Skocz do zawartości
piotrek'97

WĄTEK ZBIORCZY - Lista polecanych zasilaczy

Rekomendowane odpowiedzi

odbiorę zamówienie zatem... 159 wychodzi nieźle, bo rok w tą czy w tą gwarancji to dla mnie rybka

jeśli wychodzi 159 pln, to ujdzie... ale obecna jakość najtańszych fortronów jakaś wybitna nie jest (badziewne wentylatory, przewody 20awg na zasilaniu procka itp. kwiatki), ten zasilacz ratują tylko i wyłącznie przetwornice do mniejszych napięć wink.gif do tego trzeba zwracać uwagę, żeby nie kupować ich od firm krzaków, bo fsp nie bierze zasilaczy na rma od konsumentów

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem dla znajomego vero l2 500w, ale strasznie piszczał pod obciążeniem. Zwrot poszedł, w loterię się bawić dalej nie będę dlatego szukam zamiennika.

 

Sprzęt :

 

i7 3770

GTX 680

2 HDD + SSD + Nagrywarka

 

 

Do ~200 zł znalazłem :

 

SYSTEM POWER 9 500w

 

https://www.ceneo.pl/61787485#tab=click (80 bronze, DC-DC, 36m gwarancji)

 

 

THERMALTAKE SMART SE MODULAR 530W

 

https://www.ceneo.pl/22497448#tab=click (87 bez brązu, grupowa regulacja, 36m gwarancji)

 

 

FSP / FORTRON HYPER 500w w empiku za 199 zł

 

https://www.ceneo.pl/37690267 (85% sprawność, grupowa regulacja ale 5 lat gwarancji)

 

 

Który lepszy?

Edytowane przez TheEazy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymień po prostu Vero i będzie ok, każdy zasilacz może piszczeć, bez względu an to czy kosztuje 150 zł czy 1500 zł.

 

Z tych wymienionych zdecydowanie System Power 9.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki tani zasilacz obecnie się bierze do budżetowego zestawu (i5 9400f ,gtx1060) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SilentiumPC Supremo M2 Gold 550W, polecił bym dołożyć do Seasonic Focus Gold 550W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z nowych Vero L2 500W czy System Power 9 500W lub jeśli ma być jak najtaniej to Elementum E2. Jeśli ma być jednak dobrze, to Focus Gold.

Edytowane przez zawisztheblack

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z nowych Vero L2 500W czy System Power 9 500W

 

Któryś z nich będzie cichszy ,czy to jeden pies w takiej kwocie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeden pies. Vero do 300W trzyma obroty poniżej 1000 RPM, a taki zestaw z 9400F i GTX 1060 weźmie ze 250W max.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Mam zasilacz Enermax Revolution XT GOLD 530W. Planuję zakup R5 2600, RX580 i dwóch dysków SSD. Czy ten zasilacz da radę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, bez problemu, całość zamknie się w 340W bez OC, po OC pewnie dobijesz max do 370-390W.

Edytowane przez zawisztheblack

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jako ,że pomału przymierzam się do nowego blaszaka mam pytanie co do zasilacza.

Co wybrać pod:

Ryzena 5 2600 ( w przyszłości zmiana na coś nowszego)

MSI B450 Tomahawk

GTX 970 na dzisiaj (będzie 1070 lub coś z serii 20XX)

SSD+HDD (ew. jeszcze 1 SSD)

2x8 GB Ramu

Pewnie jakieś wiatraki w obudowie, beż żadnych duperszmitów podświetlanych.

Ważnie żeby nie chodził jak odrzutowiec, cena ok 200zł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej kasie Vero L2 500W będzie sensownym wyborem.

nie będzie problemów z brakiem mocy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie będzie problemów z brakiem mocy?

Możesz wziąć wersje 600W jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości (20 zł więcej), ale te zasilacze są w stanie z siebie dać te 100% mocy (czyli odpowiednio 500 i 600W) w trybie ciągłym. Zestaw o którym mowa potrzebuje 250, moooooże 300W po OC

Edytowane przez Born

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z brakiem mocy nie będzie. Za te pieniądze szału się nie znajdzie. Zasilacz o mocy 550W oceniany na 6 to wydatek około 370zł.

 

 

Wytłumaczy mi ktoś dlaczego zasilacze Corsair seri RMxxxX mają niby 5 lat gwarancji skoro na stronie producenta podane jest 10 lat? Morelki podają 5 lat, Komputronik 10, mowa o tym samym modelu.

Tak samo tryb pasywny, dużo osób pisze, że Corsair go nie ma, tymczasem na stronie producenta: Zero RPM Mode - Yes

Poniżej specyfikacja ze strony producenta:

RM550X

RM750X White

Edytowane przez 2 Pac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RMX mają 10 lat gwarancji, kiedyś było mnie, potem producent wydłużył na wszystkie jednostki. Wszystkie RMX mają tez tryb półpasywny, który działa naprawdę dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli wszystko jasne. Ja coś białego będę musiał przygarnąć i chyba skuszę się na Corsair RM850X White

Edytowane przez 2 Pac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, bez problemu, całość zamknie się w 340W bez OC, po OC pewnie dobijesz max do 370-390W.

W weekend robiłem testy.

Mój config (1080ti super) + oc proca + wiadro HDDków + granie na max w 1440p - na mierniku max maxów jaki wyczesałem = 469W, więc i dla mnie 550W byłby wystarczający.

Zachowawczo wsadziłem 650W, ale górkę ma sporą.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Poszukuję dobrego zasilacza do serwera multimediów zrobionego ze starego komputera. W środku siedzi celeron z 16GB RAM oraz do 12 dysków WD RED 4TB. Chodzi mi najbardziej o stabilność napięć i „długowieczność” gdyż serwer (FreeNas) pracuje 24h na dobę. Cena powiedzmy do 500PLN. Jest coś wartego zakupu w tym przedziale cenowym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Standardowo, czyli Seasonic Focus Gold Plus 550W lub Corsair RM550X (ten sam poziom, weź co dostaniesz taniej). Mocy zdecydowanie na wyrost, ale masz dobrą konstrukcję, która ma dekadę gwarancji.

 

Tylko dokup sobie okablowanie, bo fabrycznie nie podłączysz do nich 12 dysków.

Edytowane przez zawisztheblack

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki zawisztheblack za propozycje. Poszukam i kupię ten, który będzie tańszy :)

 

[edit]

W sklepie, z którego często korzystam przy zamawianiu sprzętu komputerowego, są obydwa zasilacze w tej samej cenie £73,99. Sklep ten natomiast oferuje tego samego seasonica w wersji 650W jak i 750W w jednakowej cenie £79,99. Moje pytanie w tej sytuacji to czy kupić wersję 550W, czy 650W a może wziąć 750W skoro tyle samo kosztuje co wersja 650W? Nie będzie za dużo mocy w stosunku do wymagań?

 

[edit2]

Znalazłem jeszcze w tym sklepie EVGA GQ 650W, który od razu oferuje 9xSATA. Jak jest z jego jakością w porównaniu do Seasonic i Corsair?

Edytowane przez bbart79

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[edit2]

Znalazłem jeszcze w tym sklepie EVGA GQ 650W, który od razu oferuje 9xSATA. Jak jest z jego jakością w porównaniu do Seasonic i Corsair?

 

Rowniez bardzo dobrej klasy zasilacz. Mozesz smialo go brac.

Edytowane przez amsztel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Della 9010 z i7 3770 i Radeonem 7500, zasilacz w nim daje 275 watów. Chciałbym do niego włożyćjakąś mocniejszą grafikę, która wymagałaby więcej prądu, ale niepokoi mnie 4 pinowa wtyczka znajdująca się obok procesora. Główne gniazdo zasilania na płycie ma 24 piny i dodatkowo są te cztery. Czy standardowe zasilacze dostępne w sklepach mają taką wtyczkę? Zaglądałem do kompa kumpla i jego zasilacz takiej nie miał.

Edytowane przez WasilijCzapajew

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, mam pytanie, jest na promocji w Proline Seasonic Focus Plus Gold 650W, z 399 na 349 zł. Czy opłaca się kupić wcześniej ten zasilacz, jeżeli komputer będę składał na oko za miesiąc? Jest jakaś szansa, że będzie niesprawny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, mam pytanie, jest na promocji w Proline Seasonic Focus Plus Gold 650W, z 399 na 349 zł. Czy opłaca się kupić wcześniej ten zasilacz, jeżeli komputer będę składał na oko za miesiąc? Jest jakaś szansa, że będzie niesprawny?

 

Na niemieckim amazonie jest ten zasilacz za 332 zł, a można jeszcze cenę obniżyć o 65 zł (nie wszystkie konta się kwalifikują).

Tam masz w razie czego 30 dni na zwrot.

Poza tym zasilacz można sprawdzić bez podłączania do komputera.

https://www.pepper.pl/promocje/seasonic-focus-plus-550w-gold-80-plus-177350

https://proline.pl/?n=sprawdzenie-zasilacza-bez-komputera

Edytowane przez raza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...