Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

tomtym

Problem z kartą sieciową na USB

Rekomendowane odpowiedzi

Problem polega na tym, że:

Posiadam laptopa Dell XPS M1330 z wbudowanym modemem WI-FI, zainstalowanym Windows 7 x86 Professional.

Ze względu iż wbudowany modem jest za słaby kupiłem modem zewnętrzny na USB z wyjściem na antenę zewnętrzną.

I tu pojawił się problem. Bez względu na to jaki modem zewnętrzny podłączę (próbowałem z trzema) to nie mogę znaleźć żadnej sieci.

Pojawia się pytanie, czy gdzieś w systemie windows 7 jest ustawienie domyślnej karty do obsługi połączeń bezprzewodowych?

W jaki sposób mogę zmusić windowsy do używania karty na usb a nie tej wbudowanej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obawiam się że wbudowana karta sieciowa będzie miała większy zasięg niż karty na usb czy express card z małymi antenkami. Ja bym na twoim miejscu poszukał karty Intela 5300 i bym wykorzystał wszystkie 3 anteny wifi jakie są umieszczone we wnętrzu twojego laptopa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam antenę dużą zewnętrzną zamontowaną na ścianie, więc jest na pewno mocniejsza od wbudowanej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

karte wbudowaną możesz w biosie wyłączyć, ewentualnie w systemie w "centrum sieci i udostępniania"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

próbowałem, dalej nie działa.

O dziwo jak kliknę w połączeniach sieciowych prawym przyciskiem myszki na stan to pokazuje że prędkość wynosi 413,3 Gb/s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem rozwiązanie.

Okazało się że sterowniki kart na usb były blokowane przez antywirus kaspersky.

Temat do zamkniecia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...