Skocz do zawartości
piotrek'97

WĄTEK ZBIORCZY - Lista polecanych zasilaczy

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

 

co obecnie można kupić do:

 

e2180@2,8 GHz

gt8800

2xdysk Sata

DVD rec

 

Możliwe niedrogo ? Ile trzeba wydać, żeby się był w miarę bezpieczny? Narazie jest tam Enermax 353, ale tak się grzeje, że strach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Np. Seasonic SS-500ET/XFX Core 450W, czy też Fortron FSP400-60GHN/OCZ StealthXStream2 400W.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj musze zamowic zasilacz, bo po kupnie drugiej karty graficznej nie mam wolnego molexa pod xonara, a na niedziele musze miec kompa sprawnego. przegladajac tak te wszystkie zasilacze wybralem kilka modeli, ktore mi odpowiadaja. podstawa sa 4 zlacza pci 6 / 6+2 pin. poza tym oczekuje czegos mocnego, chetnie modularnego i z jak najwyzszym certyfikatem sprawnosci.

 

corsair GS 800W

corsair tx 850W v2

xfx core 650w

xfx black 750w

corsair hx 750w

corsair ax bylby idealny, ale jednak cenowo nie wychodzi to korzystnie.

 

wiem, ze zapas mocy bedzie spory, ale najczesciej dopiero zasilacze 750w+ maja 4x pci 6 pin, a biore tez pod uwage rozbudoge sprzetu. obecnie moj konfig bierze pod 500w, a jakbym jeszcze cos chcial wsadzic to zasilacz musialby miec te 700-750 i tak.

Edytowane przez Mayster

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Grimix
Proszę o wstawienie odnośników do ceneo lub skąpca przy każdym z polecanych tutaj zasilaczy.

to lepiej do notanio.pl

to taka wyszukiwarka w wyszukiwarkach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mayster: albo XFX Black, albo Corsair HX. Wybierz tańszy z tej dwójki bo to zbliżone zasilacze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mayster: albo XFX Black, albo Corsair HX. Wybierz tańszy z tej dwójki bo to zbliżone zasilacze.

 

faktycznie, ze to te same zasilacze. tanszy oczywiscie jest xfx, ale to glownie przez krotsza gwarancje. jak chodzi o GS to sprawnosc ma nizsza i brak modularnych kabli, wiec moze faktycznie warto pomyslec o hx / xfx.

 

no nic, mam pozapisywane wszystko i za godzine jak otworza sklep to sie dowiem. moze nawet bym ax 750 wyrwal jesli nie bedzie duzej roznicy w cenie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, to nie są te same zasilacze - nawet producent nie jest ten sam ;) Corsaira robi CWT a XFXa Seasonic. Corsair ma nieco wyższą sprawność ale XFX powinien być cichszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, to nie są te same zasilacze - nawet producent nie jest ten sam ;) Corsaira robi CWT a XFXa Seasonic. Corsair ma nieco wyższą sprawność ale XFX powinien być cichszy.

 

dziwne, bo ma identyczne linie nawet ;] dzwonilem do sklepu wlasnie i ceny juz znam.

 

[750w / 850w]

xfx 445 / 539

HX 490 / 560

AX 560 / 638

 

dziwi mnie tez, ze AX ma slabsze linie od HX i mniej wtyczek. juz myslalem, ze sie jednak na niego szarpne, bo od dawna chodzil mi po glowie, a niby to najwysza polka corsaira (chyba sprawnosci tylko). HX pod wzgledem wtyczek wypada najlepiej - 6x 6+2. poczytalem tez testy wszystkich tych zasilaczy na jednym portalu i jedyny mankament corsairow to glosnosc - ale i tak nie wiem jak ma sie to z glosnoscia mojego obecnego ocz 600w modxstream. HX wykazal sie tez doskonala sprawnoscia, w przedziale, w ktorym bedzie u mnie pracowal bylo to az 93%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uwzględnij że AX ma też tryb pasywny, co się mocno odbije na ciszy. Będziesz używał tych sześciu 6/8pin? ;)

Ogółem AX to jest też nowsza konstrukcja o wyżej jakości wykonania, choć tu HX też jest dobry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uwzględnij że AX ma też tryb pasywny, co się mocno odbije na ciszy. Będziesz używał tych sześciu 6/8pin? ;)

Ogółem AX to jest też nowsza konstrukcja o wyżej jakości wykonania, choć tu HX też jest dobry.

 

akurat z CF to trudno liczyc na cisze, wiec o ile w ogole bedzie pracowal w pasywie to i tak tego nie uslysze.

 

ax jest nowszy o rok, ale jest znow slabszy jakby nie bylo, a to troche dziwne. certyfikaty w zasadzie te same, bo gold [hx ma silver na 110v], wiec trudno mi tutaj odczuc wyzsza jakosc wykonania. no chyba, ze obudowa jest przyjemniejsza w dotyku :) jedynie takie widoczne roznice to to, ze ax jest w pelni modularny. hx i ax robi ten sam producent, tak? gwarancji tez 7 lat maja oba.

 

co do wtyczek - 4 juz uzyje z miejsca, a pozostale dwie moga sie przydac, bo mozliwe, ze zagoszcza i 3 karty jak tylko plytke zmienie - zobaczymy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AX jest robiony przez Seasonica, HX to jak już wcześniej wspominałem CWT (czyli są różni producenci).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AX jest robiony przez Seasonica, HX to jak już wcześniej wspominałem CWT (czyli są różni producenci).

 

nie zmienia to faktu, ze ax jest slabszy nieco,a certyfikat ten sam. glosniejszy moze byc, ale jak czytalem to i tak pasywnie nie bedzie pracowal przy obciazeniu mojego konfigu.

 

no nic - zasilacz juz zamowiony i teraz juz nic nie zmienie, wiec nie chce sobie pluc w brode. nie wiem jak ma sie CWT do seasonica faktycznie, bo cwt nie widac z wlasnymi zasilaczami, ale jednak corsair nigdy nie bylo awaryjny, a i 7 lat gwarancji nie udzieliliby na jakas padaczke straszna. sam certyfikat juz cos od zasilacza wymaga :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie zmienia to faktu, ze ax jest slabszy nieco

 

Jak porównasz AX750 z HX850, to raczej trudno się dziwić ;) Bo AX750 i HX750 mają identyczne moce (linii +12V i ogółem). Certyfikat 80+ też nie jest ten sam - HX ma silver, AX ma gold (choć różnica prawie żadna).

 

HX jest po to, by oszczędzić, jak na ciszy Ci nie zależy.

Edytowane przez fajny Rafałek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak porównasz AX750 z HX850, to raczej trudno się dziwić ;) Bo AX750 i HX750 mają identyczne moce (linii +12V i ogółem). Certyfikat 80+ też nie jest ten sam - HX ma silver, AX ma gold (choć różnica prawie żadna).

 

HX jest po to, by oszczędzić, jak na ciszy Ci nie zależy.

 

12851953720HkzPgJyAg_2_7.gif12432988637K9O4Kv2eu_2_7.gif

 

co do certyfikatu - AX ma gold przy 230 i 110, a hx ma silver przy 110, ale przy 230 tez gold.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i gdzie masz tę wyższą moc? Bo chyba nie chcesz mi powiedzieć, że obciążasz linie +3.3/5V do granic możliwości (co odbije się na ilości dostępnej mocy @12V, byś zmieścił się w 850W, zwłaszcza, że obie zasiłki mają DC-DC, a zatem linie +3.3/5V pośrednio obciążają +12V). A tym bardziej, że 75*12=840 (co jest błędem serwisiu) :E

 

Sprawność HXa jest minimalnie niższa, stąd zdegradowali certyfikat do Silvera, choć, jak pisałem - w tym względzie akurat nie ma wielkiej różnicy. A już na pewno mało kto ma sprzęt, który tą różnicę pokaże.

Edytowane przez fajny Rafałek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i gdzie masz tę wyższą moc? Bo chyba nie chcesz mi powiedzieć, że obciążasz linie +3.3/5V do granic możliwości. A tym bardziej, że 75*12=840 (co jest błędem serwisiu) :E

 

Sprawność HXa jest minimalnie niższa, stąd zdegradowali certyfikat do Silvera, choć, jak pisałem - w tym względzie akurat nie ma wielkiej różnicy. A już na pewno mało kto ma sprzęt, który tą różnicę pokaże.

 

haha, no fakt - blad zrobili, a ja sie nie zorientowalem ; D o liniach 3.3 / 5 nie mowie nic oczywiscie, o 12 v chodzilo.

 

ale wtyczek 6+2 ma 6 :E jak zloze cos sie 3-4 kartami wkrotce to sie przyda, a do swojego pc wrzuce cos nowego - moze jakis corsair z platinum wyjdzie :P

 

co do ciszy - i tak CF robi swoje, wiec zasilacz sie nie wybije akurat :)

 

http://www.overclock3d.net/reviews/power_supply/corsair_hx850w_850w_atx_psu/4

 

lapie sie w tych 4xx W, wiec niby 93% akurat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oczywiscie kurier nie dojechal na dzis do sklepu [mial zaplacone za dowoz w sobote] i w tym wypadku chyba wezme jednak tego AX.

 

do perfekcji brakuje mu 6 wtyczek 6+2, ale takie rzeczy tylko w t-mobile :( jak bede skladal druga maszyne to wtedy moze kupie tego hx, zeby nie robic balaganu molexami. wtedy tez u mnie w kompie zostanie jedna grafika pewnie i ten AX powinien dzialac w pasywie nawet.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki mam pytanko :E Nie wiem czy to dobre miejsce, ale nie ma sensu zakładać tematu o coś takiego IMHO.

Mam zasilacz Antec TruePower New TP-650W kupiony w esc.pl (chyba do dziś jest jeszcze ta promocja tam). Mam dwa pytania.

1. Czy piszczenie (cewki?) podlega gwarancji? Ponieważ jak dobrze pamiętam to od nowości jest taki cieniutki pisk na okrogło. Z moim obecnym sprzętem nie przeszkadza mi to ponieważ i tak reszta go zagłusza, ale będę wymieniał sprzęt, który na pewno będzie cichszy, no i się zastanawiam czy nie reklamować tego Antec'a...

2. Właśnie w sprawie reklamacji. Na stronie esc.pl napisane jest "Gwarancja producenta: 24 miesiące", natomiast powiedziano mi (tutaj nawet zdaje się) że ta seria ma 5 lat gwarancji... O co chodzi? W pudełku żadnej karty gwarancyjnej nie otrzymałem, więc do Antec'a wysłać tego chyba nie mam jak... Znaczy mam jeszcze i tak tam prawie 2 lata tej gwarancji "sklepowej", ale chciałem się dowiedzieć na czym stoję ;)

 

Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Różnie to bywa - czasem wymieniają czasem nie; nie wiem jak to jest z Antkami.

2. Sklep udziela gwary 24 miechy, pozostałe 3 lata realizujesz bezpośrednio u producenta (przynajmniej tak jest w zasiłkach Corsaira).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. No właśnie... Ktoś wie coś więcej na ten temat?

2. No dobra, ale czy Antec mi przyjmuje gwarancje na podstawie faktury z esc'u? Bo nic innego nei dostałem. Chyba że kod kreskowy z tyłu pudełka to jakaś oznaka gwarancji... nie wiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mój kumpel potrzebuje zasilacza do swojego kompa, bo aktualnie posiada feela i mu sie komp resetuje xD . Konfiguracja jego kompa:

Procesor: AMD Phenom II 550 AM3 Box

Płyta - Gigabyte M720 -US3A /nForce 720D/

Grafika - ASUS GeForce GTS250 1GB

2 dyski i kilka wentylatorów

 

Wstępnie wybrałem mu takiego XFX'a, tylko ten wentylator 135mm mnie troche odstrasza, będzie problem przy ewentualnym fanswapie. Może lepszy byłby ten Fractal ? A może jeszcze coś innego :D ? Kumplowi zależy na ciszy, więc zasilacz nie może wyć :D Będzie podkręcał, więc wskazany byłby jakiś zapas mocy. Ogólnie cena nie gra roli, ale czym taniej tym lepiej ;) Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

XFX (jak rozumiem chodzi o Core 450W) spokojnie da radę, jest też lepszy jakościowo od Fractala (jak rozumiem Integra 500), a moc jest ta sama na linii 12V.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ylko ten wentylator 135mm mnie troche odstrasza,

Nie będziesz musiał wymieniać tego wentylatora bo nawet go nie usłyszysz ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@yoyo2

Skopiowałem tylko treść posta z tematu, a zapomniałem o hiperłączach, ale właśnie o te zasilacze mi chodziło :)

 

No dobrze, czyli bierzemy XFX'a, dzięki za wszystko :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...