Skocz do zawartości
zemm1

[PLATFORMA lga1155] OC Sandy Bridge - tylko procesory 2500K i 2600K

Rekomendowane odpowiedzi

i5 2500k 4,5ghz to wydajność i5 7400, raczej gtx1060 nie jest tutaj ograniczany, zresztą potestuj nawet na niższych taktach, jak karta chodzi na 99% to nie masz go co żyłować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dziwne problemy z tym prockiem po oc. Płyta główna wariuje, po włączeniu kompa bądź restarcie wywala błędy 36 (CPU post-memory initialization. System management mode (SMM) initialization) oraz 63 (CPU DXE initialization is started). Czarny ekran i kilka restartów, jeśli w końcu się uruchomi to zawias systemu i blue screen. Co to może oznaczać? Dziwne jest to, że te błędy są jakby niezależne od napięcia, np. czy to w trybie offset czy w fixed na 1,39V lub 1,42V jest to samo. Przywróciłem ustawienia fabryczne i na razie problem zniknął ale znowu po uruchomieniu kompa pojawia się 05 (system is entering S5 sleep state - nic takiego nie włączałem), po kilku sekundach jest restart i system uruchamia się normalnie ale przy próbie wyłączenia znowu pojawia się ten kod, ekran gaśnie ale zasilanie jest dalej - wentylatory się kręcą. Może to być wina zasilacza? Jest nowy (Thermaltake Smart SE 530W) - ma może z miesiąc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, mam pytanie. Posiadam 2500K i ASRock-a P67 Pro3. Procek leci na 5GHz. C1E, EIST i internal pll overvoltage włączone, spread spectrum wyłączone. Jednak CPU-Z pokazuje taktowanie 4998MHz, bo BCLK czasem schodzi do 99,98MHz. Wie ktoś jak temu zaradzić? Chciałbym mieć ładne 5000MHz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie da się, u mnie jest to samo, jak dasz na 100,1 to znowu będziesz miał sporo ponad 5000 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podkrecilem procek bardzo dawno temu. Zmieniłem mnoznik w biosie na 4.4 nic więcej zapisałem i to wszystko. Mogę zmienić na 4.6 lub więcej czy wtedy muszę już zmieniać inne wartości napięcia offstety itd.. Nie znam się na tym a kupiłem kartę i chciałbym procesor pobudzić proszę o poradę

Edytowane przez raul_ole

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to już są wartości do których musisz podchodzić indywidualnie, nikt nie wie jak twoja sztuka się zachowa przy 4,6ghz (mój były i5 2500k prawie 1,44v przy takim OC potrzebował a przy 4,4 na 1,34 chodził ;) )

druga sprawa, takie żyłowanie z 4,4 na 4,6 nic ci nie da (nawet przy mocnej karcie zyskasz kilka fps, albo wcale - zależy co to za karta)

Edytowane przez kochan4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam zaczne od konfigu:

 

Bequiet dark power pro 11 650w

4x4gb ddr3 1600 ripjawsx

i7 2600k

Asus p8p67

Thermalright ultra 120 extreme

Wentylator:

http://www.allstarshop.com/shop/Thermaltake-A1926_278_17763.html

Troche suszarka, ale wydajny.

 

1.Czy wydajnosc radiatora z czasem sie zmniejsza?

Mam radiator i cpu jakies 5lat,wtedy po jego zakupie mialem bude z zasilaczem na gorze i paste arctic silver 5.

Osiagal wtedy w stresie max 68*

Niedawno zorientowalem ze pasta wyschla bo osiagal 80*

Dalem thermal grizzly kryonaut.

Pierwszy stress test i 76*

Drugi 72*

Obecnie 69* na otwartej obudowie, gdyz jest to blizsze wydajnosci poprzedniej budy.Na zamknietej 73*. - Bequiet Pure Base 600

 

Spodziewalem nizej niz 69* na kryonaut wzgledem swiezej arctic silver 5.

 

2.Cpu od poczatku mam na mnozniku 43,nic nie zmieniane i cpuz pokazuje vcore 1.360,ale mam wrazenie ze chyba kiedys automat dawal 1.328 do tego mnoznika.Czy jest to mozliwe ze od tak postanowil dawac wiecej czy raczej mi zle wydaje ze kiedys dawal mniej?

 

3.Jako ze zmienilem grafike na gtx1070 to chcialbym osiagnac 4400, co jest oczywiscie proste dajac tylko mnoznik na 44, ale moze cos lepiej doradzicie, bo robi sie niezly grzejnik:

 

Cpuz przy 43 pokazuje vcore:

Idle:

Co sekunde zmienia wartosc:

1.352 1.360 1.344

Gdy w aida wlacze stress cpu:

1.320 1.328

Uruchomiony stress fpu:

1.304 1.296

 

Dla 4400 cpuz wyswietla tak:

1.376 1.384 1.392

1.344 1.352

1.328 1.320

 

A tu zamieszcze pare fotek biosu:

https://ibb.co/gSFd0U

https://ibb.co/m8c3jp

https://ibb.co/jnjoH9

https://ibb.co/gN8OH9

 

4. Z faktu ze mam gtx1070, a 2600k nie obluguje pcie 3.0 czy warto zmienic na 3770k?

Czy samo wsparcie pcie 3.0 da mi jakiego boosta?

Edytowane przez mati8686

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co ci da te 100mhz? karta przy tym cepie nawet jakby miał 5ghz to będzie się nudzić, do gtx1070 to bym zmienił na jakieś i7 2600k / 3770k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.

Jak usunac zdublowany swoj post?

Edytowane przez mati8686

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

100MHz wyzsze oc da mi lacznie 800 wiecej.

Jesli udaloby sie pokombinowac z napieciem to uzyskam ta setke gratis bez wzrostu temperatury, a moze nawet ze spadkiem wzgledem 4300 z auto vcore

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

100MHz wyzsze oc da mi lacznie 800 wiecej.

czego da ci 800 więcej? między 4,3 a 4,4 różnicy w fps nie zauważysz, ja po OC o 500 Mhz widzę różnicę raptem 4 kl/s w takim ACO, lubiącym mocne 8 wątków (mam i7 2700), o 100 to nawet bym nie próbował, szkoda zachodu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 8watkow wiec laczny wzrost to 800MHz.

Nie chodzi o samo oc ale zejscie vcore bo 1.374 co daje automat chyba wysoko dla 4400

Edytowane przez mati8686

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 8watkow wiec laczny wzrost to 800MHz.

Nie chodzi o samo oc ale zejscie vcore bo 1.374 co daje automat chyba wysoko dla 4400

do 1,45v możesz spokojnie jechać, byle byś temperatur nie łapał za dużych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie pisze ze przy 4300 mam 73* przy 1.36v wiec dla mnie to granica,brak sensu grzac wyzej.

 

Ale dajac offset -0.005 temp spada o 2* a vcore o 0.04 tj z 1.360 na 1.320 i stabilnie.

A to normalne ze w stresie procek dostaje nizsze napiecie a w idle wieksze?

Edytowane przez mati8686

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie pisze ze 73* przy 1.36 wiec dla mnie to granica,brak sensu grzac wyzej.

Ale dajac offset -0.005 temp spada o 2* a vcore o 0.04 tj z 1.360 na 1.320 i stabilnie.

to daj z -0,015, i zobacz czy stabilny bedzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to normalne ze w stresie procek dostaje nizsze napiecie, a w idle wieksze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tyle ze ja w mojej mam tylko ofset do regulacji, nie moge na sztywno vcore wpisać

Koledzy chciałem zapytać dlaczego tak jest właśnie. Mam Asrock z77 pro4 i i7 2600k i Cpu Voltage mogę ustawić tylko na Auto lub Offset mode. Brakuje mi fixed i nie wiem co z tym zrobić?

Wytłumaczy ktoś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego po ustawieniu mnożnika od 43 w górę wszystkie aplikacje wskazują nadal na 42 ?

 

Niestety mój asrock na z77 po chwili stresu zrzuca mnożnik na przykładowo 34 i po chwili wraca do normy żeby znów spaść po kilku sekundach.

Domyślam się, że to jakieś zabezpieczenie płyty głównej, dzieje się tak przy różnych temp procesora od 69 do 73. Jest na to sposób? Zwiększałem limity energii oraz wyłączałem wszelkie zabezpieczenia termiczne bezskutecznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę odkopię, ale raczej w temacie, bo chodzi o 2500K na asrock p67 pro3

Płyta w bios niestety nie pokazuje napięcia, a nie mam czym mierzyć prócz wskaźników systemowych.

Ostatnio mój bios przeszedł reset i powróciły do mnie pewne niedomówione tematy z przeszłości

Podzielę na części, żeby ułatwić ewentualną pomoc.

1. Mimo intensywnych poszukiwań nie udało mi się odnaleźć czym jest Internal PLL Overvoltage. Kiedy to włączyć?

2. Additional turbo voltage mam na +0.004 tylko dlatego, że jest to minimum. Inna wartość to auto, ale nie wiem, czy płyta główna nie przyładuje zbyt wysokich wartości. Zmienić, zostawić?

3. Czy ma duże znaczenie jak ustawię Long / Short duration power limit?

4. Kiedy offset ustawię na + 0.015 w systemie pokazuje mi napięcie 1.371 pod obciążeniem. Jak zejdę niżej to robi się niestabilnie. Wydaje mi się, że przy ustawieniu Fixed 1.35V stabilność jest podobna. Może uda się zejść niżej.

Czy ustawienie Fixed np 1.3 będzie lepsze niż offset, który da 1.37?

5. W tej płycie głownej Load Line Calibration jest w poziomach Level 5 - wartość minimalna, level 1 wartość maksymalna. Jeśli dobrze pamiętam to jest to do stabilizacji napięcia. Ale w jaki sposób? Narazie mam ustawone na czuja na Level 3. Gdzieś czytałem, że level 1 może podbijać napięcie zbyt agresywnie, ale nie pamiętam już źródła

 

6. wydaje mi się, że jest to dość dziwny problem, ale przy ustawieniach:

mnożnik 45

offset+ 0.015 procesor jest bardziej stabilny pod obciążeniem niż w idle

 

Edytowane przez 860lacov

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

Sprawa dotyczy OC i5 2500k na MSI p67a-gd65 (bios 4.3)Nie znam się na OC, od 2011 nie kręciłem procka bo nie miałem potrzeby, teraz lipne czasy i przydałoby się nieco mocy zanim zmienię platformę na coś lepszego.

Wczoraj wymieniona pasta, chłodzenie mugen 3, zasilacz bez szału ale powinien wystarczyć, można próbować, myślę, że takie 4,4/4,5 by mi wystarczyło ew zadowolę się tym na ile sprzęt pozwoli stabilnie pracować, chciałbym żeby działał tryb turbo. Przejrzałem na forach i yt filmiki ale wszystkie poradniki są na starych biosach i na moim nie mam dostępnych takich nastawów (np. vdroop mogę tylko auto/low), nie wspominając już o tym, że nie wszystkie opcje rozumiem jak działają.

Poniżej aktualne ustawienia:

https://ibb.co/Ykdg6HM
https://ibb.co/1LL9Q5n
https://ibb.co/0sv9X8j
https://ibb.co/D16kW44

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ode mnie tak na szybkiego, zeby zaczac. Na tym prawdopodobnie nie bedzie ci zbijac predkosci CPU (i nie musi).

Przejzyj filmiki Black White chyba 2 dal o OC sandy.

 

Zmien CPU core voltage na 1.35V.

Zmien Adjust CPU ratio na Manual

pozniej

Zmien Adjust CPU Frequency na 4000

Wejdz do windowsa sprawdz temperature, aby nie przekraczala 80st pod obciazeniem np. w OCCT (niech pochodzi z 10-15min.

Jak wszystko w normie to dalej zmieniasz Adjust CPU Frequency na 4100...4200 itd. Powinienes dojechac do 4400, a jak masz szczescie to wiecej.

Jak juz zacznie sie procek wysypytac to dobrze zwiekszyc CPU  PLL Voltage, ale nie pamietam dokladnie jaka wartosc (chyba black podawal w filmie).

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...