Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

W.a.L.u.Ś.

Wolne łącze przez WIFI

Rekomendowane odpowiedzi

Witam posiadam laptopa Asus F3E-AP074 z zainstalowanym Orginalnym Windows XP Home Edition SP3. Posiadam internet 25Mb/s z INEI dostałem do tego Modem z WIFI i pojawia się problem Maxymalna prędkość na Asusie przez WIFI to 4Mb/s przy dobrym wietrze a tak to wywala 2,5Mb/s Ale jak podłącze go po kablu to wyświetla 25Mb/s na www.speedtest.pl . Posiadam 2 laptopa (HP) i tam przez WIFI na www.speedtest.pl jest wszystko ok. mam raczej wszystkie sterowniki itp BARDZO PROSZE O POMOC laptop ma około 3 lata Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ściągnij Fedorę, wypal na CD lub daj na pendrive i zobacz jak pod tym działa WiFi. Dzięki temu sprawdzisz czy to sprzęt wini czy system operacyjny.

W Gnome wchodzisz w System->Informacje o komputerze -> Zasoby

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

realnie max w 802.11G można popchnąć ~20Mbps , widocznie masz słabe połączenie, dużo sieci w okolicy i leci max 4Mbps.

zmień kanał w routerze na inny i sprawdź czy jest lepiej.

 

jak nie pomoze to zostaje wymiana na sprzet z N (chociaz jeżeli teraz to wina zakłóceń to po wymianie sprzetu moze być jeszcze gorzej)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale tak jak pisałem wcześniej mam 2 laptopa w domu który normalnie odbiera 25mb/s przez wifi nie zaleznie w jakim pomieszczeniu. A asus tylko 4Mb/s i to 10cm od routera. Z Lixnuxem sprawdze potem ponieważ muszę kupić CD po drodze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak jest z zasięgiem?

Sprawdź jeszcze w trybie awaryjnym z obsługą sieci.

Używasz windowsowego kreatora WiFi czy jakiegoś innego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wina leży po stronie sterownika podmienilem pliki sterownika i na speedtescie wychodzi juz 15mb/s nie mogę odinstakiwać tego intela ;/ a aktualizacja mowi ze trzeba odinstalowac stara wersje manualnie...stara wersja to 11.xxxx a nowa to 14.xxx pomocy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...