Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Shabovel

e-book reader

Rekomendowane odpowiedzi

oj tam oj tam - może chcecie atlas anatomiczny - jedyne 700MB :E ?

nie dało by się uczyć anatomii na takim ekraniku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używam kindla od kilku dni, drugą książkę już kończę. Dla mnie ten czytnik jest lepszy od zwykłej papierowej książki. Wygoda przewijania stron, dostosowanie czcionki to jest coś naprawdę niesamowitego. Wiem że już wszystko zostało napisane w tej kwestii ale sam to dopiero wszystko odkrywam. Czekać tylko na większy dostęp do ebooków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

macie "ubranka" do waszych zabawek?

 

ja kupiłem takie

 

tak - kosztuje trzy funciaki :E (niestety przesyłka dwa razy tyle)

 

paczka już doszła i jest znacznie lepiej niż myślałem - oczywiście to nie jest naturalna skóra ale bardzo przyzwoicie zrobione - teraz wiem, że powinienem kupić jeszcze drugie na przyszłość...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam tanią sztuczną skórę - grunt, że chroni wyświetlacz i częściowo amortyzuje upadki, nie muszę się snobować wyglądem :) DO tego czytnik w okładce jest grubszy, przez co mam pewniejszy chwyt i ogólnie wygodniej mi się go wtedy obsługuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja montuje czytnik w okladke tylko jak go zabieram poza mieszkanie.

Wygodniej mi sie obsluguje jak jest luzem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zaraz po wypłacie kupuję Kindle 4 Classic. Chciałabym nabyć do niego okładkę i spodobała mi się Tuff-Luv Apocalypse, ale kosztuje 119PLN i nie wiem czy warto dawać tyle na okładkę. Czy ktoś ma lub miał taką okładkę i mógłby podzielić się opinią czy warto tyle za nią płacić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam z allegro za 20 zl i starcza.

100 byloby mi szkoda wydac, bo i co weicej mi da taka drozsza okladka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już się przechwalamy, to mam zdjęcie "ciężkiego" argumentu za czytnikami ;)

post-122878-133287455383_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a w klasie cenowej do 600zł jest coś co może być lepsze, lub na równi z kindle 4 lub touch?

 

edit: wiecie coś o Iriver Story HD?

Edit2: czy na kindle 4 lub touch można załadować słownik angielsko polski?

Edit3: kindla kupiliście na amazonie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a w klasie cenowej do 600zł jest coś co może być lepsze, lub na równi z kindle 4 lub touch?

 

W tej cenie ciekawą opcją jest np. Sony PRS-T1, zwłaszcza jeżeli lubisz dłubać przy sprzęcie. Ten model jest na androidzie i można go zrootować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakie są tego roota korzyści?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chociażby takie, że możesz instalować normalne androidowe aplikacje. Oczywiście nie każda aplikacja ma sens na wyświetlaczu e-papierowym (np dynamiczne gry), ale jest np. masa aplikacji obsługujących przeróżne formaty, nawet kindle for android da się zainstalować :)

 

--- edyta ---

wygooglowałem taki poglądowy link http://wiki.mobileread.com/wiki/PRST1_working_apps

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra to mam inne pytanie.

Na amazonie zakup z przesyłką wychodzi lekko (2,5zł) poniżej 500zł, a na allegro da się kupić za 385zł.

Opłaca się zaoszczędzić Waszym zadaniem może czekać na rzekomy amazon w pl?

Ogólnie nie liczę, że będzie to sprzęt długowieczny, bo technologia się rozwija, a jednak te 6calowe czytniki mają za małe wyświetlacze, dlatego chcę coś tylko na pewien czas i, dlatego tak kusi perspektywa zaoszczędzenia 100zł.

 

 

edit: czy kindle 4 jest martwy jeżeli chodzi o aktualizacje i jakie są różnice w e papierze classic vs touch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na amazonie zakup z przesyłką wychodzi lekko (2,5zł) poniżej 500zł, a na allegro da się kupić za 385zł.

Opłaca się zaoszczędzić Waszym zadaniem może czekać na rzekomy amazon w pl?

Najtańsze kindle na allegro to tzw. special offers, czyli z reklamami. One nie są oficjalnie sprzedawane poza USA, a w USA kosztują 30 dolarów mniej od normalnych, stąd część różnicy w cenie. W krajach gdzie amazon ma filie też sprzedają tylko wersje bez reklam i kosztują one więcej niż w USA (pewnie głównie przez VAT), np. w UK 89 funtów a w Niemczech 99 Euro. Tak więc jeżeli będzie oficjalny amazon w PL to będzie taniej, ale nie tak tanio jak teraz na allegro. Z drugiej strony za bezpośrednim zakupem przemawia np. gwarancja. Amazon wymienia bez problemu uszkodzone czytniki często nawet jeżeli przyczyna uszkodzenia leży po stronie użytkownika (upadek, zalanie). W przypadku kindla kupionego od osób trzecich mogą przyjąć, ale może się zdarzyć, że nie.

 

Ogólnie nie liczę, że będzie to sprzęt długowieczny, bo technologia się rozwija, a jednak te 6calowe czytniki mają za małe wyświetlacze, dlatego chcę coś tylko na pewien czas i, dlatego tak kusi perspektywa zaoszczędzenia 100zł.

 

edit: czy kindle 4 jest martwy jeżeli chodzi o aktualizacje i jakie są różnice w e papierze classic vs touch

Z tą technologią to różnie jest. Np. jeżeli chodzi o ekran, to od czasu Kindla 3(czyli keyboard) nic się nie zmieniło, czyli mamy 6-calowy e-ink pearl. Na rynku też nie widać za bardzo technologicznego następcy. Pojawiły się co prawda jakieś konstrukcje z kolorowym e-papierem, ale borykają się z wieloma problemami: słaby kontrast, małe nasycenie kolorów, smużenie. Póki co konkurencja idzie w inne uliczki: dotyk, dodatkowe funkcje, większe wyświetlacze itd.

Nie wiem jak będzie z aktualizacjami softu, ale nawet jak wyjdą to nie spodziewam się żadnych istotnych funkcjonalności, raczej poprawa błędów i jakieś drobne dodatki. Kindle nie ma zbyt wielu funkcji, ale te które są są dobrze dopracowane - takie jest założenie tego urządzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Panów (i Panie o ile tu takie są :D ) Rozglądam się za jakimś e-czytnikiem. Potrzebny jest mi do czytania książek i skanów. Czy najtańsze konstrukcje jak Manta czy Pocketbook zapewnią mi to samo co Kindle? Jak ocenacie korzystanie z internetu? Czy jest np. możliwe wejście na stronę i odczytanie dokumentu PDF, który tam się znajduje (uruchamiający się w oddzielnej karcie)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Internet w Kundlu to prowizorka, nie na darmo zaszufladkowana w menu jako 'experimental'. Net jest wolny, sprzęt jest wolny, przewijanie jest skokowe.

Sieć się jednak przydaje, mimo powyższego: kupując/prenumerując coś na Amazonie, mamy "bezobsługową" dostawę na czytnik. W przypadku np. gazet codziennych [?] to super sprawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Return of  Gordon Lameman

Internet w Kundlu to prowizorka, nie na darmo zaszufladkowana w menu jako 'experimental'. Net jest wolny, sprzęt jest wolny, przewijanie jest skokowe.

Sieć się jednak przydaje, mimo powyższego: kupując/prenumerując coś na Amazonie, mamy "bezobsługową" dostawę na czytnik. W przypadku np. gazet codziennych [?] to super sprawa.

Hmm, zdaje się, że za dostawę na kindle jest opłata (1$?). Jak dobrze pamiętam to nie dotyczy to Prime, a przy Prime dodatkowo możemy za darmo (Prime jest płatny :E) wypożyczać jedną dowolną książkę z oferty Amazon. Później ją kasujemy i wypożyczamy następną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostawa na wifi jest darmowa.Może to nie tak wygodne jak 3G, ale włączenie na chwilkę wifi, np. rano w domu w zasięgu routera jest wygodniejsze niż włączanie kompa i kombinowanie z kablami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co sądzicie o Kindle Fire? Zda się to na coś? Jak czytanie, dostęp do internetu? W sumie dla mnie było by to idealne urządzenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, zastanawiam się nad zakupem eReadera na prezent dla ojca, wczoraj bylem w empiku i widze ze firmuja jeden z modeli TrekStore

 

http://www.empik.com/biblioteka-w-twojej-kieszeni?kwnazwa=trekstor&kwinfo=tina_sg

 

wygląda on fajnie, cena nie watpliwie jest atutem,, pytanie jak z reszta funckkji? wytrzymalosc baterii ? jakosc ekranu? wczesniej stawialem na kindle, natomiast jedenz przechodniow w empiku powiedzial ze bateria w kindli trzyma krocej, sa problemy z pdf'ami (trzeba kombinowac z przerobka, a potem traci sie gwarancje) i sa problemy z polskimi eBookami, nie mial bym problemu z zamowieniem kindli na amazonie (rodzina w stanach), natomiast jesli jest jakas lepsza opcja a ktos sie na tym zna to prosil bym o podpowiedz. Przedewszystkim zalezalo by mi na czasie pracy, jakosci wyswietlacza , i kompatybilnosci z pdf'ami...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...