT), np. w UK 89 funtów a w Niemczech 99 Euro. Tak więc jeżeli będzie oficjalny amazon w PL to będzie taniej, ale nie tak tanio jak teraz na allegro. Z drugiej strony za bezpośrednim zakupem przemawia np. gwarancja. Amazon wymienia bez problemu uszkodzone czytniki często nawet jeżeli przyczyna uszkodzenia leży po stronie użytkownika (upadek, zalanie). W przypadku kindla kupionego od osób trzecich mogą przyjąć, ale może się zdarzyć, że nie.

Ogólnie nie liczę, że będzie to sprzęt długowieczny, bo technologia się rozwija, a jednak te 6calowe czytniki mają za małe wyświetlacze, dlatego chcę coś tylko na pewien czas i, dlatego tak kusi perspektywa zaoszczędzenia 100zł.

edit: czy kindle 4 jest martwy jeżeli chodzi o aktualizacje i jakie są różnice w e papierze classic vs touch

Z tą technologią to różnie jest. Np. jeżeli chodzi o ekran, to od czasu Kindla 3(czyli keyboard) nic się nie zmieniło, czyli mamy 6-calowy e-ink pearl. Na rynku też nie widać za bardzo technologicznego następcy. Pojawiły się co prawda jakieś konstrukcje z kolorowym e-papierem, ale borykają się z wieloma problemami: słaby kontrast, małe nasycenie kolorów, smużenie. Póki co konkurencja idzie w inne uliczki: dotyk, dodatkowe funkcje, większe wyświetlacze itd.
Nie wiem jak będzie z aktualizacjami softu, ale nawet jak wyjdą to nie spodziewam się żadnych istotnych funkcjonalności, raczej poprawa błędów i jakieś drobne dodatki. Kindle nie ma zbyt wielu funkcji, ale te które są są dobrze dopracowane - takie jest założenie tego urządzenia.

#168 Użytkownik jest niedostępny   Cataliades Ikona

• Dyskutant
  • PipPip

Napisany 08 Kwiecień 2012 - 22:03

Witam Panów (i Panie o ile tu takie są :D ) Rozglądam się za jakimś e-czytnikiem. Potrzebny jest mi do czytania książek i skanów. Czy najtańsze konstrukcje jak Manta czy Pocketbook zapewnią mi to samo co Kindle? Jak ocenacie korzystanie z internetu? Czy jest np. możliwe wejście na stronę i odczytanie dokumentu PDF, który tam się znajduje (uruchamiający się w oddzielnej karcie)?

#169 Użytkownik jest niedostępny   shaughnessy Ikona

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 09 Kwiecień 2012 - 20:22

Mantę sobie odpuść, to jest ekran LCD udający e-ink. Pocketbook już lepszy sprzęt - firma jest już kilka lat na rynku i robi dobre sprzęty. Z internetu na kundlu nie korzystam więc nie powiem.

Tu masz recenzję Pb: http://www.eksiazki....k-611-recenzja/

Ten post był edytowany przez shaughnessy dnia: 09 Kwiecień 2012 - 20:23

#170 Użytkownik jest niedostępny   jagular Ikona

• promieniujcie miłość :D
  • PipPipPipPipPip

Napisany 09 Kwiecień 2012 - 21:48

Internet w Kundlu to prowizorka, nie na darmo zaszufladkowana w menu jako 'experimental'. Net jest wolny, sprzęt jest wolny, przewijanie jest skokowe.
Sieć się jednak przydaje, mimo powyższego: kupując/prenumerując coś na Amazonie, mamy "bezobsługową" dostawę na czytnik. W przypadku np. gazet codziennych [?] to super sprawa.

#171 Użytkownik jest dostępny   Gordon Lameman Ikona

• Newfie lover
  • PipPipPipPipPip

Napisany 10 Kwiecień 2012 - 06:12

Zobacz postjagular, o 09 Kwiecień 2012 - 22:48, napisał(a):

Internet w Kundlu to prowizorka, nie na darmo zaszufladkowana w menu jako 'experimental'. Net jest wolny, sprzęt jest wolny, przewijanie jest skokowe.
Sieć się jednak przydaje, mimo powyższego: kupując/prenumerując coś na Amazonie, mamy "bezobsługową" dostawę na czytnik. W przypadku np. gazet codziennych [?] to super sprawa.

Hmm, zdaje się, że za dostawę na kindle jest opłata (1$?). Jak dobrze pamiętam to nie dotyczy to Prime, a przy Prime dodatkowo możemy za darmo (Prime jest płatny :E) wypożyczać jedną dowolną książkę z oferty Amazon. Później ją kasujemy i wypożyczamy następną.

#172 Użytkownik jest niedostępny   209458 Ikona

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 10 Kwiecień 2012 - 11:59

Dostawa na wifi jest darmowa.Może to nie tak wygodne jak 3G, ale włączenie na chwilkę wifi, np. rano w domu w zasięgu routera jest wygodniejsze niż włączanie kompa i kombinowanie z kablami.

#173 Użytkownik jest niedostępny   Cataliades Ikona

• Dyskutant
  • PipPip

Napisany 10 Kwiecień 2012 - 17:54

A co sądzicie o Kindle Fire? Zda się to na coś? Jak czytanie, dostęp do internetu? W sumie dla mnie było by to idealne urządzenie.

#174 Użytkownik jest niedostępny   209458 Ikona

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 10 Kwiecień 2012 - 19:11

http://www.tabletowo...mniej-na-razie/
Czyli jeżeli nie zamieszasz robić jailbreaku i innych kombinacji to nie warto. A jak zamierzasz, to być może znajdziesz ciekawsze tablety.

#175 Użytkownik jest niedostępny   cinek3883 Ikona

• Dyskutant
  • PipPip

Napisany 11 Kwiecień 2012 - 00:03

Witam, zastanawiam się nad zakupem eReadera na prezent dla ojca, wczoraj bylem w empiku i widze ze firmuja jeden z modeli TrekStore

http://www.empik.com...&kwinfo=tina_sg

wygląda on fajnie, cena nie watpliwie jest atutem,, pytanie jak z reszta funckkji? wytrzymalosc baterii ? jakosc ekranu? wczesniej stawialem na kindle, natomiast jedenz przechodniow w empiku powiedzial ze bateria w kindli trzyma krocej, sa problemy z pdf'ami (trzeba kombinowac z przerobka, a potem traci sie gwarancje) i sa problemy z polskimi eBookami, nie mial bym problemu z zamowieniem kindli na amazonie (rodzina w stanach), natomiast jesli jest jakas lepsza opcja a ktos sie na tym zna to prosil bym o podpowiedz. Przedewszystkim zalezalo by mi na czasie pracy, jakosci wyswietlacza , i kompatybilnosci z pdf'ami...

#176 Użytkownik jest dostępny   Badalaman Ikona

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 11 Kwiecień 2012 - 08:23

To ma w specyfikacji 8h czytania na bateri.
Kindle kilka razy dlzuej. Tzn ja laduje co jakies 2-3 ksiazki, ma wtedy kolo polowy bateri.
No i kindle jak mniej uzywasz to bateria trzyma i miesiac albo dluzej.

Co do pdfow to niewiem czy ktores z tych niewielkich urzadzen sie do tego naprawde nadaje.
Jak to pdf z samym tekstem to lepiej skonwertowac pod czytnik.

Wyglada tez ze to ma ekran LCD, kindle e-ink.

Przyrownojac to urzadzenie do kindle wybralbym kindle.

#177 Użytkownik jest niedostępny   Sziva Ikona

• Radioactive zone
  • PipPipPipPipPip

Napisany 11 Kwiecień 2012 - 08:48

Zobacz postcinek3883, o 11 Kwiecień 2012 - 01:03, napisał(a):

Witam, zastanawiam się nad zakupem eReadera na prezent dla ojca, wczoraj bylem w empiku i widze ze firmuja jeden z modeli TrekStore

http://www.empik.com...&kwinfo=tina_sg

wygląda on fajnie, cena nie watpliwie jest atutem,, pytanie jak z reszta funckkji? wytrzymalosc baterii ? jakosc ekranu? wczesniej stawialem na kindle, natomiast jedenz przechodniow w empiku powiedzial ze bateria w kindli trzyma krocej, sa problemy z pdf'ami (trzeba kombinowac z przerobka, a potem traci sie gwarancje) i sa problemy z polskimi eBookami, nie mial bym problemu z zamowieniem kindli na amazonie (rodzina w stanach), natomiast jesli jest jakas lepsza opcja a ktos sie na tym zna to prosil bym o podpowiedz. Przedewszystkim zalezalo by mi na czasie pracy, jakosci wyswietlacza , i kompatybilnosci z pdf'ami...

Posiadam Kindle 4 i ostatnio oglądałam też w Empiku ten ich czytnik za 229PLN. W porównaniu do Kindle, to jakość obrazu jest tragiczna - wystarczyło popatrzeć pod troche innym kątem na ekran i już zmieniała się czytelność. Zresztą nie ma nawet co porównywać LCD do e-ink pod kątem czytania książek.

Z formatem pdf nie ma problemu w Kindle - wyświetla je bez problemu i można sobie stronę powiększyć. Można też przerobić sobie pdf do formatu mobi (wygodniejsze w przypadku tekstu) i robi się to bezproblemowo w darmowym programie Calibre. Nie traci się przy tym żadnej gwarancji - ktoś tutaj głupot naopowiadał. W Kindle można też obrócić ekran i czytać w poziomie, co przy sześciocalowym ekranie bywa przydatne.

Co do trzymania baterii - dwa tygodnie temu kupiłam Kindle, naładowałam, przeczytałam już dwie książki i czytam teraz trzecią i bateria zbliża się do połowy. Odświeżanie mam ustawione co stronę i przez pierwszy tydzień miałam włączone wi-fi. Moim zdaniem wynik jest niezły.

Gdybym miała drugi raz kupować, to bezapelacyjnie wybrałabym Kindle, bo warto dołożyć te 200PLN i mieć dobry czytnik, a nie coś, co tylko czytnik udaje.

#178 Użytkownik jest niedostępny   Abul Ikona

• PipPipPipPipPip

Napisany 11 Kwiecień 2012 - 12:37

Zgadzam się z Szivą. Ja też ostatnio bawiłem się czytnikami w empiku i muszę napisać, że ten który wybrałeś jest nic nie warty. To nawet nie jest czytnik. W zasadzie jedyny, który był porównywalny do Kindla to ten iriver story hd. Ma ekran o wiele wyższej rozdzielczości i wszystko jest wyraźniejsze. Moim zdaniem jednak brak przycisków po bokach do przewracania strony jest sporym minusem, bo trzymało mi się go niewygodnie. Dodatkowo pozostałe przyciski na klawiaturze chodzą bardzo ciężko. I kolor też mi się nie podobał. Ale to pewnie tylko przyzwyczajenie do Kindla.

#179 Użytkownik jest niedostępny   cinek3883 Ikona

• Dyskutant
  • PipPip

Napisany 11 Kwiecień 2012 - 13:32

dziękuję za szybką odpowiedź, i też skłaniałem się ku Kindle, wole dołożyc do sprzętu niż później się męczyć, tylko ten jegomość w empiku troche mi namieszał w głowie, że kindle niby bateria ma inne osiągi niż producent podaje, że poza jakością wyświetlacza to czytnik z empiku bije go na głowę. Teraz na tomiast mam pewność bo potwierdziły to osoby które posiadają Kindle.

Teraz pytanie tylko który model Kindle wybrać? widzę że choćby na allegro jest ich sporo, dużo posiada również "reklamy", czy one bardzo przeszkadzaja? i lepiej brać zwykłą czwórkę? czy toucha badź jeszcze cos innego? hmm...bo rozumiem że po skonwertowaniu pdf'a do formatu mobi każdy model będzie go czytal?

#180 Użytkownik jest niedostępny   Sziva Ikona

• Radioactive zone
  • PipPipPipPipPip

Napisany 11 Kwiecień 2012 - 13:50

Zobacz postcinek3883, o 11 Kwiecień 2012 - 14:32, napisał(a):

Teraz pytanie tylko który model Kindle wybrać? widzę że choćby na allegro jest ich sporo, dużo posiada również "reklamy", czy one bardzo przeszkadzaja? i lepiej brać zwykłą czwórkę? czy toucha badź jeszcze cos innego? hmm...bo rozumiem że po skonwertowaniu pdf'a do formatu mobi każdy model będzie go czytal?

Ja mam wersję z reklamami i w żadnym stopniu one nie przeszkadzają. Pojawiają się jako pasek na dole ekranu, gdy jest się w menu, a podczas czytania książek ich nie ma. Służą również jako wygaszacz ekranu po wyłączeniu czytnika.

Kupiłam Kindle 4 Classic - z przyciskami, bez klawiatury. Wersji Touch nie brałam z dwóch przyczyn - nie lubię mieć umazianego ekranu i dodatkowo wersja ta nie posiada funkcji obrotu ekranu.

Sam format pdf jest czytany przez Kindle bez problemu, natomiast skonwertowanie pdf z samym tekstem do mobi pozwoli na takie ruchy, jak zwiększenie czcionki, ustawienie odstępów między linijkami itp. Wygodniej się czyta, gdy zamiast jednej strony pdf, możemy to samo przeczytać na np. 6 stronach bez używania przycisku nawigacji do przesuwania, a kolejne strony przerzucamy bocznymi pryciskami.

Jest też wersja Kindle DX, która ma 10-calowy wyświetlacz i czytanie pdf z dużą ilością np. wykresów będzie siłą rzeczy wygodniejsze. Jeśli jednak pdf będą miały głównie tekst, to bez problemów starczy ekran 6-calowy, bo po przekonwertowaniu na mobi będzie wszystko elegancko czytelne.

• (12 Stron)
  • +
  • « Pierwsza
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • Ostania »