Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

mateusz_n

PIT- gdzie odliczyc bilety do pracy?

Rekomendowane odpowiedzi

1.w picie 11 w punkcie d nie mam zaznaczonej zadnej opcji, bilety do pracy wynosza mnie okolo 2400 zl na rok, moj koszt przychodow wynosi troche powyzej 4tys, napiszcie gdzie i jaka kwote moge odliczyc.

2. ile mam wpisac zeby odliczyc za internet: 760 zl czy mam wpisac laczna kwote jaka zaplacilem za rok?

3. po wstepnym wypelnieniu pitu bez odliczenia za bilety mam zwrot podatku 700 zl, czy w tej kwocie miesci sie zwrot za internet?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. wpisujesz tylko kup jeśli bilety go nie przekraczają (art.22 ust.9 i 10 pdopf)

2. Odliczasz 760zł od podstawy opodatkowania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Umowa o pracę i praca poza miastem zamieszkania? Z tego tytułu możesz mieć tylko wyższy koszt uzyskania przychodu tj. 1668,72 zamiast standardowego max-u jakim jest 1335. Jeśli księgowa wpisała w PIT-11 1335 (bo nie zgłosiłeś im, że masz pracę poza miejscem zamieszkania), to i tak możesz w PIT-37 wklepać 1668,72.

2. Piszesz sumę faktur zapłaconych w 2010. Liczą się tutaj daty zapłaty - jeśli faktura była wystawiona w grudniu 2010, a zapłaciłeś w 2011 to nie wliczasz jej do zeznania za 2010. Wliczysz ją za rok. Oczywiście wszystkie kwoty brutto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. kup mam wpisac w pit 0 w czesci c punkt 5? a podawac tam jakas kwote?

2. za internet wpisalem w pit 0 w czesci b punkt 5.

 

oczywiscie wszystko wpisuje w komputerze w programie takze tam sie wszystko przepisuje do odpowiednich pol.

 

1. kosz uzyskania przychodu mam prawie 4 tys. nie wiem z czego sie to bierze.

2. ale po co mam wpisac cala kwote jaka zaplacilem skoro i tak zwroca tylko 760 zl, chyba ze dzieki temu bede mial jeszcze wiekszy zwrot podatku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. kosz uzyskania przychodu mam prawie 4 tys. nie wiem z czego sie to bierze.

Sądząc po kwotach jakie podałeś to są koszty biletów (ok. 2400) plus podwyższone koszty uzyskania przychodu (ponad 1600).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Dla KUP są przewidzane maksymalne pułapy. Jeśli był to jeden stosunek pracy, nie dostawałeś dodatku za rozłąkę, ani zwrotu od pracodawcy za bilety, to możesz odliczyć max. 1.668 zł 72 gr. KUP wpisujesz tylko w PIT-37 w poz. 40.

 

Jak wysoki KUP wpisała księgowa w PIT-11?

 

 

2. Sorry nie wziąłem po uwagę, że można zapłacić więcej niż 760 zł. za internet rocznie. :P Jeśli przekroczyłeś tę kwotę, to rzeczywiście wpisujesz tylko 760, zakładam że nie rozliczasz się z małżonką.

 

Wpisujesz w PIT/O i w PIT-37, poz. 99.

 

Program do PITów nie powinien pozwolić na przekroczenie limitów KUP, czy kwoty do odliczenia za internet!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2. ale po co mam wpisac cala kwote jaka zaplacilem skoro i tak zwroca tylko 760 zl, chyba ze dzieki temu bede mial jeszcze wiekszy zwrot podatku

Masz po prostu wpisac tyle na ile masz faktury za internet. Program i tak powinien ograniczyć podstawę odliczenia z tytułu ulgi internetowej do max. 760 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i wpisalem w pit 0 760zl, tylko ze w rozliczeniu nie dostalem kasy za internet, czy gdzies jeszcze powinienem wpisac ta kwote? i czy moge zrobic korekte? pit wysylalem przez internet.

 

edit: nikt nie wie jak to wypelnic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sumę brutto biletów miesięcznych pkp wpisuje się tabelce 36. "Koszt uzyskania przychodów"? Zamiast zryczałtowanych kosztów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...