Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

PowerOfIce

Cyfrowy polsat - w ogóle nie łapie mocy i jakości sygnału

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :>

Po skończonej umowie z poprzednim dostawca zdecydowalem sie na cyfrowy polsat. Wzięłem opcje z podwójnym dekoderem, więc antene z podwojnym konwektorem. Przejdźmy do rzeczy - podłączyłem wszystko do dekodera, dekoder dziala, wyskakuje te okienko pierwszej instalacji, tylko ze... jak w temacie. W ogóle nie lapie mi mocy i jakości sygnału. Nie mogę przez to w ogóle tych kanałów zainstalować, ale to oczywiste. Dzwoniłem na infolinie 2 razy, to 2 razy mi powiedzieli to samo; trzeba kręcić antena a druga osoba niech patrzy czy cos sie z tym paskiem rusza. No ale przekrecona byla w pelni osi i ani troche sie pasek nie ruszyl.

Co mam robić? Powoli juz zaczynam tracic do tego cierpliwość :E. Dekoder w głównym pokoju to jakby co HD 5000(póki co tylko tego podłączam).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam :>

Po skończonej umowie z poprzednim dostawca zdecydowalem sie na cyfrowy polsat. Wzięłem opcje z podwójnym dekoderem, więc antene z podwojnym konwektorem. Przejdźmy do rzeczy - podłączyłem wszystko do dekodera, dekoder dziala, wyskakuje te okienko pierwszej instalacji, tylko ze... jak w temacie. W ogóle nie lapie mi mocy i jakości sygnału. Nie mogę przez to w ogóle tych kanałów zainstalować, ale to oczywiste. Dzwoniłem na infolinie 2 razy, to 2 razy mi powiedzieli to samo; trzeba kręcić antena a druga osoba niech patrzy czy cos sie z tym paskiem rusza. No ale przekrecona byla w pelni osi i ani troche sie pasek nie ruszyl.

Co mam robić? Powoli juz zaczynam tracic do tego cierpliwość :E. Dekoder w głównym pokoju to jakby co HD 5000(póki co tylko tego podłączam).

Próbuj kręcić kamerą albo zmień talerz na większy jakiś czas temu miałem podobny problem i się okazało , że talerz za mały .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz samodzielnie ustawić antenę to musisz to robić bardzo powoli. Lepszym rozwiązaniem jest miernik sygnału ,koszt nie jest duży lub udanie się do jakiegoś elektronika to ustawi antenę .Minus taki że skasuje min 50zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz samodzielnie ustawić antenę to musisz to robić bardzo powoli. Lepszym rozwiązaniem jest miernik sygnału ,koszt nie jest duży lub udanie się do jakiegoś elektronika to ustawi antenę .Minus taki że skasuje min 50zł.

Jeżeli talerz jest zbyt mały to nawet przy najlepszym ustawieniu anteny nie uzyska dużej jakości sygnału.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm talerz to mi jeszcze po cyfrze + pozostał który brałem jakieś 2-2,5 lata temu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli talerz jest zbyt mały to nawet przy najlepszym ustawieniu anteny nie uzyska dużej jakości sygnału.

 

To fakt.Większa średnica talerza da lepszy sygnał. Jaka średnica talerza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Antena trochę mała. Sprawdź kable,nieraz wystarczy lekko ruszyć i brak sygnału.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma opcji zeby kable byly gdzies poluzowane. W obu miejscach sa docisniete na maksa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustaw tą antenę tak jak na canal plus. W dekoderze ustaw na Hot Birda i delikatnie przekręcaj anteną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz lepiej zadzwonic po kogos kto sie tym zajmuje. Przyjedzie ustawi, a jak bedzie cos nie tak to powie. Koszt ~60 zl nie jest jakas wielka kwota.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...