Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

bobasse

Mapa google nie działa - nie ładuje się

Rekomendowane odpowiedzi

Witam i proszę o jakąkolwiek pomoc!

 

Do tej pory korzystałem z Mozilli Firefox 3. Do pewnego czasu wszystko było w absolutnym porządku. Ale od kilku dni mapa google przestała działać. Wklepuję adres i pojawia się wszystko z wyjątkiem samej mapy. Czasami ale to bardzo rzadko załaduje się połowa mapy ale i tak nie można z niej korzystać - żadne przyciski nie działają, tak jakby się zawiesiła.

 

Przesiedziałem nad tym cały wieczór i pół nocy - skanowałem w poszukiwaniu wirusów, przeinstalowałem przeglądarkę (był Firefox 3, teraz jest 4), usunąłem i na nowo zainstalowałem Javę, Flasha itp., oczywiście usuwając wszystkie te rzeczy "sprzątałem" po nich śmieci, próbowałem chyba wszystkiego, co udało mi się znaleźć w sieci, łącznie ze wskazówkami prosto od google. I mapa jak nie działała, tak nie działa.

Zarówno pod Firefoxem, jak i Internet Explorerem.

 

Jedyne, co udało mi się ustalić (choć niewiele mi to mówi), to fakt błędu pojawiającego się podczas próby otwarcia mapy pod IE - błąd: oczekiwano znaku"]". Nie wiem, co to znaczy i gdzie może leżeć tego przyczyna.

Tak to wygląda:

 

post-257540-130179309809_thumb.jpg

 

Dodam jako ciekawostkę, że strona jakdojade.pl, korzystająca z mapy google, śmiga i działa w 100% (mapa się ładuje i funkcjonuje bez zarzutu). Jednak np. mapa na zumi.pl też nie działa, mimo obecności Flasha.

 

Nie wiem co już robić... Proszę o pomoc, z góry dzięki.

 

PS System to Windows XP SP3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź jeszcze czy pod Operą mapy będą działać czy nie. Jeśli nie będą (co sugeruje fakt że nie działają pod ie i ff) to trzeba szukać jakiegoś wspólnego elementu w systemie który nawala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

@bobasse

 

U mnie w Operze była taka sama sytuacja. Mapa była blokowana przez Adblocka (urlfilter). Spróbuj wyłączyć lub odpowiednio skonfiguruj Adblock Plus w FF.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod Operą też nie działa... Adblocka już przerabiałem - włączony, wyłączony, odinstalowany... Coś czuję, że ta sytuacja skończy się formatem :kwasny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Pod Operą też nie działa... Adblocka już przerabiałem - włączony, wyłączony, odinstalowany... Coś czuję, że ta sytuacja skończy się formatem :kwasny:

 

Bez przesady. Format to ostateczność i nie w takiej sytuacji. Najpierw wyczyść rejestr używając CCleanera i ewentualnie Eusing Free Registry Cleanera, a następnie przeinstaluj Adobe Flash Player za pomocą którego odtwarzane są mapy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, jak napisałem na początku, czyściłem rejestr, przeinstalowałem Flasha, Javę, tworzyłem nowy profil w Firefoxie, przeinstalowałem całego Firefoxa, nawet Internet Explorera, różne wersje i jak nie działało, tak nie działa. Przypomnę, że strona jakdojade.pl, wykorzystująca mapę google, działa jak należy. Przypuszczam więc, że to nie wina żadnej z moich przeglądarek (próbowem po kolei instalując różne przeglądarki), wygląda to trochę jak błąd strony google. Ale moim znajomym ta mapa działa bez zarzutu. A u mnie wciąż trwa "wczytywanie" i mapy nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Używasz może aplikacji do blokowania portów, połączeń lub stron?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ponieważ jestem tu nowy chciałbym wszystkim powiedzieć Dzień dobry.

Szukając rozwiązania takiego samego problemu natrafiłem na to forum i dlatego postanowiłem się zarejestrować bo mam nadzieję że znajdę tutaj rozwiązanie swojego problemu.

Mapy z dnia na dzień przestały mi się wgrywać i trwa to już jakiś tydzień czasu (odkąd zauważyłem) i do dnia dzisiejszego nie wiem o co chodzi,jeśli autor tematu rozwiąże już swój problem to bardzo proszę o podzielenie się informacją w temacie.

Pozdrawiam.

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

omkar, nie używam takich programów.

 

Bawiąc się dalej w poszukiwacza problemu zastosowałem wszystkie możliwe działania, podane w pomocy google (odnośnie problemów z mapą). Fakt, powinienem od tego zacząć, tak też było, jednak nie zrobiłem stamtąd wszystkiego. Teraz dokończyłem. Nie dało to jednak żadnego rezultatu.

 

Potem doszedłem do punktu, w którym wyrzuciłem z systemu chyba wszystko (albo i więcej), co mogłoby być powiązane z problemem. Wszystkie przeglądarki (IE przywróciłem do zintegrowanej z XP wersji 6), Java, Flash, Silverlight, Net Framework, akcelerator pobierania, wszelkie dodatki i programy, itd. Nic to nie dało. Oczywiście potem oczyściłem rejestr i dysk ze śmieci pozostałych po tych programach.

 

Więc posunąłem się dalej i zresetowałem profil internetowy, usuwając połączenie z netem (Orange Free - tak, mobilny), usunąłem z systemu sterowniki modemu i zainstalowałem wszystko od nowa.

 

OK, mam systemową przeglądarkę, nic poza nią. Zaczynam od strony jakdojade.pl i co? I mapa jest oczywiście. Czyli żadne dodatki nie są potrzebne do jej działania. Odpalam więc bezpośrednio mapy google i co? I problem bez zmian. Przez chwilę pomyślałem o formacie, jednak jako, że staram się dbać o porządek w systemie stwierdziłem, że mam w nosie mapę google. Więc poinstalowałem sobie od nowa wszystko, łącznie z Firefoxem 4. Oczywiście zajrzałem jeszcze raz - mapa bezpośrednio na maps.google.pl nie działa.

 

Potem przypadkowo poznałem skrót klawiaturowy Ctrl+F5 - czyszczenie pamięci cache przeglądarki i odświeżenie strony. Spróbowałem... I działa.

 

Wiem, z logicznego punktu widzenia jest to zupełnie bez sensu, bo CCleaner czyści cache oraz sam to osobiście robiłem zarówno w Firefoxie, jak i w IE. Nie wiem, jakie ma to znaczenie, jednak przytoczona wyżej kombinacja klawiszy to jedyny (pewnie poza formatem) dla mnie sposób, by mapa google łaskawie działała.

 

Tomku, z postu powyżej - mi też mapa przestała działać jakiś tydzień temu. Czyżby programiści google coś popsuli na swej stronie? Ja nie wiem, jednak problem "rozwiązałem" (mapa działa, nie trzeba kombinować długo, mi wystarczy) i wreszcie mam spokój. Po dwóch dniach modlenia się nad komputerem. Już format trwałby wielokrotnie mniej...

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ctrl+F5 (załadowanie i odświeżenie) powoduje dokładne odświeżenie strony. Problem z otwieraniem map Google może być związany z dostawcą internetowym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bobase dziękuję bardzo za odpowiedź,ctrl+F5 faktycznie pomogło lecz dopiero za czwartym razem.Mapy się ładują aczkolwiek jakoś wolniej.

Myślę że Omkar trafił też w problem,a mianowicie że wina może być po stronie dostawcy internetu ponieważ ja również mam Orange mobilny bisiness everywhere.

póki co jako tako śmiga i dziękuję bardzo za pomoc.

Pozdrawiam

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

omkar, dzięki wielkie za wszelką pomoc, dla mnie temat zakończony. Aczkolwiek jeśli nie zapomnę, to po najbliższym formacie dam znać, czy strona już ładuje się normalnie, choć trochę w to wątpię.

 

Dobrze wiedzieć, że problem może być związany z dostawcą internetu, mimo to dziwne, że tak "nagle" to się zepsuło. Ale skoro Tomek też ma ten problem i też z Orange, to pewnie coś w tym jest.

 

Raz jeszcze dzięki, pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Można zgłosić problem w Orange.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym zapytal jak kolega wyzej u swojego dostawcy internetu, tylko ciekawe czy nie oleja problemu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Tylko najtansze wersje maja zablokowane aktualizacje. https://www.rtings.com/monitor/reviews/dell/alienware-aw3225qf  
    • Ja tam wychodzę z założenia, żeby trochę dołożyć do mobo i nie kupować tych najtańszych, jak ktoś siedzi trochę dłużej na podstawce, żeby poniżej jak zajdzie potrzeba móc tam wsadzić coś naprawdę mocnego, mimo że na ten moment kupujemy coś pokroju 7500F. Nie raz widziałem, że ktoś na słabszej płycie, która była tylko 150-200zł tańsza od dużo lepszej, po latach wsadził coś mocniejszego z większą ilością rdzeni i nagle sekcja zamiast 50 stopni ma ponad 80. Więc jak już ktoś się przenosi z AM4 na AM4 to niech aż tak bardzo nie oszczędza na tej płycie, bo później sobie tam wsadzi jakiegoś 8800X3D i nie będzie miał żadnych problemów.  Sam też jak Ty kupiłem 4 lata temu MSI Gaming Plus z tym, że X570 i był to jeden z tańszych X570 z sekcją pewnie gorszą niż wypasione B550 i dałem za nią równo 725zł, ale miała już ALC1220. Siedziałem tam do niedawna na starym Ryzenie 3700X i też mnie trochę kusiło przejście na AM5. Ale do mojego grania stwierdziłem, że wykrzesam jeszcze co się da z AM4, pewnie mnie co niektórzy zjecie, ale kupiłem 5800X3D chyba niecałe dwa tygodnie temu. Na starego 3700X już jest chętny za 450zł na wtorek po świętach, więc potraktujmy to, że dopłata to 750zł. Temperatury na sekcji podczas Cinebenchu mam w okolicach 49-50 stopni, w grach to nawet nie mówię, a widziałem jak niektórzy na płytach 200zł tańszych mieli ponad 80 i jestem zadowolony. Tak więc jak na pewno nie ma co dzisiaj polecać komuś "martwej" podstawki jak ktoś składa zestaw od nowa, ale nie do końca za wszelką cenę trzeba od razu iść w AM5, gdy komuś zależy żeby tanio zrobić upgrade samego procka, no i wszystko zalezy ile ta dopłata wyniesie. Ten 5800X3D w rozdzielczości i fpsach jakich gram starczy mi jeszcze na dość dług, mimo, że ma dwa lata jest naprawdę spoko i dopiero jak mi zacznie brakować mocy ze strony CPU zmienię na AM5 i jakiegoś dobrego X3D. Na ten moment przesiadka z dopłatą 750zł moim zdaniem całkiem w porządku, patrząc na ile zyskałem w grach.
    • Ja się dziwie tym młodym PiSiorom, co dostali posadki w ministerstwach. Ja rozumiem, że jak się kradnie to tak aby nikt nie mógł nas połączyć z tym faktem. Oni podpisywali różne dokumenty swoim nazwiskiem, łamali własne regulaminu/ustawy itd. Przecież te wałki z tym funduszem są tak oczywiste, że głowa mała. Taki Woś czy ten śmieszny Harry Potter z MF byli tylko pionkami w grze.
    • Czemu od razu zakładasz że biogaz ma pokryć zapotrzebowanie niemalże 1:1 a nie zakładasz masy innych inwestycji, które mają zmniejszyć zapotrzebowanie np. na ciepło, czyli termomodernizacje i wspominane nie raz podwyższanie klas energetycznych budynków. Do tego jak najbardziej istnieje możliwość rozbudowy mniejszych źródeł ciepła instalowanych lokalnie.  
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...