Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

stylap

Który Netbook lepszy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Chce kupić w ciągu miesiąca Netbooka. Mam już doświadczenie z tej klasy sprzętem, używałem przez rok leciwego już netbooka Asusa EEE PC 900 z dyskiem SSD. Po prawie roku sprzedałem go. Teraz mam ok. 1000zł na zakup nowego sprzętu. I tu właśnie prośba do Was o pomoc w wyborze.

Zebrałem oferty Polskich supermarketów. Jeśli macie jakieś oferty które mógłbym dodać proszę pisać:

7f8932247d56863dgen.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jak widac najlepiej wyglada Samsung, ewentualnie Acer. A do jakich rzeczy Ci jest potrzeny??

Ja bralbym cos z 2GB RAMu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płynne przeglądanie internetu. Aplikacje java/flash. Aplikacje biurowe.

Wychodzę z założenia, że lepiej kupić netbooka z lepszym prockiem niż z większą ilością ramu z takiej przyczyny że pamięć można wymienić a procka niestety nie. Zastanawia mnie czy aby na pewno Samsung ma DDR3...

 

Jeśli macie jakieś ciekawe oferty to proszę zapodać dodam do listy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Acer 522? Nieco drożej i bez systemu ale zdecydowanie szybszy. Lub Toshiba,której test masz na str. głównej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest duża różnica pomiędzy N450 a N455?

Bo mam oferte Samsunga N150 za 800zł ale ma N450 i DDR2 800 za to modem GSM...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_Intel_Atom_microprocessors#.22Pineview.22_.2845_nm.29_3 - tu masz czym różnią się te procesory. Czyli 455 różni się tylko tym że może obsługiwać szybszą pamięć ddr 2 i ddr 3, czego i tak w praktyce nie odczujesz bo jest to słaby procesor. 1 gb ramu i win 7? Baaaardzo kiepski pomysł, od razu trzeba będzie rozszerzyć do 2 gb (najlepiej zapytaj przy zakupie). A najlepiej zapytaj czy można 7 wymienić na xp, albo od razu weź ten model z xp. 7 to nie jest system na atoma, nawet starter się czasami muli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tzn. ogólnie preferuję Linuxa tą najnowszą wersje UBUNTU wraz z systemem plików EXT4 bije na głowę wszystkie Windowsy. Polecam... Wszystko od razu jest - wydajny flash, sterowniki audio/wideo.

 

Co do wymiany pamięci to sobie poradzę chyba że będzie się to wiązało z utratą gwarancji.

 

Radzicie brać netbooka za 800zł z N450 i 2GB DDR2-800 (chociaż procesor ten obsługuje tylko DDR2-667?

Czy lepiej wydać 1000zł na N450 i 1GB DDR3?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Owszem, o ile procesor jest szybki i potrafi tą dodatkową przepustowość wykorzystać to tak, warto mieć ddr3, ale w przypadku dychawicznego atoma nie gra to większej roli. Co do rozbudowy pamięci to notebooki nie są oplombowywane i można w nich zwykle bez problemu rozbudować pamięć albo zdejmując panel od dołu, albo w niektórych zdejmując klawiaturę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mav dobrze pisze. Atom to i tak mega padaka. Lepiej poczekac na AMD Brazos, bo juz pojawiaja sie pierwsze netbooki. W ogole fascynuje mnie ze ludzie wierza, ze jak maja beznadziejny konfig tyle ze numerki w oznaczeniach wyzsze, to bedzie lepiej. Z 1100 zl mozna kupic laptopa na Celeronie T3500, ktory Atoma zjada na sniadanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podałem też w propozycjach Acera i Toshibę na AMD ale autor mnie zignorował. One są o wiele szybsze niż Atom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zignorowałem.

Przeglądam detale obu netbooków z wielką uwagą. W Toshibie i Acerze nie ma się do czego doczepić. Są to bardzo wydajne netbooki. Niestety zamontowano słaby akumulator, na tyle słaby że ledwo wystarczyłby mi na jeden wykład (200-250min).

 

Różnica w cenach są dość znaczne. Samsunga mogę mieć za 800zł a Toshibe za ok. 1300zł. Ogólnie nie spodziewam się wielkiej wydajności po takim netbooku proszę pamiętać że do tej pory używałem Asusa EEE PC 900 z procesorem Intel Celeron 900MHz.To była droga przez męki co prawda (czas pracy max 1,5h).

 

Ogólnie zastanawiam się czy nie lepiej zaczekać aż wejdą na rynek procesory AMD i będą konkurować z Intelem co powinno przenieść się na cene.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko i wyłącznie Acer C-50 o którym pisał wyżej kolega. Bije na głowę wszystko co podałeś. Co więcej kosztuję 1050zł w x-kom.pl. Nie posiada systemu więc to chyba lepiej dla Ciebie skoro chcesz linuxa. Acer na jednym ładowaniu działa minimum 5h z wifi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ty czytałeś test? Toshiba na max wydajności działa 4.5h a na oszczędzaniu do 14h. Acer zapewne podobnie bo ma 6 komorową baterię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Toshiba NB500:

Czas_load.png

Czas działania na akumulatorze nikogo nie powinien rozczarować: NB550D może wytrzymać naprawdę długo bez zasilania sieciowego, do niemal 14 godzin.

Acer Aspire One 522:

acer-aspire-one-522-2-chip_490.jpeg

Niespełna trzy i pół godziny pracy na baterii to słaby wynik, który jest skutkiem zastosowania małej baterii. (fot. via chip.pl)

 

Wygląda na to że rzeczywiście macie racje. 1050zł to chyba powalająca cena jak za sprzęt na którym będę mógł uruchomić TORCSa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym przedziale cenowym nie ma nic lepszego. Wybór należy tylko do Ciebie albo Toshiba albo Acer. Ja zdecydowałem się na Acera ze względu na 2GB DDR3, we czwartek powinien u mnie być.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym zobaczyć zestawienie wydajności Radeon HD 6250 z GMA 3150 :)

Poczekam aż dojdzie do Ciebie netbook i czekam na Twoją recenzje.

 

Na plus dla Acera jest rozdzielczość wyświetlacza.

 

Ok. Znalazłem porównanie z którego wynika iż Radeon jest przynajmniej 2 razy szybszy od GMA.

 

np. w teście 3DMark 03 - Standard 1024x768

Radeon osiąga 4265pkt a 695.8pkt.

więcej o Radeonie: http://www.notebookcheck.net/AMD-Radeon-HD-6250.40958.0.html

więcej o GMA: http://www.notebookcheck.net/Intel-Graphics-Media-Accelerator-3150.23264.0.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten test Acera z chip jest niezbyt dobry, bo im się dostała bateria 2200 przeznaczona na rynki rozwijające się. U nas bateria to 4400, więc pomnóż ich wyniki x2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie o technologi ION nVidii? Jak na tle tej platformy wygląda AMD Fusion?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Który ion? 1 czy 2? Jeśli 1 to przestarzały i wolniejszy od AMD. Jeśli 2+ atom 1 rdzeniowy to gorzej, jeśli atom 2 rdzeniowy to nieco lepiej (ale te sprzęty są już droższe)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kumplowi Brazos poleciłem, chłopak zadowolony chodzi jak cholera. Ta Toshiba po prostu deklasuje inne netbooki w tej cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ta toshiba ma 1 rdzeniowy procesor, szukaj albo toshiby z procesorem c-50 albo Acera z C-50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Świetne rady, autor tematu gra w 3440x1440, więc jakim cudem warto zmieniać 4070Ti na 4070Ti Super, skoro premiera RTX 5000 jest tak nieodległa ? Zanim braknie mu 12GB VRAM w tej rozdzielczości to będzie premiera RTX 6000. Więc @andriejek69 jak masz zmieniać teraz kartę to albo coś dużo mocniejszego, albo czekaj na nowe RTXy. Chyba, że faktycznie chcesz pograć w Cyberpanka z Path Tracingiem, ale tam nawet 4070Ti Super z 16GB to będzie za mało. Zrobisz ja uważasz, ale osobiście uważam taką zmanię za kompletnie bezsensowną, bo obecna kara Ci wystarczy do tej rozdzielczości, a jak zmieniać to na 4090, żeby faktycznie poczuć różnicę, teraz dostaniesz 10% to wydajności. Jedyna opcja to sprzedaż obecnej karty za dobrą cenę i niewielka dopłata.
    • Trudne się wylosowało... Monitorów z tunerem jest jak na lekartwo a szybszych niz 60hz tym bardziej. Nie ma mowy też o oledzie ani miniledzie z tunerem chyba że chodzi o telewizor to już prędzej coś znajdziesz.  Nie podałeś specyfikacji swojego komputera to też niezbyt można powiedzieć czy poradzi sobie z monitorem 4k np. (Samsung monitor m7 i m8) mają smart tv ale tunera już nie mają... Dodatkowo są na matrycy VA co nie każdemu może przypaść do gustu. Najlepszym rozwiązaniem będzie kupno możliwie najlepszego monitora na miniledzie/oled (jeżeli nadal mówimy o budżecie 4000zł) i jakiegoś smartboxa (googletv) z tunerem i podłączenie go do monitora poprzez HDMI.
    • Witam Proszę o ocenę zestawu do grania w 1440p i ewentualne propozycje zmian, chciałabym żeby wszystko zamknęło się w 7tys. Preferuję połączenie Intel/Nvidia, najlepiej jak najmniej RGB, dyski już posiadam (2 SSD Sata). Procesor i5 14600KF Karta Gigabyte GeForce RTX 4070 Super Windforce OC 12GB Płyta główna MSI B760 Gaming Plus WIFI lub MSI MAG B760 Tomahawk WIFI (wcześniej rozważałam również Gigabyte B760 Gaming X AX) Zasilacz Seasonic Focus GX - 750W Lexar Ares RGB 32GB 6400MHz CL32 Obudowa Genesis Irid 505F Z chłodzeniem mam problem, ponieważ chciałam zakupić Deepcool'a AK620, jednak nie jest dostępny w sklepie komputronika (sklep wybrałam ze względu możliwości odbioru komputera w moim mieście). Niestety ten ma dość ograniczony wybór chłodzeń. Tak samo jak widać mocno zastanawiam się nad płytą główną, jestem otwarta na propozycje.
    • https://www.rtings.com/monitor/learn/research/vrr-flicker  
    • Ja czego nie rozumiem? No ja rozumiem jaka jest różnica pomiędzy odbiornikiem prądu a generatorem. Z tego co widzę hybrydy się zgłasza. Czy Ci się to podoba czy nie. To nie jest offgrid.  Tak samo jak magazyn energii. Mimo iż ludzie używają je wewnątrz domu, to muszą być zgłaszane.  To że chińczyk mówi, że falownik nie wysyła nadmiaru energii poza sieć nie ma żadnego znaczenia jeśli podepniesz to do sieci.  Czy na rondo nie ma liczników? Na enmasz umowy tam z energetyka? Nie da się zamontować normalnej instalacji? Co powiedział Ci dostawca prądu? Jeśli sąsiada z działki wywali choćby radio na drugi tydzień po montażu Twojego lewego PV, to spodziewaj się problemów.  Jak udowodnił aż że Twój chiński szajs jest przekozak wówczas? Będziesz miał na to jakieś papiery?  Ze specyfiki pracy jaką oczekujesz. Ta sama zasada działania Cię interesuje. Będziesz szukał paneli gruntowych? A czym różnią się takie od paneli dachowych albo balkonowych? Zestaw balkonowy to jest to co szukać powinieneś. Bo zestawów RODo nie robi a raczej?  Zacznijmy od tego, że zacząłeś od złej strony, bo zamiast falownika i budowania hybrydy, podpina się takie rzeczy prosto w panele. Pompa na prąd stały o szerokim napięciu działania pyrka sobie jak ma napięcie i tyle. 
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...