Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

WojtasX

I5 760 Bez OC Wysoka temp

Rekomendowane odpowiedzi

Witam posiadam procesor Intel core i5 760. Problem jest taki, że podczas obciążenia Prime95, temperatura wzrasta do 80stopni na rdzeniu. Sprawdzane Core Temp i kilkoma innymi. Chłodzenie boxowe pasta była zmieniana na AC5 bez rezultatu. Co mam robić puki co nie chcę zmieniać chłodzenia bo mam zablokowane OC w biosie płyty głównej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A przecież takie gta4 tez go może tak obciążyć i co w tedy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki jest właśnie urok boxa.

Chcesz mniejsze temperatury, spróbuj sprawdzić na jakim najniższym napięciu ci pracuje w pełni stabilnie.

Jeżeli ciągle będzie dużo, musisz zmienić chłodzenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki jest właśnie urok boxa.

Chcesz mniejsze temperatury, spróbuj sprawdzić na jakim najniższym napięciu ci pracuje w pełni stabilnie.

Jeżeli ciągle będzie dużo, musisz zmienić chłodzenie.

 

Mam i5 750 na boxowym na 2.66ghz temp przy obciazeniu byla 70-75 stopni... niestety taki urok 750 i 760 zmieniaj chlodzenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może spróbuj ustawić mu napięcie na sztywno 1,15V. Swoją drogą te procki na prawdę grzeją się niemiłosiernie. Miałem Xigmatek Axhilles ( dobre chłodzenie powietrzne), i przy OC 4,221GHz tempy podchodziły do 83*C.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może spróbuj ustawić mu napięcie na sztywno 1,15V. Swoją drogą te procki na prawdę grzeją się niemiłosiernie. Miałem Xigmatek Axhilles ( dobre chłodzenie powietrzne), i przy OC 4,221GHz tempy podchodziły do 83*C.

 

 

 

HMM wg. Mnie to AMD się niemiłosiernie grzeje, dziwne, bo kumpel na BOXie podkręcił swojego I5 do 3,6 i nawet 60 stopni nie przekraczał, wszystko zależy od sztuki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sztuka jak sztuka. Temperatura w pokoju też daje swoje i ciasna nie wentylowana buda :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zmień chłodzenie, na boxie też miałem wysokie temperatury, może nie aż tak za sprawą przewiewnej obudowy + dwa wentyle 120 i 140mm. Chłodzenie zmieniłem na fortiesa tempy spadły o kilkanaście stopni, teraz mam przy 3.36 około 50 stopni w stresie ( napięcie vcore niecałe 1.2, vtt 1.1 )

Przy większych napięciach oczywiscie wyzsze temperatury. A jak u Ciebie z napięciami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HMM wg. Mnie to AMD się niemiłosiernie grzeje, dziwne, bo kumpel na BOXie podkręcił swojego I5 do 3,6 i nawet 60 stopni nie przekraczał, wszystko zależy od sztuki.

Tempy zaczynają skakać od 3,9GHz w górę, wraz ze wzrostem napięcia, u mnie przy 3,8Ghz nie przekraczały 60*C.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W pokoju 23 stopnie. Buda CoolerMaster Elite 430 2 wentyle 12cm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, chciałem troszkę odgrzać temat.

I5 760 - stokowe chłodzenie. Ostatnio zmieniałem pastę i zacząłem się przyglądać temperaturze. Odpalam wiedzmina i powoli temp rośnie mi do 75 powiedzmy. Ciekawe jest to że sekundę po tym jak tylko kończy się obciążenie procka temp spada natychmiast o 10-13 st i dalej bez obciążenia maleje do jakiś 45. Wnoszę po tym że chłodznie jest dość wydajne skoro jak tylko kończy się stres to momentalnie temp spada. Czy to normalne? Wcześniej wydawało mi się że proc nie przekraczał 70.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...