Skocz do zawartości
piotrek'97

WĄTEK ZBIORCZY - Lista polecanych zasilaczy

Rekomendowane odpowiedzi

https://www.silentiumpc.com/pl/5-lat-gwarancji-dla-zasilaczy-z-serii-supremo/

 

Patrze ze byly jakies zmiany, to moze problemów nie będzie? :)

 

 

https://www.silentiumpc.com/pl/rma/

- Przy ustalaniu terminu do którego trwa gwarancja niezbędny jest dokument zakupu, bez dokumentu gwarancja jest nie ważna.

- Przy ustalaniu terminu do którego trwa gwarancja niezbędny jest dokument zakupu, bez dokumentu za początek biegu gwarancji przyjmuje się datę produkcji + 3 miesiące

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

FM2 doszedł. Świetnie trzyma napięcia, bardzo cichy, nic nie piszczy, a te 5 lat gwary jest bo też pytałem. Kable też fajne, miękkie, można sobie to ustawić jak się chce. Nie widzę wad. Dzięki za polecenie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HX1200i V2 rzucili po dobrej cenie, 99 euro. Juz podskoczylo do 109 :Ehttps://azerty.nl/product/corsair/2590956/hx-series-hx1200-v2-voeding--intern--atx12v-2-4-eps12v-2-92

 

Dobra akcja, za RM1000x 2 miesiecznego dostane 100 euro czyli za 13eu z wysylka mam 200W wiecej i platyne. RM1000X jest multi czy single-rail?

Edytowane przez czolgista778

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poratujcie radą :)

Będę się przesiadał z muzealnego zestawu na C2Q na coś nowszego.

Będzie Ryzen 1600X, grafika chwilowo stara 750ti potem pewnie do wymiany ale na coś z półki 1060 lub RX580 i nie wyżej.

Obudowa mATX.

Starego OCZ ModX nie będę przekładał więc potrzebuję nowy zasilacz. Powinien być dobry, tani, nowy i przynajmniej częściowo modularny :D

Myślałem o np. takim Be quiet albo tym Seasonicu

Co radzicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zamiast Ryzena 1600X w tej samej cenie masz 1700

https://www.sferis.pl/procesor-amd-ryzen-7-1700-yd1700bbaebox-3000-mhz-min-3700-mhz-max-am4-p479608?nobid

 

 

 

Co do zasilacza, Seasonic FOCUS Gold 450W Cię uszczęśliwi.

Chociaż polecam dopłacić do 550Wat bo dojdzie tryb półpasywny i spokój na lata niezależnie od tego jakie GPU / CPU zdecydujesz się kupić i je podkręcać.

https://proline.pl/zasilacz-seasonic-focus-plus-gold-550-ssr-550fx-80plus-gold-550w-p1106862

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. No dałeś mi do myślenia teraz tym trybem półpasywnym. Z jednej strony takiej mocy nie potrzebuję a z drugiej to cisza kusi ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do 550W warto dorzucić, to na prawdę dobry zasilacz na lata (10 lat gwarancji). Większa moc może się przydać w przypadku dorzucenia jakiejś prądożernej karty, czy mocnego OC, bo zestaw z taki R7 1700 i RX580 po OC może dobić do tych 370W.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry, po zmianie grafiki na RXa zasilacz chyba dostaje w kość i zaczął bardzo głośno szumieć pod obciążeniem, obecnie jest to najgłośniejszy element komputera i szukam czegoś cichszego, modularnego z długimi kablami, przynajmniej na kilka lat i minimum Gold Plus. Czy podany wyżej Seasonic Focus 550W będzie ok? Czy dołożyć do wersji 650W za 440zł? Docelowo będzie wymiana na Ryzena 2600/3600 + OC i z czasem może GTX 1070/RTX2060.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma specjalnie sensu dokładać do 650W, skoro zestaw będzie pobierał przy największych obciążeniach max. połowę z tego. 550W będzie lepszym i tańszym rozwiązaniem. Nawet 450W byłoby z zapasem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie odnośnie Corsair RMx. Chciałem kupić używkę tylko czy będąc 2 właścicielem nadal będzie mi przysługiwać rozszerzona 10letnia gwarancja?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz oryginalny dowód zakupu to tak. Jeśli nie masz oryginalnego dowodu zakupu, to nie masz żadnej gwarancji, bo Corsair go wymaga w przypadku RMA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktura na osobę prywatną ma być dołączona do zestawu. Dzięki za odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam szybkie pytanko jaki zasilacz o jakiej mocy do karty graficznej nv gf RTX 2080 TI? I jakbym mógł prosić o kilka propozycji.

Edytowane przez SarumantheWhite

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ghottish

Co polecacie do 150pln do z170 tomahawk 1660 ti i7 6700

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co polecacie do 150pln do z170 tomahawk 1660 ti i7 6700

 

Vero L2 500W, taniej nie ma co schodzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ghottish

wybór padł na Zasilacz SilentiumPC Vero L2 600W (SPC165) lub Zasilacz SilentiumPC Vero M2 Bronze 600 W SPC166 10pln roznicy warto doplacic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ta sama jednostka, różni się tylko modularnością okablowania. To już zależy od Ciebie czy chcesz dopłacać to takiego 'ficzera'.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ghottish

Wziąłem zwykłego. Zobaczymy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ghottish

Dotarł do mnie Cube II MAX 600W mogę go wrzucić za friko zamiast SilentiumPC Vero L2 600W (SPC165) zawsze to 200 oszczędności wrzucać czy nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ghottish

ok zostawiam Silentium.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fortron HEXA 85+ 350W ... co uważacie o tym czymś? https://www.fsplifes...85plus350W.html

latały po jakieś 159, teraz drożej

 

hmm

internet zwraca takie cuś np:

https://www.ptt.cc/b...4573.A.EBA.html

 

docelowo to szukam czegoś do Haswella 4/8 [bezOC] plus: jakaś zamierzchła grafika typu 4770/7790 (raczej nic nowszego choć jakbym ustrzelił RX560...), DVD, 16GB DDR3, 2xSSD z demobilu i leeeciwe talerzowe 640GB

 

IMHO wtyczek starczy, mocy niby też, choć może się rozkręcać pod obciążeniem... czy może jednak szukać czegoś solidniejszego po szufladach [tak, watomaniak się we mnie odzywa LOL]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odbiorę zamówienie zatem... 159 wychodzi nieźle, bo rok w tą czy w tą gwarancji to dla mnie rybka... jeszcze nie musiałem korzystać, zasilacze serii GLN, APN, GHN, EGN, stara Hexa (...) - wszystko jeszcze śmiga (GLN to już dekadę na jednym relatywnie lekkim konfigu)

 

...a prądowo to musi wystarczyć, skoro ma 350W na 12V szczerbaty.gif

 

180 zeta i 2 lata gw... mało, lepiej wziąć system power 9 (400w i wyżej)

 

Dzięki za zwrócenie uwagi na ten ciekawy zasilacz! ... ciągle BQ przegapiam, choć jakąś styczność z tymi zasiłkami to mam (chyba mdoel by FSP jeszcze) :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj Bartosza. Polecam dopłacić jak potrzeba ze 10-40zl a kupić coś z długą gwarancją i porządnie sklejonego. Będziesz miał spokój na lata.

 

Tak żebyś się nie wkopał w starą konstrukcję, która będzie tylko ciągle warczeć i prąd marnować na generowanie ciepła zamiast zasilanie komputera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...