Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Shabovel

e-book reader

Rekomendowane odpowiedzi

jakos od pazdziernika zeszlego roku- tak. Dolicza vat (wczesniej wykladal z wlasnej kieszeni)

co do mangi - nie wiem :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy na Kindle da się wygodnie czytać mange ?

 

Da się. Musisz tylko katalog spakować zipem zanim wrzucisz go na kindle. Tak to wygląda:

 

GyvCNl.jpg jWrYYl.jpg

 

Tekst jest trochę mały, ale jakby dali większą czcionkę to był by czytelny. Samo przeglądanie obrazów jest z początku trochę problematyczne. Tryb fullscreen nie działa na starcie i trzeba go wyłączyć i potem włączyć by zaskoczył. Pojawiają się też drobne problemy z odświeżaniem stron, ale tylko kilka pierwszych. Dalej jest już ok.

 

Jutro zrobię więcej zdjęć, dzisiaj ciemno już i kiepsko wychodzą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zipa z obrazkami możesz sobie przekonwertować na legalne mobi - wtedy nie ma problemów z pełnym ekranem, odświeżaniem, zapamiętuje ostatnią czytaną stronę itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz jeszcze gdzie kupić ? Amazon czy allegro ? na allegro 400zł na amazonie 79$+ koszty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zipa z obrazkami możesz sobie przekonwertować na legalne mobi - wtedy nie ma problemów z pełnym ekranem, odświeżaniem, zapamiętuje ostatnią czytaną stronę itd.

 

Faktycznie, po konwersji jest sporo lepiej, ale za to obraz jest trochę mniejszy. Na wersji DX pewnie bym nie narzekał :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przyszło i już się bawię. Jak przekonwetować mange do mobi ? Mam Calibre ale jak wrzucam Zip to wykrywa mi ze nie ma ebooka :D

Na początku się wystraszyłem, że czcionka taka malutka ale po przerobieniu pdfa na mobi wszystko ładnie śmiga :D

 

Sprzęt warty kasy. jak książki po 30-40zł, a dobrej biblioteki brak.

 

 

Ok udało mi się skonwertować :D z Calibre ;D

 

 

Inna sprawa. Jak robie przepuszczam przez calibre książke usuwa mi litery ż i albo sa puste miejsca albo Ś. Jest to nagminne niezależnie od książki ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem ze tracisz litery przy konwersji z pdf na mobi?

 

Jesli tak to :

1) sproboj poszukac tej samej ksiazki od razu w mobi/epub lub rtf/doc

2) jak niema to do konwersji z pdf na rtf polecam abby fine reader (10 lub 100) sobie bardzo dobrze radza z polskimi znakami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, kupowałem swojego kindla podczas ostatnich wakacji. Wtedy najkorzystniejszą opcją był Kindle 3g i kupienie go samemu poprzez amazon. Teraz planuje kupno kolejnego kindle i chciałbym się zapytać jak teraz najbardziej się opłaca zakupić czytnik ? Coś słyszałem, że teraz już samemu trzeba opłacać cło więc nie wiem czy wciąż kupienie od razu przez amazon jest najkorzystniejsze? Oraz jaki teraz czytnik najbardziej opłaca się kupić Kindle 4 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, teraz Amazon dolicza opłaty importowe od razu do ceny. Cenowo najtaniej wychodzi kupić wersję z reklamami (nie sprzedawaną oficjalnie poza USA) na Allegro uważając tylko czy sprzedający wysyła z Polski. Taki zakup, choć najtańszy może jednak powodować problemy przy ewentualnej gwarancji.

 

Sam masz czytnik z klawiaturą i 3G więc możesz mniej więcej oszacować na ile te dwie funkcje są dla ciebie przydatne i czy jesteś w stanie je poświęcić dla niższej ceny. Jeżeli chodzi o najtańsze i najprostsze czytniki to kindle 4 "classic" jest według mnie bezkonkurencyjny, droższe wersje mają konkurencję, którą warto wziąć pod uwagę. Np. dla kindla touch ciekawą alternatywą są Nook Simple Touch i Sony PRS-T1 (

), a w kategorii 10-calowej wyróżnia się np. Onyx Boox M92.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Interesowałby mnie chyba jednak Kindle 4 , gdyż klawiatura jest mi praktycznie nie potrzebna tak samo internet. Czyli najabrdziej opłacałoby się kupić kindle 4 na allegro ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

ja dzis kupilem jednak kindle 4 - zobaczymy czy te 6 cali to nie bedzie mi malo

 

zaplacilem 380zl na allegro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawostka dla ludzi z Warszawy i okolic. Podobno na Warszawskich Targach Książki (10-13 maja, Pałac Kultury), na stoisku BezKartek można obejrzeć JetBooka Color, czyli pierwszy czytnik z kolorowym e-papierem. Pewnie wybiorę się w sobotę pomacać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko jakiemu procentowi użytkowników jest potrzebny kolorowy epapier ? Fajnie że robią coś w tym kierunku ale cena pewnie będzie znacznie wyższa względem czarnobiałych eksiążek. Ja bym widział w następnym kindlu podświetlany ekran, coś jak w nowym nooku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem kolor przydał by się czytelnikom czasopism.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Bardzo fajne czytniki to BOOXy, zastanawiam się nad kupnem bo widziałem promocję na: http://

Przystępna cena doliczając do tego masę książek jaka się dostaje czyli ponad 600.

Podobno obok jeża pigmejskiego to hit tegorocznych komuni :)

 

Sporo czytałem i gadałem ze znajomi, okazuje się że mój wybór prawie w całości padł na BOXY pytanie tylko czy kupić "po taniości" wersję S taki jak w linku czy już może na wypasie i62???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym sobie z chęcią jakiegoś Kindle'a kupił, ale ciągle odstrasza mnie brak wielu książek w rodzimym języku w cyfrowej formie :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym sobie z chęcią jakiegoś Kindle'a kupił, ale ciągle odstrasza mnie brak wielu książek w rodzimym języku w cyfrowej formie :(

 

Też mnie to boli, połowy pozycji za które bym się chciał zabrać zwyczajnie niema. Mam tutaj na myśli przede wszystkim książki naukowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nieliczac premier ktorych "jeszcze" niema to rzadko trafiam na cos co chce przeczytac i tego niema w wersji cyfrowej.

Moze zle szukasz ?:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko jakiemu procentowi użytkowników jest potrzebny kolorowy epapier ? Fajnie że robią coś w tym kierunku ale cena pewnie będzie znacznie wyższa względem czarnobiałych eksiążek. Ja bym widział w następnym kindlu podświetlany ekran, coś jak w nowym nooku.

 

ten z pseudo kolorem nie jest wiele droższy od kundla DX czy pocketbooków serii 9xx

chętnie bym przygarnął dobry kolorowy epapier - jednak czasem trafiają się takie materiały, że kolor jest istotny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem ze starymi książkami leży głównie w licencjach. e-booki to osobne pole eksploatacji niż książki papierowe i muszą być wymienione wprost w umowie licencyjnej bądź przeniesienia praw autorskich. Od jakiegoś czasu wydawcy dodają takie klauzule standardowo, ale na starsze książki wydawnictwa po prostu nie mają praw do wydania e-booka, bo gdy zawierali umowy nikt o czymś takim nie myślał*. I teraz żeby je zdobyć trzeba od nowa negocjować z właścicielem praw (często już spadkobiercami) co jest czasochłonne i czasem po protu nieopłacalne (biorąc pod uwagę, że rynek e-książek jeszcze raczkuje).

 

__________

*) Wiem, że Lem przewidział e-booki już np. w "Powrocie z gwiazd", ale osoby decyzyjne widocznie nie czytały albo nie uwierzyły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm czyli niema legalnych ebookow danego autora ;)

Bo w spisie tresci z jakiegos "the biggest polish eboock pack" mam kilkadziesiat tytułow Stanisłąwa Lema. Zakladam ze na chomiku tez sa.

 

Jesli komus nie przeszkadza solidaryzowanie sie z Somalijczykami i piracenie to ksiazek mu nie braknie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra.

Swojego kundla katuję już ponad rok (zaraz będzie 1,5).

Jestem zadowolony, kundel działa, jeden przycisk do zmiany stron potrafi poskrzypywać. PDF-y ostatnio czytałem, faktycznie trochę trudniej - ale zawsze można obrócić, powiększyć obraz do 150% i jest fajnie.

Słowem dobry zakup.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...