Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

gorvenal

Samsung Q530 vs Dell Inspiron 15R

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mój komputer stacjonarny troszkę się postarzał, a że potrzebna mi możliwość swobodnego przemieszczania - zdecydowałem się na kupno laptopa.

Zacząłem przeglądać dostępne oferty i szukać czegoś w rozsądnej cenie w stosunku do jakości.

 

Swoją uwagę skupiłem na dwóch konkretnych modelach:

 

1. Samsung Q530 i5 8GB 500GB GT330M

http://allegro.pl/samsung-q530-r580-i5-8gb-500gb-gt330m-2-36-kg-win7-i1498014560.html

 

2. Dell Inspiron 15R ALU i3-370M 8GB HD5650

http://allegro.pl/dell-inspiron-15r-alu-i3-370m-8gb-hd5650-nbd-win7-i1492255020.html

 

 

Sprzęt ma mi służyć głównie do pracy i stawiam na dużą ilość Ramu, która jest mi niezbędna i dobry, wydajny procesor. Nie ukrywam jednak, że lubię czasem pograć w nowości rynkowe - i tu mam dylemat z powodu kart graficznych dostępnych w przedstawionych modelach.

Jestem bardziej nastawiony na Samsunga, Plusem dla Della oprócz grafiki jest też bardzo wygodny system gwarancji (door to door).

 

Nie jestem specjalistą w dziedzinie sprzętu i podzespołów więc proszę o pomoc w dokonaniu wyboru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

radeon powinien być wydajniejszy od geforca w nowszych grach o około 20-30%

w samsungu masz ciut wydajniejszy procesor

w dellu troszkę lepiej podświetloną matrycę

zobacz ten

Mój link

Mój link

ram zawsze możesz dołożyć później

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

radeon powinien być wydajniejszy od geforca w nowszych grach o około 20-30%

w samsungu masz ciut wydajniejszy procesor

w dellu troszkę lepiej podświetloną matrycę

zobacz ten

Mój link

Mój link

ram zawsze możesz dołożyć później

 

Rybkos Dzięki za propozycje.

 

Piszesz, że w Dellu jest lepiej podświetlana matryca - czym to się charakteryzuje w obydwu jest: "Typ ekranu: Błyszczący, LED" w czym tkwi różnica?

 

W Asusach, które podałeś są troszę inne podzespoły.

Np: procesor "Intel Core i5-2410M". Jak on ma się do "Intel Core i5-450M" w Samsungu?

nVidia GeForce GT 540M + Intel HD Graphics 3000 - jak się domyślam jest lepszą kartą od GeForce GT 330M. Jak się ma natomiast do Radeona HD 5650?

 

Do tego czy Asus jest obecnie firmą godną zaufania i oferującą sprzęt dobry jakościowo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten procek przy podobnie taktowanym core i5 450 jest wydajniejszy około 10% z tym, że on ma większe taktowanie w trybie turbo o 300 mhz więc różnica będzie jeszcze większa

geforce 540 jest lepszy od 5650 o jakieś 20% ale to zależy od gier

jeśli chodzi o jasność to lepsza przydaje się przy używaniu na powietrzu, ale tu i tak jest powłoka błyszcząca więc nie ma to dużego znaczenia

co do asusa to nowy model więc nie wiadomo, opinii raczej o nim nie znajdziesz, ale poszukaj może już ktoś coś napisał o nim. W każdym razie podzespoły ma lepsze i obsługuje szybsze ramy 1333 vs 1066

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do asusa to nowy model więc nie wiadomo, opinii raczej o nim nie znajdziesz, ale poszukaj może już ktoś coś napisał o nim. W każdym razie podzespoły ma lepsze i obsługuje szybsze ramy 1333 vs 1066

 

 

Przeglądam właśnie fora i zdania na temat Asusów są bardzo podzielone. Obawiam się trochę kupować nowości, która nie została jeszcze całkiem sprawdzona.

Z tego co udało mi się wyczytać seria Samsungów R580 miała dobrą opinię. Q530 ma praktycznie takie same parametry w innej obudowie. Asus ma świetne parametry ale z powodu braku informacji u nim i wadliwej przeszłości Asusa, skłaniam się raczej w kierunku Samsunga. Pytanie tylko, jak długo karta graficzna pozwoli mi na nim grać? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...