Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

kepa416

[AutoCad] Przekroje rzuty prostokątne?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam do zrobienia na użytek prywatny kilka elementów ale żeby zaoszczędzić potrzebuje zrobić powiedzmy rysunek w trzech rzutach jakiegoś dwuteownika bądź innego prostego elementu. Ale chciałbym poczytać o podstawach bo narysować mogę Sobie dzięki wyobraźni ale na pewno są jakieś podstawowe informacje czy choćby wymiarowanie czy robienie osi tego potrzebuje a nie bardzo potrafię to zrobić. Czy widział ktoś taki albo inny poradnik albo artykuł na ten temat?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie umiesz zrobić tego w AutoCADzie czy po prostu nie umiesz rysunku technicznego ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na papierze umiem, względnie. Podstawy znam w Autocadzie mogę sobie też nakreślić ale np czy używa się tego tego odbicia lustrzanego czy robi się to przesunięciami, wiem że linie przerywane rysuje się jako pomocnicze ale gdzieś wyczytałem o tym że robi się to na warstwach ale np zrobić jakieś poważniejsze odnośniki. Ogólnie chciałbym najpierw coś poczytać zanim się zabiorę za to. No i jak zrobić rzutnie bo to mnie męczy to po prostu jako dwie osie czy jakiś inny sposób.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może najpierw lepiej poczytaj dobrzańskiego i paprockiego, a potem bierz się za poważniejsze rysunki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Autocad ma coś takiego jak pomoc i tam masz wsio opisane ;) Na podstawie tejże pomocy powinieneś dać radę za jakiś czas zrobić np. takie cuś:

 

korpus3d.jpg

By foh_23 at 2011-03-29

 

;)

 

Tylko po prostu czytać i próbować :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość irulax

Kursów dla AutoCAD-a jest mnóstwo. Wystarczy trochę pogrzebać w internecie, np. na stronce cad.pl. Program jest zbyt złożony, żeby ktoś na forum opisywał krok po kroku co masz zrobić.

 

Warto się pomęczyć na początku i nauczyć robić "po Bożemu" - w przyszłości bardzo ułatwia pracę.

 

Nie ma przymusu korzystania z warstw, jednak dla większej ilości elementów to właściwie konieczność. Przykładowo: zmiana grubości linii dla kilku elementów spośród kilku tys. poprzez zaznaczanie "ręczne" to mordęga.

 

Rzutnie służą do prezentacji rysunku w wydrukach. Na jednym arkuszu (kartce) można sobie ustawić kilka rzutni i w każdej z nich oddzielnie ustawić skalę, widok, skręt itp. W Twoim przypadku jest to szczególnie korzystne ponieważ możesz wykreślić jeden model elementu a przekroje stworzyć poprzez odpowiedni dobór rzutni.

 

Troszkę więcej zachodu wymaga rysowanie elementów przestrzennych. Musisz używać narzędzi z dopiskiem 3D np. polilinia 3D. Zwykła polilinia nadaje się do rysowania na określonej płaszczyźnie. Kreski skośnej pomiędzy dwoma płaszczyznami za jej pomocą już nie narysujesz.

 

Nic bardziej nie wnerwia w rysunkach które dostaję jest brak tzn. snapowania, czyli dociągania linii. Na wydrukach tego nie widać ale jakakolwiek edycja rysunku jest b. pracochłonna.

 

AutoCAD to fajny, przemyślany i intuicyjny program. Nie należy przejmować się jego złożonością :) Pozdrawiam

 

 

 

 

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra przy okazji spotkało mnie koło na grafice i dostałem po dupie w sumie 1.5 h trochę gościu wymyślił za dużo, no teraz bd poprawioać. W sumie czepiał się strasznie do wymiarowania sposobu osi na rysunku odnoszące.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...