Skocz do zawartości
piotrek'97

WĄTEK ZBIORCZY - Lista polecanych zasilaczy

Rekomendowane odpowiedzi

Zasilacz dwunastoletni był. Tak jak cały komp. Czy istnieje jakaś możliwość jego naprawy, czy to niemożliwe albo nieopłacalne ?

 

To co proponujecie gdzieś tak do 150 zł, na gwarancji, żeby pociągnął ten zestaw i jeszcze było trochę zapasu, gdybym w przyszłości zmieniał podzespoły, tak żeby już zasilacza nie wymieniać ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naprawa tego zasilacza w 90% przypadków będzie nieopłacalna.

 

Vero L2 500W to przyzwoita jednostka, biorąc pod uwagę cenę, która wystarczy w przypadku zmiany zestawu na jakiś zestaw za 2-3k zł (np z R5 2600 i GTX 1660 Ti).

Edytowane przez zawisztheblack

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po podmianie zasilacza komp wstał bez problemu. To co brać tego Vero L2 ? 500W to nie będzie za dużo do tego zestawu ? Nie lepiej brać jakiś 400-450W ? Aha i ma on wszystkie potrzebne złącza typu ATX 24 pin, zasilanie procka 4pin, zasilanie karty graficznej 6pin, zasilanie dysków Sata oraz molexy ? Chyba że jest jeszcze jakaś inna sensowna alternatywa trochę tańsza żeby była ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po podmianie zasilacza komp wstał bez problemu. To co brać tego Vero L2 ? 500W to nie będzie za dużo do tego zestawu ? Nie lepiej brać jakiś 400-450W ? Aha i ma on wszystkie potrzebne złącza typu ATX 24 pin, zasilanie procka 4pin, zasilanie karty graficznej 6pin, zasilanie dysków Sata oraz molexy ? Chyba że jest jeszcze jakaś inna sensowna alternatywa trochę tańsza żeby była ?

Mocniejszy zasilacz nie będzie pobierał więcej prądu, więc spokojnie :) Tak, ten Vero ma wszystkie potrzebne przewody i złącza. Taniej można szukać tylko wśród używek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierz Vero, będzie na kilka lat + nie będziesz musiał zmieniać zasilacza przy upgradzie PC (oczywiście w granicach rozsądku, bo jak nowy komp będzie kosztował z 6-7k zł, to Vero średnio do niego będzie pasował :P).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie wystarczyłby np. ten model tego producenta ?

 

https://m.ceneo.pl/62426355

 

albo

 

https://m.ceneo.pl/42363273

https://m.ceneo.pl/55255120

https://m.ceneo.pl/31047699

https://m.ceneo.pl/59227580

https://m.ceneo.pl/49873818

 

Ten którego polecacie, jest od nich wszystkich lepszy i nic lepszego w tej cenie nie znajdę ?

Przekonamy Cię jeśli napiszemy po raz 10 żebyś brał Vero? elementum ma krótszą gwarancje i gorszą regulacje napięć. Napisał Ci zawiszetheblack, że wystarczy ale jeśli planujesz w najbliższej przyszłości zmienić kompa to warto od razu wziąć Vero bo przynajmniej później nie będzie konieczna zmiana zasilacza. Pozostałe zasilacze to poziom tego Elementuma albo gorzej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po krótce - aerocoole budżetowe można odrzucić z racji śmieciowego wnętrza, źle działających zabezpieczeń i odchyłów jeżeli chodzi o napięcia. to samo jest praktycznie z masterwattem (słaba jednostka, wychodzi poza normy i ogólnie nie prezentuje sie dobrze chocby ze wzgledu na napiecia). elementum to tania wersja na grupowej regulacji napięć, moim zdaniem opcja vero jest bezpieczniejsza (zabezpieczenia, nowsza platforma = wyzsza sprawnosc, niezalezna regulacja napiec = w tym wypadku stabilniejsze napiecia). corsair vs to też przestarzała jednostka, która wnętrzem przypomina nieco elementum.

 

vero wybija się spośród nich nowocześniejszą konstrukcją i zastosowaniem niezależnej regulacji napięć + odpowiednio ustawionych zabezpieczeniach, 3 letnią gwarancją d2d i płaskimi, ładnymi przewodami.

 

jeżeli będziesz chciał upgradeowac kompa, to takiego vero nie będziesz musiał zmieniać (chyba, że wpakujesz tam rtx2080ti + i9 9900k)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki panowie przekonaliście mnie. Na emag mogę spokojnie brać ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki panowie przekonaliście mnie. Na emag mogę spokojnie brać ?

Akurat ten sklep ostatnio wydaje się mało pewny, ale jeśli zamówisz za pobraniem to nie masz się czego obawiać, bo gwarancja na Vero i tak może być realizowana przez producenta w systemie doorTOdoor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najwyraźniej. Zasilacz ma 3 lata gwarancji. Ale pamiętaj, że sklep nie musi dawać nic ponad 2 lat. Cała reszta to dobra wola producenta i sklep nie musi o tym nawet informować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co byście polecili do kompa z sygny? W przyszłym roku pewnie wpadnie jakiś ryży serii 3 i mocniejsza grafa. Okolice 300zeta, choć jeśli warto do czegoś dopłacić to dopłacę, miło widziany modularny, choć nie jest to koniecznością. Obecny już ma 10 lat i czasem komp lubi złapać zwis, za co właśnie zasilator podejrzewam (było to już na poprzednim konfigu), przez co pasi kupić coś nowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do 300 zł masz SilentiumPC Supremo L2 / M2 550W - w tej kasie ciężko o coś lepszego, bo masz 5 lat gwarancji, topologię DC-DC, sprawność z certyfikatem 80+ Gold i całkiem dobra kulturę pracy. Za 350 zł masz Seasonic Focus Gold Plus 550W, który jest już naprawdę porządnym zasilaczem - dostajesz 10 lat gwarancji, full japońskie kondensatory elektrolityczne, topologię DC-DC, sprawność 80+ Gold, bardzo dobrą regulację napięć oraz bardzo dobry tryb półpasywny i cichy wentylator. Przeciętny Kowalski nie potrzebuje nic lepszego. Alternatywa dla Seasonica może być Corsair serii RMX, ale jest droższy, a nie oferuje prawie nic więcej.

Edytowane przez zawisztheblack

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co byście polecili do kompa z sygny? W przyszłym roku pewnie wpadnie jakiś ryży serii 3 i mocniejsza grafa. Okolice 300zeta, choć jeśli warto do czegoś dopłacić to dopłacę, miło widziany modularny, choć nie jest to koniecznością. Obecny już ma 10 lat i czasem komp lubi złapać zwis, za co właśnie zasilator podejrzewam (było to już na poprzednim konfigu), przez co pasi kupić coś nowego.

 

albo Supremo l2 650 w budżecie albo doplacasz do Corsair RMXa. ewentualnie Corsair cx550, ale to bardziej alternatywa dla supremo m2/l2 550. jest ewentualnie też Bitfenix formula, ale ma kilka linii +12v, niemodularne okablowanie, jednak elektronika zbliżony poziom do Corsair RMX.

Edytowane przez Dingir

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za rady. Wpadł Seasonic Focus Gold Plus 550W :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za rady. Wpadł Seasonic Focus Gold Plus 550W :)

Z promo z Proline? :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nowe seasoniki beda kompatybilne z atx 2.52 oraz maja byc naprawione problemy z wywalaniem sie sprzetu z niektorymi kartami graficznymi... oprocz tego nie wiem czy to prawda, ale maja byc przewody bez kondensatorow, przez co beda one bardziej plastyczne, ale nie mam takiej wiedzy dokladnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, przymierzam się do wymiany starego OCZa Z850 - zaczął piszczeć cewkami pod obciążeniem i strasznie hałasuje. Patrzę na Seasonica Prime Platinum 650W albo Corsaira RM750x White. Biały Corsair pasowałby do mojej budy (O11D biała) choć i tak z tyłu PSU nie widzę :E , ale te białe kabelki fajne. Seasonic ma 80+ Platinum ale czarne kable, a na białego Prime Snow Silent to mnie chyba nie stać. 650 W mi starczy ale RMx białego nie ma poniżej 750 W.

Reasumując, pytania:

- Corsair RM750x White czy Seasonic Prime Platinum 650 ? Który cichszy?

- jeśli Seasonic to : SSR-650PD, SSR-650PD2 czy nowy PX-650?

 

Białe kable nie są jakimś dużym kryterium bo pewnie i tak zamówię customy u kogoś z forumowych masterów od kabelkologii, ale na obecną chwilę bez doinwestowywania na nie kasy przemawia do mnie biały Corsair...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poziom obu zasilaczy bardzo podobny, więc w takim przypadku śmiało można kierować się wyglądem przy wyborze :D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki - cena RMxa też na plus i to przy 750W :)

Teraz jeszcze mi zostało wybrać wersję, bo okazuje się że są dwie: nowsza CP-9020187-EU gdzie kable do płyty mają pojedynczy biały oplot, i starsza CP-9020155-EU gdzie kable nie mają oplotu...

Edit: CP-9020155-EU ma chyba kable w paracordach i to każdy przewód w kablu osobno, mógłby ktoś potwierdzić?

Edytowane przez Mayek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowsza wersja jest zawsze lepsza, ponoć elektronicznie delikatnie usprawniona też. Czemu by nie brac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najbezpieczniej taki ze zdjęciami kabli ;P

 

SKU CP-9020187-EU - ten ma białe kable gumiaki, sklejone ze sobą, taki standard https://www.corsair.com/eu/en/Categories/Products/Power-Supply-Units/Power-Supply-Units-Advanced/RMx-Series-White/p/CP-9020187-EU

 

SKU CP-9020155-EU - białe pojedyncze kable w oplocie o wartości 300-400zl: https://www.corsair.com/eu/en/Categories/Products/Power-Supply-Units/RMx-White-Series%E2%84%A2-RM750x-%E2%80%94-750-Watt-80-PLUS%C2%AE-Gold-Certified-Fully-Modular-PSU-%28EU%29/p/CP-9020155-EU

 

Widać też w cenie, że te droższe mają kable w oplocie. Ten co mówisz że jest nowszy to badziewie. Ten starszy to taki bardziej kozacki premium. Ja mam wersję tą starszą, ale 850Wat. Jest dość cichy, bo w mojej budzie nigdy się nie kręci, tylko chybna przy odpalaniu kompa wentyl tam parę obrotów robi :D

 

Nowsza wersja jest zawsze lepsza, ponoć elektronicznie delikatnie usprawniona też. Czemu by nie brac.

 

Nowsza wersja to okrojona bieda edyszyn.

 

Tutaj masz upgrejd do nowej wersji, żeby dorównać starszej:

https://www.corsair.com/eu/en/Categories/Products/Accessories-%7C-Parts/PC-Components/Power-Supplies/premium-individually-sleeved-psu-cable-kit-pro-package-type-4-generation-3-config/p/CP-8920153

 

Premium Individually Sleeved PSU Cable Kit Pro Package, Type 4 (Generation 3) - White

€92.90EUR

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...