Skocz do zawartości
piotrek'97

WĄTEK ZBIORCZY - Lista polecanych zasilaczy

Rekomendowane odpowiedzi

co z upsów do 400zł teraz warto kupić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Edytowany. Przeczytałem "PSU".

Edytowane przez DuraBrite

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość WebMat

Hej,

 

Czy dla poniższego zestawu:

AMD A4-6300

MSI A68HM-E33

NVIDIA GeForce GT 610

 

zasilacz SilentiumPC Elementum E2 SI 450W będzie wystarczającym wyborem? Może ewentualnie wersja 350W?

 

Komputer wykorzystywany tylko i wyłącznie w prostych domowo-biurowych czynnościach. Najważniejsze, żeby zasilacz nie syczał (prawdopodobnie cewki) jak poprzedni i nie rzęził. Ponadto, aby był możliwie długowieczny, bezproblemowy, tani.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tego zestawu spokojnie wystarczy 350W, bo całość zamknie się w jakichś 100W. Jeśli chcesz nowy i tani zasilacz, to Elementum jest ok, bo w tej kasie to przyzwoita i bezpieczna konstrukcja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość WebMat

Dzięki! Zasilacz zamówiony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanie- planuję modernizację głównych podzespołów, które po zakupie by wyglądały tak:

 

 

AMD Ryzen 7 3700X + SilentiumPC Fortis 3

ASUS TUF GAMING X570-PLUS

Crucial 8GB 3000MHz Ballistix Sport LT Gray CL15 2x 8gb

Palit Palit GeForce GTX 1070 GameRock

Samsung 128GB SSD830 (system)

Crucial BX100 250GB SATA3

WD Caviar Blue 640GB

Samsung SpinPoint EcoGreen F4EG 2TB

 

 

Czy pod to brać Seasonic Focus Gold 550 czy 650w jeżeli w planach będę miał może w przyszłym roku jakiegoś gtx2080? drobne OC wchodzi w grę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

550W spokojnie wystarczy do zestawu z RTX 2080 Super, nawet po mocny OC, bo cały komp weźmie max ze 400-450W.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok! dzięki wielkie. Mam jeszcze jedną zagwozdkę. Seasonic ma złączę CPU 8 pinowe (4+4). Na płycie ASUS TUF GAMING X570-PLUS złącze jest 4 + 8. Jak rozumiem podpinać będę 4+4 w 8 pinowe złącze?

 

post-143524-15665537500366_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, dokładnie, podpinasz 4+4-pin EPS w złącze 8-pin EPS. To dodatkowe 4-pin EPS na płycie głównej to pic na wodę, bo przy takich prockach jest to kompletnie zbędne, nawet przy bardzo mocnym OC. Może przy nadchodzącym 3950X z 16 rdzeniami i przy mocnym OC na LC to dodatkowe 4-pin miałoby sens, ale prędzej sekcja zasilania tego mobo nie wyrobi, niż to dodatkowe 4-pin będzie użyteczne, ale to tylko taka małą dygresja na marginesie :P.

Edytowane przez zawisztheblack

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak w zbliżonej cenie masz zasilacz z kompletem wyjść, czyli zdublowanym zasilaniem CPU to ja brałbym ten z kompletem. Gwarancji jest na 10 lat. Użytkowanie też na tyle bym planował a nigdy nie wiadomo co urodzi się w trakcie tych 10 lat :D

 

Tylko cena musi być podobna, bo grube dopłacanie do wtyczki jak ma być tanio będzie bez sensu. Tak jak Zawisz pisze. Ja jeszcze wychodze z założenia, że przy dwóch kablach może być łatwiej zasilić socket. Będą stabilniejsze napięcia z mniejszymi spadkami. BO jednak obciążenie prądowe rozłoży się równomierniej na kablach i laminacie.

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale SPC akurat jest kiepski przy Sensonicu czy Corsair RMX :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SPC?

To jak uważacie? dopłacić 10 zł i mieć 750w ale komplet wyjść, które być może się przydadzą, czy zostać przy (jak czytam) lepszym jakościowo seasonicu 550w ale bez pełnego okablowania na cpu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

750W jest Ci kompletnie do niczego nie potrzebne. Dodatkowy kabel EPS do Focusa kupisz za 20-25 zł u Duńka na forum.

 

Przy 3700X dodatkowy EPS nie ma kompletnie żadnego znaczenia, zero.

Edytowane przez zawisztheblack

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale SPC akurat jest kiepski przy Sensonicu czy Corsair RMX :)

 

Czym ci odstaje Supremo FM2 750 od Focusa czy RMXa? Robiłem oględziny i według środka wyszło, że FM2 poza gorszym lutowaniem (co jednak i tak jest w okej stanie, nie grozi nic z tego względu) otrzymujesz lepszy, nowszy kontroler APFC + 2 kontrolery PWM zamiast jednego synchroniczne pracujące. Mniejsza o to, wychodzi z tego, że FM2 ma kapke wyższą sprawność, ale ma 5 lat gwarancji i to oświadcza za tym, że Focus to lepszy wybór - nic więcej... Jednak różnica cenowa jest spora jeżeli patrzymy też na moc wyjściową, bo za 750 W stabilnej pracy otrzymujesz Seasonica 550 W. Obroty wentylatora są i też na podobnym poziomie.

 

Mnie aby do potwierdzenia tej tezy brakuje testów na tomshardware transient response test - testy w których regulacja napięć jest zmieniana dynamiczne, szybko, tak jak podczas np. grania. Pokazuje to realne wahania, ale w Polsce nikt takich nie robi :kwasny:

Edytowane przez Dingir

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie brak trybu polpasywnego i lekki świerszczyk z wentyla. Miałem go FM2 750w. No i Corsair white ma fajne kable.

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie brak trybu polpasywnego i lekki świerszczyk z wentyla. Miałem go FM2 750w. No i Corsair white ma fajne kable.

 

może miałeś starą wersję z łożyskiem kulkowym? nowe mają fdb. co do półpasywu racja, ale te kręcenie wentylem i tak jest na tyle ciche w niskim obciążeniu, że no...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem starą. Ale i tak nie miałem 10 lat gwarancji :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Moglibyście polecić jakiś używany zasilacz do takiego zestawu jak poniżej? Ewentualnie nowy jeśli stare jednostki będą nie opłacalne i ryzykowne w zakupie.

 

Asus P7P55

Xeon X3470

1050 Ti 4GB

4x4GB DDR3

SSD 256GB

Sound Blaster X-Fi Extreme Gamer

 

Dziękuje i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy Corsair dalej karze wysyłać zasilacze na RMA do Holandii na własny koszt?

Edytowane przez Peter06

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Wygląda na to, że padł zasilacz w moim kompie (mam nadzieję, że tylko on). W ogóle nie odpala nic po naciśnięciu Power. Już wcześniej tak się działo, że trzeba było kilka razy nacisnąć przycisk, aby wstał sprzęt, albo od naciśnięcia przycisku do wystartowania podzespołów potrafiło minąć nawet kilka minut. Czasami pomagało wyłączenie i włączenie zasilacza z tyłu obudowy albo wypięcie i wpięcie kabla zasilającego.

Wina kabla zasilającego to nie jest, bo podmieniałem z monitora i nic. Awarię włącznika również wykluczyłem, gdyż nie da się uruchomić po połączeniu styków śrubokrętem od przycisku power. W związku z tym chyba zasilacz. Wymontowałem go, podłączałem wszystkie wtyki i spinaczem spiąłem piny zielony i czarny we wtyczce 20pin. Wiatraczek się nie kręci. Jeszcze dzisiaj, aby mieć stuprocentową pewność, że to zasilacz i tylko on, przełożę inny sprawny z innego kompa i sprawdzę. W związku z tym przygotowuję się na zakup nowego do mojego archaicznego zestawu używanego w 90% do przeglądania neta. Dotychczas miałem Chieftec GPS-450AA-101 A. Zależy mi na niskiej cenie (im taniej tym lepiej, ale raczej nowy), w miarę cichej pracy, nie no mamę. Co byście polecili do?:

 

Gigabyte P35C-DS3R

Intel Core 2 Duo E6750

GeForce 8600 GT

6 GB RAM

Dysk HDD 500GB

Napęd DVD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Wygląda na to, że padł zasilacz w moim kompie (mam nadzieję, że tylko on). W ogóle nie odpala nic po naciśnięciu Power. Już wcześniej tak się działo, że trzeba było kilka razy nacisnąć przycisk, aby wstał sprzęt, albo od naciśnięcia przycisku do wystartowania podzespołów potrafiło minąć nawet kilka minut. Czasami pomagało wyłączenie i włączenie zasilacza z tyłu obudowy albo wypięcie i wpięcie kabla zasilającego.

Wina kabla zasilającego to nie jest, bo podmieniałem z monitora i nic. Awarię włącznika również wykluczyłem, gdyż nie da się uruchomić po połączeniu styków śrubokrętem od przycisku power. W związku z tym chyba zasilacz. Wymontowałem go, podłączałem wszystkie wtyki i spinaczem spiąłem piny zielony i czarny we wtyczce 20pin. Wiatraczek się nie kręci. Jeszcze dzisiaj, aby mieć stuprocentową pewność, że to zasilacz i tylko on, przełożę inny sprawny z innego kompa i sprawdzę. W związku z tym przygotowuję się na zakup nowego do mojego archaicznego zestawu używanego w 90% do przeglądania neta. Dotychczas miałem Chieftec GPS-450AA-101 A. Zależy mi na niskiej cenie (im taniej tym lepiej, ale raczej nowy), w miarę cichej pracy, nie no mamę. Co byście polecili do?:

 

Gigabyte P35C-DS3R

Intel Core 2 Duo E6750

GeForce 8600 GT

6 GB RAM

Dysk HDD 500GB

Napęd DVD

Z możliwie tanich, ale sensownych to Vero L2 500W, do wyrwania za jakieś 170 zł. Taniej można ale tracisz już dużo, np. przynajmniej rok gwarancji, sprawność, jakość komponentów. No chyba że celujesz w używane, to wówczas zasialcze za 120-130 zł są całkiem sensowne i często mają jeszcze rok, dwa gwarancji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ewentualnie Elementum E2 350W do takiego zestawu w zupełności wystarczy, a ciągle jest to bezpieczna jednostka za 110 zł. Wolałbym jednak zaopatrzyć się w Vero L2 500W, które lepiej się spisze w przypadku ewentualnej zmiany podzespołów.

Edytowane przez zawisztheblack

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Wygląda na to, że padł zasilacz w moim kompie (mam nadzieję, że tylko on). W ogóle nie odpala nic po naciśnięciu Power. Już wcześniej tak się działo, że trzeba było kilka razy nacisnąć przycisk, aby wstał sprzęt, albo od naciśnięcia przycisku do wystartowania podzespołów potrafiło minąć nawet kilka minut. Czasami pomagało wyłączenie i włączenie zasilacza z tyłu obudowy albo wypięcie i wpięcie kabla zasilającego.

Wina kabla zasilającego to nie jest, bo podmieniałem z monitora i nic. Awarię włącznika również wykluczyłem, gdyż nie da się uruchomić po połączeniu styków śrubokrętem od przycisku power. W związku z tym chyba zasilacz. Wymontowałem go, podłączałem wszystkie wtyki i spinaczem spiąłem piny zielony i czarny we wtyczce 20pin. Wiatraczek się nie kręci. Jeszcze dzisiaj, aby mieć stuprocentową pewność, że to zasilacz i tylko on, przełożę inny sprawny z innego kompa i sprawdzę. W związku z tym przygotowuję się na zakup nowego do mojego archaicznego zestawu używanego w 90% do przeglądania neta. Dotychczas miałem Chieftec GPS-450AA-101 A. Zależy mi na niskiej cenie (im taniej tym lepiej, ale raczej nowy), w miarę cichej pracy, nie no mamę. Co byście polecili do?:

 

Gigabyte P35C-DS3R

Intel Core 2 Duo E6750

GeForce 8600 GT

6 GB RAM

Dysk HDD 500GB

Napęd DVD

 

Jeżeli to wiekowy zasilacz, to bardzo możliwe. Wydaje mi się, że padła przetwornica standby, ponieważ np. Z racji wieku jednostki mógł stracić właściwości np tranzystor w obwodzie czy się coś do końca przepalic.

 

Z tanich jak Born mówi - vero l2 500 najtaniej i moim zdaniem najlepiej, bo dostajesz całkiem wysoka sprawność, niezależna regulacje napięć i trzy lata gwarancji. Schodząc z ceny wszystko jest gorsze, bo przy takim budżecie jest najwięcej rzeczy na których można uciąć. A to szerokość przewodów, a to kondensatory czy całościowo stara platforma. Taniej niż vero w uzywkach znajdziesz g550m za ~130zl. Ewentualnie w nówkach lc power ten budżetowy z dc dc na 3v lub elementum 350/450 od spc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...